Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Yok hayır kan sulandırıcı vurdurmadi'lar. Vurdurmak mı gerekiyormuş?

Evet cnm kadin dogumcuya gitmistim bana nolur nolmaz vurucaz demisti aslinda benim degerlerim iyi cikmisti ama yinede hamile kalir kalmaz hemen gel tedaviye baslamamiz lazim demisti

Bide su var kadin dogumcular bizim hastaligimiz hakkinda pek bilgi sahibi degiller kac doktora gittim hepsi ayniydi kendi romotoloji doktorumada bunu söyledim ben oda dediki hamile oldugunda senin üniversite hastanesine yada perinatoloji bolumu olan hastaneye gitmen gerek demisti netten arastirirsan zaten cnm ordada yaziyo perinatoloji bolumune lupus hastalari basvurmalidir diye yani riskli gebelikler

Hımm. Anladım. Belki ben kan sulandırıcı kullanmadım diye düşük yaptım. Lupus alevlendi akciğerimi etkiledi. Ya bu doktorlar mahvediyor insanı. Ve kötü tecrübelerle öğreniyorum hastalığımı ve anlıyorum. O yüzden burda paylaşmak ıyi oluyor. Birbirimize yardımcı olalım. Bol bol anlatıp soralım. Ayrıntıları anlatalım ki, yarın karşımıza çıkınca bilelim.

Aynen bugun yine basima geldi tup bebek icin doktora gorusmeye gittim docent bide doktor ama hastaligimi doğru duzgun bilmiyor bile diyorumki bana dogum kontrol hapi bile yasak nasil tedavi ediceksiniz niye yasak ki diyo dusun artık

Aynen bugun yine basima geldi tup bebek icin doktora gorusmeye gittim docent bide doktor ama hastaligimi doğru duzgun bilmiyor bile diyorumki bana dogum kontrol hapi bile yasak nasil tedavi ediceksiniz niye yasak ki diyo dusun artık
Ya ben hele anlatayım. Evlendikten bir kaç sonra çocuk istiyorum diye doktora gittim sözde Romatoloji doktoru. İlaçlarımi direk kesti. Kortizonu da direk kesince trombosit degerlerim birden düştü. 9000 lere. 8 gün yatış yapmak zorunda kaldım hastanede.sonra ıstanbul da hasan yazıcı ile görüştüm. Belki ismini duymuşsundur. Çok iyi bir prof. Istanbulspor herzaman gidemediğim için bana başka doktor tavsiye etti. Doktorumu öyle değiştirdim.

Aa o nasi romotologmus cok sasirdim ya Allah ellerine dusurmesin yani cnm hepsi ayri bisey soluyor

Bu arada dün hastaneye gittim. Mabthera yı vurdurdum. Lupusu sakinleştirmek için. Hem de akciğerim e daha fazla saldırmasın diye. İkinci dozunu da onbeş gün sonra vurduracağız. Bakalım. İnşallah etkili olur.

Ins cnm o ne iğnesi bu arada hic duymadim adini

Merhaba,

Ben de cerrahpaşada tedavi görüyorum. Cellcept kullanırken hamile kalamazsın demişlerdi bana onu kestikten belli bir süre sonra hamile kalmıştım. Hamilelikte bu ilaç kullanılamaz diye biliyorum

Selam bayanlar,
Hamilelik konusu kesinlikle perinatologlar tarafından takip edilmeli katılıyorum. Benim doktorum , tahliller iyi çıkmasına karşın kan sulandırıcı iğne de verdi, zamanında tansiyon hapına da başladık. Hemen hemen hiç sıkıntı yaşamadım diyebilirim. 36. haftanın sonunda doğum yaptım, neredeyse erken doğum bile sayılmayacaktı. Lupustan anlayan perinatolog çok önemli arkadaşlar bu süreçte...

Evet cnm katiliyorum ama oyle bi doktor çok yok mesela ben bursada yasiyorum burda hic perinatolog bulamadim sen nerde tedavi oldun

Maşallah.. Çok şanslısın bu konuda. Peki kaç yaşındasın? Hangi ilaçları kullandın hamilelikte? Ben her zaman Cerrahpaşa ya gelemiyorum. Diyarbakır da yaşıyorum. Antep te gidiyorum kontrollere. Kaç yıldır lupussun?tutulumun var mı?

28 yıldır lupus tedavisi görüyorum. İlk teşhis konulanlardan birisi olabilirim. Şu anda 34 yaşındayım, doğumu 30 yaşında yaptım. böbrek tutulumu var bende, 500 mg seviyelerinde hamileliğe başladım. 800-900 mg seviyelerine geldi, sonlara doğru. Doğumdan sonra, 250-300 mg arası devam ediyor.
Hamilelik hepimizde olduğu gibi ben de de stres oluşturan bir durumdu, acaba çocuğum olacak mı diye ? Kadın doğum doktorum çok iç açıcı bir sahne sunmadı önüme gebelik öncesi , ben hep pozitif oldum, çok şükür sorun da olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…