Siz olsaydınız ne düşünürdünüz !?

amaaannn sen de yani....görümce o abisini paylaşmak ağırına gidiyodur şimdi el kızıyla..
sen kocana sahip çık canım, iyi sarıl sakın bırakma:1hug:

Görümcenizin tavırlarını doğru bulmamakla beraber sizin de çok doğru hareket ettiğinizi söyleyemeyeceğim yazdıklarınızdan..
Belki yazdıklarım hoşunuza da gitmeyecektir...
Her ne sebeple olursa olsun kızlar popoma benziyordu gibi bir tabir neden kullanma gereğini hissediyorsunuz ki...
Görümcenizin arkadaşları bir ya da iki kez göreceğiniz insanlar...
Yanlış davranmış olabilirler ama neden dış görünüşüne saldırı...
İnsanlar dış görünüşünden önce davranışlarıyla kalplerde yer ederler bence yani...
Başkalarını küçük görerek kendinizi yüceltemezsiniz ki...
Ben olsam konuşurdum onlarla evet onlar konuşmasa bile...
Görümceme de derdim neden bu şekilde davrandın hoşlanmıyorum diye?
Nazik insana nazik davranmak kolaydır ama her şartta aynı kalabilen insan daha çok mesafe katedebilir bence...
Size kim nasıl davranırsa siz kendinize en iyi davranın her zaman...

Görümcenizin tavırlarını doğru bulmamakla beraber sizin de çok doğru hareket ettiğinizi söyleyemeyeceğim yazdıklarınızdan..
Her ne sebeple olursa olsun kızlar popoma benziyordu gibi bir tabir neden kullanma gereğini hissediyorsunuz ki...
İnsanlar dış görünüşünden önce davranışlarıyla kalplerde yer ederler bence yani...
Nazik insana nazik davranmak kolaydır ama her şartta aynı kalabilen insan daha çok mesafe katedebilir bence...
Ben de katılıyorum. Hem ben çok büyük bir saygısızlık görmedim size karşı. Yani bence o da kötü niyetli değil. Sorun henüz iletişim kuaramamış olmanız. Yani yaptıklarında öyle büyük bir fesatlık olmayabilir. Sonuçta kalabalık bir grupla yemeğe çıkılmış, siz kendinizi çekmişsiniz sohbetten.
Umarım girer yoluna. İyi niyetle değerlendirmeye çalışın. Bir zaman sonra yanılmadığınızdan emin olursanız öyle tavır koyun.

bence büyütülecek, lafı edilecek bi durum yok ortada, canını sıkma, sinir olursun başka da bişey olmaz, şehirdışındaymış zaten mesafe var arada,

bu arada eşinin kardeşinin arkadaşlarının popona benzemesinin konuyla alakasını çözemedim​

Son düzenleme:
eşimin kız kardeşi gecenlerde istanbula geldi(kendisi baska bir şehirdeydi)2 gün kaldı ve kaldgı zamanda arkadasında kaldı.herneyse geldigi gün yemege cıkalım dısarıda demiş eşime.neyse gittik biz bunun ayagına...cokacimcoookama beni şaşırtan 2 kız arkadasını da alıp getirmesi oldubenneyaptımki(üniveristeden arkadasları)herneyse,beni onlarla hiç tanıstrmadı ben kendi kendimi tanıstrdım.ortada kendi aralarında muhabbet döndürdüler.devamlı kendi aralarında konustlar.eşimin kızkardeşi nerdeyse benimle hiç konusmadı.acaip sinir oldum ve çayı beklemeden eşimi aldım ve kalktık.kaydirigubbakcemileyaptıgını hala sindirmiş deilim sonucta ben yeni evli bir kadınım,sen ne yapmaya getiriyorsun kız arkadaslarını!madem getirdin,tanıstır,ben mi atlıycam onlara,beni dahil etmesini bilmeliydi.sonucta ben deger verdiğim bir insanın sıkılmasını istemem ve onunla ilgilenirim ya da ne bilim bu böledir yani...eşimle kızlar konustu,benim yüzüme bile bakmıyor tabi kimse.(bu arada sunu da belirtim kızlar popoma benziyordu hani:) kendimi övmek için sölemiyorum ,güzel kızım.eşimin kızkadeşi gibi asla da rüküş deilim

neyse bu seninkisi,ertesi gün bizim evimize geldi.tabi kapıyı ben acmadım gittim odamda oyalandım baya.5 dk sonra geldim yanlarına.sıcak davranmadım.ama dikkatimi çeken şey şu;eşime devamlı surda tanıstıgımız kızın adı neydi tarzı seyler soruyor..tabi ben tın!hoşuma gitmiyor tavırları.siz olsaydınız ne düşünürdünüz?merak ediyorum.(bu arada eşimin kızkardeşi benden 2 yaş büyük.25 yasında)

