Sivrisinek üretme, yaşatma, kalkındırma tesisleri

Bence torun üstünden vurmaya devam et. Ama larva kısmı da var dediğin gibi. Ne yapılır bilemedim. Kapaklarını sıkıca kapatmak çözüm olabilir belki. Yahu o kadar çok su öyle bekletilir mi yaz günü. Mikrop, sinek, yosun yapar durur. Annemin bahçede bir tonluk deposu var. Musluk da taktırdı. Lazım olursa hortumu bağlayıp öyle suluyor bahcesini. Evin önünde tulumba da var. Olmadı kovayla hallediyor. Ama varille öyle su bekletmek sakat iş. Annen nasıl dokmemis ki?

Döktükten sonra da üzerine ilaç bassam olur sanırım, yorumlar geldikçe planlıyorum da bir yandan.
Annem garibim dökse, babam küser. Bize trip atar surat asar da, anneme direkt küser "Sen de mi Brütüs" diyerekten. Bi de annemin gücü yetmez yani, bize de paslamadı hiç; öyle kabullenmiş oturmuş kadın herhalde.

Su bekletilmez tabi ki, babam da biliyor; da işte "Ağaç arası 3 metre olur. Ama bir metre de yeter" tarzı onun kafa, öyle yapılmaması lazım ama bahçe konusunda kafasına ne esiyorsa onu yapar. :olamaz:

Suyu dök ve oradaki toprağı çapala yani larvalar toprak altında kalsın

Burada belediye boş lastiklere ceza yazıyor hani bu içine toprak doldurulan Çiçek ekilen araba lastikleri

İçinde toprak olmayınca arasında su kalıyormuş sinekler çok seviyormuş

Döktükten sonra da üzerine ilaç bassam olur sanırım, yorumlar geldikçe planlıyorum da bir yandan.
Annem garibim dökse, babam küser. Bize trip atar surat asar da, anneme direkt küser "Sen de mi Brütüs" diyerekten. Bi de annemin gücü yetmez yani, bize de paslamadı hiç; öyle kabullenmiş oturmuş kadın herhalde.

Su bekletilmez tabi ki, babam da biliyor; da işte "Ağaç arası 3 metre olur. Ama bir metre de yeter" tarzı onun kafa, öyle yapılmaması lazım ama bahçe konusunda kafasına ne esiyorsa onu yapar. :olamaz:
Yazık ya tek eğlencesi bahçesi demek. Annem de bir sürü ağaç dikmiş bahçeye. Üç metre de ne :KK48: gerçi kendiliğinden çıkan agac da var kiyip sökmüyor öyle kardeş kardeş büyüyorlar. Sen akıllı kadınsın bir hal çaresini bulursun.

Cehennem nasıl bir yerdir diye sorsalar bence geceleri sivrisineklerin uçuştuğu bir yerdir derim :KK70:

Geçen ay izmir konak'a babamın yanına gittik 1 gece ya sadece 1 gece kaldık ve inanılmaz iğrenç bir geceydi.:KK57:
İlaçlara rağmen bütün gece sürekli başımızın üstünde uçup her yerimizi ısırdılar.
Sabah gözlerimiz kadar şiş ve kırmızı beneklerle evden kendimizi zor atıp canım ankaramıza kaçarcasına döndük.
O neydi be!

Varilleri dök, bahçeyi de artık nasıl yaparsanız ilaçlat. 1 ay geçmek bilmez sizde de kan can kalmaz valla yer bitirirler

Cibinlik içinde rahatız gece, onda da kolun bacağın bi kenara gelsin affetmiyorlar.
Ama zaten gün içinde hallettikleri için gece de kaşın dur yani. :/
Şu an balkonun köşesinde oturuyorum mesela, kaç tanesine tokadı bastım bilmiyorum.
Dökeceğim dökeceğim olmayacak başka türlü.

Suyu dök ve oradaki toprağı çapala yani larvalar toprak altında kalsın

Burada belediye boş lastiklere ceza yazıyor hani bu içine toprak doldurulan Çiçek ekilen araba lastikleri

İçinde toprak olmayınca arasında su kalıyormuş sinekler çok seviyormuş

Cidden yaz günü hemen ürüyorlar durgun su birikintisinde.
Bizim variller kaç lastik eder kim bilir, koca koca, içi larva dolu. :olamaz:
Çapalayayım, ilaç da dökeyim nolur nolmaz.

Bazıları kalıyor yav hepsi taşınmıyor. :KK70:
Bdv de bi gözüm gördü kızı uyutup bakayım dedim ki diğer gözüm görmedi :KK70: mune uçurmuş profiline girip buldum öylede emekciyim :) neyse yorumum dök gitsin şuan evde uçuşan bi sivrisinek var heryerimi yedi vala öldürdüğüm tek canlı hı birde kurt var :bicak:

Bdv de bi gözüm gördü kızı uyutup bakayım dedim ki diğer gözüm görmedi :KK70: mune uçurmuş profiline girip buldum öylede emekciyim :) neyse yorumum dök gitsin şuan evde uçuşan bi sivrisinek var heryerimi yedi vala öldürdüğüm tek canlı hı birde kurt var :bicak:

Dökeceğim, döktüğüm yeri çapalayacağım ve üzerini ilaçlayacağım; artık babam da surat yaparsa yapsın.
Mikrop olayına hiç basmamış kafam onu fark ettim; sivriler mikrop da bulaştırıyorlar insandan insana onu unutmuşum, ısırık kaşıntı filan derken... Mecbur oldu yani dökmek.

Dökeceğim, döktüğüm yeri çapalayacağım ve üzerini ilaçlayacağım; artık babam da surat yaparsa yapsın.
Mikrop olayına hiç basmamış kafam onu fark ettim; sivriler mikrop da bulaştırıyorlar insandan insana onu unutmuşum, ısırık kaşıntı filan derken... Mecbur oldu yani dökmek.
Tabii Leyla bilginel tayland da ölümden döndü sivrisinek yüzünden. Babana mutlaka göster haberi ama tayland deme bence :)

Tayland’da gormustum: Evlerin bahcelerinde koca koca kupler (sizin babanizinkiler gibi), icine nilufer dikmisler, bi de minik minik baliklar atmislar. Sinek o suya yumurtladikca balik alttan yumurtalari yiyor, boylece sinekler cogalamiyor. Var midir yakinlarda balik satan petshop? :)

Yahu nedir bu babalardan cektiklerimiz.:dondurma: Benimki de koca koca akvaryum tankları doldurup eve balık bakardı. Evde kimildayamaz olmuştuk artık.:KK57:
:halay:

Tayland’da gormustum: Evlerin bahcelerinde koca koca kupler (sizin babanizinkiler gibi), icine nilufer dikmisler, bi de minik minik baliklar atmislar. Sinek o suya yumurtladikca balik alttan yumurtalari yiyor, boylece sinekler cogalamiyor. Var midir yakinlarda balik satan petshop? :)

Dün uyumadan kurbağalar geldi aklıma, onlar da böcek-sinek larvası yer ya; bahçe içinde nemli nemli yaşarlar böcü börtü yerler diye doğal bir yöntem olarak düşündüm.
Ama once hepsini döküp ilaçlamam lazım, balık, kurbağa filan kar edecek gibi değil şu an. Sonra tekrar varilleri dolduracağında bu tarz bir çözüm düşünülebilir. Nilufer ve balıklar hoş da görünür hem benim bataklık kurbağalarından daha sevimli bir seçenek kesinlikle :KK70:

X