Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

Yaş aldı başını gitti. Eşimle de güzel giden bir birlikteliğimiz vardı 30 küsür yaşına geldik nereye kadar diye düşündük. Şartları vardı evet kendime de güvendim . Ama geldiğim nokta bu 😊
Eh yani canım benim 30 a kadar boş mu beklediniz kenara bi ev kiralayacak para koyaydınız ya.
Adam için ne rahat. Oooooh düzeni değişmeden yeni hayata masrafsız geçiş.
O ev senin gibi olmaz olamaz. Kadın istese de yapamaz yılların düzeni nasıl değişecek?
Sen en kısa sürede 1 odalı da olsa kendi evine çık

Ben Erzurumlu biri olarak Akdenizli biriyle evlenip kaçtım sen Akdenizden Erzuruma mı geldin :KK70:
Allah yardımcın olsun
Katılmıyorum size beş parmağın beşi aynı degil dimi eniştem Erzurumlu hiç de öyle değiller aksine komşularımız olsun aile dostlarımız olsun cillop gibiler valla ... herkesi aynı kefeye koymayın iyi kötü her yerde vardır

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️
He de geç ve sorma, başını güzel belaya sokmuşsun, inşallah yoluna sokmaya gücün yeter

Cesaretinize şok oldum. Yani göz göre göre bu hayatı kabul etmenizde sizi ne tetikledi? Nasıl göremediniz kabul ettiğiniz şeylerin şu anki hayat biçiminiz olduğunu?
Kayınvalide evine giderken sizin eviniz olmadığını bile bile gittiniz. Ev onların ve siz onların yanına gittiniz. O yüzden de o düzene uymak zorundasınız. Sizi de hizmetçi gibi rahat rahat kullanabilmek için evi sahiplen demişler. Evet sahipleninki yemek, temizlik eksik kalmasın.

Eh yani canım benim 30 a kadar boş mu beklediniz kenara bi ev kiralayacak para koyaydınız ya.
Adam için ne rahat. Oooooh düzeni değişmeden yeni hayata masrafsız geçiş.
O ev senin gibi olmaz olamaz. Kadın istese de yapamaz yılların düzeni nasıl değişecek?
Sen en kısa sürede 1 odalı da olsa kendi evine çık
Ah hiç sorma. O kapıyı kapatıp işine devam ediyor yansıtmadığım için sanıyor ki her şey güllük gülistanlık.. ama yavaş yavaş aşılayacağım. Dediğim gibi kayınvalidemi seviyorum kötü olmadan bir eve çıkmamız gerek

X