Siz olsaydınız ne düşünürdünüz !?

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim..a.s. sunu belirtmek istiyorum ki bu yazıyı elbette herkes gibi öznel yazdım..o nedenle ona suna buna benzetebilrim.eger birinden hoşlanmıyorsanız ona her türlü şey söyleyebilirsiniz, yazabilirsiniz.kimse sizi sorgulayamaz bu sizin kendi fikrinizdir.ben onlara popoma benzior demekle 'aaaa evet kanıtlayabilirim gercekten de benziyorlar'diye bir düşünce olmadı:1closedeyes: bunu her aklı basında insan bilir.kendi duygu ve düşüncem.güzel mi peki , olmayabilir ama benim tercihim esprili olmasından yanaydı.şakkıdı bu kadar basit,ama umarım sizin için yeterince iyi acıklayabilmişimdir..mirmirmirmir şaka maka bir popo mevzusudur aldı basını gidio kaydirigubbakcemile3

Diğer arkadas da ensest örnegini vermiş die eleştirmek ne kadar doğrudur,yoruma acık.illa böledir şöledir die zaten kimse birbirini tanımadan,gerekli alt yapıya da sahip olmadan iddia edemez.herkesin olaya yorumu farklı olabilir bu cok normal.Ben de zaten beni desteklemeyen yorumlara tepki koymuyor,sadece empati yapmaya çalışıyorum.Bu forumlar birbirimizi gaza getirmek için değil, farklı kişilerle kültürlerle tanısıp,paylaşım oluşturmak için.bunun çoğu kişinde farkında zaten,farkında olmayanlar beni ilgilendirmiyor. sevgiler...

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim..a.s. sunu belirtmek istiyorum ki bu yazıyı elbette herkes gibi öznel yazdım..o nedenle ona suna buna benzetebilrim.eger birinden hoşlanmıyorsanız ona her türlü şey söyleyebilirsiniz, yazabilirsiniz.kimse sizi sorgulayamaz bu sizin kendi fikrinizdir.ben onlara popoma benzior demekle 'aaaa evet kanıtlayabilirim gercekten de benziyorlar'diye bir düşünce olmadı:1closedeyes: bunu her aklı basında insan bilir.kendi duygu ve düşüncem.güzel mi peki , olmayabilir ama benim tercihim esprili olmasından yanaydı.şakkıdı bu kadar basit,ama umarım anlayamayanlar için yeterince iyi acıklayabilmişimdir..mirmirmirmir şaka maka bir popo mevzusudur aldı basını gidio kaydirigubbakcemile3

Diğer arkadas da ensest örnegini vermiş die eleştirmek ne kadar doğrudur,yoruma acık.illa böledir şöledir die zaten kimse birbirini tanımadan,gerekli alt yapıya da sahip olmadan iddia edemez.herkesin olaya yorumu farklı olabilir bu cok normal.Ben de zaten beni desteklemeyen yorumlara tepki koymuyor,sadece empati yapmaya çalışıyorum.Bu forumlar birbirimizi gaza getirmek için değil, farklı kişilerle kültürlerle tanısıp,paylaşım oluşturmak için.bunun çoğu kişinde farkında zaten,farkında olmayanlar beni ilgilendirmiyor. sevgiler...

görümcenin niyeti kötü ama ne güzel ayağına dolanmış,sen fırsatı kaçırmışsın.beni orda yok mu sayıyor,abla ..... der lafa girerim.bekar bir insana evli birinin abla demesi hoş karşılanan bir şey değil.zorla hissettirirdim kendimi.bak o zaman kim derdini yazıyordu buraya.....

