sizce 23 yaş bebek için erken mi ? :s

Bencede önce bi eşin askere gitsin gelsin ondan sonra... Hem yaşın daha çok genç acele etmen için bi nedenin yok. Üstelik diyelimki o askerdeyken sen hamilesin. Tek başına bu yükü kaldırabilecek misin? Hamile sen olsan da insan yanında eşinin desteğine ihtiyaç duyuyor. O sizin bi parçanız ve yanında kim olursa olsun eşinin yerini tutamaz unutma. Çok iyi düşünmelisin. Bu dünyanın binbir türlü hali var. Ben henüz 14 haftalık hamileyim ama eşim şuanda yanımda olmasaydı bu ilk dönem zorluklarını , bu psikolojik değişimleri zor atlatırdım. Kesinlikle beklemelisin bence...

insanın kendini hazır hissetmesi önemli ama bence hazırsanız hiç de erken denilebilecek bir yaş değil 23.
istiyorsanız hemen başlayın derim..
bu soruyu bi 15 sene önce falan sorsaydın,ya da biri sorsaydı,acaip acaip bakarlardı yüzümüze eminim..
devir ne cok değişti :))

Bence etrafında ki insanların ne düşündüğü değil sizin kendinizi hazır hissedip hissetmediğiniz önemli ,ayrıca kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz hele ki sağlıkla ilgili problem varsa kimseyi ilgilendirmez.

canım bence çok ideal bir yaştasın. kimin ne dediğinin ne önemi var. sonuçta sen ve eşin bir hayatı paylaşıyorsunuz ve bu sizin almanız gereken bir karar. zaten eşinin senden 10 yaş büyük olduğunu yazmışsın. eşinin yaşıtları babalık duygusunu tatmışken onunda baba olmayı istemek en doğal hakkıdır. inşallah tedavin olumlu sonuçlar verir hayırlı haberini yine bizlere buradan duyurursun. herşey gönlünüzce olsun. allahım kucağınızı boş bırakmasın bu muhteşem duyguyu sizlere de yaşatsın.

BENDE 86 DOĞUMLUYUM VE TÜP BEBK BİLE YAPTIM EŞİMLE ARAMDA YAŞ FARKI VAR BİRAZDA ONUN ETKİSİ VARDI AMA BENDE ÇOK İSTİYORUM ERKEN DOĞUMLA YENİ KAYBETTİM BU FIRSATIN VARKEN BENCE YAPMALISIN NE GHÜZEL DÜŞÜNSENE SEN 33 YAŞINDAYKEN 9 YAŞLARINDA ÇOCUĞUN OLCAK.ŞİDİDEN BAŞARILAR CNM İNŞALLAH OLUR SAĞLICAKLA/COLOR]

hayırlısı olsun canım ben senden küçüğüm bebeğim var istiyorsanız neden olmasın allah gönlünüze göre verir inşallaha.s.kaydirigubbakcemile5

Eğer tüm şartlar uygun diyorsan neden olmasın... en doğru kararı en iyi sen verirsin...tabi çocuk demek her türlü sorumluluk demek..... ona güzel bir gelecek vermek demek... maddi manevi herşeyin uygun olması gerekir.. sonradan sıkıntı çekmeyecekseniz ve eşinle herşeyi yaşadıysanız (çünkü çocuk olunca artık 2 kişi olamazsınız) yapın gitsin

Bence yaşınız uygun canım..Ne güzel işte genç anne olursun..İkiniz istedikten sonra kimin ne dediği önemli değil..Ben çocuk istediğim zamanlarda babanemi öyle bi azarlamıştım ki onlarda diyordu ypmayın çocuk bekleyin 2-3 sene falan filan..Bende sizene dedim bakıcak büyütecek doğuracak benim biz istiyoruz siz karışmayın demiştim...
Kısacası istiyorsanız hiç durmyın bence..Allah arattırmadan alın kucağınıza bi tane...Hayrlısı olsun şimdiden inşallah yaı zamanda bu güzel haberini bize duyurursun...

Başarılarrrrr :jeyyar::jeyyar:

Bana göre de yaşını dert etmemelisin. Çok küçükte değilsin. Bende 5 yılı bitirdim evliliğimde ve henüz bebeğimiz yok.. Son 1 yıla kadar korunuyorduk ama herhangi bir ilaç almadık.. Biraz problem çıktı eşim ameliyat oldu falan şimdi ilaç kullanıyor.. ve bebeğimizin olmasını bekliyoruz.. yani demek istediğim takdir ilahinin vermek isterse yine verir de geç kalmanın da bir anlamı yok.. Siz çalışmaya başlayın da artık ne zaman olursa yerimseniben

eşinle aynı yaşlarda olsaydınız bekle derdim.ama bide eşin açısından düşün 33 yaşına gelmiş baba olmayı istemesi çok normal.

cnm bnm bende seninle aynı sorunları aynı duyguları yaşadım.senin yazdıklarını okudukça kendim yazdım zannettim.bende senin gibi yaramı yaktırdım bende senin gibi uğraştım dolu dolu 2 senelik evliyim ve 22 yaşındayım.şu anda 1,5 aylık hamileyim banada senin gibi çevremden arkadaşlarımdan tepki geldi çünkü hepsi bnm yaşımda olduklarından ve hala bekar olduklarından dolayı karşı çıktılar,ve açıkçası bende istemiyodum sonra düşündüm bu sene yapma öbür sene yapma diğer sene yapma nereye kadar eninde sonunda olacak bu çocuk iyisimki erkenden bebeği kucağına alıp erkenden anne olup ilerde bebeğinle arkadaş olmak.sen eğer bu bebeği istiyosan hiçkimseyi ama hiçkimseyi takma önemli olan sen ve senin eşinin ne istedği gerisi fasa fisoo.çok bilmişlik tasmamışımdır inşallah benide yanlış anlamanı istemem cnm sana bu kadar uzun yazdım çünkü bende aynılarını yaşadım bu arada ole ha diyincede çocuk olmuyoo ben 6 ay uğraştım..bu hayat senin tatlım sen senin nasıl istersen boşver keyfine bakkaydirigubbakcemile5

canım bende 84 dogumluyum evliligimde 5 yılıma giricem seneye 1.5 yılı geçti çoçuk istiyeli va hala daha olmadı oyüzden canımcım istiyorsan başla çalışmalara hemen olmuyor çoçuk tabikide istisnalar kaideyi bozmaz.. hayırlısı olsun allahım herkezin yüzünü güldürsün...

