Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
eveeett daha önce söylemiştim kullandıkça gelişmeleri yazacağımı...bugün 7. günümdeyim..ve hiç aksatmadan kurallara bağlı kalarak uyguladım bu suyu. Kurallar derken yüzüme bu su dışında hiç bir ürün kullanmadım (sabun, herhangi bir temizleyici, krem hatta ve hatta çaktırmadım kimseciklere ama yıkamadım bile yüzümü :KK1: ) vede en önemlisi makyaj hiç ama hiç yapmadım..benim için en zoruda bu oldu..malum yüzde onca iltihaplı, kıpkırmızı sivilcelerle dolaşmak pekte hoş bi durum değil. Bugün 7. gün ve yüzümdeki bütün sivilcelerin yerinde yeller esiyor :92: tek tük çıkıyor arkadan ama sanırım ilaç deri altında kalanları kusuyor sanırım çünkü yüzüm gün geçtikçe pürüzsüzleşiyor... lekelere gelince benim lekelerimde bariz bir açılma var.. sanırım 1 ay sonra cildim artık makyaj yapmadan rahatlıkla dışarı çıkabileceğim pürüzsüz ve lekesiz hale gelecek..yalnız kullanan ve kullanacak arkadaşlara şiddetli tavsiyem şudur; Tuliş bu suyun formülünü yazarken nasıl kullanmamız gerektiğini de yazmış..bu kurallara uymadan işe yarayacağını sanmıyorum o yüzden bana faydası olmadı diyenler için özellikle nasıl kulllandığımı yazdım. Aklımdayken belirteyim ben ilaç kullanmadım. Aslında cildim oldukça bozuktu. Ama ben ilaçsız kullanmayı tercih ettim.. solüsyonu eksiksiz yaptırdım ve kurallara bağlı kaldım...keşke yüzümün önceki fotosunu çekseydim şimdikiyle kıyaslayabilir aradaki bariz farkı görürdünüz.. haftaya görüşürüüüüüzzzzzz :80:

TEKKEYİ BEKLEYEN ÇORBAYI İÇER demiş atalarımız.
Yani demek ki sabrın ve sebatın ödülünü almaya başladın.
Bu yazını bayrak gibi ilk sayfaya yapıştırmak gerek.
Salisilik asit,salisilat,saf asit falan gibi şeylerle formülümü allak bullak edip,sonra da geçmiyor diye yakınanlara kapak olmalı.

Bu arada,her mesaj kutusunun altında ALINTI İLE CEVAPLA yazısı var oraya tıklayıp çıkan pencerede,hiç bir şeye dokunmadan [/QUOTE]
sinyalinin bittiği satırın altından cevabını yazıcaksın şaşkın :)

Tuliş yakalamışken seni bi daha sorayım
Suyun kullanma süresi ne kadar ?
Yazın yaptırmıştım ben şimdi bidaha aynı suyu kullansam olur mu ?

Eczacı kandırmadıysa aynı

Yanlış anlaşılma olmasın; şart koşmamın nedeni şuydu,başka bir formüldür kullan kullanma derim başına iş açılır...o nedenle sordum.

Pekala,formülün bire bir aynısı olduğunu farz edersek;şişenin ağzı açık olarak bırakılmadıysa,hava almadıysa,bir yıl beklemiş olsa bile kullanabilirsin.

Ama şişenin ağzını açıp da kullanmaya başladıktan sonra,bir kez içindeki aseton uçmaya,alkol buharlaşmaya başlıyor ve tabii ilk kapağı açıp pamuğa döktüğün losyon ile ağzı hava almış losyon aynı etkiyi yapmıyor.

Uzun lafın kısası,formül orjinal formül ise,şişenin ağzını mümkün olduğunca kapalı tut,havayla temasını kes.İstediğin kadar bekletebilirsin.

Ben bu karışımı biliyorum sanırım.Arkadaşıma doktor vermişti.Doktora üni. okuduğu yerde gitmişti gelirkende bana getiricekti.O zaman ben kendim gidip yaptırayım bunu.Peki reçete falan istemiyorlar mı birde fiyat ne oluyor ?

Yanlış anlaşılma olmasın; şart koşmamın nedeni şuydu,başka bir formüldür kullan kullanma derim başına iş açılır...o nedenle sordum.

Pekala,formülün bire bir aynısı olduğunu farz edersek;şişenin ağzı açık olarak bırakılmadıysa,hava almadıysa,bir yıl beklemiş olsa bile kullanabilirsin.

