Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba kızlar. Ya benim gözlerimde kuruluk oldu doktor ilaçtan olmuştur dedi. Damla kullanıorum ama hiç faydası yok gibi. Bu sorunu yaşıyan var mı ?

evet canım tv ye yakından bakınca rahatsız oluyorum tabi pc de rahatsız ediyor gözlerimi. Damla damlatınca geçiyor benim. 1aydan fazla kullanılmıyor zaten yani en azından bizimki öyle diğer damlalara özgü bişey mi bilemiyorum yanlış bilgi vermeyim :KK70: damlayı alalı 1ay oldu mu senin

damlanın markası ne kızlar benimde acıyodu gözlerim lens solüsyonu damlattım birazcık rahatlattı doktora gidip damla istiycem

Merhaba arkadaslar ben de 2 yil once zoretanin kullanmistim 40 mg yuzum cok duzeldi o zamandan beridir de sivilcem cikmadi yaglanmam da azaldi ama goz kurulugum yuzunden artik lens kullanamiyorm gerci şık bir gözlükle bu sorunumu cozdum o yuzden bi daha olsa bi daha kullanirim

Merhaba arkadaslar ben de 2 yil once zoretanin kullanmistim 40 mg yuzum cok duzeldi o zamandan beridir de sivilcem cikmadi yaglanmam da azaldi ama goz kurulugum yuzunden artik lens kullanamiyorm gerci şık bir gözlükle bu sorunumu cozdum o yuzden bi daha olsa bi daha kullanirim

Lensle birlikte kullanmak icin ozel uretilmis goz damlalari var. Turkiye'de var mi bilmem, buyuk ihtimalle vardir. Benim gozlerim zaten yillardir lens taktigim icin kuruydu. Bir de Roaccutane e basladim, hepten kurudu. Ama bu damlalarla cok rahat lens kullanabiliyorum. Gercekten farkediyor yani. Lens takmak istiyorsan bir arastir bence. guzel damlalar.

evet canım tv ye yakından bakınca rahatsız oluyorum tabi pc de rahatsız ediyor gözlerimi. Damla damlatınca geçiyor benim. 1aydan fazla kullanılmıyor zaten yani en azından bizimki öyle diğer damlalara özgü bişey mi bilemiyorum yanlış bilgi vermeyim :KK70: damlayı alalı 1ay oldu mu senin

15 gün falan oldu. Ama doktor bitince tekrar al kullan dedi. Damlanın adı Eyestil günlük kullanım için. içinde 20 günlük falan var. Göz muayenesnde o makineden ışık geliyodu ona bile bakamadm.
Umarım ilaç bitince gözle ilgli bi sorun cıkmaz.

15 gün falan oldu. Ama doktor bitince tekrar al kullan dedi. Damlanın adı Eyestil günlük kullanım için. içinde 20 günlük falan var. Göz muayenesnde o makineden ışık geliyodu ona bile bakamadm.
Umarım ilaç bitince gözle ilgli bi sorun cıkmaz.

inşAllah canım hayırlısıyla bitseydi bi

Merhaba Kızlar ilacı kullanmaya başlayalı 45 gün oldu, son bir haftadır bendede gozlerde yanma batma yorgunluk vs oluştur.
Dün doktorumu aradım bana tears naturale onerdi dün akşam itibariyle kullanmaya başladım inşallah çare olur.
Ve diğer sıkıntım benim eklemerimde ağrı özellikle diz kapaklarım bacaklarım çok ağrıyor bunu sormadım doktoruma unuttum ama eczacı arkadaşım yan etkisi ilacın sabret dedi..
Valla kime söylesem ve eczacı arkadaşımın hastalarından gördüğüü sonuc ile verdiği gaz MERMER gibi olacaksın diyor inşallah hepimiz şifa buluruz :)

işte o bahsettiğin kişi benim canım. aynen benimde yüzüm gün içinde kırmızılaşıyor. tedavim biteli 1,5 ay oldu. çukur da var, iz de var bende ama yüzüm çok iyi durumda. izler için de krem kullanıyorum. geçicek inanıyorum. plastik cerrahi falan ne alaka anlamadım, sen içini ferah tut, tedavin bitince iz için krem kullanırsın. uzun zamanlı olsa da geçicek yani eninde sonunda.

Özel mesaj göndermeye çalıştım fakat 100 mesaj sınırı varmış, atamadım.Buradan yazıyorum mecburen.Umarım görürsünüz.

Merhabalar

Tüm mesajlarınızı okudum.Öncelikle; üşenmeden, ilacı kullanan ve kullanacak olanlarla deneyimlerinizi paylaştığınız için sivilceden muzdarip herkes adına size teşekkür ediyorum.Ben de roaccutane kullanıyorum, 5 gün sonra hayırlısıyla 2. ayım bitecek.Sizin ilgili konuda henüz 2. ayınızdayken yazdığınız yazıya bugün rastladım ve hemen tüm mesajlarınızı okumak istedim.Çünkü sizde sivilcelerin gidişatında kendimi gördüm.Hemen foruma üyelik alıp tüm mesajlarınızı okudum.Sığ yorumlardan ayrı ve kendi düşüncelerinizle bence çok faydalı yazılar yazmışsınız.Ben de bir teşekkürü borç olarak hissettiğim için bu mesajı atma gereği duydum.