Klasik kötü görümce ayakları işte :nazar:

çekemiyo belli ki seni,bu bariz ortada...o kadar çok yanlışı var ki bence.

birincisi ,ailevi bir yemeğe neden kimseden izin almadan (özellikle abisinden) arkadaşlarını getirebiliyo,bu hakkı ona kim vermiş acaba

ikincisi, ilk karşılaşmanızda sizi sevmese de nezaketen tanıştırması gerekirdi,demek ki bu hanım kızımız nezaketten payını almamış,sendeki nezaketi görünce de küplere biniyo :1closedeyes:
masada seni yok sayması ve diğer yaptığı yanlışlar da seni oldukça fazla kıskandığını,çekemediğinin en bariz örnekleridir canım :1closedeyes:

üstüne üstlük evinize gelip de şu kızın adı neydi bu kızın adı neydi gibi konuşmalar yapması eşinle senin bu tarz kıskançlıklar yüzünden aranızın bozulmasını planlıyo olduğunu gösteriyo :nazar:

seni kıskandırarak çileden çıkarmayı düşünüyo,öyle olunca sen sinir krizlerine girecek (onun müthiş zekasına göre ) onunla ve eşinle tartışacaksın,böylece sen haklıyken haksız konumuna düşecek,aynı zamanda eşinin gözünden de düşeceksin ,o hanım bacımız da mutluluktan gökleri kucaklayacak süprizzzzz

ama babayı alsın güzelim,bu tipler artık sakız oldu dilimizde konuş konuş.
bırak ne hali varsa görsün.
ne mutlu ki aynı şehirde değilsiniz,öyle olduğunu düşünsene,hiç çekilir bi tip mi acaba

kendi kendine eğlence çıkaran ve bu minik eğlencelerden sadece kendi,kendi çapında mutlu olan bir bacımız işte...

senin böyle tepki vermediğini görünce daha çok öfkeleniyo bence,aynen devam et böyle tepkisizliğe daha çok düşürsün bakalım kendini süprizzzzz

aklıma geldikçe sinirlendiğim için öle bir benzetme yapmış olabilirim,bunu yargılatacak diilim.ben onlara bir ayıp yapmadım aksine bana bir ayıp yapıldı!o nedenle istediğime benzetirim ayrıca da gercekten de komik!!:)

melan_choly arkadasıma da birebir katılıyorum.ele karıstıgınız zaman ister istemez bir beklentiniz olur.görgüdür bu.ben böle gördüm böle bilirim.karsımdakinden aksi hareket gelince neye ugradıgınızı sasırıosunuz. ayrıca girişken sosyal bir insanım,kolaylıkla uyum saglarım.ama söyler misiniz,tanımadgınız insanlar sizin yüzünüze bile bakmazken ,ve sadece kendi iş alanlarından konusuyorsa nasıl ve ne şekilde dalabilirsiniz ortaya! eşim özel sektörde calısıo,o kızlarla ortak tanıdıkları warmış muhabbet ettiler...yani ben kaba bulmakta bu hareketi haksız mıyım?sıkılır mı acaba die bile düşünülmemişim!ben aynı hareketi yapmayı akıl da edemezdim,böle bir seye gerek de duymazdm acıkcası.....

Baktım ki neredeyse aynı şeyleri yazıyorum.
Hazır yazılmışı varken tembellik edip yazmayayım dedim :eek:

Elfida arkadaşıma aynenn katılmakla beraber bir de ilave yapmak istiyorum.

Hayata karşı hep bir tarzınız, bir duruşunuz bir çizginiz olsun.
Hayatınıza giren çıkan insanların seviyelerine göre taşmayın bu çizginizden, değişmeyin.
Kim nasıl davranırsa davransın siz çizginizi ve tavrınızı bozmayın.
Kişiliğiniz olsun sizin aynanız. Değişken olmayın.
Saygınızla, zerafetinizle, güleryüzünüzle ve tutarlılığınızla boy ölçüşün etrafınızdaki insanlarla.
İnanın her zaman kazanan siz olacaksınız, asla kaybeden değil.

Amaaaannnn boşveeerrrr be güzelim o kızlar senle konuşsalar ne olur konuşmasalar ne olur sen insan gibi davranmışsın zaten....boş şeylerin peşinde koşuyor onlar sende canını sıkma....değmez...aşamamışlar bişeyleri belli..uygar insanlar olsalar zaten bu tarz davranmazlar....inme seviyelerine.....