Ama şişenin ağzını açıp da kullanmaya başladıktan sonra,bir kez içindeki aseton uçmaya,alkol buharlaşmaya başlıyor ve tabii ilk kapağı açıp pamuğa döktüğün losyon ile ağzı hava almış losyon aynı etkiyi yapmıyor.

Uzun lafın kısası,formül orjinal formül ise,şişenin ağzını mümkün olduğunca kapalı tut,havayla temasını kes.İstediğin kadar bekletebilirsin.

Anladım,açıp kullanmışlığım var ama kullanırken pamuğa döküp direkt kapatıyodum kapağını
Kullanabilirim sanırım
Teşekürler

Anladım,açıp kullanmışlığım var ama kullanırken pamuğa döküp direkt kapatıyodum kapağını
Kullanabilirim sanırım
Teşekürler
Aç kokla...keskin kokusu tazeliğinin belirtisidir zaten.

Taze olmasını niye istiyoruz,etki gücünü sürdürsün diye.
Sadece bunun için.
Yüzüne hiç bir zarar vermez.
İçindeki gazı kaçmış soda gibi yani...zararı olmaz.

ben 1 yıl kadar önce ilaç kullanıp sivilcelerimden kurtulmuştum ama malesefki kesin çözüm olmadı.. arada birde olsa sivilcem çıkıyordu ve doktorun verdiği kremlere bağlı yaşıyorsun daha önce çok ciddi sivilce problemi yaşadığım için en ufak sivilcem çıksa hemen kremleri sürmeye başlıyorum.kremi kullandığım sürece yüzüm pürüzsüz herkes ne kadar güzel cildin var filn der. neyse.. final tatilinde kremlerimi yurtta unutmuşum regl olmanın vede sınav stresinin etkisiyle sanırım bir sürü kocaman kocaman sivilce çıkmaya başladı.. toniği evdeyken okudum yurda gelir gelmez toniğin tarifini eczacıya verdim yarın gelip alabilrsiniz dediler. 35 tl tuttu. tonik bana daha cazip geldi çnkü ilaçlar toplamda nerdeyse bu kadar tutuyor ve sadece cilt doktoruna yazdırabiliyorum yani her zaman gidip yazdıramıyorum. bir sürü ilaç taşımak problem oluyor birde ilaçların beli derecelerde saklanması filan. çok sık sivilcem çıkmıyo ama tamamen salarsam eski haline dönecek gibi duruyor özelliklede 1 haftalık tatilde resmen çoştu dışarı çıkmadım bile. toniğin saklama koşulları maliyeti daha uygun geldi umarım faydası olur :) ay ne uzun yazdım :KK70:

Bilmiyorum ki Semender,bana doktorum AVNİ BAKKAL vermişti ama öncesinde bir takım hormonal testler falan yaptırmıştı.Ama bu testlerimi,maksipor kullanmaya uygun olup olmadığımı anlamak için değil,sivilcelerimin altında yatan başka iç hastalıkları var mı diye yaptırmıştı.Tahlillerim temiz çıkınca bir...ya da iki kutu bitirmem için yazmıştı.
Benim kesin çözüme ulaşmam sadece Maksipor yüzünden olmadı ki.
Asıl mucize suyun kendisidir.
Daha üçüncü günümde yüzümde çok belirgin ama çok çok belirgin değişim oldu zaten.
Allahım bu ne çok soru sorabilme kabiliyetidir,doz aşımı nedir yahu?
Niye yapayım ki?
Yani altı üstü bir antibiyotik,doktor yazmış,günde iki tane kullan demiş...hepsi bu.

Selam,

Doz aşımı şu demek canım sana 500mg maksipor yazmış ama maksiporun 1g var birde yani daha sonraki aylarda 1m mı geçtin demek istemiştim ama zaten cevaplamışsın teşekkürler.Ayrıca soruların seni bunaltıyor olmasını anlıyorum;ben zaten ayrıntılı yazdım durmadan soru sormaya ne gerek var diyorsan da saygı duyarım,

Sevgiler,

TEKKEYİ BEKLEYEN ÇORBAYI İÇER demiş atalarımız.
Yani demek ki sabrın ve sebatın ödülünü almaya başladın.
Bu yazını bayrak gibi ilk sayfaya yapıştırmak gerek.
Salisilik asit,salisilat,saf asit falan gibi şeylerle formülümü allak bullak edip,sonra da geçmiyor diye yakınanlara kapak olmalı.

