Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar öncelikle sorununuzun hemoroid mi yoksa makat çatlağı mı yoksa sadece kabızlık mı olduğunun farkına varın.

makat çatlağında büyük tuvaletinizi yaparken cam kırıkları batarmış gibi ağrı yapar. bunun bağırsaklarla ilgisi yok. sadece cilt kuruduğu için ve fazla ıkınmadan dolayı cilt çatlar ve ağrı oluşur. çatlak kendiliğiden geçebiliyomuş ama çok su içmenin yanında katı gıdalar çok tüketmiceksiniz. yani kabız olmamaya çalışcaksınız. çünkü kabız olursanız fazla zorlamayla çatlak daha da büyür. sebze-meyve kabak çekirdeği filan tüketin. her kahvaltıdan sonra mutlaka tuvalete çıkın. tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin. ve aceleye getirmeyin. bunları yaparsanız büyük ihtimalle geçer. geçmiyorsa ilacı bırakmak en iyisi olur sanırım. tabi buna da doktora gittikten sonra karar verin.

bunları nerden biliyosun derseniz. bende de çatlak oluştu malesef dudaklarım bile doğru düzgün çatlamıyo ama orası çatladı nedenini anlayamadım. doktora sordum bunları söyledi. eğer geçmezse ilacı bırakmak zorunda kalcam. sonuçta vücudun en önemli yerlerinden biri :)

hemoroid hakkında fazla bişey bilmiyorum ama makattan sarkan memeler+ kanama olması lazım sanırım. ve tabi ki kabızlık.

sonuçta hepsinin çözümü beslenme. ben kaç gündür cips, sucuk, bisküvi, kurabiye filan yemiyorum. bunları reddetmek o kadar zor ki :)
Allah kolaylık versin hepimize ne diyim. doktora kontrole gttiğinizde bu sorunlarınızı anlatın bence.

evet ya bende de oldu sanırım :S neden oluyor ki bu
Yapma yaa ben de dua ettim valla inşallah kimsede olmaz diye kurutuyor ya hani ilaç her yeri o yüzden çok su içmek ve de sebze , posalı meyveler yemek gerekiyor çok üzüldüm bu ne kötü şeymiş keşke baştan dikkat etseydim

ama ben günde 2.5 3lt su içiyorum ki

3,5 aydır kullanıyorum her yerim kurudu sivilceler hariç, ve ben öyle 2-3 litre su asla tüketemiyorum offf..

aç ağzını yum gözünü lık lık iççç :)

size tavsiyem otururken yanınıza 1sürahı alın full su dolu bide şu kupalar varya büyük bardaklar onlardan. zaten 4büyük bardaktan içince 1 lt oluyo ben günde 12-14büyük kupa bardağıyla içmeye özen gösteriyorum yani zor değil

ben de 4. ayımın ortasındayım fakat hala aktif sivilcelerim çıkıyor ve söz ettiğin gibi kırmızılıklar da var, tedavinin olumlu sonuçlanacağına dair şüphelerim var

Gamzee geçmiş olsun öncelikle. Doktorun bir krem verdiğini söylemiştin kırmızılıkları azaltması için, kullandın mı, işe yaradı mı acaba? Adı nedir bir de?

ben de 4. ayımın ortasındayım fakat hala aktif sivilcelerim çıkıyor ve söz ettiğin gibi kırmızılıklar da var, tedavinin olumlu sonuçlanacağına dair şüphelerim var

tedavinin bitimine 1 hafta kala bile aktif sivilceleri olanları duydum.

bu arada geçenlerde kuaföre gittim. adam saçımla ilgili çok olumsuz şeyler söyledi. saçının yağı hiç kalmamış, normal değil, böyle giderse kel kalırsın, mutlaka saçını yağlandırman lazım dedi. ben kullandığım ilaç yüzünden kuruyor dedim. acilen yağ bakımı yap saçlarına ve kestir dedi.

Gamzee geçmiş olsun öncelikle. Doktorun bir krem verdiğini söylemiştin kırmızılıkları azaltması için, kullandın mı, işe yaradı mı acaba? Adı nedir bir de?

