Sizin hiç babanız öldümü?

seyran

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
842
7
55

Benim bir kere öldü...

Yıkadılar,

Aldılar,

Götürdüler...

Babamdan hiç ummazdım bunu...

Kör oldum..." Cemal SÜREYA

“Nehir kokardı ellerin,
birazcıkta sigara…
Saçlarımda dolaşırken elin ben uyanıktım / gözleri yumulu…
Ve iyi uykular öpücüğünde sakalların batacak diye biraz korkarak beklerdim…”

Uyumazdım biliyor musun?
Saatler geçtikçe karamsar düşler kurardım ,birer birer sönerdi yıldızlarım mermi seslerinde, köpek ulumalarında dikenlenen tüylerim…
Annem cam kenarında, elinde şişler, örgüler örerdi.Abim kitaplar okurdu lüks ışığında…
Herkes seni bir başka beklerdi…
Önce bir fayton sesi gelirdi sekizlik at ayağı vuruşuyla
Çakmak çakardı nallar
Arnavut kaldırımlara
/eğer kışsa kayaraktan ,sessizce, usulca…/
Bahçe kapısı açılırdı ve öksürürdün, bilirdik “destur” undu o senin.Ben, pencereye koşardım, bir gölge dolaşırdı / n / bahçemizde…Herkesin yüzünde bir rahatlama ; tebessüm karışık…Kapıyı çaldığında ben yataktaydım, sahte uykularımda…Birazdan çay içecektiniz,biraz sohbet ve ardından öpüp hepimizi teker teker ,odanıza gidecektiniz… batacaktı sakalların yanaklarımıza, annemin pamuk dudakları alacaktı acısını…
Bir gece sensiz geçti faytonu Hüseyin amcanın…
Bir gece yüreğime basa basa atlar…
Bir gece sen gelecek oldularını ateşe verdi çakmaktaşları nallarda…
Bir gece annem kara örtülü…
Bir gece suskun radyo…
Bir gece
Sen
Gelmedin…

Biliyor musun baba? Çocuklarımı sen gibi, senin bizi sevdiğin gibi sevemiyorum, korkuyorum...

Korkuyorum bir gün bende 47 yaş baharında alıp başımı giderim diye...

/Beyaz buluttan atlar öyle istekli ki beni bindirip sırtına götürmeye baba, ben öyle istekliyimki.../

Sen gibi gelişlerimde öksürmüyorum mesela... Bir heyula gibi; Bir anda dikiliyorum karşısına çocuklarımın... Kulakları kirişlerde dayalı kalmasın istiyorum / Hassas olur kulakları çocukların, kirişlerin sessizliği parçalar yüreklerini.. Sen o sessizlik ne korkunçtur bilemedin baba.../

Hem faytonlar sislere karışıp gitti senden bir süre sonra ve ben hanidir arabama binmiyorum, dedim ya hassastır kulakları en ufak çıtırtıyı nefesinden tanırlar... Dedim ya sen ...

Kızmıyorum yüreğimde yaktığın zemheri ateşine / Kızıyorum aslında ama kızamıyorum.../

Sitem de,

Özlem de,

Ne dersen de...

Ben bir koca adamın daralıp, bunalıp sana kaçıp gelmeği istemesi diyorum...

Koşmak istiyorum koşmak

Her adımda çocuklaşmak,

Ufalmak...

O yaz akşamüstlerinde koşup dizlerine sarılmak vardı ya? /Gelişlerini sakladığını sanmıştım bir yerlerde/

Koşmak...

Koşmak...

Hazır mı dizlerin baba?

Sarılmak baba, sarılmak dizlerine...

47 yaş bana çok mu uzak baba?

Bu gecede uyumadım baba,benimde sakallarım çıktı biliyor musun? Şimdi yatağıma uzanacağım,sen bakma gözlerimin yumulu olduğuna…
Yine öp beni…
Ve git odana seviş annemle
Rahmine düşür beni…
Seni özlüyorum… al beni…
Bakma yumulu olduğuna gözlerimin…
Bana bir masal anlat baba…/içinde tüm oyunlarım…/Şeker ve bal…/Güneş ve ay…
Bana bir masal anlat baba…Anlatırken tut elimi…/Uykuya dalıp gitsem bile…/ Bırakıp gitme sakın beni…

alinti

amin canım ALLAH kimseyi annesiz babasız bırakmasın paylaşım için tesekkürler............