tatlım kayınvalidem bile beni eşimden üstün görüğünü söyler.allah sana çirkin şansı vermiş demişti eşime.beni sever yani...ama şöle bir durum var: eşimin kızkardeşiyle 1 saatlik konusmuslugumuz bile yok ki..ilk yemegimizde yaptıgına bakar mısınız?nişanlı ve sözlüyken de alay eder gibi bi patik yollamış!!ben yollamaya utanırım kimse kusra bakmasın!kiiiii bir memurun 5 katı maas alıyor.2 kat el bile birbirine hediye secerken itina gösterir!bu karsındakine verdiğin deger deil midir kızlar...
evlenmişsiniz ve eşinizin kardeşiyle bir saat bile konuşmuşluğunuz yoksa ortada daha önce yaşanmış bir sorun var demektir.ve hoşlanmadığınız insanlar için istediğinizi söyleme,bu insanları istediğinize benzetme hakkını kendinizde gördüğünüze göre bu sorun tek taraflıda değil demektir.
ben olsam görümcenizin yerinde konuşmadığım yengemle abimi akşam yemeğine değil,abimi öğle yemeğine davet ederdim.ama yanımda kimseyi getirmezdim.bir tek burda yanlış yapmış görümceniz.
burda hiç kimseyi tanımıyorum ama yorumlar ve hitap tarzları beni az çok fikir sahibi yapıyor.
ve malesef görümcenizle aranızdaki negatiflikte sizin payınızın büyük olduğunu hissettim birden.yazılarınızdan anladığım kendinizi çok beğendiğiniz.bu bazen negatif durumlar yaratır.kişiye güzel olduğunu karşısındaki söylemelidir.kendisi bunu dile getirdiği zaman itici olur.kaldı ki güzel ama neye göre,kime göre...yani bu konu ince konu...
yemek sonrası hemen çekip gitmeniz,ertesi gün karşısına hemen çıkmamanız falan çocukça şeyler.dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali.
bu şekilde davranacağınıza açıkça konuşsanız daha iyi olmazmı?
kimin ne derdi var öğrenirdiniz...
bol şans:eek:

İşte yine bir ensest örneği.Bunlar gizliden abilerine asık ruh hastası görümce takımındalar.Yapılacak iş mi su yaptıgı şimdi?edepsizlikten başka bir şey değil.Yeni evli abini n evine gitme,dışarıda yemeğe cagır ve yanında başka kızlar olsun.Terbiyesiz,ahlaksız...niyeti acıkca ortada.Cok seviyormus abisini kendi evlenseymiş.Yat kalk görümcem tez vakitte evlensin,deli gibi asık olsun,kendine gelsin diye dua et.Bu evlenemezse işiniz iş vallaha söyleyim.

Bu durum gercekten var biliyorsunuz değil mi?sinirlenerek söylemiyorum.Ciddi ciddi Türkiyede had safhada yasanıyor.Ensest ilişkiler.Ya farkında olmadan asık oluyorlar,kendilerine bile itiraf edemiyorlar ya biliyorlar kimselere söyleyemiyorlar ama bir adım ileri gidip gercekten birlikte olan anne-ogul,abla-kardeş,abi-kardeş ler var.sayıları da tahmininizden fazla.bunlar gercekten hastalar.normal bir insan davranısı değil zaten.

kamera nerde:eek:el sallayacağım-tatlicadiarzu-

.
ben olsam görümcenizin yerinde konuşmadığım yengemle abimi akşam yemeğine değil,abimi öğle yemeğine davet ederdim.ama yanımda kimseyi getirmezdim.bir tek burda yanlış yapmış görümceniz.

benim onunla bir problemim yoktu ,elbette esek deil ya akıl edecekti kızları toplayıp gelmememyi.ha abisiyle bensiz niye gidiyoruz diye de sorardı.var mı böle bir sacmalık , ayrı gayrı ne alaka çözemedim.

ve malesef görümcenizle aranızdaki negatiflikte sizin payınızın büyük olduğunu hissettim birden.yazılarınızdan anladığım kendinizi çok beğendiğiniz.bu bazen negatif durumlar yaratır.kişiye güzel olduğunu karşısındaki söylemelidir.kendisi bunu dile getirdiği zaman itici olur.kaldı ki güzel ama neye göre,kime göre...yani bu konu ince konu...
yemek sonrası hemen çekip gitmeniz,ertesi gün karşısına hemen çıkmamanız falan çocukça şeyler.dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali.

