Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

Sahiplememezsiniz çünkü sizin eviniz değil. Başkasının evine ek olarak eklenmişsiniz. Toz bezi hakkında bile fikir beyan edemiyorsunuz. Kadının eşyasını çöpü dahil sormadan atmayın. Bırakın ev sahibi karar versin atılacağa. Size ev açmayıp ev kiralamayıp annesinin evinde sığıntı olarak yaşatan kocanıza sorun ben bu evi nasıl sahipleneceğim diye. Bu kadar mı değersizsiniz?

Bütün konularınız hamilelik üstüne. Başkasının evine kendiniz yetmiyor bir de çocuk getireceksiniz. Çocuğunuz olursa onun hakkında da söz sahibi olamayacaksınız. Çünkü eşiniz sizi anne babasına yardımcı olarak getirmiş, çocuğu da torun sevsinler diye istiyordur. Eşini ailesini seven adam mahremiyet özel alan ister. Karısının toz bezi için azarlanmasını yediremez kendine.

Annemin evine gittiğimde bile kendi evim gibi olmuyor, kavga ediyoruz anacigimla 🥹🥹🥹 herkesin borusu kendi evinde ötüyor maalesef
Ayy gerçekten ya. Annem bana geliyo sinirim bozuluyo bazen tezgahtaki beze kadar karışıyo. Kaldı ki kayınvalidenin yıllardır kendi evi olan eve gitmek.. büyük cesaret(?)

Sahiplememezsiniz çünkü sizin eviniz değil. Başkasının evine ek olarak eklenmişsiniz. Toz bezi hakkında bile fikir beyan edemiyorsunuz. Kadının eşyasını çöpü dahil sormadan atmayın. Bırakın ev sahibi karar versin atılacağa. Size ev açmayıp ev kiralamayıp annesinin evinde sığıntı olarak yaşatan kocanıza sorun ben bu evi nasıl sahipleneceğim diye. Bu kadar mı değersizsiniz?

Bütün konularınız hamilelik üstüne. Başkasının evine kendiniz yetmiyor bir de çocuk getireceksiniz. Çocuğunuz olursa onun hakkında da söz sahibi olamayacaksınız. Çünkü eşiniz sizi anne babasına yardımcı olarak getirmiş, çocuğu da torun sevsinler diye istiyordur. Eşini ailesini seven adam mahremiyet özel alan ister. Karısının toz bezi için azarlanmasını yediremez kendine.
Hamilelik konusu nerde hiç geçmemiş diyordum ki siz yazmışsınız. Tabii ki o curcunaya o garibim günahsız sabiler eklenmeli…

Karışmadan rahat edemez çünkü onun gözünde bir çocuksun sen. Erzurumluyum eşimde Erzurumlu. Onda bile afallıyorum. Geçen gün benim yanımda oğlumun saç traşını konuşuyorlardı bana sormadan. Ben kendi bildiğimi yaptım o ayrı ama herşeye karışacak.

Cesaretinize şok oldum. Yani göz göre göre bu hayatı kabul etmenizde sizi ne tetikledi? Nasıl göremediniz kabul ettiğiniz şeylerin şu anki hayat biçiminiz olduğunu?
Kayınvalide evine giderken sizin eviniz olmadığını bile bile gittiniz. Ev onların ve siz onların yanına gittiniz. O yüzden de o düzene uymak zorundasınız. Sizi de hizmetçi gibi rahat rahat kullanabilmek için evi sahiplen demişler. Evet sahipleninki yemek, temizlik eksik kalmasın.
Yüzüme dan diye çarpması. Ama aslında doğruluk payının olması... ben böyle hayal etmemiştim aslında. Eşimin manevi desteği olacağını, telefonda görüştüğüm kayınvalidem başkası gibi. Sohbetimiz muhabbetimiz çok güzel ama işe gelince onu böyle mi doğrasan, onu şu tarafa mı koysan gibi cümleleri rahatsız etmeye başladı..

Ah hiç sorma. O kapıyı kapatıp işine devam ediyor yansıtmadığım için sanıyor ki her şey güllük gülistanlık.. ama yavaş yavaş aşılayacağım. Dediğim gibi kayınvalidemi seviyorum kötü olmadan bir eve çıkmamız gerek
Zaten kayınvalidenin kötü olmasına lüzum yok ki. 12 senelik evliyim ben çocuğuma karıştırmıyorum düzenimi. Kaç yıllık kadın evine müdaheleye sessiz kalır mı? Eziyet ona da sana da.

Ben annemle yapamıyorum yahu, bi yaştan sonra olmuyor =)
1 aylığına misafirliğe geldi, çatışma yaşayabiliyoruz yemek temizlik konularında.
Eşyalarımın yerini değiştiriyor mesela söyleniyorum.
Annemle de çok rahat konuşurum, hiç alınmaz gocunmaz.
Kayınvalideye çemkiremezsin de. İyi olan ilişki 1 seneye kalmaz bozulur
Haliyle kocayla da aran bozulur.
Olmaz yani böyle.

Ben şikayet etmiyorum. Sadece bu evi nasıl sahipleneceğimi anlamıyorum.. ne yapsam olduramıyorum ve çıkmaza girdim.
Kayınvalidemi seviyorum ama ne yapsam gözüne batıyor hissi beni rahatsız ediyor ve akıl almak istiyorum hepsi bu
Kayinvalide ile mutlu mesut yasayacaginizi sandiniz yani?
Size uymayan kültürdeki adamla evlenen de, hangi sebeple olursa olsun anasiyla yasamayi secen de sizsiniz.
Sikayet etmeyin.

Ben şikayet etmiyorum. Sadece bu evi nasıl sahipleneceğimi anlamıyorum.. ne yapsam olduramıyorum ve çıkmaza girdim.
Kayınvalidemi seviyorum ama ne yapsam gözüne batıyor hissi beni rahatsız ediyor ve akıl almak istiyorum hepsi bu
Olmaz ki orası senin değil kv nin evi
Bir şekilde taşın

Sahiplenemezsin çünkü orası senin evin değil. Eşyalarda senin değil. Bir evin bir kadını olur. Sen kaynana evine evcilik oynamaya gitmişsin resmen. Yemek yapma şekline bile laf eden insanların yanında istediğiniz gibi çocuk yetiştireceğinizi mi zannediyorsunuz? Gerçekten yıl olacak 2025 hala kadınlar evleneceğim diye neleri kabul ediyorlar şaşıyorum.

Bu mesaj üzerine kelimelerim yetersiz kaldı.. gerçekleri bu şekilde göreceğimi bilmiyordum... evet çocuk çok istiyoruz ama her zaman olduğu gibi sanırım bunda da sonrasında ne olacak diye düşünmeden hareket ediyorum..

X