Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

umarım daha az yağlanır cildim. dediğin gibi benim de 10mg alırken saçlarım yağlanıyodu.eskisi kadar yağlanmaması bile bana yeter.cildim düzelmesi herşeyden güzel:)

aynı durumdayız ben de roaccutane a aynı şekilde başladım diane 2 yıl kullandım tekrar çıktı 2 aydır roac kullanıyorum bu hafta hormonlarıma baktırıcam umarım normaldir

Size bu ilaci horman tahlili istemeden yaptirdi sanirim.benden de istememisti bunun cilt problemi oldugunu soyledi bu sekilde cozebiliriz anca dedi.Bu ilaci bizim sekilde kullanmaya baslayip sivilceleri tekrar cikan var mi arkadaslar? Merak ediyorum cok bosunami kullaniyorum problem baska bir yerde mi acaba diye (

bende de istemedi. çıkan sivilceler kistikse o durumlarda istiyorum dedi. benim adet düzensizliğim yok ama parmaklarımda boğum boğum kıllar çıkmaya başladı sadece kıllanma olursa yine hormon bozukluğuyla bi alakası olur mu ki test yaptırmadım hala

cnm kötü bir niyetle yazmadım...aslında sende haklısın bnde bu forumdaydım roancnte kullnrkn bende kızıyrdm böyle yazanlara ama haklılarmş..yanlş anlma 2 yıl snra nedeeemk istdiğimi anlycksn..
bütün tahlllermi yaptrmşdm her ay yaptryrdm 6.ayda kolestrolö 400 olmşdu ck zayflmşdm brkmşdm ( cildim süper olmşdu makyjszz bile harika görnyrdm sizde ole olcksnz amaa devamında yeniliyor onu demek istyrm..
bilsydm yenlycgni 6 ay bu ilacn yan etklerni çekmzdm demek istyrm..

sizleri etklmk gibi bi aamacm yok ben çok çekdm siz çekmeyn demek istyrm tabi sizin seçiminz...bnada söylemşlerdii çok cnm sıkılmsdı inanmamşdm....

şuan pişmanm...

dilerim siz yaşamazsnzz

ben de diyorum ki hormon testi falan yaptırmadınız mı? Şuan ben dahil burdaki herkes bunu düşünüyor yorumlardan dolayı. hormon bozukluğu olduğu için tekrarlama olasılığı yüksek yani bu yüzden olabilir mi? Tamam sizde uyarıyosunuz da yapacak bişey yok 2yıl sonra tekrar çıkacak diye tedaviyi hönk diye kesemez burdaki kimse en önemlisi umut ve moral ama ben yorumları okuyunca kaybediyorum nedense

benim sivilcelerim kistikti ve doktor roaccutane'ın özellikle kistik sivilcelerde etkili olduğunu söyledi. en başarılı sonuçları bu sivilcelerde alıyoruz dedi. valla bu doktorların birinin dediği öbürünü tutmuyor.

Benim jinekologum killanmaninda hormon bozuklugu oldugunu soylemisti iki sene once.hatta erkeklik hormonun fazla calismasi dedi.o sebeple diane35 vermisti.neyse artik kullanmaya basladik bekleyip gorucez
bu arada toplam doza ulasmadan birakilmamasi gerekiyor diye yazilar okuyorum onun ne oldugunu hala anlayamadim? 55 kilo 1.60 boyunda falanim.20-20 mg kullaniyorum sabah aksam tok olmak uzere.bunlarla mi alaka toplam doz arkadaslar yoksa yuzdeki sivilcilerin tamamen gitmesiyle mi alakali?

toplam doz kilon*120 mg olarak hesaplanıyor bu alman gereken minimum doz. maksimum dozu ise kilo*150 mg olaak veriyorlar ama bu dozu genelde erkeklere veriyorlar.

nasıl yani adette düzensizlik yoksa bi kıllanma varsa hönk hormon bozuk mu demek bu yani saçma bence yüzümde simsiyah kıllar yok neticede inşAllah olmaz bu saatten sonra.. şu testi yapıp kurtulmam gerek bu kuşkularımdan....

canlarım bende çok uzuuuun zamandır sizin değerli yorumlarınızı okuyup birçok fikir alıyorum sayenizde doktorlar mı dersiniz, ilaçlar mı dersiniz herr konuda fikir sahibi oldum sayenizde sağolun (kadının gücü hehhehe) neyse roactuane gelince bende başta o ilacı kullanmadan yapılabilecek her yöntemi denedim ama öyle böyle değil kimyasal bitkisel herr türlü. Sivilcenin neden olabileceği bütün nedenleri doktor kontrolünde araştırmamıza rağmen hiç bir neden yok! (çok şükür) Son olarak hormonlarımda gayet düzgün gelince doktorum roactuane ısrarlarıma karşılıksız kalmadı ve muradıma erdim. Şuan tam 2 ay 4 günlük roactuane kullanıcısıyım. Merak eden ve kafasına bu konu hakkında soru takılan arkadaşlarımız varsa seve sevee hiç sıkılmadan cevaplarım :))

Son düzenleme:

beniim de iki ay oldu toplam kaç mg aldın? son bir haftadır sivilcelerim inanılmaz arttı adet de olamadım onunla da ilgisi var diye düşünüyorum sizlerde de böyle bir durum var mı? moralim çok bozuk hiç bu kadar artmamıştı