emin ol ondan daha cocukca diildi.bir kere elbetteki kendimi begenicem ve dile getiricem keske her kadın öle olsa.inanmak başarmanın yarısıdır.:jeyyar: bu cok normal.ben tutup da onlara İLAN ETMİYORUM 'HEHEH BAKIN BEN HEPİNİZDEN GÜZELİM' diye.bunu zaten görüyorlar hihoyyyt ben bilgi vermek acısından yazdım,rahatsız olmanız neden?yani objektif olalım.söylediğim sıfatlardan ziyade olaya bakarsak ayırt edebiliriz.bunlar teferruat.görgü kurallarından gayet haberdar biriyim,ormanda yetişmedim kaydirigubbakcemile2 yeni evli abini eşiyle beraber yanına kızları da dolandırıp getirirsen bu fikirsizlik+görgüsüzlüktür.ben gayet güleryüzlüydüm kendi kendimi tanısıtrdm.görümceme ben laf attım o yarım agız cvp verdi felan.kimse yüzüme bakmadı kendi havalrında....bu mu hoştur?yoksa saygı duyduğun abinin eşi de var kız sıkılmasın azıcık yüzüne bakayım mıdır?..kaydirigubbakcemile5 durum böyleyse,say beni sayayım seni :ecrin_bebek:

[COLOR="red[COLOR="DarkOrchid"]"].
ben olsam görümcenizin yerinde konuşmadığım yengemle abimi akşam yemeğine değil,abimi öğle yemeğine davet ederdim.ama yanımda kimseyi getirmezdim.bir tek burda yanlış yapmış görümceniz
.

[COLOR="darkorchid"]benim onunla bir problemim yoktu ,elbette esek deil ya akıl edecekti kızları toplayıp gelmememyi.ha abisiyle bensiz niye gidiyoruz diye de sorardı.var mı böle bir sacmalık , ayrı gayrı ne alaka çözemedim[/COLOR].

emin ol ondan daha cocukca diildi.bir kere elbetteki kendimi begenicem ve dile getiricem keske her kadın öle olsa.inanmak başarmanın yarısıdır.:jeyyar: bu cok normal.ben tutup da onlara İLAN ETMİYORUM 'HEHEH BAKIN BEN HEPİNİZDEN GÜZELİM' diye.bunu zaten görüyorlar hihoyyyt ben bilgi vermek acısından yazdım,rahatsız olmanız neden?yani objektif olalım.söylediğim sıfatlardan ziyade olaya bakarsak ayırt edebiliriz.bunlar teferruat.görgü kurallarından gayet haberdar biriyim,ormanda yetişmedim kaydirigubbakcemile2 yeni evli abini eşiyle beraber yanına kızları da dolandırıp getirirsen bu fikirsizlik+görgüsüzlüktür.ben gayet güleryüzlüydüm kendi kendimi tanısıtrdm.görümceme ben laf attım o yarım agız cvp verdi felan.kimse yüzüme bakmadı kendi havalrında....bu mu hoştur?yoksa saygı duyduğun abinin eşi de var kız sıkılmasın azıcık yüzüne bakayım mıdır?..kaydirigubbakcemile5 durum böyleyse,say beni sayayım seni :ecrin_bebek:

Canım birbirinizi iyi tanımıyorsunuz belliki, belki zamanla seveceksiniz ilk adımı siz atsanız nasıl olur.Bir iki deneyin ve eğer değişen bişey yoksa o hala dengesiz hareketler içindeyse o zaman silin onu defterden.Yani bilemiyorum hani aranızda bişeyde geçmemiş enterasan olanı bu.Ama bazen kızkardeşeler abilerini kıskanırlar ben çok örneğini gördüm ancak evlendiklerinde 180 derece dönüyorlar.
Denemeye değer bence eşinizede söyleyin zeytin dalı uzatacağım bakalım değerlendirebilecekmi diye onunda haberi olsun.Hakkınızda hayırlısı.

