Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Cnm bisey sorucam kalca kemigindeki curume agri yaptimi nasil teshis edildi onun icin bi tedavi uyguladimi doktor
Bu arada yaklaşık dört aydır kalça kemiğimin ağrısı olmuyor allah a binlerce şükür. Ben de en son ana kadar dayanacağm. Ameliyat olunup protez takmak istemiyorum. İnşallah gerek kalmaz artık.

Ben cerrah paşa ya gidiyoru m. Doçent le görüşüyorum. Serdal bey le. Eğer maddi açıdan sıkıntı olmayacaksa prof. Hasan Yazıcı yı tavsiye ederim. Özel i var Mado da.

Bu arada yaklaşık dört aydır kalça kemiğimin ağrısı olmuyor allah a binlerce şükür. Ben de en son ana kadar dayanacağm. Ameliyat olunup protez takmak istemiyorum. İnşallah gerek kalmaz artık.

Ins bidaha da agri yasamazsin benimde legen kemigimde agri cok oldu ve belimde mr cektirdi bisey cikmadi simdide agrim gecti bende anlamadim cok korkuyorum çürüme olacak diye umarim oyle bi sorun yasamam

Ins bidaha da agri yasamazsin benimde legen kemigimde agri cok oldu ve belimde mr cektirdi bisey cikmadi simdide agrim gecti bende anlamadim cok korkuyorum çürüme olacak diye umarim oyle bi sorun yasamam
Ya bence sakroliak mr da cektir. Çünkü doktor once bel mr falan çekti bir şey çıkmadı. Sakroliak mr ve kalça mr çekince anlaşıldı. Sağ kalça kemiğimde çürüme olduğu. Ama inşallah bir şey çıkmaz

kuzenimde yıllardır var, kısmi felç krizler baygınlıklar ... çok zor allah şifa versin. tedavisi bulunsun artık

Benimde sag tarafti canim cektireyjm ama ortopediye gitmem lazim demi onun icin su an agrimda yok agrim tekrar olursa dedigin gibi yaparım artık

Benimde sag tarafti canim cektireyjm ama ortopediye gitmem lazim demi onun icin su an agrimda yok agrim tekrar olursa dedigin gibi yaparım artık
Evet ortopedi doktorna gitmen lazım. İnşallah bir daha ağrımaz. Ama erken teşhis de önemli.. hani kötü bir şey varsa bile en azından çürüme olmadan önlenebilir.

Evet ortopedi doktorna gitmen lazım. İnşallah bir daha ağrımaz. Ama erken teşhis de önemli.. hani kötü bir şey varsa bile en azından çürüme olmadan önlenebilir.

Saol cnm valla bazen hangi bi tarafima baktircam şaşırıyorum ya isyan etmekte istemiyorum artık ins bisi daha cikmaz hayir kendimden degil etrafimdaki insanlari biktirmaktan korkuyorum

Saol cnm valla bazen hangi bi tarafima baktircam şaşırıyorum ya isyan etmekte istemiyorum artık ins bisi daha cikmaz hayir kendimden degil etrafimdaki insanlari biktirmaktan korkuyorum
Evet haklısın gerçekten.. her kortizonun dozunu arttığın da doktor, o kadar korkuyoru m ki başka bir yan etkisi olacak diye.. allah a şükür iyiyim bu aralar.. Ne kemik ağrım var ne yorgunluk ne kalça ağrısı nr halsizlik... Galiba mabthera işe yaradı. İnfuzyon... İnşallah lupusum uyumuştur.. ve bir daha uyanmaz.. allah hepimizin yardımcısı olsun..

Aminnn cnm hazir iyiken sakin diyeyim güneşe cikma bizim hastalığı tetikleyen en buyuk etkenlerden biri günes kortizonu kac mg kullaniyorsun ben 4 mg dayim suan ama yuzum çok sisti ya aslinda kiloma dikkat ediyorum ama yuzumyn sisligini cok kafama takiyorum sende de oldumu sislik

Ben diyarbakır da oturuyorum. Sıcaktan elimden geldiğince uzak duruyorum ama biraz zor oluyor:) lupus alevlendiği zaman kortizonu fazla alıyordum o yüzden sisliklerim oluyordu. Şu an 10 mg kullanıyorum. Ama sisligim çok az . Hatta yok diyebiliri m. Metabolizmayla alakalı sanki. Çünkü normalde de zayıfım ben. 48 kiloyum şu an.

Senin baya yuksekmis cnm benim cok sukur okadar degil ama sasirdim sislik olmamasina genelde hep yapiyo keşke benimde olmasa ya

Senin baya yuksekmis cnm benim cok sukur okadar degil ama sasirdim sislik olmamasina genelde hep yapiyo keşke benimde olmasa ya
Ya ben zamanında 60 mg ları kullandığım için 10 mg şükrediyorum:) evet allah a şükür şişlik yok. İnşallah senin de gider bir an önce... Ve bu lupus uyur da uyanmaz inşallah bir daha:)

Ya ben zamanında 60 mg ları kullandığım için 10 mg şükrediyorum:) evet allah a şükür şişlik yok. İnşallah senin de gider bir an önce... Ve bu lupus uyur da uyanmaz inşallah bir daha:)

Keske cnm ya hergun dua ediyorum hepimizi kurtarsin rabbim hayırlısiyla bu hastaliktan

Kızlar bende lupus hastasıyım ve şu an hamileyim yazdıklarınızı okuyunca korku bast-ı bende FMF de var Dr Um İstanbul'da bende hamile kaldığımı öğrendiğimden veri kan sulandırıcı kullanıyorum clexan iğne plequenil ve colsişin benim en çok böbreklerime vuruyor şu an 12 haftalık hamileyim ve hamileliğim çok zor geçiyor

Şikayetlerim aşırı bulantı halsizlik yani yataktan hiç kalmamıyorum tüm gğn yatıyorum Geçmek bilmeyen idrar yolu iltihabı yüksek ateş bunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…