Bu arada,her mesaj kutusunun altında ALINTI İLE CEVAPLA yazısı var oraya tıklayıp çıkan pencerede,hiç bir şeye dokunmadan

sinyalinin bittiği satırın altından cevabını yazıcaksın şaşkın :)
[/QUOTE]

bu defa oldu sanırım..teşekkür ederim tekrardan...ay sanada ne borçlandım ne borçlandım nasıl ödicem hakkını bilmiyorum valla yaa :26: gerçi çok yakında gelio hediyen..süprizi bozmiim bitmeden söylemiim dedim :KK1:

bu arada 10. günü doldurdum mucize suyla. Cildim rahatladı epey, sivilcelerim yandı bitti kül oldu :KK9: aslında inatçıdır benim sivilceler ama bu defa direnemediler sanırsam :)))) lekelerde ekstra bi açılma olmadı ama o sorunu sudan sonra kullanacağım tuliş kremiyle halledicem sanırım :KK1: daha öncede söylemiştim ben ilaç kullanmadan uygulama yapıyorum ona rağmen baya bi işe yaradı. toplam 1 ay kullanıcam bu suyu bu haliyle ama daha sonra tonik olarak biraz daha ölçülerle oynayıp kullanıma devam edicem.. tonik olarak kullanıldığında işe yarayacaktır mutlaka..bu arada şunu söyliim okuyanlara, Güzide Duran ın eski cildi malumunuz..geçenlerde Saba Tümer'in programında cildinin nasıl düzeldiği sorulduğunda 1 yıl süren ilaç tedavisinin ardından artık kesinlikle kozmetik ürünü kullanmadığını, bu ürünlerin para tuzağı olduğunu, hiçbirinin sürekli kullanımda bile işe yaramadığını ve üstüne basa basa herkese sadece eczane ürünleri kullanması gerektiğini söyledi..Aklınızda bulunsun istedim :KK49:

Canım arkadaşımada asis salisilik 3 gr rezorcin 3 gr alkol 100 cc eau dnaze 200 cc ..bu karışımı vermiş sen ne diyorsun bu konuya

Birde şunu sorucam arkadaşım çok yazdım ama ... senin izlerin ne boyuttaydı

bendeki izler kıpkırmızı duran bazılarıda hafif kahvemsi lekelerdi, tabi sivilce lekesi güneş değil...suyu ilk kullandığım andan beri biraz iyileşme oldu, ama çok aşırı değil..yani şöyle söyliim özet olarak; 10 gün önce dışarı çıkarken yüzümü saçlarımla kapatıyordum yani o derece bozuktu cildim, o gün bugündür hiç makyaj yapmadım ben ve bugün arkadaşımla buluşmaya gittim inan hiç rahatsız değildim cildimden. Sanırım 1 ay sonra dahada iyi olucak ve ben artık abuk sabuk makyaj malzemeleri kullanmayacağım ...bu arada bir daha asla kozmetik malzeme almam yeminliyim artık :KK20: ..tonlarca para verip aldığım herşey fasa fiso çıktı...hiçbiri iyi gelmediği gibi bide aksine dahada bozdu cildimi..

bendeki izler kıpkırmızı duran bazılarıda hafif kahvemsi lekelerdi, tabi sivilce lekesi güneş değil...suyu ilk kullandığım andan beri biraz iyileşme oldu, ama çok aşırı değil..yani şöyle söyliim özet olarak; 10 gün önce dışarı çıkarken yüzümü saçlarımla kapatıyordum yani o derece bozuktu cildim, o gün bugündür hiç makyaj yapmadım ben ve bugün arkadaşımla buluşmaya gittim inan hiç rahatsız değildim cildimden. Sanırım 1 ay sonra dahada iyi olucak ve ben artık abuk sabuk makyaj malzemeleri kullanmayacağım ...bu arada bir daha asla kozmetik malzeme almam yeminliyim artık :KK20: ..tonlarca para verip aldığım herşey fasa fiso çıktı...hiçbiri iyi gelmediği gibi bide aksine dahada bozdu cildimi..

