Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

Her şeye tamam evleneyim de nasıl olursa olsun demişsiniz de, bir can getireceksiniz dünyaya, artık düşünseniz iyi edersiniz. Onun günahı ne, iki gün sonra kavgalar çıkmaya başlayacak aynı evde, net yani

Son düzenleme:
Söyler çünkü orası kayınvalidenizin evi, kadın melek dahi olsa kayınvalide olarak çok da seviyor olsanız ev ev üzerine olmaz, 30’lu yaşlardayız maddiyattan aynı evdeyiz diyorsunuz, niye siz de bir işe girip ekonomik durumunuzu daha yaşanır hale getirip öyle evlenmediniz?

İlla tüm eşyalarınızın tam olması gerekmezdi veya davullu zurnalı düğün mü yaptınız bilmiyorum ama düğün dernek olması da şart değildi, 1+1 ev tutulur bir yatak bir koltuk derken acil ihtiyaçlı eşyaları uygun fiyatlı alırdınız bir nikah kıyılırdı, eşinizin maaşı sizin maaşınız derken geçinir giderdiniz.

Ayrı eve çıkmak istiyorsunuz ama geçmiş olsun, evlenmeden önce yapmanız gerekeni şimdi yapmaya çalışmanız hem eşinizle hem kayınvalidenizle tartışmanıza neden olacak, adam tek maaşla nasıl ev kurayım baştan kabul edip geldin diyecek, haklı da.

peki şimdi ne yapmalıyım ? Kendime geriye çekip her yapacağım şeyi ona mı soracagım?
Ayrı eve çıkacaksınız, çıkamayacaksanız aynen öyle yapmanız gerekiyor. Gerekirse kötü olayım ayrılırım derseniz kötü olun ayrılın, ama eşinizi seviyorsunuz herhalde . O yüzden onun düzenine uymak zorundasınız bunu kabul ederek evlenmişsiniz

peki şimdi ne yapmalıyım ? Kendime geriye çekip her yapacağım şeyi ona mı soracagım?
Eğer kaldığın sürece kavga istemiyorsan soracaksın mecbur. Ya da sormadan o sana söylerse tamam diyeceksin.
Hangi şehirdesiniz? Eşinin maaşı ne ?
Aslında en mantıklısı işe başlaman. Çalışırsan her şey çok daha hızlı çözülüre

Konu iyi kötü değil kültür. Oranın yaşantısıyla batınınki arasında çok fark var. Yoksa ben de ailemi kötülemiyorum burda

Tum bu soylediklerine ek bir de bebe istiyorlar kadinin evinde, hangi imkansizlik bu.

Bunun kv. Olmakla alakası yok. Ev benimse, kim gelirse (uzun süreli) Benim kurallarıma, duzenime uymak zorunda. O evin hanımı benim, gelecek olan bunu kabullenmek zorunda.

İlerde gelinim teklif etse (ciddi bir zorunluluk yoksa) Ben kabul etmem. O değiştirmek ister, ben kabul etmem. Onun ayrı evi olur, buna karışmam ve beni ilgilendirmez.

Kv. Kabul etse bile hele ki yaşlı insanın malı daha kıymetli olur, bu ihtimali bilmeniz lazımdı.

Değişir sanmayın, değişmeyecek. Yatak odanız hariç diğer bölgeler kv. Ye ait. Keşke ufakta olsa kendi evinize geçseniz.

Koskocaman evde eşim oğlum ben yaşıyoruz.Ona rağmen bazen ikisi de batıyor bana.
Ben annemle yaşayamam gerçekten hayret ediyorum sizin gibi kayınvalide ile yaşayanlara.
Aynen ben de öyleyim. Sezeryanda 5 gün tahammül edebildim. Sonra herkesi gönderdim
pandemide eşim eve öğretmen tutalım çocukların yükünü senden alsın demişti. Bu eve bir nefes alan canlı daha girerse kaçar giderim demiştim

Ayy gerçekten ya. Annem bana geliyo sinirim bozuluyo bazen tezgahtaki beze kadar karışıyo. Kaldı ki kayınvalidenin yıllardır kendi evi olan eve gitmek.. büyük cesaret(?)
Ben kayınvalidemle değil annemle bile yaşayamazdim. Allah korusun çok büyük bir hastalık vs olur amenna ama onun dışında mesafe olmalı, herkes evini yerini bilmeli diye düşünüyorum... Eskidenmiş toplu yaşamak, sıkıntı streste eksik olmuyormuş

Kayınvalidenin düzenine gelmiş tabi ki o düzene uyacak.Bence yani kendi açımdan düşününce kayınvalide için de zor ya gelinle yaşamak yıllardır kurduğun düzene yabancı biri geliyor ve düzenin değişiyor

Ev üstüne ev olmaz. Senin evine bile kayınvalide yaşamaya gelse yine sorun olur.biran ince ise girin sizde bu süreci hızlandırın hem birbirinizi çok görmezsiniz hemde para biriktirip biran önce eve cikarsiniz

Madem kayınvalide ile yaşıyorsunuz sizde sorun. Yok evi sahiplen diyorlarsa buraya yazdığınız gibi ona ben evi nasıl sahipleneceğim diye sorun..

Bir de kaçarak mi evlendiniz? Ne zamana kadar birlikte yaşayacaksınız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…