Siz olsanız?

Şimdi burda ayrıl kurtul diyerek 7 yıllık köklü bi ilişki hiçe sayamayız.Bu tamamen senin hissettiklerinde ve iç dünyanda yaşadığın fırtınalarla değerlendirilebilecek bir durum.Dışardan bir göz sadece olaya objektif bakar ama aşk ve evlilik konularında gerçeklikten çok senin o kişiye duyduğun sevgi saygı güven devreye girer sanırım şu anda bunlarda bir sarsılma olmuş.Daha yıkıcı bir boyuta ulaşmadan profesyonel bir yardım alarak,eşinle konuşarak bu zor dönemi atlatabilirsin.Uzmanlarda evlilikte ilk yılın ve 7.yılın kritik bir dönem olduğunu belirtirler umarım en zararsız şekilde kısa bir dönemde atlatırsınız bu süreciyerimseniben

cok iyi niyetlisin canim tesekkür ederim ama bu kadar yiprandiktan sonra nasil süslenip püslenip bisey olmamis gibi davranabilirim.ayrica 1-1.5 yil hep birlikte gezdik demedim.hep birlikte geziyoduk ama 1-1.5 aydir degisti dedim canim benim.
evet bosanmak kolay deil ama sevgi ve saygi bitti herhalde bizde.umarim pantarei arkadasimin dedigi gibi en zararsiz sekilde atlatabiliriz..zor bi dönemm..:çok üzgünüm:

Kesinlikle bu degismesine bir sebeb vardir!!!CADIARZU

Ilaki bir Kadin veya aldatma demiyorum baska birseyde olabilir canim!!

Bence ilk olarak bunu ögrenmen lazim, bu aralar üstüne fazla gitme birak kendi haline hatta tam tersi ol ilgilenme gereken seyler konus sadece bir müddet izle bakalim!!
Senin ilgini üstünde hissetmedigi zaman mutlaka egerki en kötü ihitmal allah korusun baska bir kadin varsa patlak verir bir yerde..

Eger yine allah esirgesin öyle birsey varsa, tabikide ne yapacaksin ne edeceksin sana kalmistir....benneyaptımki

Allah yardimcin olsun...:Saruboceq:

deliriyorum galiba kizlar...
isler iyice cikmaza gidiyor boguluyorum.tüm baglarimiz koptu.gecen gün 2 gün gelmedi eve mesaj attim annenle baban hasta oldu insan bi haber verir diye tel. acti arkadasin evini yapiyoz geliyom dedi.evelsi gün geldi üstü degisti,dusunu aldi yine gitti.ben bisey demedim.yazmayi denedim,cünku konusmaya baslayinca dayanamayip bagiriyorum.en iyisi yazmakti,sakince...
oda karsiligini yazdi sikildim,bunaldim vs.. diyor.allahim delirecem....senağlama
neyse o gitti yataginin bas ucunda eski telefonu duruyodu,icinde kart yoktur dedim seytan dürttü iste actim telefonu eski pin kodunu biliyodum.denedim sansa diye...oldu...oldu ama olmaz olaydi..kaydedilmis mesajlar buldum hemde ne mesajlar..yine de konduramadim.o mesaji bende ona kendi telefonumdan yazdim..cevap gelmedi.ama nasil titriyodum...ben aradim mesajimi aldinmi dedim.aldim dedi.eee dedim.bisey demedi.dogrumu dedim,yoooo dedi.aciklaman varmi dedim seni anlamiyom dedi kapatti..bende annesini cagirdim ona da gösterdim.dedimde o beni yalanci cikarmasin diye gösteriyom dedim..
onlarada üzülüyom diyolar sen hic korkma biz senin arkandayiz diyolar.burda kal diyolar.(zaten altli üstlü oturuyoz)ama ben cok yanlizim eve geliyorum 4 duvar beni bitiriyor.asagi iniyom onlari görüyom daha cok yipraniyom.e zaten burda kimsem yok icimi acayim.bosanacam süresiz oturumum yok.dönsem maddi manevi hersey daha zor olacak..kafam doldu tasti iyice..
yani isin özü delirmessem iyidir...iyki burasi bari var...
allahim sen benim aklima mukayet ol...:Saruboceq:senağlama

