Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
şöyle canım alman gereken minimum doz kilonla 120 yi çarpınca bulunur.max. doz kilon ile 150 yi çarpıp bulcaksn. buna göre min. ve max. dozlarını buluyosun.msela ilk ay 20 aldın o ay 30 çeksin 30 ile 20 yi çarp 600mg 2.ay 30 aldın o ay da 30 çeksin 30 ile 30 çarp 900 mg bu şekilde bugüne kdr aldıgın dozu toplyarak ( 600mg +900mg+....) min we max doza nekdr yaklaştgnı bulablrsn anlatabldm inşallh:) kısa yoldanda kilon 50 diyelim 50ile 120 çarp 6000mg min. alman gerekn doz bu dozu muhakkak almalısın 5999 olmcak:) yne kilon ile 150 çarp 7500mg buda max doz. yani neymiş sen 6000-7500 aralgnda doz alcan 7500ü geçmcek ... :KK48:

Ben hic bu hesaplardan yapmadim doktorumdasoylemedi ya :-(
Hic hatirlamiyorum onceki aylarda kac mg kullandigimi :-(

kızlar tiksinmeyin ama sivilcemin hali bi haftadır bu... dişim şişmiş gbi duruyor aynaya baktığımda.hatta aynaya bakasım bile gelmiyor... sizin de böyle sivlceniz cıktı mı hiç? geçmesi için ne yaptınız bana ne önerirsiniz?
Eki Görüntüle 380548 [/QU

canım tiksinmek ne demek? benim suratımda bunların alası çıktı. hatta seninkinin 2 katı genişliğinde ( kesinlikle abartmıyorum) çıktı. ve 1,5 ay boyunca devamlı uç verdi, hala uç veriyo. ama baya bi indi. 1,5 ay öyle dolaştım zaten bu yeterince zordu,- bide yanında onlarca başka sivilce tabi :KK43:( - şimdide izi kaldı galiba kocaman. napıcam bilmiyorum moralim fazlasıyla bozuk. böyle yara izi gibi. umarım geçer, geerse söylerim zaten gelişmeleri. geçmesi için dua etmekten başka bişey yapmadım. ama hala geçmedi dediğim gibi. sen moralini bozma canım yeterki. ben çok takıyodum, geçen kontrolde doktorum güzel bi konuşma yaptı, şimdi en azından geçiceğine biraz daha inanıyorum. " iyileşiceğine garanti veriyorum, bana inanmıyomusun?" dedi ve bu beni biraz rahatlattı. sen de geçiceği günleri düşün canım. sabırr....

kızlar tiksinmeyin ama sivilcemin hali bi haftadır bu... dişim şişmiş gbi duruyor aynaya baktığımda.hatta aynaya bakasım bile gelmiyor... sizin de böyle sivlceniz cıktı mı hiç? geçmesi için ne yaptınız bana ne önerirsiniz?
Eki Görüntüle 380548 [/QU

canım tiksinmek ne demek? benim suratımda bunların alası çıktı. hatta seninkinin 2 katı genişliğinde ( kesinlikle abartmıyorum) çıktı. ve 1,5 ay boyunca devamlı uç verdi, hala uç veriyo. ama baya bi indi. 1,5 ay öyle dolaştım zaten bu yeterince zordu,- bide yanında onlarca başka sivilce tabi :KK43:( - şimdide izi kaldı galiba kocaman. napıcam bilmiyorum moralim fazlasıyla bozuk. böyle yara izi gibi. umarım geçer, geerse söylerim zaten gelişmeleri. geçmesi için dua etmekten başka bişey yapmadım. ama hala geçmedi dediğim gibi. sen moralini bozma canım yeterki. ben çok takıyodum, geçen kontrolde doktorum güzel bi konuşma yaptı, şimdi en azından geçiceğine biraz daha inanıyorum. " iyileşiceğine garanti veriyorum, bana inanmıyomusun?" dedi ve bu beni biraz rahatlattı. sen de geçiceği günleri düşün canım. sabırr....

