Sizce Salon Takımı veya Yemek Odası Yeni Evli Çifte Gerekli Mi?

bendekidurumlar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
1.276
821
erkek arkadaşımla bir kaç ay sonra söz-nişan yapacağız ve bazen düğün süreci konusunda konuşuyoruz.
Ben çok çok önceden salon takımı istemediğimi ve gereksiz olduğunu söylemiştim. 2+1 evimiz olursa almayalım demiştim.
Şimdi bu konu birden gündeme geldi, aynen benim söylediklerimi kendisi söyledi. Salon bence çok gereksiz onun yerine oturma grubunun daha iyisini alalım diye.
Bende bu konuda hem fikirim aslında sorun yok gibi. Ama burada evler genelde 3+1 oluyor. Çocuk odası+salon iki oda boş kalacak demek olur bu durumda. Ayrıca yemek masası takımı, konsol (dresuar) ne olacak o zaman onlarda alınmayacak bu konuda ne yapabilirim? yemek takımlarımı nereye koyacağım ben :))
Bu konuda önerileriniz nedir, sizler daha iyi bilirsiniz, şimdiden teşekkürler :)

Yemek takiminizi direk mutfaga yerlestirirsiniz ,günlük ayrıca bir takım almazsınız oaman...Salonda yemek masaniz yokken iki /üç çeşit yemek takımı saçma olur

Bence lazım. Çünkü kalabalık bir misafir grubu geliyor kendimden örnek vereyim sana . Arkadaş grubunuz geldi 4 aile olduk çocuklar da vardı eee salona oturduk mesela kimse birbirini anlamıyor çocuklar durmuyor adamlar sigara içip gelmek istiyorlar . Derken eşim haydi beyler oturma odasına geçelim dedi onları o tarafa geldi herşey daha kolay oldu onlar işten filan muhabbet ettiler balkon kapısını açtık sigaralarını içtiler . Eee geçen gün yemeğe misafir geldi 6 kişiydik nerede yemek yenecek mutfakta olmuyor . İnsan şöyle güzel bir masa kurup zevkle servis yapmak istiyor bence . Salon takımı da masa da gereksiz değil . Ben salona takım aldım masa 6 sandalye birde konsol mu deniyor aynalı ondan aldım . Altına yemek takımı su takımı kahve takımı kahvaltı takımı koyuluyor eğer o olmada mutfakta bu kadar fazla malzemeyi koyacak dolap bile olmuyor ki

Ben salon takımı yapmadım. Hoşlanmıyorum. İlk evlendiğimde salonuma rahat oturma grubu, oturma grubu ile uyumlu yemek masası takımı aldım. Bir sene önce kendi evime taşındım mobilyaları değiştirdim, salona güzel bir köşe takımı aldım, yemek masamı değiştirmedim. İlk evim 3+1'di. Salon, yatak odası ve bir odada da köşe koltuğu vardı (misafirler için almıştık), diğer oda boştu orası da ütü odamdı, kışın çamaşırları orada kurutuyordum.

Valla bizimde düğün ağustosta, aileler kalabalık ailelerden uzak yaşayacağız salon yapmamak benim için zorluk olurdu anca. Çokta gerekli hele kalabalık aileye gelin gidiyorsanız yeri geliyor çift sofra kurulmak zorunda kalıyor vs. Ha derseniz oturma odasına yemek takımı alayım o da bence normal oturma alanı için fazla kalabalık temizliği zor. Salonu haftada 1 temizlemek yeterli oluyor normal zamanda

Benim ayrı bir yemek takımım misafir için çatal bıçak takımım yoktur. Bir tane yemek takımım var, bir tane çatal bıçak takımım. Günlük de misafire de onları kullanırım. Öyle kristal camlarım da yoktur bardak takımların da. Kahvaltı takımım da yoktur. Yemek takımının pasta tabaklarını kullanıyoruz. Az eşya her zaman rahatlık. Ömrümü vitrin tozu alarak geçiremem o yüzden hiçbirini almadım. Sadece büfem var o da ıvırımı zıvırımı topluyor

Yemek odasi takimi hadi diyelim sart degil 2+1 evde gelen kalabalik misafir nerede yedireceksiniz ? 3 tur yapip mutfakta mi ?
Benim evim de 2+1.Oturma odasi yapmadik.Salonda oturuyoruz.2 tane uclu 2 tekli bir takim aldim.uzaktan misafirimin rahatlikla yatabilecegi forma donusuyor yani spor.Salonun diger tarafinda da yemek masasi ve konsol var.
Benim az esyam var ya denilen evde bile yer sorunu oluyor.Konsol hayat kurtariyor bence.