öncelikle rabbim hakkınızda hayırlısını versin inş.

nacizane bikaç önerim olacak; sizin tarafınızda kurtarılması gereken bir evlilik gibi görünen ilişkiniz malesef eşiniz beyefendi tarafında çoktan bitmiş
sizi bu kadar yıpratmış bir ilişkide ve bence kurtarılacak bi tarafıda kalmamış çünkü eşiniz çaba sarfetmiyor sadece sizin istemenizle düzelmez.

siz uğraşacaksınız sabır sabır sabır edeceksiniz o her haltı yiyecek sonra dönmek isteyecek bir gün hadi ordan :mymeka:ya ne olur beni yanlış anlamayın sert yaklaştım belki de ama ben bizzat anne ve babamda yaşadım lütfen kabullenmeyin düzelmek istemiyorsa kabullenmeyin yıpratmayın kendinizi yapmayın kaçın kurtulun böyle eziyet yaşamaktansa maddi sıkıntı çeker geçim derdi yaşarsınız ama kafanız rahat olur

ama içinde bulunduğunuz durumu kendi ruh halinizi ve ne istediğinizi tam olarak siz tahayyül eder ve karar verirsiniz umarım en kısa zamanda sizin için ne hayırlı ise onu yaşarsınız sevgiyle kalın sabırlar diliyorum.

son olarak insan kaderini kendi belirler rab yazar 2 yol verir karar bize kalır iyi düşünün karar verin.

saygılar

cok saol iyi dileklerin icin..haklisin.artik dönüsü olmayan bir yola girdik.zaten dönmesini beklemiyorum istemiyorumda.benim tek beklentim kendime dair.bugune kadar hic hesapsiz kitapsiz arkasina sigindim,güvendim,elin memleketine pesine düsüp geldim...
yediremiyorum kendime bu olmamaliydi karsiligi diye...:çok üzgünüm:
simdi ise hic birsey düsünemeden,öylesine yasiyorum.7 yildan sonra anladimki tek kisilikmis benim hayatim.bundan sonra asil simdi görecek hesabi kitabi...

ablacım bencede sen kararını vermişin gibime geldi. bence en öenmlisi senin mutluluğun bencil ol biraz boşver .

canim neden bir evlilik terapistine gitmeyi denemiyorsun
en azindan kendini yiyip bitirmezsin nerede hata yaptim diye
ve yolunu cizersin
eminim guclu olup kendi ayaklarinin uzerinde durabilirsin

Son düzenleyen: Moderatör:
inşallah hakkınızda hayırlısı olsun canım ama anlattıklarından anladığım kadarıyla sen ne kadar evliliğini kurtarmak için çabalasanda malesef tek başına yetemiyorsun çünkü eşin hiç yardımcı olmuyor sana...

sizin evliliğiniz çok büyük bir çıkmaza girmiş hayatım ve kolay kolay kurtulacağa benzemiyor bu tür durumlarda yorum yapmaktan genelde kaçınırım bırak boşa gitdin diyemem ama sizin evliliğinizin kurtulacak bir tarafı kalmamış gibi görünüyor,neresinden tutsan elinde kalıyor bir parça..

sen çabaladıkça ve yetemediğini gördükçe daha çok üzülüyorsun,yıpranıyorsun..ve dediğin gibi sen yapman gereken herşeyi yapmışsın evliliğini kurtarmak için o yüzden vicdan azabı çekecek kafanda acaba mı diye soru işareti kalacak bir durum yok..

iyi düşün canım bu ömür bir kere yaşanıyor ve bizi üzen hırpalayan insanlara harcayacak kadar değersiz değil..

inşallah hakkında herşeyin hayırlısı olsun..