ayy varya burdada bir ahkamlarkesmeler bir tuhaf tuhaf eleştirmeler... ya allah aşkına biri sinirlendimi başka birine orasına benzetmiş burasına benzetmiş ne olacak allah aşkına bunu günümüzde kim yapmıyor yada yapmadı... bende sinirlenince en yakınkız arkadaşıma papucumun prensesi sen kendini ne sandın demiştim... ne oldu vasatmı oldum şimdi... yoo aslında değilim ama sinir bu insan o an ağzından çıkanı bilemeyebilir... her zaman için söylemiyorum ama böyle işte... kız dert anlatmış milletin takıldığı şeye bak...kız fikir istemiş durumla ilgili de siz başka birşeye tkılmışsınız bende bu insanları garipsiyorum... bu çok büyük bir sorun olmadığından ben normal karşılıyor ve eleştirilere gözlerimi kapatıyorum...sevgiler arkadaşlar :)

cabım keinlikle kıskançlık sezdim ben bu işte başka hiç bir açıklaması olamaz..ya güzelliğini kıskanıyordur yada abine seni layık görmüyordur..sebebini sen daha iyi bilirsin kıskançlğın tabi .. birde genelde sorunlu insanlar bu ütr davranışlarda da bulunabiliyorlar..belli ki biraz da sorunlu..evli değilse ve hayatında biri yoksa evliliğinide kısaknıyor olabilir tabi..

inanmak başarmanın yarısıdır evet.ama bu sırada tevazuyu elden bırakırsanız,kimse elde ettiğiniz başarıyla ilgilenmez.sonrada kendi kendinize sorarsınız neden gmrümcem böyle davrandı diye.
ayrıca farz edelim ki gerçekten güzelsiniz,bu sizin sayenizde olan bir şey değil ki...Allah öyle yaratmış.sen güzel o çirkin diye sinir anında dahi olsa laf söyleme hakkınız yok bana göre.
soruma cevap vermediniz ama ben tekrarlayayım.evet ben olsam abimi tek başına öğle yemeğine çağırırdım ama yanıma kimseyi almadan.ayrı gayrı evet.evlendiği halde bu zamana kadar benimle 1 saat bile konuşmamış olan yengemi görmeyi istemezdim.bence görümcenizde abisinin hatrına sizinle yemekte buluşmak istemiş.oda çok hevesli değilmiş yani.
görgü çok başka bişeydir.evet görümceniz bu aile yemeğine arkadaş getirerek görgüsüzlük yapmış,ama sizin davranış ve söylemlerinizde ondan pek farklı olmamış.
saygılar:ecrin_bebek:

seni kabullenememiş takma kafana o dışarıda sen eşine bak canım

haha süper kıskanmış sende acayip nispet ver.. yanında kocanı öp sev okşa.. çatlasın utansın gitsin başka odaya :))

inanmak başarmanın yarısıdır evet.ama bu sırada tevazuyu elden bırakırsanız,kimse elde ettiğiniz başarıyla ilgilenmez.sonrada kendi kendinize sorarsınız neden gmrümcem böyle davrandı diye.
ayrıca farz edelim ki gerçekten güzelsiniz,bu sizin sayenizde olan bir şey değil ki...Allah öyle yaratmış.sen güzel o çirkin diye sinir anında dahi olsa laf söyleme hakkınız yok bana göre.
soruma cevap vermediniz ama ben tekrarlayayım.evet ben olsam abimi tek başına öğle yemeğine çağırırdım ama yanıma kimseyi almadan.ayrı gayrı evet.evlendiği halde bu zamana kadar benimle 1 saat bile konuşmamış olan yengemi görmeyi istemezdim.bence görümcenizde abisinin hatrına sizinle yemekte buluşmak istemiş.oda çok hevesli değilmiş yani.
görgü çok başka bişeydir.evet görümceniz bu aile yemeğine arkadaş getirerek görgüsüzlük yapmış,ama sizin davranış ve söylemlerinizde ondan pek farklı olmamış.
saygılar:ecrin_bebek:

