Sizce bu durumda ella yine de korur mu?

Blackmoonn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2019
82
31
Arkadaşlar merhaba, dün sürtünme yoluyla ilişkiye girdim ve erkek arkadaşım tam boşalırken kendini geri çekti(içime gelmediğini söylüyor) sadece vajinamın girişine doğru biraz bulaşmıştı. Ama çoğu çarşafın üzerine gelmişti. Bulaşan kısmı hemen banyoya gidip temizlemeye çalıştım yıkadım. Takvimime bakınca yumurtlama dönemimde olduğumu gördüm ve bunun üzerine ilişkiden 2 saat sonra ella içtim. Kimi sitelerde ella yumurtlamayı erteleyerek gebeliği önlediği için eğer yumurtlama zaten olmuşsa önlemez yazıyor. Kimi sitelerde ise rahim duvarını bozarak eğer yumurtlama olmuşsa bile döllenmesini engeller yazıyordu. Net bir bilgiye ulaşamadım. Yardımcı olabilecek var mı? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Arkadaşlar merhaba, dün sürtünme yoluyla ilişkiye girdim ve erkek arkadaşım tam boşalırken kendini geri çekti(içime gelmediğini söylüyor) sadece vajinamın girişine doğru biraz bulaşmıştı. Ama çoğu çarşafın üzerine gelmişti. Bulaşan kısmı hemen banyoya gidip temizlemeye çalıştım yıkadım. Takvimime bakınca yumurtlama dönemimde olduğumu gördüm ve bunun üzerine ilişkiden 2 saat sonra ella içtim. Kimi sitelerde ella yumurtlamayı erteleyerek gebeliği önlediği için eğer yumurtlama zaten olmuşsa önlemez yazıyor. Kimi sitelerde ise rahim duvarını bozarak eğer yumurtlama olmuşsa bile döllenmesini engeller yazıyordu. Net bir bilgiye ulaşamadım. Yardımcı olabilecek var mı? Fikirlerinize ihtiyacım var.
Bu arada bakire değilim

Bakire degilseniz niye surtunuyorsunuz? Neden korunmuyorsunuz? Geri cekilme bir korunma yontemi degildir. Hap aldiniz hamile kalma ihtimaliniz cok dusuk ama butun hormon dengenizi bozdunuz kac ay adetiniz duzensiz olucak deger mi buna duzgunce korunmak varken.

Doğru söylüyorsunuz ama oldu bir kere kendimi çok suçluyorum zaten. Nasıl bekleyeceğim onu da bilmiyorum inşallah hamile değilimdir. Teşekkür ederim cevap için

Bu arada ilacın yan etkilerinde yazmıyor ama sabahtan beri belimde çok fazla ağrı var. Daha önce böyle bir etkiyle karşılaşan oldu mu (adet öncesi ağrı olur ya onun gibi)

Sürtündünüz mü geri mi cekildi anlamadim.
2 saat içinde kullanmissiniz. Bir sey olmaz. Korunmayi da bi düşünün derim.

Bu arada ilacın yan etkilerinde yazmıyor ama sabahtan beri belimde çok fazla ağrı var. Daha önce böyle bir etkiyle karşılaşan oldu mu (adet öncesi ağrı olur ya onun gibi??
Sürtündünüz mü geri mi cekildi anlamadim.
2 saat içinde kullanmissiniz. Bir sey olmaz. Korunmayi da bi düşünün derim.
Sürtündü içime girmedi ama sürtünürken boşaldı vajinamın üzerine. bir kısmı vajina girişine doğru geldi ve gelenleri gidip yıkadım. Bundan sonra öyle yapacağım 🙏

Benim aklıma takılan yumurtlama döneminde ilacın işe yaramayacağı konusunda okuduklarım. Ama ilaç reçetesinde %98 koruma sağlayacağı yazıyor. Eğer yumurtlama döneminde işe yaramayan bir ilaçsa nasıl %98 koruma sağlayabilir ki? Sonuçta ilacı kullanan 100 kişiden 98 i yumurtlama dönemi dışında mı kullanıyor ilacı gerçekten kafam çok karışık

Hamilelik belirtisi mi diye sormadım ki ilişkiden bir gün sonra hamilelik belirtisi mi olur :))
Endişe etmeyin vajinaya bulaşmış yıkamışsınız üstüne kısa sürede hap almışsınız sadece sürtünme olduğu için zevk suyu gibi bir risk de yok. Ben olsam hap bile almazdım, gerek duymazdım. Bu koşullarda gebe kalmanız mümkün değil. Ki kalırsanız da bunca zorluk altında oluşan bebek doğmayı hakeder, aldırmayın😅

Endişe etmeyin vajinaya bulaşmış yıkamışsınız üstüne kısa sürede hap almışsınız sadece sürtünme olduğu için zevk suyu gibi bir risk de yok. Ben olsam hap bile almazdım, gerek duymazdım. Bu koşullarda gebe kalmanız mümkün değil. Ki kalırsanız da bunca zorluk altında oluşan bebek doğmayı hakeder, aldırmayın😅
İnanılmaz içimi rahatlattınız. Aslında erkek arkadaşımda aynısını söylüyor ama ben biraz fazla evham yaptım sanki. İnşallah dediğiniz gibi olur teşekkür ederim 😊

Daha sonra bu konuyu okuyacak olan arkadaşlar için edit : reglim bir hafta geciktikten sonra geldi. Önce açık kahverengi ve çok az geldi. Sonrasında düzeldi. İlacın yan etkileri ve bu sürecin psikolojisi çok zor. Lütfen çok dikkat edin. Sevgilerimle

X