Siz olsanız ne yapardınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
B674F0D8-EE2F-431C-B928-113439BA77F1.jpeg

Arkadaşıma derdim ki
“Elbette sahada çok daha fazla donanıma ihtiyacımız var fakat şuan evimizden kalkıp yangın alanına gidip yardım edemediğimize göre inancımız gereği kendi üzerimize düşen dua görevini yapacağız
Sahadakiler ekipmanla mücadele ederken biz dualar ile destek olacağız”

Sevgili Kızlar Merhaba,
Biliyorsunuz ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Şu orman yangınları içimi acıtıyor. Bu sebeple dün akşam bu konuyla ilgili whatsapp durumda bir paylaşım yaptım. Meslektaşım grupta paylaşmış, beğendiğim için ben de onun paylaşımını ekran görüntüsü alıp durumda paylaştım. Şöyle bir paylaşımdı: Tv ekranından alınmış yanan ormanların fotosu ve altında şöyle bir cümle var: "
YANGININ SÖNMESİ İÇİN OKUNACAK DUA NEDİR?

Yangın çıktığında yağmur duası okunabileceği gibi tekbir de getirilebilir.

Peygamber Efendimiz (SAV) yangın görüldüğünde okunacak tekbiri şöyle belirtmiş:

" Allâhü ekber, Allâhü ekber. Lâ ilâhe illa'l-lâhü vallâhü ekber. Allâhü ekber ve lillâhi'l-hamd.
Dua zamanı." Yazdım.

Eski meslektaşlarımdan biri bu mesajıma şöyle cevap vermiş: "Bence yangın söndürme uçakları, arazözler, itfaiye araçları lazım. " diye... Siz olsanız ne düşünürdünüz?
Bence meslektaşınız haklı

Duayla falan olacak olsa tabii hepimiz yağmur duasına çıkalım ama değil..yaz ayındayız yağmur yağmayacağını zaten meteoroloji söylüyor, yangın söndürme araçları yetersizse dua ne fayda? Bunun yerine yardım ihtiyaç listesi ve yerlerini paylaşmak daha mantıklı

Sevgili Kızlar Merhaba,
Biliyorsunuz ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Şu orman yangınları içimi acıtıyor. Bu sebeple dün akşam bu konuyla ilgili whatsapp durumda bir paylaşım yaptım. Meslektaşım grupta paylaşmış, beğendiğim için ben de onun paylaşımını ekran görüntüsü alıp durumda paylaştım. Şöyle bir paylaşımdı: Tv ekranından alınmış yanan ormanların fotosu ve altında şöyle bir cümle var: "

" Allâhü ekber, Allâhü ekber. Lâ ilâhe illa'l-lâhü vallâhü ekber. Allâhü ekber ve lillâhi'l-hamd.
Dua zamanı." Yazdım.

Eski meslektaşlarımdan biri bu mesajıma şöyle cevap vermiş: "Bence yangın söndürme uçakları, arazözler, itfaiye araçları lazım. " diye... Siz olsanız ne düşünürdünüz?
İlla birşey düşünmeniz mi gerekiyor

Sevgili Kızlar Merhaba,

Dua zamanı." Yazdım.

Mesleğiniz nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X