Tüm sonuçlar olumluyken başlamanıza sevindim hormonlarınız iyi çıktığına göre adet düzensizliğiniz ya da kıllanma gibi şeyler olmadı dimi sizde hiç?
ben kollarımı falan alıyodum ilaçtan önce. ilaca başlayalı yani 2.5aydır ilişmiyorum ağda falan. bide evdeyim ya pek sorun yok şuanlık. tüyler çok çıktı gibi geliyo ama alınmayan tüy çıkar dimi yani illa hormon bozuk olacak diye bişey yok test lazım tabiki de işte

Ben zoretana kullanıyorum 3 bucuk aydır kullanıyorum.Yan etki yapacak diye makyaj yapamıyodum nolmal olarakta dışarı çıkamıom.İmex kullansam bi zararı olurmu.

toplam doz kilon*120 mg olarak hesaplanıyor bu alman gereken minimum doz. maksimum dozu ise kilo*150 mg olaak veriyorlar ama bu dozu genelde erkeklere veriyorlar.
Peki kilo kaybi yada kilo alma durumunda neye gore yapiliyor.son kilon mu baz aliniyor ilaca basladigin kilo mu? Ben suan sanirim zayifliyorum ilacin etkisinden dolayi.birde dis teli taktirdim yeni o da zayiflaticak ilk aylarda.o yuzden nasil hesaplamam gerek toplam dozu?

Valla doktorum oyle soylemisti ama tabiki sen icinin rahat etmedi icin butun tahlillerini yaptir.doktora gitmeden hormon tahlili yaptirmak mumkun mu bu arada?

selam arkadaşlar.ben de 1 buçuk aydır günde 40 mg roaccutane kullanıyorum.sormak istediğim şey yüzünüzü temizlemek için hangi ürünü kullanıyosunuz?

selam arkadaşlar.ben de 1 buçuk aydır günde 40 mg roaccutane kullanıyorum.sormak istediğim şey yüzünüzü temizlemek için hangi ürünü kullanıyosunuz?
Ben daha ilk haftamdayim ama kullandigim kremlerin kutusunu goturmustum doktora.bunlara devam edebilirsin dedi.temizleme, nemlendirici fln hepsi biodermanin benim.genelde nemlendirici icin bepanthen kullaniyorlar ama bana kendi kremlerini surebilirsin dedi.temizleyi bende merak ettim simdi kim ne kullaniyor :)

temizleme konusunda biraz hassas davranıyorum.sonuçta cildi içten temizlerken dıştan yanlış şeyler kullanıp tedavi sürecini uzatmak zarar verebilir.sizce doğal yöntemlerle yani gülsuyuyla falan mı silmek daha yararlı olur yoksa kozmetik kullanmak mı yani herhangi bi markanın toniğini kullanmak mı? yardımcı olursanız sevinirim :) fikir alışverişi şart :)

mrb arkadaşlar uzun zamandır siteye girip roacutana hakkında yorumları okuyordum.bende roacutane kullanıcısıyım 4 şubatta 5 ayım bitmiş olcak günde 40 mg alıyorum.İlk başlarken doğruyu söylemek gerekirse benimde korkularım vardı ama sizinde bildiğiniz gibi bu ilaç son çare sürekli içtiğimiz antibiyotiklerin vucudumuza verdiği zararları göz önünde bulundurursak roacutane 6 ay içmişiz çokmu diyorum.ben ilk ay 20 mg la başladım bünyem alışsın diye doz az olduğu için doktorum tahlile gerek görmedi ikinci ay 40 mg geçtim 1 ay kullandıktan sonra (2 ay) tahlil yaptırdım ve kolestrolüm 220 çıktı ve hemen ertesi günü sabah aç karnına ceviz suyu ( akşamdan 1 bardak suya 2 ceviz attım ) içmeye başladım. ve bir sonraki tahlilimde kolestorolum 225 :) etkisini gördüm ve devam ediyorum şubatın 4 ünde tekrar tahlil yaptırcam ve eminim ki fazla bir artış olmıcak.dudak kuruluğu dışında başka bir yan etki görmedim açıkçası onuda kremle halledebiliyorum kış ayında nasılki bi insanın dudağı kurur aynı o şekilde hatta ben roacutane kullanıyorum dediğimde insanlar şaşırıyor hiç fark edilmiyor diye.bu ilacı kullanıyorsanız yan etkilerini düşünmemeye çalışın düşününki doktorunuz size sivilce için antibiyotik verdi.insan psikolojik olarak sürekli olumsuzu düşündüğünde ister istemez onu yaşıyorsunuz. sivilcesiz güzel yıllara merhaba demek için sabır arkadaşlar herşey güzel olacak :)

o kadar çok krem ve jel var ki çoğuna da ihtiyac duyduğumu söyleyemem yani kocaman 2kutu mavi bi jel var hatırladıkça sürüyorum israf oluyor ama napayım tedaviye başladığımız gün annem babam aldılar öyle şimdi dudaklarımı nemlendirmeye bile ihtiyac duymuyorum ki 40mg kullandıgım halde dura dura yosun bağlayacak ilaçlar :/

iltihaplı sivilceler için bi krem var 2 tane deri altında sivilcemsi bişey var onlara her gece sürüyorum son 15gün süresi kaldı cünkü ilacın 2aylıktı.
el için ayak için kremler var daha kutusunu bile açmadık çünkü öyle bi kuruluk yok. sadece dudak ve yüz için nemlendiricileri kullanıyorum diğerleri israf olacak çok üzülüyorum :/

Kızlar bişey sorucam ben dün akşam almam gereken 20mglik hapımı alamadım gece 11 de içiyorum dün çıkıverdi aklımdan uyumuş gitmişim :{ Nasıl olacak 1akşam içmedim nereye sıkıştırcam ben onu 1 günde de üç tane 20likte içemem diğer günlere atsam o da olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…