sende sağ ol yaşıyoruz işte bir şekilde hayatımızı sen zamanında bir seçim yapmış ve 7 yılını vermişsin bana kalırsa sen zaten karar vermişsin geriye kalan sadece uygulamak. zor tabi nede olsa yaşanmışlık var tek başınada olsa ama yaradan kolaylık verir sen hele bir yola koyul inş güzelliklerle iyiliklerle ve iyilerle karşılaşırsın mutlu kal.dua edicem senin için.mutlu kal.

cok saolun yorumlarinizi tek tek okudum.evet kararimi verdim ama uygulamasi o kadar zorki malesef...öncelikle onun ailesi kabul etmiyor bu durumu.diyolarki;biz senin arkandayiz sabir diyolar.napabiliriz diyolar.ama benim bittigimi görselerde demiyolarki siz cocuk deilsiniz yipranip,yipratiyosunuz birbirinizi anlasamiyosaniz peki öyle olsun demiyolar..
yarin dogum gunum görümcemle carsiya cikmistik.esim aradi neyse bulustuk carsida.bana saat almak istedi baktik begendím bir tane ama öylesine cünkü su aralar ne yerdeyim ne gökte...
kendide begendi aldi bir tane.ablasina dedi sende begen ablasi yok desede neyse begenip aldilar.neyse ciktik tesekkur ederim gerek yoktu dedim.eve gelincede aslinda su durumda saate hic gerek yoktu dedim oda o zaman sen ne olarak kabul etmek istiyosan öyle kabul et dedi...ben o saati dogum gunu hediyesi olarak görmüyorum cünkü hediye insana özeldir.o kendine aldi,e ablasinada aldi,banada aldi ben pek bir fark göremedim.söyleyemedim de icime oturdu..söylesem diyecek sen ikilik cikartiyosun yada alsam bi türlü almasam bir türlü diyecek..
artik kafam bedenime agir geliyor gercekten.bilmiyorum benmi cok ince düsünüyorum??
asagi indim kayinvaldem dedi niye öyle duruyon neyin var dedi.yok bisey dedim israr edincede aynen böyle anlattigim gibi anlattim.oda diyo hasta olucan o onu öyle dusunmemistir.düsünse zaten yapmaz diyo...cok oldu.sikmayim sizi bende dert bitmez nasilsa...

yarin dogum gunum görümcemle carsiya cikmistik.esim aradi neyse bulustuk carsida.bana saat almak istedi baktik begendím bir tane ama öylesine cünkü su aralar ne yerdeyim ne gökte...
kendide begendi aldi bir tane.ablasina dedi sende begen ablasi yok desede neyse begenip aldilar.neyse ciktik tesekkur ederim gerek yoktu dedim.eve gelincede aslinda su durumda saate hic gerek yoktu dedim oda o zaman sen ne olarak kabul etmek istiyosan öyle kabul et dedi...ben o saati dogum gunu hediyesi olarak görmüyorum cünkü hediye insana özeldir.o kendine aldi,e ablasinada aldi,banada aldi ben pek bir fark göremedim.söyleyemedim de icime oturdu..söylesem diyecek sen ikilik cikartiyosun yada alsam bi türlü almasam bir türlü diyecek..

hmmm kırmızı ile işaretlediğim yer benim aklımı karıştırdı ebruli.daha önce yazdığım herşeyin arkasındayım. sen ne anlatıyorsan ona göre yorumluyoruz sonuçta. geleyim sadede verdiğin karardan dön demeyeceğim elbet ama bu adam ne serden ne yardan hesabı yapmıyormu sencede? evliliği bitmek üzere bunca şey oluyor bitiyor o hala eşinin doğum günü için bir şeyler yapmaya çalışıyor :uhm: üstelik okadarda eziyet etmişken sende bilirsin bazen cevapsız sorular olur sorunun içindedir cevabı küçük bir nüanstır. sanki eşin hasta gibi geldi bana çok tezat durumlar bunlar bence bir uzmana başvurun ne yap ne et son adım olarak vermiş olduğun karardan önceki adım olarak uzman biri ile görüş son hamle olur ya düzelir ya biter bu evlilik belkide tedaviye ihtiyacı vardır eşinin kim bilir?

kendine ve ablasına da saat almasına takılma bence sevgiyle kal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…