Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

DuyguE25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
99
59
30
Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️
Valla değil doğu-Batı iki doğu,iki batı da olsa ev üstüne ev olmaz.
Ayrı eve çıkma yetisine sahip olmadan neden evleniyorsunuz ki atlı mı kovalıyor?

Bir nevi maddi imkanlardan kaynaklı..
Beni yanlış anlamayın ama batı kültüründen gelen birisi için doğu kültürüne ayak uydurmak zor olur diye düşünüyorum, siz birde kayınvalide ile yaşamaya başlamışsınız. Keşke şartlar olgunlaşınca evlenip kendi evinizde yaşasaydınız. Ev kayınvalidenin evi, haliyle onun sözü geçer.

Ben şikayet etmiyorum. Sadece bu evi nasıl sahipleneceğimi anlamıyorum.. ne yapsam olduramıyorum ve çıkmaza girdim.
Kayınvalidemi seviyorum ama ne yapsam gözüne batıyor hissi beni rahatsız ediyor ve akıl almak istiyorum hepsi bu
Sahiplenemezsin. Yılların düzenini bozamazsın.

Valla değil doğu-Batı iki doğu,iki batı da olsa ev üstüne ev olmaz.
Ayrı eve çıkma yetisine sahip olmadan neden evleniyorsunuz ki atlı mı kovalıyor?
Yaş aldı başını gitti. Eşimle de güzel giden bir birlikteliğimiz vardı 30 küsür yaşına geldik nereye kadar diye düşündük. Şartları vardı evet kendime de güvendim . Ama geldiğim nokta bu 😊

Merhaba 🌸
Sizin kültürünüzde de kayınvalide ile yaşamak var mı?

X