Kızlar popoma benziyordu lafı hoş değil diyeceğim ama,bu ben güzelim ama popom çirkindir demek mi oluyor -tatlicadiarzu- :nazar:

aklıma geldikçe sinirlendiğim için öle bir benzetme yapmış olabilirim,bunu yargılatacak diilim.ben onlara bir ayıp yapmadım aksine bana bir ayıp yapıldı!o nedenle istediğime benzetirim ayrıca da gercekten de komik!!:)

melan_choly arkadasıma da birebir katılıyorum.ele karıstıgınız zaman ister istemez bir beklentiniz olur.görgüdür bu.ben böle gördüm böle bilirim.karsımdakinden aksi hareket gelince neye ugradıgınızı sasırıosunuz. ayrıca girişken sosyal bir insanım,kolaylıkla uyum saglarım.ama söyler misiniz,tanımadgınız insanlar sizin yüzünüze bile bakmazken ,ve sadece kendi iş alanlarından konusuyorsa nasıl ve ne şekilde dalabilirsiniz ortaya! eşim özel sektörde calısıo,o kızlarla ortak tanıdıkları warmış muhabbet ettiler...yani ben kaba bulmakta bu hareketi haksız mıyım?sıkılır mı acaba die bile düşünülmemişim!ben aynı hareketi yapmayı akıl da edemezdim,böle bir seye gerek de duymazdm acıkcası.....

elbette benzetirsiniz ama bu sizin de karakteriniz hakkında bizlere yorum yapmak için ipucu verir...
o zaman görümceniz ve arkadaşları da sizden hoşlanmadığı için o şekilde davrandılar size olabilir mi?
bizlerde ele karıştık her zaman beklediğimiz ve hakettiğimiz durumlarla karşılaşmadık...
ya da iş hayatında olmadı oldu...
ama bazen es geçmesini bildik...
ve sanırım verdiğimiz cevaplar neticesinde olgunlaştık ya da ham kaldık...
yazdınız bende cevap verdim...
ben ima hissetsem ne yapar ne eder konuyu kendime çevirirdim...
benim görgüm de budur...
sevmemiş de olsam popoma benziyorlardı yorumunu yapmak yoktur benim görgümde...
söylemek istediğim insanların saygısızlığı sizi etkilememeli...
her şartta aynı şekilde kalabilmelisiniz...
haksız olup olmadığınızı sorguladığınıza göre bunu düşünüyorsunuz demektir..
sevgiler...

aman canım salla gıtsın sen de ona yuz verme bırak kım kıme dum duma yasasın gıtsın yahu boylelerını evlenınce gorcem ben asıl kendı yaptıklarını elbet bulurlar.

İşte yine bir ensest örneği.Bunlar gizliden abilerine asık ruh hastası görümce takımındalar.Yapılacak iş mi su yaptıgı şimdi?edepsizlikten başka bir şey değil.Yeni evli abini n evine gitme,dışarıda yemeğe cagır ve yanında başka kızlar olsun.Terbiyesiz,ahlaksız...niyeti acıkca ortada.Cok seviyormus abisini kendi evlenseymiş.Yat kalk görümcem tez vakitte evlensin,deli gibi asık olsun,kendine gelsin diye dua et.Bu evlenemezse işiniz iş vallaha söyleyim.

Bu durum gercekten var biliyorsunuz değil mi?sinirlenerek söylemiyorum.Ciddi ciddi Türkiyede had safhada yasanıyor.Ensest ilişkiler.Ya farkında olmadan asık oluyorlar,kendilerine bile itiraf edemiyorlar ya biliyorlar kimselere söyleyemiyorlar ama bir adım ileri gidip gercekten birlikte olan anne-ogul,abla-kardeş,abi-kardeş ler var.sayıları da tahmininizden fazla.bunlar gercekten hastalar.normal bir insan davranısı değil zaten.

Boyle derken kastettigi sey;"görümcem kalkmıs arkadaslarını kocamın aklını basından almak icin getirmiş ama ne yazık ki amacına ulaşması imkansızdı cunku cirkindiler.benimle guzellik konusunda asık atamayacak tipleri bulmus getirmiş"

bir laf vardır;"insanlar önce fizikleriyle agırlanır,fikirleriyle uğurlanırlar" kalplerde yer almak zaman alır ama guzel bir yuz hemen o kalbe dalar sonra kalır veya kalmaz o belli olmaz ama güzellik önemli bir durumdur.

bir ortamda normalde seninle konusmasi gereken bayanlarin veya bayanin sen yokmussun gibi davranmasi kesinlikle kiskanildigini gosterir...Ozellikle guzelsen bu hep olur, dislamaya calisarak ortaya koyarlar bunu..

Kiskanma herkese olabilir de bunu dusmanca tavirlara cevirmek kiskanani cok itici yapiyor. Sen gayet guleryuzlu, kendinden emin bi tavir sergilemelisin.

