Siz olsanız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fight4freedom1

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
5.331
5.175
Bizim niyetimiz ev almak.Kvler merkeze uzak 900 e falan köy evi alın.İçinde tadilat falan olsada bakmayın,yaparız hep birlikte diyor.Biz böyle bahçeli,kendimizin de edebileceği yer baktık.Merkeze uzak yerlerde var böyle evler.Dün kafama yattı.Ancak bugün sakın düşününce.Benim kayinpederin hayali de böyle biryer.Bizi darlarlar mi? Ve başımıza kalkarlar mi? Parasını biz verip üzerimize aldıktan sonra ileride biz atıyorum çatısına yardım ettik,hakkımız var derler mi? Çünkü başımıza kalktıları şeyler oldu.Köy evi değil,tamir istemeyen biryer mi baksak.Ona göre yol çizeceğim

Bu onların kendi istekleri, kendilerine göre karar verdikleri bir şey belli. Kendileri de tadilat yaptık yapıyoruz ayağına hayallerine yaklaşacaklar belli ki. İç içe olmak istiyorsanız kabul edin istemiyorsanız hiç dinlemeyin.

Bu onların kendi istekleri, kendilerine göre karar verdikleri bir şey belli. Kendileri de tadilat yaptık yapıyoruz ayağına hayallerine yaklaşacaklar belli ki. İç içe olmak istiyorsanız kabul edin istemiyorsanız hiç dinlemeyin.
Acaba bu yüzden mi yardım edelim diyorlar.Sakince düşünce bunlar aklıma geldi.İçice olmak istemiyorum tabiki.Zaten öyle sorun olsa o evi satar başka yerden alırım.

Azıcık aşım kaygısız başım bulaşmayın bence
Gücünüz yettiği nispetinde evlere bakım gerekirse başkasından borçlanın ama bu işe girmeyin
Pişmanlık yükleniyor olmasın

Bizim niyetimiz ev almak.Kvler merkeze uzak 900 e falan köy evi alın.İçinde tadilat falan olsada bakmayın,yaparız hep birlikte diyor.Biz böyle bahçeli,kendimizin de edebileceği yer baktık.Merkeze uzak yerlerde var böyle evler.Dün kafama yattı.Ancak bugün sakın düşününce.Benim kayinpederin hayali de böyle biryer.Bizi darlarlar mi? Ve başımıza kalkarlar mi? Parasını biz verip üzerimize aldıktan sonra ileride biz atıyorum çatısına yardım ettik,hakkımız var derler mi? Çünkü başımıza kalktıları şeyler oldu.Köy evi değil,tamir istemeyen biryer mi baksak.Ona göre yol çizeceğim
Siz böyle kararsız olduğunuzu belli ederseniz manipüle ederler. Dün de açtığınız benzer bir konuya aynı şeyi yazmıştım. Eşlerin beraber yapacağı bir yatırım cümbür cemaat meclislerde tartışmaya açılmamalı. Yoksa bahsettiğiniz gibi başınıza kakarlar.

Yaşlanınca yaşlılara köyde yaşama modu yükleniyor.

Azıcık aşım kaygısız başım bulaşmayın bence
Gücünüz yettiği nispetinde evlere bakım gerekirse başkasından borçlanın ama bu işe girmeyin
Pişmanlık yükleniyor olmasın
Aslında şöyle.Evi biz alacağız.Diyelim mutfak dolabı,parkeler değişecek.Bunlara yardım ederiz diyorlar.Ama ileride ortak çikmayacaklarindan emin değilim

Acaba bu yüzden mi yardım edelim diyorlar.Sakince düşünce bunlar aklıma geldi.İçice olmak istemiyorum tabiki.Zaten öyle sorun olsa o evi satar başka yerden alırım.
Amaçları sadece size yardım olsa, gözden çıkardıkları bir miktar para vardır onu verirler alın istediğinizi yapın istediğiniz yerden istediğiniz evi alın bizden bu kadar çıkar gerisini siz tamamlayın istediğiniz kadar derler. Bakın öyle bahçeli falan bir evde oturmak kadar o evi tadilat yaptırmak da bahçesini sağını solunu düzenlemek de bir keyiftir bazı insanlar için. Özellikle yaşla birlikte böyle meşgaleler arıyorlar. Onlar kendileri için yapmış bu teklifi ne derseniz deyin

Benim bir tanıdığın balayına gitmek için belli bir zamanı vardı sadece, kayınvalidesi de o zaman gelmek istemiş üstüne "koltuklarını aldığım ev" diyerek bahsetmiş. Ben parasını verdim geleceğim eve diye. Ordan pay biçin.
Benim kv de öyle.Biz mesela ortak araca binmiyoruz. Diğer oğlu biniyor.Ama dün diyorki vergi falan biz ödüyoruz.Eger elti adayım olmasaydı,biz zaten binmiyoruz,neden başımıza kalkıyorsun derdim.Onlari karıştırmadan sessizce halledeceğiz.Evi bulup yarı parasını teklif edecegiz.Kabul etmezlerse bakarız artık.Ama onlarında böyle bahçeli köy evi hayali var.Evi sahiplenebilirler.

Aslında şöyle.Evi biz alacağız.Diyelim mutfak dolabı,parkeler değişecek.Bunlara yardım ederiz diyorlar.Ama ileride ortak çikmayacaklarindan emin değilim
İyi de siz eski konularınızda kv verdiği domates sosunun lafını yapıyor diyordunuz. bunları yapıp da sizin onları o eve sokmamaniza mesafe koymaniza ses cikartmazlar mi sizce

Siz böyle kararsız olduğunuzu belli ederseniz manipüle ederler. Dün de açtığınız benzer bir konuya aynı şeyi yazmıştım. Eşlerin beraber yapacağı bir yatırım cümbür cemaat meclislerde tartışmaya açılmamalı. Yoksa bahsettiğiniz gibi başınıza kakarlar.
Aslında biz eşimle karar aldık.Prefabrik düşünüyorduk.Kaynimin sevgilisi mimar.O da prefabrik tavsiye etmedi.Normal evle aynı maliyete gelecek dedi.Köy evi kafamıza yattı.Ama kv dediki kp için seninde yıllardır hayalin dedi.Mevki olarakta onlara ters yerde bakmayı düşünüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X