kimsenin lafına takılma bebk ha deyince olmuyor ne yazıkkı bende 23 yaşındayım ve 2 yıl 2 aylık evliyim yaklaşık 5-6 aydır bebek istiyoruz olmuyor...hayırlısı olsun inş hamiş haberini alırsın kısa zamanda

Bende 83'lüyüm... Eşim 81'li... Temmuz 19'da evlendik ve Ağustos ayında hamile olduğumu öğrendim. Ailem hiç şaşırmadı çünkü ne kadar çok bebek sevdiğimi ve istediğimi biliyorlardı...Ama arkadaşlarım ve çevrem beni resmen yediler. Daha evliliğin çok erken, ilk aydan hamilemi kalınırmış, yaşın küçük, daha kendi arkanı toplayamıyorsun da öyle de böyle de... Hiç birine kulak asmadım. Şimdi 15.haftamızı bitirdik... Kalan günlerimiz göz açıp kapayıncaya kadar geçsin diye hergün dua ediyorum... Bu bebek benim ve eşimin. Gerisinin hiç önemi yok. 4,5 yıldır zaten birlikteydik. Gezeceğimiz kadar gezdik, gidebileceğimiz yerlere gittik. Eee bundan sonra da bebişimizle keyfini çıkarırız dünyanın dimi ama?

Demem o ki herşey sende ve eşinde bitiyor. Çevreyi hiç sallama. Bebişi kucağına aldığında hepsi etrafında pervane olup, iyi ki yapmışsın diyecekler...

merhabalar,

19 yasında evlendim iki sene sonra bebek istedik ve hemen oldu 22 yas gunume 4 ay kala oglum kucagımdaydı. herkes erken dedi ne acelen vardı dedi de dedi. bende ilk zamanlar zorlandıkca yasıtlarım daha unv de falan okurken ben çoluk çocga karısınca kendimi arada kotu hissettigim oldu. bunaldıgım da oldu bunların tumu ilk bir sene içinde oldu ama oglum buyuyup anne demeye baslayıp onunla paylasımlarımız arttıkca tum bu fikirler geride kaldı. su an yasıtlarım çocukluk arkadaslarım yeni yeni evleniyor yeni çocuk sahibi olmaya calıscaklar benim 8,5 yasında bir oglum var . çok mutlu edici bir durum. oglum sınıfında benden genc annesi olan arkadası olmadıgından bahsediyor mutlulukla bahsetiyor bundan vede , çogu zaman kardesim oldugun sanıyorlar :) bu en guzel duygu sanırım :)) hayır annesiyim demek çok gurur verici.
o yuzden kendiniz buna hazırsanız maddi durumunuz ozellikle hazır ise . en onemli konulardan biri bu çunku. saglık konusnda problem çıkma ihtimali var sonuçta yeni bir can dunyaya geliyor. sayet bu sartalr yerinde isie kimin ne dediginin hiç bir onemi yok bence.

bence ideal yaş 24 tür ama ha 23 ha 24 farketmez.canım kimin ne düşündüğü değil sizin ne düşündüğünüz önemli ilerde çok geç olmadan çalışmalara başlayın...:)ilerde eşin belkı sen istemedin diye çocuğun olmazsa seni suçlayabilirtabi bunlar uç sınırlar. vakit kaybetmek yok hadi bakalm hayırlsı olsun....

eşin de sen de hazırsanız söylenenleri takma yap bebişi, ben 27 yaşındayım eşim 34 insan ister istemez düşünüyor şimdi hamile kalsam çocuğum 10 yaşındayken eşim 44-45 yaşında olacak, herşeyi vaktinde yaşamalı, 23 yaş anne olmak için hiç de küçük bir yaş değil bence, biz de 15 aydır bekliyoruz bebiş için.

Bende evlenelı 2 yıl bıttı eylul ayında.
ilk seneler esımle bebek ıstemedık borcları bıtırelım dedık.
bu yaz dan berıdır ugrasıyoruz olmuyo bebegımız
onumuzdekı ay artık doktora gıdıcem
bende 84 dogumluyum esım 81 li
Şimdı olmuyo dıye uzuluyorum
doktra gıtmeyıde hep kotu bırsey duyarım dıye erteledım
baktım kendı cabamızla olmuyo
kısmetse onumuzde ay doktora gıdıcem
keske evlendıgımızden berıdır korunmasaydık dıyorum
bence sız maddı manevı hazırsanız
bebek ıstemenın yası yoktr
allah hepımızın gonlune gore hayırlı evlatlar nasıp etsın ınsallah:Saruboceq:

eylülün kaçında evlendiniz bizimde bu eylül 2 yılımız bitti..ilk sene istemedik ve bizde bu yazdan beri ugraşıyoruz ama maalesef gelmedi hala yaramaz..bekliyoruz hayırlısı ile kısa zamanda müjdemizi alırız.

kendini hazır hissediyorsan erken değil....
erken anne olmakta güzel bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…