Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Doktor 5-6 ay kullancaksın dedi...... suratımda sivilce kalmadı sadece izler var.
daha 3. haftadayım sivilce çıkar mı? hani sivilceler kusuyor diyorsunuz ya tam olarak ne zaman? şuana kadar bende öyle bir şey olmadı çok şükür sadece 3-4 minicik sivilce çıktı hemen söndüler benim kullandığım ilac acnegen ama etkilerinin hepsi aynıymış roaccutane ile.
haziranda da randevum var
sizce doktor ilacı keser mi kızlar yoksa 6 ayı tamamlatır mı? çevremdekiler keser diyor da ben kullanmak isterim bırakırsam tekrar çıkar falan.
bir de ilacı kullanmayı bitirdikten 6 ay sonra ağda yapabilirmişiz sanırım, öyle mi? :KK5::KK5:

sakin olll! illa kusacak diye birşey yok doktor tahlillerin kötü çkmadığı sürece devam ettirir merak etme .daha ilk ayındasın benimde aynen senin gibi ilk haftalar gözle görülür derecede düzelmişti cildim ama sonra yine çıktı sonra yine düzeldi sonra yine çıktı sonra... şimdi 3. ayın sonlarındayım gayet iyi görünüyo ağda meselesini bilmiyorum doktoruna sorarsın ..tam yaz yaklaşırken başlamışsın o yüzden güneş kremsiz dışarı çıkmamanı tavsiye ederim:KK31:

kızlar bir yardım edermisiniz zoratenine yazdım ama kimse bakmıyor. geçen ay akıntı şeklinde hasta oldum kanama şeklinde değil bu ayda halaa olamadım vakti geçti ilaçtanmıdır acaba. bide karaçiğerimde ağrı gibi bişey hissediyorum herkes karaciğerin mahvolcak dediği için psikolojik bi ağrımı acaba:KK70: kafayı yedirttiler bana hapşursam ilaçtan hapşurdun dicekler :S

sakin olll! illa kusacak diye birşey yok doktor tahlillerin kötü çkmadığı sürece devam ettirir merak etme .daha ilk ayındasın benimde aynen senin gibi ilk haftalar gözle görülür derecede düzelmişti cildim ama sonra yine çıktı sonra yine düzeldi sonra yine çıktı sonra... şimdi 3. ayın sonlarındayım gayet iyi görünüyo ağda meselesini bilmiyorum doktoruna sorarsın ..tam yaz yaklaşırken başlamışsın o yüzden güneş kremsiz dışarı çıkmamanı tavsiye ederim:KK31:

Sakinim. :KK1::KK1:
Hadi ya çıktı demek çok mu çıktı peki? büyük mü çıktı? benim çıkanlar küçücük çıkıyor eskiden kıpkırmızı büsbüyüktü günlerce geçmezdi şimdi ertesi güne sönüyor umarım gene öyle olmaz........ evet doktorum söyledi sürüp çıkıyorum.

selam kizlar.. çoktandir foruma ugramiyorum tedavimin sonuna yaklasiyorumm 15 gun falan kaldi bitmesine ama bir 15 gun daha uzatabilir doktor persembe gunu randevum var bakalim ne dicek :)
su an aktif sivilcem hiç yok insallah da çikmaz ama çok lekem var... gerçekten roaccutandan sonra geçicekmi bu lekeler.. :KK43:
alnimda neredeyse hiç leke kalmadi zaten . yanaklarimda hiç olmadi sivilce o yuzden foto cekmedim. agiz kenarlarinda çok sivilcem çikiyordu dolayisiyla en fazla orda izlerim var birde kipkirmizi. tamamen gitmesin rengi açilsin ona bile raziyim yaaa :KK43:

Eki Görüntüle 404422
Eki Görüntüle 404423
Eki Görüntüle 404425

merhabalarrrrr benim yüüzümde aynen böyle işte doktora gitmedim gitmeden de burda yazanlardan kullansam zararı olur mu aceba.bir de bende gözenekler acık delik delik duruyor cildim tonik kullanıyorum ama cok fazla işe yaramıyor.:KK14::KK14:

merhabalar kızlar roaccutani yaklasık 3 aydır kullanıyorum , okadar işe yaradıki çektiğm onca çileye değdi vallahi cenemde aktif sivilce var arada cıkıor tek tük tamamen gidiceğine yürekten inanıyorum 1.5 ay daha kullanıcam ve bırakıcam.. Benim kollarımda ve ellerimde kızarıklklar var alerji gibi ilaçtan kaynaklanıyor bunun için bir yöntemnz vardır inşallah ayrıca ilacı bıraktkn snra tekrar cıkyrmu ???