Banada iyi gelebilir demekki sivilce izi başa bela kapatıcı sürsen bile belli oluyor geçsin bende bir daha sürmem cildime ağırlık gibi geliyr sanki makyaj umarım hepimiş kurtuluruz.yarın yaptırıcam eczaneye

merhaba kızlar ve tuliş karışımın içinde aseton ve alkol varya ben sadece lekeler için kullanmak istiyorum aston ve alkol olmasa olurmu:)

kızlar ya benimde yüzümde sivilce çıkmıyo ama boynumda çıkıyo kocaman şişiyo sıkamıyorumda 1 2 hafta kalıyo çevrelerinden çıkıyo bunu yapsam olurmu ki

kızlar ya benimde yüzümde sivilce çıkmıyo ama boynumda çıkıyo kocaman şişiyo sıkamıyorumda 1 2 hafta kalıyo çevrelerinden çıkıyo bunu yapsam olurmu ki

Bence bunun için doktora git kocaman şişiyo demişsin allah korusun farklı bişeyde olabilir:S

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSıPOR TABLET..
Bu suyu pamuğa alıp,sabah ve akşam yüzünü bununla bastıra bastıra temizleyeceksin ve bunun dışında ne sabun,ne su kullanmayacaksın dedi...
Yaptırdım..ama içinde aseton vardı ve kullanmaya korkuyordum..öylece bir ay ellemeden banyo dolabında beklettim..
Ama sonunda pes ettim ve ne olursa olsun artık deyip,kullandım.Antibiyotiği de o gün almaya başladım..cumaydı,hiç unutmuyorum..
Pazartesi okula gittiğimde,yüzümdeki mor lekeler,sivilce kabukları dökülmüştü ve pürüz yoktu.Herkes şaşırdı..
Sonra ben bunu tam iki yıl ,cilt toniği olarak kullandım.Zaten ilk iki haftada tamamen geçtiler ve toplamda iki kutu maksipor bitirdim.Ama ne olur ne olmaz diye bu tonikten vaz geçemedim.Pek çok arkadaşım da sonradan benden formülü alldı...o kadar çok yaptırdım ki artık ezberimde..

Resorchine >>>>>8gr
Alkol/Aseton(aâ) >>>>125gr
Eau de rose >>>>>100 gr (u.s.ext)= (Bu ekstra kalitede gül suyu demektir)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
ınşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...

Eczacılar,size,şunun yerine şunu koyalım,bunun yerine bunu koyalım derlerse ve siz de kabul ederseniz,farklı bir formül kullanmış olacaksınız ve sonra da bu formülü birebir yaptırmış gibi lütfen bu topiğin altından,kullandım da yaramadı şeklinde yorumlarda bulunmayın.Kullandığınız formül,verdiğim formül değil çünkü.

Asit koyalım,şunu koyalım,bunu koyalım diyen eczacılara itibar etmeyin.Aseton'dan korkmayın,cildi mahvetseydi,parmak uçlarımız şu an vahim durumda olurdu.Sadece asetonu bile bir miktar pamuğa döküp yüzünüzde deneyebilirsiniz.Hiç bir zararı olmayacağını görünce,formülden korkmanıza gerek olmadığını anlayacaksınız.Bunları neden yazıyorum,çünkü eczacıların çoğu,formülden vazgeçirmeye uğraşıyorlar ama korkmayın,Avni Bakkal adını nette araştırın.Doktor reçetesidir bu,uydurma formül değil.

Ayrıca,aile hekiminize reçetelendirebilirseniz,sadece katkı payı ödersiniz.

Bu başlığı BENİM açtığım tarihe ve aşağıda verdiğim linklerdeki doktora sor sitelerindeki konuların tarihine lütfen dikkat edin.Bu losyonun internet ortamında,bu forumdan ve bu topicten yayıldığını anlayacakınız...

Cilt hekimlerinin konuya verdikleri cevapları da lütfen dikkatle okuyun.Bu linkleri buraya,12/01/11 tarihi itibarıyle yazıyorum)

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:y50u3zMv_9EJ:[url]www.revir.com/v01/pages/p15/1197/296591.shtml+alcol+aseton+125+gr&cd=3&hl=tr&ct=cln k&gl=tr[/URL]

sivilce formülü - Cilthekimi - Soru Sor

Uzman Doktor mit Hazar | yuzun kirmizi sekilde kabarmasi

cilt lekeleri « Online Doktora Sor Doktora Soru Sor Doktora Danış Doktor Deva

Evet sonunda bende suyumu yaptırdım.Eve geldim tam elimi şişeye atıcakken bide dökülüyomuş dedim demez olaydım elimden düştü ama çok az miktarı döküldü.Şimdi yüzüme sürdüm ben pamukla ilk önce hafif yaktı geçti bu demekki etkiliyo güzel yani :) maksipor tabletide aldım.Bu ila. antibiyotik dimi canım.Sen nasıl kullandın günde kaç defa mesela

X