Sizde veya yakınlarınızda cvs veya aminyosentezi kötü çıkıp sağlıklı bebeği olan oldumu?

31 temmuz

Rabbim kapındayım....................
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2011
712
184
Ben bu sitede birkaç yerde rastladim aminyosentezi kötü çıkıp sağlıklı bebeği olana, nipt testi yaptirip % 99 doğru sonuç denilip yanlış pozitif sonucu gelene, başka bir yerdede cvs kötü sonuç alıp aminyosentezi iyi çıkana. Şu anda benimde cvs sonucum kötü çıktı, cvs plesentadan erken haftalarda parca alinip genetik teste gonderilme işlemi.

Ben bu sitede birkaç yerde rastladim aminyosentezi kötü çıkıp sağlıklı bebeği olana, nipt testi yaptirip % 99 doğru sonuç denilip yanlış pozitif sonucu gelene, başka bir yerdede cvs kötü sonuç alıp aminyosentezi iyi çıkana. Şu anda benimde cvs sonucum kötü çıktı, cvs plesentadan erken haftalarda parca alinip genetik teste gonderilme işlemi.
İnşallah sizde de yanılma olur
Nift testinde % 99 pozitif çıksa bile %1 lik yanılma oyu oluyor benim bi tanıdığımda amniyosentezde bile yanılma oldu ama sanırım bu milyonda bir olur laboratuvar hatası olmuş sanırım
Genelde en güvenilir amniyosentezdir cvs de aynı şekilde yanılma payı vardır ultrason sonuçlarınız nasıl

Bi bayan burda cvs yaptırdım sonuç yanlış çıktı paramızın iadesini istedik galan yazmıştı umarım burayı görür yazar

İnşallah görür yazar. Benim ultrasonumda 12. Haftada görülen sıkıntıların hepsi 15. Haftada gećmişti.aslında herşeye karşı temkinliyim sonuçta cvs sonucum yanlışta olabilir doğruda...

People
31) e... (mühendis)29.04.2014 10:KK43:32
merhaba hocam bize de cvs yapıldı ve sonuç trizomi 16 çıktı bizde bu sonucun amniyosentezle desteklenmesini istedik ve amniyosentez yapıldı bebek normal çıktı.fakat o esnada bebek düştü.fetal doku örneği alındı o da normal çıktı.bunun anlamı nedir bu makalede anlattığınız duruma çok benziyor.CPM durumunu taşıyan bebeklerin sağlıklı doğma ve yaşama durumları var mıdır?teşekkürler
Beğen

[bu başka bi siteden alınmıştır medimagazin sitesi]

People
31) e... (mühendis)29.04.2014 10:KK43:32
merhaba hocam bize de cvs yapıldı ve sonuç trizomi 16 çıktı bizde bu sonucun amniyosentezle desteklenmesini istedik ve amniyosentez yapıldı bebek normal çıktı.fakat o esnada bebek düştü.fetal doku örneği alındı o da normal çıktı.bunun anlamı nedir bu makalede anlattığınız duruma çok benziyor.CPM durumunu taşıyan bebeklerin sağlıklı doğma ve yaşama durumları var mıdır?teşekkürler
Beğen

[bu başka bi siteden alınmıştır medimagazin sitesi]
İnşlh seninde yanılmıştır aminosentez riskli işte biraz :KK43:

Benim ablamada bebek down dediler bebeğin sıvısından aldılar oda kötü çıktı ama ablam aglaya zirlaya dogurdu şimdi bildiğin akıl küpü tamamen gereksiz bence bu testler ve ben yaptirmayacagim çünkü benim bebeğim ne olursa olsun rabbime emanet ettim sende bozma moralini ve Allaha Sığın
Minikkuala, 14 Kasım 2016 Şikayet EtFavorilere Ekle#44Beğen+ Çoklu AlıntıCevapla

buda başka bir örnek bizim üyelerden.

ben harmony yaptırdım sonuç bekliyorum. kötü çıkarsa allah korusun amniyosentezi düşünmeden yaptırırım.
sonuç olumsuz çıkarsa nasıl davranacağınız önemli olan, downlu bir çocuğa bakabilecek durumda mısınız? maddi- manevi? önemli olan bu bence.

durumunuzu çok net anlamadım ama kuzenim için amniyosentezde yüzde 90 down sendeolmlu demişlerdi. zaten ense kalınlığı vsden dolayı amniyosenteze yönlendirdiler. hiçbir şeyi olmadan doğdu. şimdi 15 yaşında. bence sağlığınıza olumsuz etki etmedikçe aldırmayın...

buda -nemesis- isimli kullanıcımızın diğere mesajıma verdiği cvp.

genetkte çalışan bir arkadaşım geçen hafta anlattı, bir kadına amniosentez sonrası dawn sendromu demişler, oda ne olursa olsun doğurucam demiş ve süprizz bebeğin bişeysi yok çok şükür sağlıklı bir bebek.

18. haftada girmiştim 22. haftada yani önümüzdeki hafta tekrar gireceğim, 1.5 hafta gerilik gözüküyor, onun dışında kalpte bi sorun yok, ama tekrar bakılacak 1 hafta sonra. 18. haftada girdiğim detaylı ultrasonda bi sorun görmediler.

ben harmony yaptırdım sonuç bekliyorum. kötü çıkarsa allah korusun amniyosentezi düşünmeden yaptırırım.
sonuç olumsuz çıkarsa nasıl davranacağınız önemli olan, downlu bir çocuğa bakabilecek durumda mısınız? maddi- manevi? önemli olan bu bence.
Bende ayni durumdayim fetal dna testim trizomi 21 cikti amniyosentez ypildi ilk asamasi ayni sonuc degismedi sizin sonuclar. Nasil? Test sonuclari cikmistir

Bir kac kisi de rastladim demissin kimler hatirliyomusn ? Cunku soyle bir bilgi var genelde ortada bana da down teshisi ya da riski soylendi halbuki soylenen ultrason yani yuzdesi dusuk tarama testleri ama bana kan ve amniyo sentez ile net teshis konuldu

yine burda bir üyenin ablasının amniyosentezi dawn sendromu çıkmıştı aldırmadı, kordosentez yapılmış o temiz çıkmış.

facede bir arkadaş anlatmıştı, tv proğramında bi doktor amniyosentezi anlatıyormuş, bi izleyici bağlanıp, benim çocuğumun aminyosentezi kötü çıktı ama bebeğim sağlıklı demiş, doktorda, - en güvenilir kordosentez demiş.

facede bir arkadaş anlatmıştı, tv proğramında bi doktor amniyosentezi anlatıyormuş, bi izleyici bağlanıp, benim çocuğumun aminyosentezi kötü çıktı ama bebeğim sağlıklı demiş, doktorda, - en güvenilir kordosentez demiş.

kordon sentezde amnıyosentezde eşit diye bılıyorum ayrıca dna testi de var artık cok guvenılır

hayır, aminyosentezde kötü çıkanları en son doğrulamak için kordosentez yapıyorlar, bebeğin kordonundan kan alıyorlar, fakat bunu yapan ehil eller çok az, riski çok büyük, bebeğin ölme riski daha fazla yani.

X