Sizin hiç babanız öldümü?

Bakkaldan bir torba yem aldım
Çınar altında kumrulara döktüm
Güvercinlere
Önce çekindiler
İnemediler
Sonra,
Tek tek süzüldüler
Hiçbir şey sormadılar
Galiba anladılar

benim babamda her sabah yem alıp dökerdi kuşlara.acelesi olsa bile.arkasından herkes güvercinler yetim kaldı dedi.

bütün yazılanları okudum,babam gideli 5.5 ay oldu,hiçbirşey düzelmiyor,bekliyorum küllensin diye,küllenmiyor,günlük yaşamımı etkiliyor,hiç aklımdan çıkmıyor,bu kolsuz, kanatsız kalmış halimi atamıyorum üstümden,ağlıyorum,resimlerine bakıyorum,dün bir video kaydı buldum tesadüfen,aylar sonra ilk kez sesini duydum,canlı gördüm onu,sonuna kadar dayanamadım , bağırmak istedim, ağlamak istedim bağırarak,ne olacak ama böyle?

soruyorum size,bu durum hep böyle devam edecek mi,yoksa psikiyatri desteğine ihtiyacım mı var?ne olacak böyle,nasıl olacak ? çaresizim ...

Öncelikle başın sağolsun arkadaşım.Zaman herşeyin ilacıdır derlerdi banada çok kızardım ben de annemi 44 yaşında kaybettim, beş sene sonrada babamı 56 yaşındaydı o da. O kadar zor ki uzun uzadıya anlatmaya gerek yok sen de yaşamışsın.Annemin ölümünden itibaren geçen 14 senede ilk günler içimin yangınını anlatamam sana.Hep dedim böyle bir ateşle mi yaşayacağım ben ?Ama böyle değilmiş gerçekten zaman ilaçmış yaralara.Tabi ki yine ağlıyorum ,yine burnumun direği her aklıma gelişte sızlıyor,içim acıyor ama ilk zamanlarki gibi değil.İnan sende de böyle olacak acın çok taze kendini çok kötü hissediyorsan da psikologla görüşmende fayda var.Yasını yaşa ,ağlamaktan korkma hayatındaki en önemli varlıklardan birini kaybettin tabi ağlayacak,dövüneceksin.Zamanla hafifleyecek inan bana.Tekrar başınsağolsun allah geride kalanlara ömür versin.Ayrıca ben hala resimlerine bakamam denedim olmuyor,ben de zorlamaktan vazgeçtim .Bir süre sonra güzel anılarla anmaya başlıyorsun gülüyorsun bile...

Çok duygulandım ya babam geldi aklıma allahım hayırlı uzun ömürler versin inş. :çok üzgünüm:

gercekten Anne baba acisi cok zor ben annemi 10 yasindayken kaybettim ama hala alismadim sanki hala dönücek gibi simdi bitek babam var Allah ona uzun ömürler versin...

canim kardesim benim alip beni nerelere goturdun icime akittim gozyaslarimi tum cocuklar anali babali buyusunler insaallah.

babasizlikda annesizlikte cok kotu helede cok kucuk yasta kaybedince benim gibi..ben annemi 5 yasindayken kaybettim o kefenli halini hic unutamadim 20 sene oldu!!!!!

Benim babam da gitti 4 yıl oluyo ama ben halen onu bekliorum gözlerim hep kapıda sanki gelecekmiş gibime geliyo...Allahım kimseye yaşatmasın gerçekten çok acı.Allah sabır versin kızlarr ne diyimmsenağlama:1no2:

tam 21 yıl önce kaybettim babacığımı....................

seyran sana ne demeli bilmiyorum ciğerimi parçaladın anlatamam sana çünkü bende babasızım bende babamı 18 imde tam ona en çok ihtiyacım olduğu anda kaybettim ve şimdilerde onu öyle arıyorum ki.teşekkürler yazın için.MEVLAM HİÇ BİR KULUNU ANASIZ BABASIZ BIRAKMASIN

SEVGİLERLE
RADYOLOG

öyle derinden etkilendim ki yaramı deştin arkadaşımmm.bu alıntıyı paylaştığın için teşekkürlerrrr.beni taaa 13 14 yıl önceye götürdünn.benimde babacıgımm yokk o çok uzaklarda.
TEŞEKKÜRLERR.