Allah kimseyi annesiz babasız bırakmasın çok acı bir durum ben canım babacığımın ölümünü bile hatırlamıyorum Allah babalarınızı size bağışlasın

okurken hıçkırıklara boğuldum
bu tam beni anlatıyor,
baba nasıl bişi ya bilmiyorum,
isyan ettim yıllarca babasızlığa hiç tanımadım,
rüyamda bile göremiyorum onu
özleyemedim onu çünkü hiç görmedimki. sadece fotoğrafları ve mezarı var.

okurken hıçkırıklara boğuldum
bu tam beni anlatıyor,
baba nasıl bişi ya bilmiyorum,
isyan ettim yıllarca babasızlığa hiç tanımadım,
rüyamda bile göremiyorum onu
özleyemedim onu çünkü hiç görmedimki. sadece fotoğrafları ve mezarı var.
canım benim seni çok iyi anlıyorum bende babacığımı tanıyamadım Allah rahmet eylesin

Benim bir kere öldü...

Yıkadılar,

Aldılar,

Götürdüler...

Babamdan hiç ummazdım bunu...

Kör oldum..."

ben bunların hepsini yaşadım.bizim evin önünde yıkadılar.kefenli haline son bir kez baktım ve sonra göıürdüler.bırakın,götürmeyin dedim içimden ama kimse duymadı.arkasından bakakaldım.ben babamı çok özledim çooooooooooook.

Ben bunu her okudugumda ve dinledigimde icimde bir volkan buyur buyur ve gozlerimden patlar,bende 6 yasimda kaybettim babami ve cok az hatirliyorum,dahasi ondan 5 yil sonrada anneyi,allah kimseyi annesiz ve babasiz bir hayata mahkum etmesin.

Bu yazı bana çok dokundu beeeee
Bende babamı 1 yaşında kaybetmişim hiç hatırlamıyorum sadece resimlerinden, annemin anlattıklarından o kadar. Rüyalarımda bile gördüğümde yüzünü hiç görmem sadece vücut olarak görürüm o da resimleri olduğu halde. babasızlık çok zor hele birde üvey baba varsa daha da zor. Ama annem beni hiç ezdirmedi. Zaten onların yanında fazla kalmadım. Bu yaşa gelmişim hala baba özlemi duyuyorum. Baba sevgisi nedir hiç bilmiyorum. Çok üzüldüğüm zamanlarda keşke babam yanımda olsaydı, bana sahip çıkardı, kendimi güvencede hissederdim diyorum. Ama yooook. Babasızları sanırım hayat daha kolay pişiriyor. Kendi kendine yetmeyi öğreniyorsun. Yerine göre erkek gibi olmayıda.
KEŞKE BABAM OLSAYDI
KEŞKE BABA KELİMESİNİ KULLANABİLSEYDİM
KEŞKE ONUN KOLLARI ARASINDA OLSAYDIM
KEŞKE KEŞKE KEŞKE KEŞKE ...............

Şu an hem yazıp hem ağlıyorum can damarıma bastınız beeeee

öldü, evet benimde babam öldü......

kendimi bildi bileli babasızım......

babasızlık çok kötü çok acı çok utandırıcı....

çocukluğumda döktüğüm gözyaşlar......

ALLAH kimseyi Annesiz Babasız bırakmasın.....

bu yaziyi goz yaslari icinde okudum ve sizlerlede paylasmak istedim..lutfen buyuklerimizin kiymetini bilelim..malesef baba sevgisini hic tadamayan arkadaslarimiz var..inaniyorumki onlar tadamadiklari bu sevgiyi cocuklarina taddiracaklar...

ben de özlüyorum babamı çokkkk.Burnumun direği sızlıyor hala .Bir hakkım olsaydı derim hep .Bari sene de bir gün görebilseydim onun mutluluğuyla yaşardım

Sitem de,

Özlem de,

Ne dersen de...

