Sizce Gebe kalma olaşılığım var mı?

ayla1974

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2024
2
2
50
Aslında Konuyu nereye açmam gerektiğini bilemedim daha doğrusu konuyu açsam mı açmasam mı onuda bilemedim sonra burada sormaya karar verdim . 52 yaşındayım 2 yıldır regl olmadım menopoza girmişimdir diye düşündüm doktora gitmedim üşendim diyelim . Bu 2 yıldır ve öncesinde hep korunduk bazen prezervatif bazende geri çekilme yöntemi ile. 3 hafta kadar önce 1 defa korunmasız bir ilişkimiz oldu. Bu durumda Gebe kalma olasılığım varmı veya bu şekilde olup gebe kalan varmı acaba ? büyk olasılık gebe değilimdir diye düşünüyorum ama yine de tırsıyorum.

Tıbben menapoza girip girmediğiniz hakkında net bir bilgimiz olmadığı için ihtimal sıfır değildir. 2 yıldır adet görmüyor olmanız kesin menapoz anlamına gelmiyor. Bu arada yıllık smear testi vermelisiniz yani aslında doktora gitseniz iyi olur.

Yaşınız 50 maşallah Allah uzun ömürler versin. Sizce de bu yaşta bu kadar kuruntu yapmanız normal midir ?

Menopozdan sonra imkansız değildir, tıp literatüründe örnekleri var ama imkansıza yakındır. Siz bir kadın doğum uzmanına görünün, içiniz rahat etsin. Örneğin benim doktorum, "2 yıl sonra kazara bir yumurtlama durumu olsa bile senin rahim duvarın çok incelmiş, tutunacak yer yok, imkansız" dedi, benim içim rahat etti ondan sonra.

Adet oluyorsanız kalma olasılıgınız tabı kı de var.. Soru buysa evet var..Sonucta menepozada yavas yavas aralıklarla gırılıyormus...Bana mesela doktor demıstı kı senın menepoz olayın 50 leri gecebılır..Çünkü pkoluyum ..Sanırım yumurtalarımı fazla dökemediğim için hayatım boyunca duzensızlık yasadıgım için bunu demıs olabılır belkıde genetık bılmıyorum ama sonucta adet hala olunuyorsa cıddı onlem almak lazım..Bekleyıp goreceksınız sızde...

Bence bir kadın doğuma gitmelisiniz bildiğim kadarıyla menapozda ilaç kullanımı felan da oluyor. Hiç olmazsa senede bir rutin kontroller yapılmalı Allah korusun rahim ağzı kanseri, kist miyim oluşumu vs bir sürü hastalıklar var. Sağlığınızı ihmal etmeyin. 2 yıldır regl olmadıysanız sanmıyorum hamile kalacağınızı ama ihmal etmeyin yine siz

Tıbben menapoza girip girmediğiniz hakkında net bir bilgimiz olmadığı için ihtimal sıfır değildir. 2 yıldır adet görmüyor olmanız kesin menapoz anlamına gelmiyor. Bu arada yıllık smear testi vermelisiniz yani aslında doktora gitseniz iyi olur.
50 den sonra mı yıllık. Doktor bana 3 yılda bir diyor. Eskiden her yılmış şimdi değişmiş.

50 den sonra mı yıllık. Doktor bana 3 yılda bir diyor. Eskiden her yılmış şimdi değişmiş.

Bildiğim kadarıyla kişiye göre değişebilir. 30 yaşından büyük kadınlarda 3 kez ardışık smear sonucu negatif ise 3 yılda 1 keze dönüyor. Ama genel öneri yılda 1 kez şeklinde.

X