Ö yle derinden vurdun ki beni süperrdi.benimde babam yok ölmedi ama onu görmüyorum.o çok uzaklarda ve sessizzz.ELİNE SAGLIK.TEŞEKKÜRLERR ARKADAŞIMM.

öyle zorki sevdiğin bir kişinin gözünün önünden tıpkı bir yıldız kayması gibi yokolup gitmesi ALLAH hiç kimseyi yanlız ve çaresiz bırakmasn......

bütün yazılanları okudum,babam gideli 5.5 ay oldu,hiçbirşey düzelmiyor,bekliyorum küllensin diye,küllenmiyor,günlük yaşamımı etkiliyor,hiç aklımdan çıkmıyor,bu kolsuz, kanatsız kalmış halimi atamıyorum üstümden,ağlıyorum,resimlerine bakıyorum,dün bir video kaydı buldum tesadüfen,aylar sonra ilk kez sesini duydum,canlı gördüm onu,sonuna kadar dayanamadım , bağırmak istedim, ağlamak istedim bağırarak,ne olacak ama böyle?

soruyorum size,bu durum hep böyle devam edecek mi,yoksa psikiyatri desteğine ihtiyacım mı var?ne olacak böyle,nasıl olacak ? çaresizim ...

babanın sesini duymuşsun ne kadar şanslısın ben babamı kaybedeli tam 22 yıl oldu sesini hatırlamıyorum bile rüyalarıma bile gelmiyor...

BABAMA…

Bu kadar mıydı?
Ardına bakmadan çekip gitmek
Bu kadar kolay mıydı?
Çok mu kızdın, çok mu darıldın?
Yalancı dünyanın yalan mavisine
Gittin de ne oldu
Kalbim buram buram, çisil çisil ağlıyor
Yanıyor yüreğim sen yoksun diye alev alev, kor kor
Sen gidince neler gitti ardından bir bilsen
Önce mavilerim uçtu gökyüzünden
Sonra güneşimin sarısı soldu, gecelerimden pamuk ayım kaçtı
Kalbimdeki tüm yeşillikler kurudu, çöl oldu yüreğim
Gözlerim sadece sensiz odalara
Sensiz masalara ve sensiz dünyalara nefret kustu
Gülüşlerim tüm ahengini topladı bir valize
Sen gibi hiç ardına bakmadan terk edip gitti beni

Hani sözün nerede,ya avuçlarımdaki ellerine ne oldu??
Her gece ayın küstüğü küçük kırık penceremde
Seni bekledim dönesin, yine bana “yavrum”diyesin diye
Ama sen ne sözünü tuttun, ne de gittiğin diyarlardan
Uçan kuşlarla, karanlık, nem kokan, rutubetli dünyama selam uçurdun

Ağlamak çözüm değilmiş ardından, anladı parçalanmış yüreğim
Yalvarmak da geri vermedi bana seni, sarı güneşimi, mavi dünyamı
Gelmek istesem de kollarım zincirli boş duvarlara
Hayallerim bitti, gitti gökkuşağımın tüm renkleri
Yarınlarım hep karanlık, hep zindanlarda köle oldu umutlarım

Mahkûm oldum, mahkûm ettin beni çaresizliğin soğuk koynuna
Evde feryatlar, figanlar koptu ardına
Kaldır başını, ne olur bak bana
Ağlıyor senin küçük yüreğin
Ama hani nerde senin gözyaşlarımı silen kuru, çatlak ellerin

Dönüşü yoksa bu gidişinin, durma git boylu boyunca
Beğenmediysen anamın yaptığı döşeği
Düşünme, yat kara toprakta
Ama! Ne olur yalvarırım baba
Yılda bir de olsa…
Bu küçük, senin için çarpan, sen diye gecelere ağlayan
Yavrunun yanına bir öpücük bırak hasret sevdanla

Uğurlar ola baba, uğurlar ola
Toprağın bol, yerin nur dola
Ama unutma,kalbim hep senin yanında,kara toprakta!!!

alıntı...

allah ölenlere rahmet ölmeyenlere de uzun saglıklı ömürler versin
babamı arayıp sesini duymak istiyorum keşke seni seviyorum da diyebilsem ama böyle şeyler söyleyemem ben

allah ölenlere rahmet ölmeyenlere de uzun saglıklı ömürler versin
babamı arayıp sesini duymak istiyorum keşke seni seviyorum da diyebilsem ama böyle şeyler söyleyemem ben

bence söylemelisin gonca emin ol baban da çok memnun olacaktır.

X