siz ne aşeriyorsunuz ?

kleshtina

Bir kedim bile yook...
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
333
1
37
Benim canım inanılmaz portakal çekiyor ki hiç sevmezdim .Maydonozsuz bi hayat düşünemezken şimdi iğreniyorum..sizin var mı böyle..?

canım benim ilk başlarda yoktu ama bulantılarım başladıktan çok ilginç iki şey oldu bir ben yediğim herşeyi yoğurtlu yerdim ama çorba yemek makarna pilav aklına ne gelirse salataya bile eklerdim o derece şimdi yüzünü görmek istemiyorum ikincisi günde on bardak çay içerdim şimdi doktorum çok açık bir fincana izin verdi ama ben ağzıma bile süremiyorum bu ikisiden tiksindim ama canımın istediği bir şey yok bulantılarım nedeniyle bakalım ilerleyen zamanlarda nasipse canım neler isteyecek bende merak ediyorum

salataya bile yoğurt oda güzel denemek lazım:))))

Canım biliyor muun bilmiyorum ama okuyunca yazayım dedim.İlk 3 ay zaten maydonoz ve adaçayı yasak,rahim kaslarını uyarıcı etkisi var.Erken doğuma sebep olabilir.İyi bir hamilelik geçirmeniz dileğiyle kızlar...

benim canim hergün ayri birsey istiyor..bir gün portakal istiyorsa ikinci gün görmek dahi istemiyorum..canimin cektikleriyseortakal,limon,tursu,erik,lahmacun,nar...aklima gelenler bunlar...ayrica salatayi görmeye dahi katlanamiyorum...

yaa valla biliyormusunuz benim canım hiçbişey çekmedi hiçbişeyden de iğrenmedimde ne kadar uslu bi hamileyim dimi :))) yalnız bulantı dönemlerimde hiçbişey yiyemedim o da iğrendiğimden değil bulantılarımdan yani canım istiyordu ama yiyemiyordum. şimdi bazen ne aşersen diye düşünüyorum hani aşermeden bitmesin hamileliğim diye :))) ama yok bişey istemiyo canım bu iş en çok eşime yaradı tabi geceyarısı ananas kivi falan aramak zorunda kalmadı hiç.

benım canım felaket karpuz ıstıyo ama bulamıyorum:çok üzgünüm:
çilegıde cok ıstedım buldum sımdı her hafta alıyorum
ama karpuzun yerı bambaska
cokacimcoook

Anacım sen de çok masrafsızsın biraz naz yap hamile olduğun belli olsun :)))

benimde ne mide bulantısı ne aşerme hiçbirini yaşamıyorum . ilk üç ayda başağrısı yaşadım. şimdide biraz kaşıntılar ama allaha şükür ki çok güzel geçiyor. mide bulantısı çok zormuş. allah kolaylık versin . bide armut çok yiyordum günde 2-3 tane falan sonra öğrendimki mide bulantısına birebirmiş.ama aşerme nasıl oluyo yemeden olmuyomu yani bilmiyorum.

benım canım felaket karpuz ıstıyo ama bulamıyorum:çok üzgünüm:
çilegıde cok ıstedım buldum sımdı her hafta alıyorum
ama karpuzun yerı bambaska
cokacimcoook

Canım benim bi tanıdığımın da canı çok kavun çekiyordu bulamadı tabi onun yerine kremini gibi şekerler var ya onun kavunlusunu alıyordu sende bi araştır karpuzlu ürün vardır muhakkak.

ya sorma valla. adam 'oooo iyiymiş bu böle' deyip ikinci çocuğu isteyecek diye korkuyorum delikafadulden naniknanik ve klava:

Valla ben isterdim..Ben eşime kök söktürüyorum ..Geçen baktım ağlıyorum dönüp bakmıo bile o kadar alıştı ki.Sonra kızdım ağlıyorum görmüyomusun diye. Diyo ki zaten durmadan ağlıyosun hangisi gerçek hangisi yalan..hormon...

:)))) ya öle nazları ben de yapıyorum sağolsun nazımı çekiyo da. eee napalım onlar işin reklamlarıyla uğraşıyolar biz işin içindeyiz asıl dert bizde onlarda bu kadarını çeksinler dimi

ben 5 ay boyunca bişey yiyemedim. peynir ekmek yedim sadece diyebilirim. kendime geldiğim dönemlerde daha çok tatlı şeyler canım istiyor ama aş erme nedir pek anlamış değilim.

Ben hamile olduğumu öğrenmeden limon yiyordum testte yaptırmıştım negatifti ama deli gibi limon yiyordum. hamile olduğumu öğrendim bitek canım zeytinyağlı kereviz çekti o kadar.. aşerdim mi ermedim mi bilmiyorum. şuan 28. haftalığım canım herşey istiyo valla yeni aşeriyorum sanırım.

benim hayallerimi süsleyen kiraza daha ulaşamadım ama çokta tatlı aşeriyom...

canim abarti yersen yasak. gunde 1 demet de yemez ki kimse:)
ben salatalarimda puacalarimda vs maydonozu hep kullanirim.

arkadaslar kavun karpuz buyuk alisveris merkezlerinde mutlaka vardir. carfur gibi. bir bakin. tabi nerede yasadiginiza bakmadim ama beklersek yaz gelecek zaten bebisler gelir o zamana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…