Boyle derken kastettigi sey;"görümcem kalkmıs arkadaslarını kocamın aklını basından almak icin getirmiş ama ne yazık ki amacına ulaşması imkansızdı cunku cirkindiler.benimle guzellik konusunda asık atamayacak tipleri bulmus getirmiş"

bir laf vardır;"insanlar önce fizikleriyle agırlanır,fikirleriyle uğurlanırlar" kalplerde yer almak zaman alır ama guzel bir yuz hemen o kalbe dalar sonra kalır veya kalmaz o belli olmaz ama güzellik önemli bir durumdur.

direkt boyle dusunmen de yanlis, gunahini aliyor da olabilirsin, amaci belki de bak bizim arkadas ortamimiz var sen sonradan geldin, bizim abimle bi gecmisimiz, ortak arkadaslarimiz var, sen onu benden caldin gibi birsey gostermek te olabilir. Bence gunahini alma hemen

görgüsüzlük yapmış görümcen.benneyaptımki
siz onun arkadaşlarıyla yemek yemek zorunda değildiniz.
hiç sevmem böyle emrivakileri.mirmirmirmir
birdaha yemeye çıkmazsınız olur biter.:içelim:
eşinin o arkadaşlardan birinin ismi neydi demesi bence öylesinedir.gamyoncuiremsu
hiç düşünme bile.

Size hitaben yazılmış bir şey yok...
Herkes gibi düşüncemi belirttim...

İşte yine bir ensest örneği.Bunlar gizliden abilerine asık ruh hastası görümce takımındalar.Yapılacak iş mi su yaptıgı şimdi?edepsizlikten başka bir şey değil.Yeni evli abini n evine gitme,dışarıda yemeğe cagır ve yanında başka kızlar olsun.Terbiyesiz,ahlaksız...niyeti acıkca ortada.Cok seviyormus abisini kendi evlenseymiş.Yat kalk görümcem tez vakitte evlensin,deli gibi asık olsun,kendine gelsin diye dua et.Bu evlenemezse işiniz iş vallaha söyleyim.

Bu durum gercekten var biliyorsunuz değil mi?sinirlenerek söylemiyorum.Ciddi ciddi Türkiyede had safhada yasanıyor.Ensest ilişkiler.Ya farkında olmadan asık oluyorlar,kendilerine bile itiraf edemiyorlar ya biliyorlar kimselere söyleyemiyorlar ama bir adım ileri gidip gercekten birlikte olan anne-ogul,abla-kardeş,abi-kardeş ler var.sayıları da tahmininizden fazla.bunlar gercekten hastalar.normal bir insan davranısı değil zaten.

Hiç tanımadığımız insanlar hakkında "görgüsüz ve kıskanç" olduklarını düşünsek bile, hatta gerçekten öyle bile olsalar, biraz ağır ithamlarda bulunmuyor muyuz?
Burada yorum yaparken biz herşeyi tek taraflı dinliyoruz. Ben de buraya bir sorunumu yazsam gelecek yanıtların "haklısın" diye gaz vermekten çok, karşı tarafın da haklı olabileceği noktaları gösterir nitelikte olamsını tercih ederim ki olaya farklı pencereden bakabileyim. Tabi bu benim tercihim. Bazılarımız da konuyu açan arkadaşlarımızı kayıtsız destekleyip onları biraz daha rahatlatmaya yönelik yorumlar yazmayı tercih edebilirler. Bu da kendince haklı. Ama sadece yazılan birkaç satırla öğrendiğimiz bir olay için hiç tanımadığımız insanlar hakkında "ensest" demek çok doğru mu acaba?
Sonuçta o görümce de kendi arkadaşları ile abisini yengesini tanıştırmak istemiş, yemek sırasında sohbet daha çok ortak noktaları olanların konularına kaymış olabilir. Kötü niyet olmayabilir. Kaldı ki kötü niyet bile olsa, görümce abisini yengesinden kıskanıyor bile olsa; "abiye başka kızlar ayarlama" ya da "abiyle gizli ya da açık ensest ilişki yaşama" boyutunda bir namussuzlukla suçlanması sanırım konuyu açan arkadaşın bile tercih etmeyeceği bir durum.
Herkese sevgiler.

Abisini bu kadar çok seven herkes ensest mi oluyor yani, bilmiyordum?

Ve siz de bir tek paragrafta yazan bir tek olayı okuyup bir insanın ensest olup olmadığına karar verebilecek kadar profesyonel ve uzmansınız bu konuda yani?

İlginç...

hepsi neysede kızlar ..........benziyor demenizi çok yadırgadım. bu hiç hoş bir benzetme deil görümceniz evet terbiyesizlik etmiş davranışlarıyla ama arkadaşlarının bu işteki rolü neydi bu kadar kızdınız belki onları hayatınızda birdaha hiç görmeyeceksinizki

X