Sizce ne yapmalıyım

Hukuk kazanıp okuyup bitirene kadar da aile evinde ve maddi olarak onlara bağımlı olacaksınız?
Benim icin baska bi secenek yok maalesef dedigim gibi kronik rahatsızlığım var daha önce özelde denedim olmadi sürekli hastane sürecleri vs. Müsamaha göstermediler daha dogrusu bahane buldular cikarmak icin diyelim

Hukuk benim zamanımda devam zorunluluğu olmayan bir bölümdü. Hala öyleyse hem çalışıp hem okursunuz. Çevresel faktörler her zaman olumlu olmayabilir siz kendinize odaklanın 🥰

Ben de edebiyat mezunuyum uzunca bir süre iş aradım ve bulamadım çok üzülüyor ve sürekli ağlıyordum. Sonra pes edip mutfakta pizzacı olarak çalışmaya başladım. Lisede aşçılık okumuştum o yüzden tercihim mutfaktan yana oldu öğretmenlik dışında. Evde oturduğum süre zarfında psikolojim çok bozulmuştu kesinlikle kısa bir süre de olsa çalışmanızı tavsiye ederim. Biraz gücünüzü toplayın çalışıp kendi paranızı kazanmak daha güçlü hissettiriyor. Ben çok ağlıyordum kendi bölümüm dışında bir işte çalışmak istemiyordum o kadar okumuştum sonuçta. Fakat başvuru yaptığım hiçbir yer olumlu sonuçlanmadı özelde çalışmaya razıydım siz onu da istemiyorsunuz ama bence kısa bir süre de olsa çalışmak ciddi anlamda insanı güçlendiriyor.

Hukuk benim zamanımda devam zorunluluğu olmayan bir bölümdü. Hala öyleyse hem çalışıp hem okursunuz. Çevresel faktörler her zaman olumlu olmayabilir siz kendinize odaklanın 🥰
Belli okullarda var belli okullarda yok arkadaşlarımdan ikisi devamlı okudu 1 i devamsız okudu. Okulun yönetim kararına göre değişiyor.

Ben bilgisayar mühendisliği okudum. 2 kere ÖSS'ye girdim. Hep tıp istedim, kazanamadım. O kadar sevmiyorum ki bu yaşıma geldim hala sevmiyorum. Ama maalesef ki herkes sevdiği mesleği yapmıyor. Ben de bölümde 2. sınıfta gittim dershaneye yazıldım okulu dondurdum aradan 2 3 ay geçti baktım ben napıyorum dedim öbür dönem bölüme geri döndüm. Yaşım da sizden küçüktü. Ukteniz mi hayata atılıp para kazanmak mı buna göre seçim yapın.
Bu sürecte tabi ki kpssden sansimi deneyecegim çünkü her zaman bi b plani olmali insanij ve dediğiniz gibi herkes istediği meslegi de yapamiyor ne yazik ki..

24 yasindayim cok genc oldugunun farkindayim ama dedigim gibi cevresel faktorler isin icine girince stres seviyesi iki kat artiyor. Gelecek vadeden bi bolum istiyorum hayalimdi ama olmadi zamaninda hem icimde ukte kalsin istemiyorum hem de daha iyi yerlere gelebilmek icin istiyorum. Calissam yapabilecegime inancim var deneyecegim de ama süre gözümde o kadar buyuyor ki aileme yük gibi hissetmek istemiyorum daha fazla
Bence mutlaka okumalısın. Bölüme başlayınca senin gibi onlarca insan olduğunu farkedersin zaten. İnsanlar hayallerindeki meslek için 26-27-30-35 yaşlarından sonra bile üniversiteye girip çabalıyorlar. Yalnız değilsin yani bu konuda buna emin ol ve çekinme. Ailenin de bu olumsuz tavrını bir motivasyon nesnesi yap kendine. Onlara inat başar. Sen başaracağına inanıyorsan zaten gerisi teferruat. Yük olma kısmında da belki Arada özel dersler verebilirsin edebiyattanözel ders almak isteyen bir dünya öğrenci var özellikle sayısalcılar...

Okullar, tıp diş hukuk mimarlık mühendislik gibi bölümlerde asla devamsızlığa tahammül edip orta yol bulmaz. O tür bölümlerde öncelik zaten bölümdür iş değil. Biz okurken çalışan çok arkadaşımız vardı ben meslekte kaçıncı yıla giriyorum onlar hala okulu bitiremediler 8. seneyi devirecekler. Zor dediğimiz belli başlı bölümlerde asıl önemli olan o okuldur. Sen memursan eğer git memurluğunu yap buraya okuyacak adam lazım derler. Açık açık derler :')
Evet okulun insiyatifine bagliymis cevremde hukuk psikoloji vs gibi bölümleri okurken ayni zamanda calisan kisiler vardi fiziksel ve mental olarak yorucu olsa da ikisini ayni anda yürütmüşlerdi

Bence mutlaka okumalısın. Bölüme başlayınca senin gibi onlarca insan olduğunu farkedersin zaten. İnsanlar hayallerindeki meslek için 26-27-30-35 yaşlarından sonra bile üniversiteye girip çabalıyorlar. Yalnız değilsin yani bu konuda buna emin ol ve çekinme. Ailenin de bu olumsuz tavrını bir motivasyon nesnesi yap kendine. Onlara inat başar. Sen başaracağına inanıyorsan zaten gerisi teferruat. Yük olma kısmında da belki Arada özel dersler verebilirsin edebiyattanözel ders almak isteyen bir dünya öğrenci var özellikle sayısalcılar...
Sansimi deneyecegim sanirim yani hedefim öncelikli olamasa bile baska yollardan sansimi deneyecegim hiçbir sey icin gec degil bunun farkindayim. ailemi cogu zaman umursamamaya calissam da bazen mental anlamda cok zorlaniyorum. Özel ders kısmı benim de kafamdaydi yakin sürece kadar

Ben de edebiyat mezunuyum uzunca bir süre iş aradım ve bulamadım çok üzülüyor ve sürekli ağlıyordum. Sonra pes edip mutfakta pizzacı olarak çalışmaya başladım. Lisede aşçılık okumuştum o yüzden tercihim mutfaktan yana oldu öğretmenlik dışında. Evde oturduğum süre zarfında psikolojim çok bozulmuştu kesinlikle kısa bir süre de olsa çalışmanızı tavsiye ederim. Biraz gücünüzü toplayın çalışıp kendi paranızı kazanmak daha güçlü hissettiriyor. Ben çok ağlıyordum kendi bölümüm dışında bir işte çalışmak istemiyordum o kadar okumuştum sonuçta. Fakat başvuru yaptığım hiçbir yer olumlu sonuçlanmadı özelde çalışmaya razıydım siz onu da istemiyorsunuz ama bence kısa bir süre de olsa çalışmak ciddi anlamda insanı güçlendiriyor.
Yorumunuz icin cok teşekkür ederim tavsiyelerini degerlendiricem🌸🌸

X