Allah hepimize kolaylık versin gerçekten.umarım hepimiz güzel sonuçlar alabiliriz.sana da geçmiş olsun canım.bende her gece geçeceğine inanarak uyuyorum...

sanırım senin bikaç sivilce ucu birleşip 1 sivlce olmş o bitane sivlcenin yapcagı şişlik degil uçlanmamşki sıkasın.. bence bi doktora görün içine bişe sıkıyolarmş böle şişlkleri geçrmek için

öylee bekliyorum ben geçsin diye işte... bunu bilmiyordum ama.kontrole kadar geçmezse doktor bi el atar heralde :)

doktor bana da roaccutane vereceğini söyledi. hatta tedavimi takip için kağıt yazdı saklamamı söyledi. endişeliyim bu nedenle. ancak öncesinde tiroid ve b12 ölçümü yapılması için bazı tahliller istedi. onlara baktıktan sonra karar verecek. hiçbir şeyden değil de makyajsız dışarı çıkmaktan çok korkuyorum çünkü yüzüm kötü durumda ve hayatta bu şekilde dışarı çıkamam. inşallah dudaklarımı nemlendiricilerle kurumasını azaltabilirim.

doktor bana da roaccutane vereceğini söyledi. hatta tedavimi takip için kağıt yazdı saklamamı söyledi. endişeliyim bu nedenle. ancak öncesinde tiroid ve b12 ölçümü yapılması için bazı tahliller istedi. onlara baktıktan sonra karar verecek. hiçbir şeyden değil de makyajsız dışarı çıkmaktan çok korkuyorum çünkü yüzüm kötü durumda ve hayatta bu şekilde dışarı çıkamam. inşallah dudaklarımı nemlendiricilerle kurumasını azaltabilirim.

hiç korkma bence.bende fondotensiz sokağa çıkamıyorum yazın bile... bu tedaviye başladığımın ilk haftası bile yüzümde ki temizliği görünce moralim yerine geldi.ve 7 ay boyunca fondoteni bi kere bile sürmedim.tedavim bitince de fondotene ihtiyacımın kalcağını hiç sanmıyorum.eger kendini çok rahatsız hissedersen imex al fondoten renginde ilaç.fiyatı da cok uygun.ama böyle önyargıyla yaklaşma.ilaca başladığın anda gerisi zaten geliyor..

canım hiç korkma öncelikle. bu bi tedavi ve hayatının sadece 6 ayı olucak. ( tabi bu değişebiliyo kişiden kişiye ama ortalama 6 ay) ama sonra kazanacaklarını düşün. yani ben öyle düşünerek dayanıyorum. dudak kurumasını takma bile. nemlendiriciyle rahat halledersin.kremini düzenli sür bişeycik olmaz. bende sivilce artışı ve yüz kuruması da oldu. yüz kuruması nemlendiriciyle halloluyo zaten. sivilce artışı malesef en kötü yönü. ama herkeste olmuyo. inş. sende de olmaz. fondötene gelelim.. ben normal hayatta fondöten kullanmıyodum.ama bir sivilce artışı ki bende. hiçç sorma.. bu kadar sivilce artışı yaşayan hiç duymadım. benim talihsizliğim. neyse.. geçen dr güneş kremi verdi. ama kapatıcılı. acayip güzel kapatıyo. yani benim yüzümü bile bu derece kapattıysa, herkesinkini kapatır heralde. zaten yeni başlıcaksan yaz dönemine geliyo güneş kremi mecbur kullancaksın. tek derdin bu olsun...

bende roaccutane kullandım tedavim biteli 1 sene oldu. kullandığım zaman süperdi 6ncı ayda cildim de hiç yağlanma ve sivilce yoktu. tek sorunum önce sivilceleri kusturduğu için daha önce çıkmayan yerlerimde sivilceler çıktı ve biraz izleri kaldı. şuan tca peeling yapıyorum. eskisi gibi olmasada ufak ufak sivilcelerim hala çıkıyor. ama eskiden daha kötüydü tabi. maalesef çok sivilcesi olanların tek çözümü roaccutane. dışardan çok şey denedim hiç birisi işe yaramamıştı. bir de aklınızda olsun çok bel ağrısı yapıyor eklem ağrıları. benim belim çok kötü olmuştu kullanırken. keçi sütü içmek gerekiyor iyi geliyor kemiklere.

kızlar organik ürünler satan bi siteden alışveriş yaptım cildimdeki sorundan bahsettim lekelerden şimdi bana ''shea yağını pirinç kepeği yağıyla likitleştirdim, içerisine argan yağı ve macademia yağı koydum'' şimdi bana bu gelecek bende bunu gece yatmadan nemlendirici niyetiyle bir damla kullanıcam kızlar eğer faydasını görürsem yazarım buraya

