Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
dün itibariyle 6 aylık tedavimi noktalamış bulunuyorum. günde 20+20 kullandım. haftaya doktora gideceğim tekrar bir tahlil yapacak herhalde. 1 kutu daha yazayım en son demişti ama onu almak istemiyorum artık.

dün itibariyle 6 aylık tedavimi noktalamış bulunuyorum. günde 20+20 kullandım. haftaya doktora gideceğim tekrar bir tahlil yapacak herhalde. 1 kutu daha yazayım en son demişti ama onu almak istemiyorum artık.

Allah bizede o günleri göstersin inşallah gelmiş geçmiş olsun

merhaba arkadaslar 3.ayım bitmek üzere bugün kontrole gittim. kolestrol 232 yüksek çıktı yani artık dikkat etmem gerekiyor yoksa ilacı kesebiliriz dedi doktor aynen 30 mg devam ediyorum. kollarım cok kurudu elelrimin üstleri de öyle bunlar için exipial hydro ve fucicort krem verdi. yüzümdeki lekeler için ve hafif cukurlar için dermatix krem verdi aksamları yedirerek sürecegim iz olan bölgelere yüzümde.kolestrol ü düşürmek için neler yapıyorsunuz ?

kızlar saçma bir soru olacak ama ilacı bıraktıktan ne kadar süre sonra alkol alabiliyoruz acaba? yaklaşık 7aydır temizimde fenalık geldi bana içicem en sonunda ama ölürüm falan diye korkuyorum

bu arada benim 7.ayım bitiyor 8 ay kullanıcam galiba 30mg kullanıyorum. sivilceler gitti lekelerde sönükleşti ama izler var böyle delik delik yüzüm

doktor yüzüme hametan vermişti ama o cok da iyi gelmedi bana..siz yüzünüze ne sürüyorsunuz krem olarak ?? ben güneş kremi kullanıyorum ama o nemlendirmiyor okadar,sağlam bi nemlendiriciye ıhtıyac var..

hametanı benim dudağıma verdi. yağlı gibi o be sürme bence onu. neutrogena nın yağsız yüz nemlendiricisi kulllanabilrsin bence

o cukurlar tam olarak kaçıncı ayda olustu ? ben cok korkuyorum bu duurumdan bir de bu cukurlar için doktorunuz bir sey önermedi mi?

cukur olusmaması için bol su içmem gerektigini söyledi tekrar doktorum bu arada bilginiz olsun.3 litreye yakın içmeye calısıyorum

yüzünüzde yanık gibi izler olmuyor mu..soyuluyor yüzüm alttan çıkan deri daha pembe haliyle,o yanık gibi duruyor..bi sey de vermedi onun için..istanbuldaydım erzuruma geldim cilt kurulugum costu iyice..ne edecem yaa poff

susuzluktanmı oluyormuş o ya benim vardı zaten izlerim ama şimdi daha bi arttı sanki demekki o yüzden mişş su içeyim bari

geçmş olsun tatlım kolestrol yüksek çıkmış üzüldüm. yağlı yiyeceklerden ve hamurdan uzak dur. yürüyüş de yapabilirsin.

kızlar saçma bir soru olacak ama ilacı bıraktıktan ne kadar süre sonra alkol alabiliyoruz acaba? yaklaşık 7aydır temizimde fenalık geldi bana içicem en sonunda ama ölürüm falan diye korkuyorum

Canım abartmadığın sürece alkol alabilirsin ben de ilk aylarda kullanmadım sonrasında doktorum kullanmasan daha iyi olur ama birkaç kadehten bir şey olmaz demişti=)) amaa kolesterolün veya diğer değerlerin yüksekse sakın alkol alma derim. benim değerlerim hep düşüktü o yüzden sorun olmadı.