Sakinim. :KK1::KK1:
Hadi ya çıktı demek çok mu çıktı peki? büyük mü çıktı? benim çıkanlar küçücük çıkıyor eskiden kıpkırmızı büsbüyüktü günlerce geçmezdi şimdi ertesi güne sönüyor umarım gene öyle olmaz........ evet doktorum söyledi sürüp çıkıyorum.

çok değil büyükte sayılmaz ilaca başlamadan önceki kadar beter olmadım bugüne kadar..ama bu durum kişiden kişiye göre değiştiği için sendede çıkar yada çıkmaz diyemem şans işi biraz benim yüzüm domates gibi oluyodu günün belli bi saatinde bide umarım yaşamazsın böyle bi durum:KK1: kusma durumu falanda olursa yapıcak bişey yok katlanıcaksın artık sonuçta bitek sende olan bişey değil bende dahil tüm kadınlar kulübü sivilce suratlarının başına gelebilen bişey :KK1:

kızlar bir yardım edermisiniz zoratenine yazdım ama kimse bakmıyor. geçen ay akıntı şeklinde hasta oldum kanama şeklinde değil bu ayda halaa olamadım vakti geçti ilaçtanmıdır acaba. bide karaçiğerimde ağrı gibi bişey hissediyorum herkes karaciğerin mahvolcak dediği için psikolojik bi ağrımı acaba:KK70: kafayı yedirttiler bana hapşursam ilaçtan hapşurdun dicekler :S

ilacın hastalanmayla bi bağlantısı olduğunu sanmıyorum. stresten falan gecikmiştir canım bence. ben de hiç böyle bi problem olmadı. bence dediğin gibi karaciğer ağrısı kesin psikolojik. bende de ağrı olunca diyodum eyvah karaciğerime bişeyler mi oluyo. ayrıca karaciğerin ağrıycağını hiç sanmıyorum düşündüm de. bide ilacı kullanırken herşeyi buna bağlama var dediğin gibi. hiç düşünme öyle. tahlil yaptırdıkça hiçbi sorun yaşamayız. mutlu ol, çünkü bunlar sivilcelerinin son zamanları, bidaha seninle aynı cümlede bile geçemicekler.. bunu düşünmek bile ağrı mağrı bırakmıyo bak :)

merhabalar kızlar roaccutani yaklasık 3 aydır kullanıyorum , okadar işe yaradıki çektiğm onca çileye değdi vallahi cenemde aktif sivilce var arada cıkıor tek tük tamamen gidiceğine yürekten inanıyorum 1.5 ay daha kullanıcam ve bırakıcam.. Benim kollarımda ve ellerimde kızarıklklar var alerji gibi ilaçtan kaynaklanıyor bunun için bir yöntemnz vardır inşallah ayrıca ilacı bıraktkn snra tekrar cıkyrmu ???

benim elimde kızarıklık çok oldu. şöyle bi kızarıklık: kurumayla başlıyo sanki, kuruyo kuruyo ellerimin üstü sonra yara oluyo, kızarıyo. yani bahsettiğim kızarıklık ten rengi değişimi değilde böle egzama gibi yara şeklinde. doktor advantan krem verdi. 3-4 kere sürdüm sadece yara mara kalmadı. ama sonra geçti diye ara verdim. gene yara oldu. artık her gün sürüyorum. şimdilik bi sorun yok.. ama benim dediğim pek alerji gibi değil, böyle yara oldu sert sert kıpkırmızı...

kızlar herşey ii hoşta birsey sorcam cok fazla görmedim yorumlarda...ben tuvalete rahat cıkamıyorum yaa :KK14:
canım acıyor..doktor bir mehrem verdi onu makata kullanmak icin ama bir işe yaramadı..sizdede var mı böle şeyler..ve 4.ayım bitmek üzere..

eyşancım cildin çok hoş olmuş. izleri kafana takma ilaç bitince doktor geçeceğine garanti veriyo. çukurun yok hiç anladığım kadarıyla. izlerde geçecek. süper :KK52: benmde 15 günüm kaldı. bende iz de var çukur da...