Arkadaşlar merhaba,
Şimdi girip birkaç sayfa okuyunca eski günlerim geldi aklıma...Geçen yıl bu zamanlar roaccutane kullanıyordum ve hergün sayfalarca bu yazıları okuyup bana umut verecek bişeyler görmeyi bekliyordum.5 ay boyunca günde 60 mg kullandım.Dudaklarım paramparça,cildim incecik zar gibi olmuştu.Ağda yaptırdığımda derilerim kalkmıştı resmen...Ve hiç geçmicek bitmicek sandığım o günler geçti bitti...Sizinkilerde bitecek hiç korkmayın.Ve emin olun hayatınızı karartan o sivilcelerden kurtulacaksınız.Her ay 3,4 yeni sivilceyle uğraşırdım.İÇTEN BÜYÜYEN,BAŞI OLMAYAN ,kocaman sivilcelerin biri biter biri başlardı.İlaca başladığımda gözeneklerim sıkılaştı ama sivilceler 3 ay devam etti.Hiç geçmeyecek sanmıştım.Derim pul pul dökülüyordu.Zor bir ilaç ve zor bir dönem malesef.Almam gereken dozu tamamladığımda yüzüm pürüzsüz değildi ama çok düzelmişti.Yeni sivilceler çıkmıyordu eskiler sönüktü.İlaç bittikten 2 hafta sonra dudaklarım eski halne döndü..Yüzümde yeni sivilce çıkmıyor ve normal koşullarda hep pamuk gibi yüzüm..Elbette regl olmadan önce ciltte bir pürüzlenme,küçük bir iki sivilce oluyor ama hemen geçip kayboluyor.AAA SİVİLCE ÇIKMIŞ bile demiyorum çünkü o eski koca sivilcelerle alakası yok.

Her ne kadar tedavim bitmiş olsa da size biraz moral vermek istedim çünkü geçen sene bu zamanlar tedavisi bitmiş birilerinin yazdığı yorumlara nasıl ihtyacım olduğunu çok iyi hatırlıyorum..Sabredin,hepinize sivilcesiz günler...:KK42:

Bu arada eklem ağrılarım korkunçtu.Her eklemim ağrıyordu diyebilirim ve tedaviden sonra bir süre devam etti.spor bile yapamaz olmuştum ama şimdi herşey düzeldi.Hiç korkmayın.Ama bir konuda daha uyarayım sizi..Ben tedaviden 4 ay sonra lazer epilasyon yaptırdım ve bacaklarımdaki hassasiyet ve deri incelmesi tam geçmemiş sanırım yandım resmen.Bildiğiniz yaznık oldu ve hala izleri duruyor.Geçmedi yani:2: aman dikkat edin.Sakın ağda yaptırmayın etleriniz kalkar,bana oldu:KK5:sabredin herşey aynı anda olmuyor malesef,ben yaptım cezamı çektim:KK17::KK17:

Bu arada eklem ağrılarım korkunçtu.Her eklemim ağrıyordu diyebilirim ve tedaviden sonra bir süre devam etti.spor bile yapamaz olmuştum ama şimdi herşey düzeldi.Hiç korkmayın.Ama bir konuda daha uyarayım sizi..Ben tedaviden 4 ay sonra lazer epilasyon yaptırdım ve bacaklarımdaki hassasiyet ve deri incelmesi tam geçmemiş sanırım yandım resmen.Bildiğiniz yaznık oldu ve hala izleri duruyor.Geçmedi yani:2: aman dikkat edin.Sakın ağda yaptırmayın etleriniz kalkar,bana oldu:KK5:sabredin herşey aynı anda olmuyor malesef,ben yaptım cezamı çektim:KK17::KK17:

bende zoretanin kullanıyorum 2.ayım bundan önce ruaccutan kullanıyordum aldığm lk günün sanahına bayılmıştım cnm istemiyor bişey yemek diyip bşey ymeden atmayın arkadaşlar bayılmak cok kötü bişeymiş :S ve ben nerdeyse bütün etkilerni görüyorum bilmiyorum psklojkmi yapıyorum bende aşırı sinir yaptı hiç bişeye tahammül edemiyorum

kızlaaaar 5.ayımın içersindeyimm şükürler olsun iyi gidiyor sivilcem yok komedomlar eridi bitti cildim dokununca bebek gbi kızarıklıklarım çok az maşşallah deyin noluuurrr darısı sizin başınıza bu arada akşam yatarken differin sürüyorum azcık o da ii yapıyr 60mg kullanyrm az kaldı sonaa sanırım 30 günüm filan kaldı şükür olsun .. artık yan etkileri hissetmyrm okadr alşmışımki... :) yüzümü yıkarken elime bi engebe tümsek girinti çıkıntı ws ws herhangi bi engelin takılmaması warya okdr güzelki :)pamuk olcaz hepimz sabredinNazar :KK51:

Son düzenleme:
X