Doğuma Hazırlık sizce oğlumun adı nasıl ? :)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çok zor bir isim ilk defa duydum, anlamı nedir? Kulağıma da hiç hoş gelmedi açıkçası. Değişik isim olsun diye düşünmeyin. Bu çocuğa hitap edilecek hayatının her alanında ve nasıl edilecek?
Sürekli ismini kodlamak zorunda kalacak. Daha kolay bir isim neden koymuyorsunuz?

ismin anlamının güzelliğinden ve Çerkes olduğumuz için halkımıza ait güzel isimlerden biri olduğu için çok aramaya gerek duymadık. Çok sağolun güzel olmayan yorumunuz için
Çerkez olduğunuzu bilmem için müneccim olmm lazım....

Çok zor bir isim ilk defa duydum, anlamı nedir? Kulağıma da hiç hoş gelmedi açıkçası. Değişik isim olsun diye düşünmeyin. Bu çocuğa hitap edilecek hayatının her alanında ve nasıl edilecek?
Sürekli ismini kodlamak zorunda kalacak. Daha kolay bir isim neden koymuyorsunuz?
İsmin anlamı göğe yükselen ezan sesi demek ikinci anlamı ise uzun boylu yakışıklı demek. Zorluk çekeceğini sanmıyorum çünkü Çerkes bir aile için yabancı bir isim değil hatta Bay sık kullanılıyor. Birde çerkes isimleri arasında anlamını en çok beğendiğimiz bu oldu

İsmin anlamı göğe yükselen ezan sesi demek ikinci anlamı ise uzun boylu yakışıklı demek. Zorluk çekeceğini sanmıyorum çünkü Çerkes bir aile için yabancı bir isim değil hatta Bay sık kullanılıyor. Birde çerkes isimleri arasında anlamını en çok beğendiğimiz bu oldu
Tamam Çerkezsiniz ama Türkiye’de yaşamıyor musunuz?
Tabiki siz bilirsiniz, hakkınızda hayırlısı.

Anlamı çok güzelmiş fakat Türkiye de yaşadığınızı düşünerek söylüyorum oğlunuz okul hayatında arkadaşları arasında zorluk yaşayabilir söylemesi telaffuzu biraz zor.

Neden çocukların adlarını böyle değişik isimler koymak zorunda hissediyorsunuz.
Vallahi hoş durmuyor nacizane tavsiyem.

Siz ismi yoruma açmadınız mi? Baktım her yoruma ters cevap vermişsiniz.Bu kadar eleştiriye açık değilseniz neden fikir soruyorsunuz.Benim nacizane fikrim de bebeğiniz sorun yaşar arkadaşları arasında,okulda,iş hayatında,ilk çocukluk yıllarında adını sorduklarında kendi bile söyleyemez bu adı.Saglikla gelsin bebeğiniz. Sağ salim kucağınıza alırsınız insallah.

Anlamı çok güzel yalnız eşimin ismide zor telefuz edilen bir isim ne zmn bi yere adını vermesı gerekse 10 kere söyler.
Bunalıyor halıyle.
Yanına 1 isim daha koyun çocuğun buyuyunce tercıh hakkı olsun .

Hayırlısıyla kucagınıza alın inşallah.

X