Ay canim sagol moral verdinn :)) sendende fotoraf bekliorum ona gore :KK66: benim anlamadigim o izler yilalrdir geçmior ilaci birakinca nasil hemen geçicek..

kızlar herşey ii hoşta birsey sorcam cok fazla görmedim yorumlarda...ben tuvalete rahat cıkamıyorum yaa :KK14:
canım acıyor..doktor bir mehrem verdi onu makata kullanmak icin ama bir işe yaramadı..sizdede var mı böle şeyler..ve 4.ayım bitmek üzere..

Evet canim bendede var o sorun. Bende 4. ayimda hemoroidim çikti çok kotuydu su anda hala çekiorm tuvalete giderken afedersin :KK17:

Evet canim bendede var o sorun. Bende 4. ayimda hemoroidim çikti çok kotuydu su anda hala çekiorm tuvalete giderken afedersin :KK17:

yaaa tatlım gecmiyor mu peki nasıl yapıcaz hemoroid mi oldum ben yoksa nasıl anlıycam ki :S ufff aman yaaa cok utandım :KK17:

benim elimde kızarıklık çok oldu. şöyle bi kızarıklık: kurumayla başlıyo sanki, kuruyo kuruyo ellerimin üstü sonra yara oluyo, kızarıyo. yani bahsettiğim kızarıklık ten rengi değişimi değilde böle egzama gibi yara şeklinde. doktor advantan krem verdi. 3-4 kere sürdüm sadece yara mara kalmadı. ama sonra geçti diye ara verdim. gene yara oldu. artık her gün sürüyorum. şimdilik bi sorun yok.. ama benim dediğim pek alerji gibi değil, böyle yara oldu sert sert kıpkırmızı...

evet aynen benimde öyle oluyor alıcam bugünlerde o kremi birde 3. ayın sonuna geldim yarın tahlıl yaptırıp alıcam 4. aya başlamş olucam sıvılce yok yanaklarımda fakat kzarklk var cenemde aktıf sıvılce var bırde alnm ortasnda burnumda.. bunlar 4. ayın sonuna kadar bitermi bu sıvılceler..3. ayımda 40 mg dan 60 mg cıkarttık dozu sorun olmassa tahlillerde 60 ilen devam edicem inş... birde lekeler için önceki yorumlara baktım çok etkili bir ilaç varmış bir hafta içinde kesim çözüm diyorlardı kullananlar vardı adını bılıyormusunuz veya bu etkıye sahıp br baska ılac blyrmsnz

bende 5. ayıma girecem bi hafta sonra hala sivilce çıkıyor regl döneminde ve zaman alıyor sönmeleri çıkmasa cildim biraz düzelmiş olacak :KK50:
bir de saçlarım kuruydu ilaçtan sonra feci bi hale geldi özellikle bu ay papaz gibi oldum şekil almıyor hiçbişe olmuyor ne yapacam bilmiyorum :KK43:

Son düzenleme:
merhaba kızlarr başlığı görünce dikkatimi çektii.. evet bende bu haptann 3 ay kullandımm sonra 2 yıl sonra 3 kutu daha kullandım ama ne yalan söylim ben öyle aman aman bi faydasını görmedim aksine dikkat edin bi süre sonra gözeneklerimde büyüme genişleme oldu yani yüzümde delikler oluştu dr haptan kaynaklı olduğunu söyledi sivilcelerimde aman aman bi düzelme olmayınca güzellik uzmanı bi arkadaşımın sayesinde kadın doğum dr çıktım ve bana doğum kontrol hapı verdi bu hapıda 3 ay kullandım ve inanılmaz memnun kaldım şimdi sivilceden eser yok arada adet dönemimde çıkarsa bi iki çıkar ve geçer sonra benden minik bi tavsiye...

elinde çıkan egzama gibi şey bende de çıkıyo bende doktoruma sordum sıvı sabunla ellerini yıkıyorsan o yapar dedi sıvı sabun kullanmayı kestim o kırmızılıklarda gitti. eğer sende sıvı sabun kullanıyorsan kullanma bakalım sennkilerde geçecek mi???

arkadaşlar birde benim dudaklarım parça parça oldu ya bepanten suruyrm ama yumusatyr dudaklarm böle kabuk bağlyr ama her yerınde deıl alt dudagmn sagında solunda ortasnda böle ckyr bnde kprtyrm cnku sabıt değil bu kabuklar hıc dokunmasammmı? ne yapsam bır yardmcı olun

X