Salon banada saçma geliyor ama benim salonumda var evdeki en pahalı eşyaların içinde bulunduğu yer ve hiç kullanmıyorum esimin istegiyle var gereksiz masraf bence. En büyük odana güzel bi koltuk takımı bide masa alabilirsin onlara uygun yemek takımı koymak için komidin gibi bişey oluyorya ordanda alabilirsin vitrin gereksiz bence kullanan biri olarak söylüyorum o boş kalan odaya bi baza koyun misafir için hem ütü masası süpürge filanda oraya koyarsiniz bi dolap yaptirip bi evde o ikisine yer bulmak çok zor

Bi oturma odan bir salon takimi al. Mutfağın buyukse orays masa alacaksan salondakine gerek yok. Biz oyle yaptik kaldirdik cok rahatım misafirim mutfakta yiyor oceri gidiyor ve icerisi dagilmiyo yemek kokmuyo

Vitrin olarak kucik bi bufe yeter illaki konacak biseyin olur

Bir de konsol... konsol gorur salonda.

Bende şunu anlamıyorum salonu kullanmıyoruz misafir ile kullanıyoruz diyorlar . Neden yani kullanın kimse elinizden almıyor ki biz eğer tv izlemek istiyorsak oturma odasında yok izlemeyeceksek Salonda takılıyoruz . PC de birşeyler izleriz orada pizza yedik mesela geçen gün yapılmaması oturulmaması için bir sebeb yok ki birde kiraya gidiyorsan eşya alma herşeyi döşeme deniyor buda saçma . Biz tayinli çalışıyoruz ben aldım yani evet bir salona 40 bin tl vermedim ama güzel şık döşedim . Çünkü dünyaya ve bu yaşa bir daha dönmeyeceğiz para eşya hepsi yerine gelir . Ama sen 50 yaşına gelmişsin içindeki hisler 25 inde gibi olur mu yani bir kere oluyor bazı şeyler .

Öncelikle merhaba
Ekonominiz neye el veriyorsa yavaş yavaş da olsa o kadarını alın . Ben de şuan 3+1 bir evde yaşıyorum kendi evim değil bir odayı her şey odası yaptım ütü çamaşır askısı ( sadece kışın ) konserveler derindondurucu bavullar bir sürü şeyi oraya koyduk baya rahatlattı evi .açıkçası ben ben yemek masası aldım ama konsol bana mantıklı gelmiyor almadım misafirler için özel yemek takımı günlük yemek takımı almadım iki takım 12 kişilik aynı beğendiğim yemek takımını ve çatal bıçak takımını aldım mutfak dolaplarima koydum hiç sıkıntı çekmedim .biz başta sadece salon takımı aldık ama sonra baktık hiç tahmin etmesigimiz kadar çok gelenimiz gidenimiz oluyor diğer boş odaya da bir köşe takımı aldım çok büyük kaba değil ama 3 kişi rahat rahat sigiyor gelen misafirlerimize orayı veriyoruz.

evi koltuk kanepe, oturma grubu doldurmaktansa, hem günlük hem şık kaliteli bir koltuk takımı işinizi görür.
12 kişilik yemek takımım tv ünitesinin altındaki 3 adet yatay çekmecede duruyor. onun dışında konsol, gümüşlük vs yok. İstemedim.yemek masası gerekiyor, onu alabilirsiniz.
İnanın masa varya, orta sehpa bile gözüme fazla geliyor, zigon sehpa yeterli.
Bir tv, bir de ünitenin yan tarafında kitaplık bölmesi var. Kitaplarımı oraya sıraladım.
5 senelik evliyim. Salonu bu şekilde kullanıyorum.

Oda dediğin nedir ki dolar gider

Evim 3+1, salon oturma odası diye ayırmadım koltuk yemek masası var bir odada,yatak odası, giyinme ve ütü odası, 3. odayı kiler yaptım ve çocuk olursa odası olamayacak yani ev hemen doluyor tek derdin o olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…