sevgili kronik,kronik olarak benimle laf yarıstırıyorsun,acep neden??:smiley-cool: Senin doğrun budur.Paylaştıgın için teşekkürler.

sevgili kronik,kronik olarak benimle laf yarıstırıyorsun,acep neden??:smiley-cool: Senin doğrun budur.Paylaştıgın için teşekkürler.

yok canıımmmmkaydirigubbakcemile5sizin gibi mükemmel ötesi bi hatunla nasıl laf yarıştırabilirim-tatlicadiarzu-
siz kiimmmm ben kim-tatlicadiarzu-
hadi sağlıcakla kalsositososito

ben de diğer taraftan bakıcam müsadenizle, diğer olasılıkları da düşünmek lazım :teytey:

Siz yeni evlisiniz, evliliğinizle dolup taşmış vaziyettesiniz. şöle olması gerekir, görgü kuralları vs.. bi sürü beklentiniz var. Ama sizin evliliğiniz karşı tarafın 1. gündemmaddesi olmayabilir. En azından sizin kadar ehemmiyet vermiyor olabilir. O eşinizin kaç yıllık kardeşi ilişkinin birdenbire 3 kişilik olmasını hazmetmesi zor. Biraz zaman tanıyın. Kendinizi ezdirmeyin elbette ama bir anda kaynaşmak da herkesle mümükün olmaz. Benim yengem de sürekli bizle olmaya çalışıyor ve bu gayretkeş davranışları onu itici, istenmeyen kişi haline getiriyor. Sonrada herşey kendi istediği hızda gerçekleşmiyor diye küsüyor. Bizim onun neye küstüğünden bile haberimiz olmuyor. Herkesin yeri ayrı o eşi bizse kardeşiyiz. Yarış filan gülünç olur yani. Siz böylesiniz demiyorum ama farklı davranın derim. Zaman tanıyın, hemen karar vermeyin.

Fiziksel görünüş önemli sahiden, kimse itiraf etmez ama çok hırpalarlar güzel kadınları. Hemcislerimiz güzel kadınlara karşı daha bir acımasız davranır, doğrudur. Biz ailecek güzel olduğumuz için haset nedir bilmeden büyüdük, ama ayrıcalıklı olduğumuzu da düşünmedik, ailenin her ferdi güzeldi çünkü. Fakat herkes aynı olgunlukta davranamayabilir, kompleksli yetişenler var. Sırf bu sebepten saldırgan davranışlarla karşılaşabiliyorsunuz. Ve bazen çok yorucu oluyor. Çözümü... yok. Çünkü şimdiki trend:
görüntü herşeydir. Ve konu ne zaman açılsa önden bir açıklama ihtiyacı hissedilir.. "övünmek istemiyorum ama.."

wanted filminde,bir çocuk devamlı kendilerini hor gören şişko patrona şöyle diyor:

"sen bize böyle davranmak zorunda olduğunu hissediyorsun çünkü eğer böyle kötü davranmazsan biz sana acıyacağız sen bize böyle davranarak kendini rahatlatıyorsun çünkü sana acımamızı istemiyorsun."

o zaman kafama dank etti.film esnasında görümcemin niye yıllardır eziyet ettiğini.okumamıştı,kompleksliydi ve ona acımamızı istemiyordu.beni ezmeye çalışarak kendini rahatlatıyordu.ona acımamak için.

ona olan kızgınlığımdan acımaya fırsat bile bulamamıştım.

X