Siz nasıl yaptınız?

ayisigi3

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2024
61
4
26
Kızlar günaydın benim iki buçuk aylık bebeğim var yatak odamız fazla müsait değil biraz küçük beşiği koyacak yer yok yani var da rahatsız ediyor. Benim canım çok sıkılıyor ben oturma odasında bebeğim ile uyuyorum. Eşim yatak odasında yatıyor. Sanki böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak hayatım bitti gibi geliyor. Çocuğumu çok seviyorum tabii ki ama eski düzenimi de çok özlüyorum kafayı yiyeceğim. Sizler nasıl yaptınız nasıl atlattınız düşünmekten kafam ağrıyor...

Günaydın arkadaşım.
Allahım bebeğinizi sağlıkla mutlulukla analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.

Hep beraber salonda yatsanız.

Bir süre sonra bebeği odasına yerleştirirsiniz.

Çocuk odası var mı

Yatak odasında gereksız eşyalar varsa boşaltın
Makyaj aynası komidin filan

Dolap varsa dolabı bir süre çocuk odasına taşıyın

Doğumdan önce belli olmuştur aslında bu durum

Kızlar günaydın benim iki buçuk aylık bebeğim var yatak odamız fazla müsait değil biraz küçük beşiği koyacak yer yok yani var da rahatsız ediyor. Benim canım çok sıkılıyor ben oturma odasında bebeğim ile uyuyorum. Eşim yatak odasında yatıyor. Sanki böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak hayatım bitti gibi geliyor. Çocuğumu çok seviyorum tabii ki ama eski düzenimi de çok özlüyorum kafayı yiyeceğim. Sizler nasıl yaptınız nasıl atlattınız düşünmekten kafam ağrıyor...
Komidini çıkardım yatağı kaydırdım beşiği sığdırdım 🤷🏻‍♀️ park yatak almıştım yatak odasına sığdı

Komidini çıkardım yatağı kaydırdım beşiği sığdırdım 🤷🏻‍♀️ park yatak almıştım yatak odasına sığdı
Dolapla yatak arasına sığıyor aslında ama sesten uyanır diye orada yatıramıyorum sonuçta eşim de orada telefondan bir şeyler izliyor bilmiyorum ama yatağımda yatmayı çok özledim

Dolapla yatak arasına sığıyor aslında ama sesten uyanır diye orada yatıramıyorum sonuçta eşim de orada telefondan bir şeyler izliyor bilmiyorum ama yatağımda yatmayı çok özledim
Şaka mı bu mesaj? Eş rahatsız olmasın diye çocuğun gece gidip yatılan bir yeri olmayacak mı? Hadi gündüz salonda malonda neyse diyelim. Odasını hazırlayın montessori yatağını filan alın odasında beraber yatın.

Şaka mı bu mesaj? Eş rahatsız olmasın diye çocuğun gece gidip yatılan bir yeri olmayacak mı? Hadi gündüz salonda malonda neyse diyelim. Odasını hazırlayın montessori yatağını filan alın odasında beraber yatın.
Hayır yani bebek rahatsiz olur diye sesten dedim biseyler izlerken telfonda tkilirken öksürmeye bile korkuyorum ama tam uykuya dalınca uyanmz hrlde

Allah aşkına şu kocaları alıştırmayın böyle al beşiği odana komidini çıkart bi şekilde sığıcaktır.
Oh ya ne güzel biz sabahlara kadar çocuk emzirelim pışpışlayalım gaz çıkaralım onlar geniş geniş sessiz odada yumuşacık yatakta uyusun.
Yapmayın bunları kızlar bırakın uyansınlar alsınlar azcık pışpışlasınlar siz uyuyun.
Benim eşim daha bebeğim yeni doğduğunda gece emzirirken uyandı şunu içerde emzirsene dedi 😡 ne diyosun sen ya dedim niye soğuk odaya gidicekmişim dedim diyoki şapır şupur emiyo uyuyamıyorum sabah 6 da işe gidiyorum diyo. Dedim ben hiç uyumuyorum saatte bir çocuğa kalkıyorum içeri falanda gitmiyorum seninki canda benimki ne ya dedim sustu.
Bırakın Allah aşkına beş dkka uyku için can atıyoruz birazda onlar uğraşsın
Geç yat odana miss gibi kız.

Günaydın arkadaşım.
Allahım bebeğinizi sağlıkla mutlulukla analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.

Hep beraber salonda yatsanız.

Bir süre sonra bebeği odasına yerleştirirsiniz.
Odası yok
İzlemesin gitsin salonda izlesin iyi misiniz 😳😳😳😳
İyi değilim bu döngüye daha alışamadım heralde sıkılıyorum çok tek başıma her şeye yetişmeye çalışıyorum

Hayır yani bebek rahatsiz olur diye sesten dedim biseyler izlerken telfonda tkilirken öksürmeye bile korkuyorum ama tam uykuya dalınca uyanmz hrlde
Al işte tam tahmin ettiğim gibi kız al elinden telefonu o zaman ya izlemesin takılmasın telefonda hey Allahım yaa eğer telefondaki sesten uyanırsa bebek ver babasına dön arkanı yat yaa çocuk onunda çocuğu ya hani tek yapamıyoruz ya bunu ver baksın

Odası yok

İyi değilim bu döngüye daha alışamadım heralde sıkılıyorum çok tek başıma her şeye yetişmeye çalışıyorum

Eşinize ayar geçin. Bugün derhal odayı düzeltin. Akşama yemek hazırlamayın evi toplamayın. Bebek uyudukça yatın uyuyun. Hiçbir şeye yetişmeyin. Odanızda yatın keyif yapın.

Odası yok

Anladım.

O zaman hep beraber ya salonda ya da yatak odasında uyuyun.

Sonra çocuk nerede uyumaya devam edecekse orada yalnız uyumaya alıştırırsınız.

Odası yok

Valla bu kafayla gidersen daha çoook sıkılırsın canım yaa acımayın şu erkeklere vallahi değmiyo ya herşeyi niye tek yapıyosun eşin evde ne diye barınıyor ozaman o çocuğu niye yaptın kendine oyuncak mı bu oda babası ver baksın herşeyi kadın yapamaz öyle bi evlilik de olmaz. Çocukla içerde koltukta yatmak nedir yaa ben olsam yakarım o yatak odasını da adamıda içinde valla 😂
Ben sabaha kadar çocuk bakcam gündüzde zombi gibi gezcem adam telefonla takılcak paşam totosunu kaşıya kaşıya osura osura uyicak yok öyle bi dünya 😂

X