geçmiş olsun canım ya aynı durumdayız benim de 3. ay bitti artık ve bende de kolestrol yüksek. ama doktorum daha hafif yükselmeden hemen kesiyodu ilacı en aştan beri. 3 ay bitti ama daha iki kutu 20mglık bir kutu da 10mglık kullandım. sen ne kadar kullandın ara vermeden hep 30mg mı kullandın?? benim moralim bozuluyor ya tedavi süresi uzuyor hep lekelerim de hep kırmızı gitmiyolar da hiç bi öeneriniz var mı?? (

arkadaşlar bu ilaç çok etkili bir ilaç tamam kötü yönleri de var bu ilacı ablam da kullanıyor iki ayı kaldı ablamın saşları çok yağlıydı ilacı kullanmaya başlayınca 2 hafta yıkamasa bile yağlanmadı aslında bu iyi bir yönü ama cildinizi çok kurutuyor ve cildiniz çok hassas oluyor ablamın dudakları çok çatlıyor ve cildi yağlıydı ama şimdi çok kuru bu yüzden çok dudak kremi ve yüz kremi kullanıyor yüzüne sürdüğü kremi cildi sünger gibi emiyor 7 ay kullanma süresi var ama eğer kilonuz düşükse o zaman ilacı azaltıyolar ve 8 ay sürüyor ablam ilk 7 ay kullanıcaktı ama 5 ayda çok kilo verdiği için 8 aya uzattılar ilacın zayıflatma etkisi yok ve bu ilacın yan etkilerinden biri de bunalıma girip intihar etmek gibi evet cidden bu ilaç yüzünden intihar edenler çokmuş özellikle stresli bir dönemdeyseniz ablamı ilacın bu yönü hiç etkilemede zaten bu da sizin ruh halinize bağlı bide ilacı almak isterseniz doktor size bir kağıt imzalattırıyor çünkü eğer intihar ederseniz bu hastanenin suçu olmasın diye ablamın yüzü harika oldu ufak tefek sivilceler kaldı bebek yüzü gibi oldu zaten ilaç bitince yüzde bir kaç sivilce kalıyormuş ama 1 ay içinde vücut kendini toparlıyormuş ve onlar da geçiyormuş aynı zamanda saçın ve cildin yağı geri geliyormuş bunu kullanan birinden öğrendim

cnm peki çukurlar oluştu mu yüzünde ablanın ?

Arkadaşlar yıllardır sivilce tedavisi gördüm kullanmadığım ilaç kalmadı en sonunda polikstık over var dediler ıkı yıla yakın diane kullandım ama o da sadece kullandığım sürede işe yarıyordu :S ne yaptıysam kurtulamadım bu ilaca başlamayı düşünüyorum ama bünyem çok zayıf acaba çok etkilenir miyim ? doktora gidince belli olucak ama sizlerden de duymak istiyorum...Bir sorum daha olucak benm şu anda cok sivilcem var makyajsız dolaşamıyorum fondotensiz markete bile gidemiorum ilacı kullanırken süremiyomuyuz ? cavap verirseninz çok ama çok sevinirim yazılan her şeyı okuyamadım ama elimden geldiikçe okumaya çalışıyorum umarım her şey güzel olur hepimiz için :)

Arkadaşlar merhaba! ben roaccutane ilacımın 2.ayındayım:) ilk ay çukurluklar çok oluştu,kızarıklıklar çok fenaydı.daha önceden de yazmıştım yüzümde tek bir düz yer yoktu.şuan o kadar iyi sonuç almaya başladım ki...çukurluklar azaldı,izler azaldı,sivilceler azaldıııı :) inşallah bu şekilde devam eder. ara ara yazıyorum zaten.dilerim sizlerinki de düzelmiştir,düzelecektir.ancak belirtmek isterim ki günlük 3 litre su içtim..başka da bepanthen kullanıyorum dudaklarıma o kadarrrr...makyaj malzemelerim kalliteli eczaneden aldığım ürünler pudra ve kapatıcım özelliklede ama inanın güzel olmuyor pütür pütür kalıyor.onun için bırakın sürmeyin.

3. aya girerken 3 4 gün önce 2 3 yeni sivilce cıktı ve kocaman .Sağ yanagımda hiç cıkmıyor 1 aydır solda bir türlü bitmedi sinir oluyorum artık bu duruma.

çukurlarda gidiyor demek çookk sevindim bu habere canım :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…