Çok mercii, evet evet Meditech Arnica Krem verdi bana daha pazartesiden beri kullandığım için tam bilmiyorum tabi:) umarım etkili olur, gelişmeleri yazarım, hep yazıyorum zaten:)

Üff ben de aynen 4.ayımın ilk haftasındayım hala aktif sivilcelerim ve kızarıklıklarım var, bir sivilce de demiyor ki iz bırakmadan gidiyim Umarım bir an önce kurtluruz!

Üff ben de aynen 4.ayımın ilk haftasındayım hala aktif sivilcelerim ve kızarıklıklarım var, bir sivilce de demiyor ki iz bırakmadan gidiyim Umarım bir an önce kurtluruz!

3. ayımı yarıladım sayılır fakat benimde aktif sivilcelerim geçti derken yine çıkmaya başladılar ve bu kadar kızardıgımı bilmem yanaklarım kıpkırmızı resmen. Benimde sivilce izim çok fazla :/

Kızlar bende size gidişatım dan bahsetmek isterim. 3. kutumun yarısından da az kaldı sadece 10 tanecik :) Hepinizin dediği gibi benimkilerde giderken iz bırakarak gidiyorlar. Eskisi gibi olmasada benim de aktif sivilcelerim hala çıkıyor. Ama size tavsiyem takmayın şunları kafaya :) bende eskisi gibi sivilcelerimle ilgilenmiyorum. Tabii arada böyle bakınıyorum falan ama fazla takmıyorum. Çünkü şöyle düşünüyorum sizde böyle düşünürseniz iyi edersiniz canlarım; biz en zor dönemlerimizi, büyük büyük çıkan sivilcelerimizin olduğu günleri onları kapatmak için uğraştığımız hatta bir dokunuşumuzda kanadığı dönemleri atlattık şimdi ise sadece onların izleri ve geriye kalan minik ve aktif dostlarıyla uğraşıyoruz. Bunların bize vızzzz gelmesi gerekir. Böyle düşünüp kendinizi sıkmadıkça inanın bana zaman geçtikçe siz bile yüzünüzdeki değişikliğe inanamayacaksınız!! Hem ne demişler her şeyin başı STRES! stres yüzünüzede vurur sonra :/ Ben faydasını gördüm arkadaşlar roactuane'ı günlük içmem gereken bir ilaçmış gibi içip gidişatıma bakıyorum, sizde deneyin!

Bu arada kızlar doktorum bana dışarıdanda antibiyotik krem vermişti doktorum hem içten hem dıştan kurutalım şu iltihapları dedi. İsterseniz sizde doktorunuza danışıp bir antibiyotik almanızda fayda var :)

yıkama jeli içinde doktorum tedaviye başlamadan önceki kalan jelimi bitirmemi söylemişti. Sabun vs. istediğimde ihtiyacın yok cildin zaten kuru demişti. Ama bende yüz makyajımı en iyi sabunlayarak çıkartıyorum birde onlar için her gün duş alıyorum. Yoksa yüzden iyice çıkmazlarsada bir sorun, makyaj birikintileri açılan gözeneklerimizi tıkar falan mazallah. Titizlikten dolayıda var tabi biraz, içimize sinmiyor :)

vöhh artık bu saçlarda yağlansa bi dert kuru kalsa bi dert ne yapıcaz biz? ona bakım buna bakım dudağa şunu sür yüze bunu sür kola şunu sür heryerime bişe sürüorum zaten ya yetti gari

Keşke üstün zekalı olsam da, şu sivilcelere öyle bir ilaç bulsam ki, şöyle yan etkisiz falan, bizim çektiklerimizi çelmesinler; dudak bir yerden çatlar, yok kabızlık yapar basur mudur nedir o olursun, oran buran ağrır, sivilceler kusar da kusar... !!!

yüz dışında heryeri nemlendirmek lazım gerçekten ya.
burdaki kimsenin daha önce nemlendiriciye gerek bile duyduğunu sanmıyorum çünkü hepimiz yağlı cilde sahiptik. şimdi nemlendiricilerle yaşamak zorundayız 6 ay :) sonradan eski halie döner diye düşünüyorum.
göz, dudak, saç ve genital bölgeyi nemli tutun yeter :)

saçı nasıl nemli tutcaz bacım ya uzun bide yıkamak yerine bıcı bıcı yapmak daha kolay geliyo 5saatte 1yapamam ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…