Ben bir koca adamın daralıp, bunalıp sana kaçıp gelmeği istemesi diyorum...

Koşmak istiyorum koşmak

Her adımda çocuklaşmak,

Ufalmak...

O yaz akşamüstlerinde koşup dizlerine sarılmak vardı ya? /Gelişlerini sakladığını sanmıştım bir yerlerde/

Koşmak...

Koşmak...

Hazır mı dizlerin baba?

Sarılmak baba, sarılmak dizlerine...

47 yaş bana çok mu uzak baba?

Bu gecede uyumadım baba,benimde sakallarım çıktı biliyor musun? Şimdi yatağıma uzanacağım,sen bakma gözlerimin yumulu olduğuna…
Yine öp beni…
Ve git odana seviş annemle
Rahmine düşür beni…
Seni özlüyorum… al beni…

nasıl bir yazı bu yaaaaaa
benim babam yaşıyor ama düşünmesi bile acı veriyor insana,ben babam ile hiç bir zaman baba kız gibi oturup sohbet edemedim,belki tuhaf gelecek sizlere ama benim babam çok iyi bir baba fakat kızlarına karşı da bir o kadar katı kuralları olan bir insan..şimdi evlendim onu çok seviyorum,geçmişte ne yaşamışsa yaşadım ama onun yeri ve önemi tartışılmaz..Allah onun eksikliğini biz evlatlarına göstermesin inşallah.Allah benim ömrümden alsın babama versin..
paylaşımın için teşekkürler..

evet benim babamida alip goturuler ona doyamadan 50 yasında alıp gıttıler yazın o kadar cok etkilediki beni babam bir gun olsun aklımdan cıkmadi o gittiginden beri hayattan zevk dahi alamiyorum
babam benim herseyimdi elim ayagim gozum arkadasim sirdaşim herseyim hiç onsuz kalacagımı dusunmemistim taki bir telefon gelipte babam gitti denilinceye kadar hazir deyildim ben ne yapacaktim babasiz onun sesini duymadan nasil yasacaktim senağlama
1 bucuk sene oldu babami kaybedeli alisamadim alisamayacagimda her telefon actigimda sanki telfonu o acip yine bana yavrum diye seslenecek diye bekliyorum inanin memleketime gitmek istemiyorum dayanamiyorum onsuzluga yakistiramiyorum canim babami topraga
ya annem gozlerimin onunde erimesini seyredemiyorum dayanamiyorum 1 bucuk senedir bir gun gozundaki yaslar dinmedi kimseler babamin yanindan getiremiyor onu sabah kalakar kalmaz babamin yaninda aliyor solugu

gurbet bu gurbet yokmu insan sevdiklerine doyamadan gidiyor artık ruyalarda teselli ariyorum hergun dua ediyorum allahima babam ruyama girsin bir kere goreyim doya doya opeyim diye senağlama

allah kimseye ana baba acisi gostermesin kabullenmekte katlanmakta cok zor sanki insanin icinden can cikartiyorlar senağlama
lutfen sevdiklerinizin kiymetini bilin bir telefonunuz dahi olsa onlardan esirgemeyin giden geri gelmiyor pisman olamyin senağlama

babacim benim seni okadar cok özledimki bir kerecik sesini duymak icin butun dunyayi feda ederim senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

Cemal Süreyya ne güzel yazmış sizin hiç babanız öldümü!!!!

bunu her okuyuşumda gözyaşlarıma hakim olamam, benimde babam öldü,dünyam başım yıklıdı zaman dursaydı filmi keşke geriye sarabilseydik ama nafile...

44 yaşında gencecik daha ona doyamadan gitti babam ne mezuniyetimi,ne düğünümü,ne bayramımı,görebildi...

her sıkıldığımda,her üzüldüğümde,her kendimi çaresiz hissettiğimde omzumu yasladığım,güvendiğim koskoca bir çınardı....

X