En son Kasım 2012'de online olmuşsunuz.Bilmiyorum bu mesajı görür müsünüz, umarım görürsünüz.Ben de seneye lise 4 okuyacağım, tıpkı sizin başladığınızdaki gibi lise 3'teyim.Nadixa ve Acnelyse'i ben Roaccutane'dan önce kullanmıştım.Çok kızartmıştı.Bende sizden farklı olarak kusma dönemi olmadı.Hep aynı seyirde devam ediyor, sadece kuruma oldu ve şuan içteki sivilceler çıkıyor.Sizi de bunlarla tekrar boğmak istemiyorum :) Umarım siz aşırı kızarıklık sorunu yaşamadan izleriniz geçer.

Size bu sene YGS ve LYS'de en içten dileklerimle başarılar diliyorum.

Not:Arkadaşlarınız sivilcelerin geçti dedikten sonra sevinmek yerine gözlerinizin dolduğunu okudum.Bence en anlamlı gözyaşı başarının ardından gelen gözyaşıdır.Ben de duygulandım okurken :)

Not:Sivilce için Kadınlar Kulübü'ne üye olmadım fakat size teşekkür etmek için oldum.Bir erkeği Kadınlar Kulübü'ne üye yaptınız.Ne diyeyim, tebrikler :)))

benim bu pazartesi 3.ayım olacak. ama hala yüzümde kızarıklar var sivilce çıkmıyor ama bunlarda aratmıyo yani sivilceyi ne zaman geçecek acaba bunlar tedavi bitene kadar yüzümde mi olacaklar ki

benim de 3. ayım doldu. uzun süredir sivilce çıkmıyordu ama adet dönemimde 3 tane çıktı. bi tanesi de çok büyüktü. moralimi bozdu açıkçası. doktora sordum normal mi hala sivilce çıkması diye, tabi normal daha çok erken sonuç almak için dedi.

normal canım hiç sıkıntı etme ilacım 1 hafta önce bitti benim son 3 ay hiç çıkmadı ama küçük 1 2 tane cıktıgı olmustur 4.ayda falan o yüzden rahat ol

bu ilacı kullanan arkadaşlar,
beslenme düzeninizi dğiştirdiniz mi yoksa eski düzeniniz devam ediyo mu?

benim kolstrolüm zaten biraz vardı o yüzden dikkat ediyodum, dikkat ediyodum derken de sadece sebze meyveyi arttırmıştım. bi kaç gündür aksattım ve su içmeyi de azalttım. kabızlık oldu ya :KK43: hatta basur bile olabilir.

yeni başlıcak arkadaşlar asla su içmeyi ihmal etmeyin. hayvansal gıdalar yemeyin. sebze ve meyveyi çoğaltın. bunlar kolestrol+karaciğer+kabızlık için gerekli. hem dışınız hem içiniz güzelleşsin :)

Arkadaşlar ben bugün 3. ayıma girdim. Çok az aktif sivilcem kaldı. Cildime dokundugumda çok az pürüz var fakat aynaya baktıgımda eskisinden çok daha fazla iz var. Sizce ilacın patlama dönemi bittiği içiin sivilceler yeni söndüğü için midir ? Geçer mi kısmende olsa. Çünkü gerçekten hoş durmuyorlar

ben sürekli medacassol sürüyorum günde 3-4 sefer bi kaç günde bile fark gösteriyor kıpkırmızı izlerimin rengi biraz daha soldu rengi açıldı.. onu bi dene istersen ama benim yüzüm hassaslaşmadığı için sorun olmuyor belki sana dokunabilir.. benim daha 25. gün filan..

normal canım hiç sıkıntı etme ilacım 1 hafta önce bitti benim son 3 ay hiç çıkmadı ama küçük 1 2 tane cıktıgı olmustur 4.ayda falan o yüzden rahat ol

peki şuan durumun nasıl? kızarıklar cukurlar vs var mı başladığın günle kıyas yaparsak nasılsın yani

Arkadaşlar ben bugün 3. ayıma girdim. Çok az aktif sivilcem kaldı. Cildime dokundugumda çok az pürüz var fakat aynaya baktıgımda eskisinden çok daha fazla iz var. Sizce ilacın patlama dönemi bittiği içiin sivilceler yeni söndüğü için midir ? Geçer mi kısmende olsa. Çünkü gerçekten hoş durmuyorlar

aynen canım benim de yanağımda kırmızılık var ve hafif şiş, onun dışında aktif sivilce yok ama yanaklarımda kırmızılıklar var yüzüm pürüzsüz gibi dokunduğumda ama bilmiyorum bakalım 2 ay daha sabır 5.ayda olmazlar belki

aynen canım benim de yanağımda kırmızılık var ve hafif şiş, onun dışında aktif sivilce yok ama yanaklarımda kırmızılıklar var yüzüm pürüzsüz gibi dokunduğumda ama bilmiyorum bakalım 2 ay daha sabır 5.ayda olmazlar belki

Benimki kadar kötü oldugunu sanmıyorum :/ resimimi koyucam bi bakar mısın canım. Hatta yüzü bu kadar kötü olup düzelen varsa yazar mı ? çok sevinirim :/

Eklentiler

• $2013-02-03 19.19.26.jpg
    $2013-02-03 19.19.26.jpg
    20,6 KB · Görüntüleme: 59
benm yüzümde bunun gibi :KK43: ama o kırmızılıkları medacasol ile hafiflettim daha bir haftadır filan sürüyorum iyice geçmedi tbii..

X