Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar bugn 1. ayım doldu doktora gittm içeri grr grmez aa ddi şaşrdı heder olmşsun bu ne hal ddi ama bnm sadece dudaklarım çatladı o da hafif bi çatlama onn dışında ne svlce artışı ne bişi dkt:44:r bana ddi kaçncı ayın 1. ayım ddm gene şaşrdı yüksek doz sandı 20 mg deynce dahada şaşrdı dediğine göre bana çok etki etmş çok kurutmuş bni ve tahll yaptım gene aynı dozu verdi günde 1 kere 20 mg ndn acaba doz yükselmedi ?:44:

arkadaşlar bugn 1. ayım doldu doktora gittm içeri grr grmez aa ddi şaşrdı heder olmşsun bu ne hal ddi ama bnm sadece dudaklarım çatladı o da hafif bi çatlama onn dışında ne svlce artışı ne bişi dkt:44:r bana ddi kaçncı ayın 1. ayım ddm gene şaşrdı yüksek doz sandı 20 mg deynce dahada şaşrdı dediğine göre bana çok etki etmş çok kurutmuş bni ve tahll yaptım gene aynı dozu verdi günde 1 kere 20 mg ndn acaba doz yükselmedi ?:44:

ben 3ay ayni dozu kullandim canim merak etme normal :KK34:

kızlar moralim çok bozuk bugün. etrafımdaki esprilere dayanamıyorum artık. bugün bombayı patlattı biri, ağlamamak için zor tuttum kendimi. dersten çıkıp, tuvalete gidip ağlamak istedim. kötü bişey söyledi, bide güldüler üstüne. Allah'ım neden böyle insanlar var. ben onların hiçbiR kusurunu vurmam yüzlerine, hatta kaç kere başkasına karşı savunmuşumdur. böyle söylemeleri çok zoruma gitti. duymamazlıktan geldim ama çok kötü oldum, yazamıyorum bile buraya.. nasıl alay ediyolar anlayamıyorum, hiç mi ANLAYIŞLARI yok..destek çok önemli demiştim, istemiyorum destek falan, ama nolur köstek olmasınlar...

yüzün pırıl pırıl olduğunda hiçbiriyle görüşme. pislikler.kesin bi sebepten kıskanıyorlardır seni. zaten ilaç hassas yapıyor insanı. ben neredeyse hergün gereksiz birşey için ağlıyorum :)) heryerim kupkuru. burnum bile kuru. gözlerim yanıyor. öyle yani. sabretmeliyiz. sonuç iyi olacak

vallah burda kizlar hapi kullandirdiklarinda dogum kontrol hapi +her ay gebelik testi .
Ben fransada yasiyorum bu arada gavur memleket oldugundan istiolar belkide burda afedersin kizlar evlenmeden de iliskiye giriolar ya ondan heralde :KK37:
Ben zaten almadim o dogum kontrol hapini ama her gittimde kullandigimi soyluorm yalandan :KK1:

hııı şimdi anlaşıldı :KK1:

arkadaşlar burun içi kuruluğu için de akşamları susam yağını sürün (DR.ender saraç söylemişti)
geçmiş olsun.bu arada 5 . aya giriyom ama izler duruyor :KK43:

arkadaşlar burun içi kuruluğu için de akşamları susam yağını sürün (DR.ender saraç söylemişti)

tatlım bana doktorum ilaç bitmeden izlerin geçmiceğni söledi. cilt tabakamız inceldi ya ondan.. ilaç tedavisi bitince bir anda düzelcekmiş. :KK16:

yok canim ben evli degilimde mecburmus dogum testi nefatif olursa ilaci veriolar yoksa vermiolarmis bide dogum kontrol hapi kullandiriolar mecburen yaninda. sizde oyle degilmi?
soylicem vallah benim doktorum acemi doktor mu ne haberi yok birseyden heralde

Nasıl doktormuş bu ya :KK53:

Cinsel hayatı olmayan biri hamile kalır mı?, gerçi varsa da kendisi alıyordur önlemini, doğum kontrol hapı falan :KK53:

Ne kadar çok abesle iştigal eden var Allah kolaylık versin hepimize,saftrik kan testini hamilelik testi olarak anladı herhalde :KK9:

tatlım bana doktorum ilaç bitmeden izlerin geçmiceğni söledi. cilt tabakamız inceldi ya ondan.. ilaç tedavisi bitince bir anda düzelcekmiş. :KK16:

canım hangi doktorsa yalan söylemiş hiç de öyle bi anda gecmio ben ekimde bitirdim tedavi kremde kullandım hala leke var

yüzün pırıl pırıl olduğunda hiçbiriyle görüşme. pislikler.kesin bi sebepten kıskanıyorlardır seni. zaten ilaç hassas yapıyor insanı. ben neredeyse hergün gereksiz birşey için ağlıyorum :)) heryerim kupkuru. burnum bile kuru. gözlerim yanıyor. öyle yani. sabretmeliyiz. sonuç iyi olacak

ben de olur olmaz her şeye ağlıyorum. okuldakilere bişey diyemediğimden evdekilerle kavga ediyorum. sonra bunun için de üzülüyorum. ben bide krem kullanıyorum yüzüme soyucu doktor verdi 2. ayın başında.(2. aydayım.) ilaçla birlikte yüzümü acayip kuruttu. dokunsam dökülüyo. burnum falan kanıyo zaten. her tarafım ağrıyo. ama inş. sabrettiğimize değicek. her şey hepimiz için çokk güzel olur inşallah :)

benimde ilk iki hafta duzeldi hiç sivilcem kalmamisti 3. aydan sonrada azdi
insallah benim gibi olmazsin

aynen bende de canım. ilk kullanırken o kadarr mutluydm ki gectiler diye.çevremden olumlu tepkiler aldıkca daha da hevesle kullandm ilacı ama gel gör ki 2,5-3 aydan sonra daha cok cıkartmaya basladı. merak ediyorum akıbetim bundan snra ne olacak.. :)

psikolojim berbat,millet yüzüne nolmus dedikce çöküyo bütün moralim hevesim. ağlıyorum her eve gelişmde ya Allahım hepimize enn kısa sürede ve sağlıklı şelikde sivilce iz leke hepsinden kurtulmamızı nasip etsin.inanın takıntı oldu artık bi çoğumuzda... sabrımız bol olsun kızlar.....

kızlar bişey sorucam. yüz için nemlendirici kullanıyomusunuz. o kadar çok kuruyo ki ilaç ve krem ikisi birden yüklenince. bütün gün nereye gitsem hertarafa deri dökülüyo. kirli görünüyo herşey eşyalar, kıyafetler. yüz zaten malum. tedaviye zarar vermeden bi nemlendirici önerebilir misiniz? bide ellerimin üstü kıpkırmızı oldu, sivilce desem değil, su topladı desem değil, kurumuş gibi bi garip oldu. bu tür bişey yaşadınız mı? bunun için ne yapabilirim?

Nasıl doktormuş bu ya :KK53:

Cinsel hayatı olmayan biri hamile kalır mı?, gerçi varsa da kendisi alıyordur önlemini, doğum kontrol hapı falan :KK53:

Ne kadar çok abesle iştigal eden var Allah kolaylık versin hepimize,saftrik kan testini hamilelik testi olarak anladı herhalde :KK9:

Vallah burda hap boyle kullaniliyo hangi doktora gidersen git ayni. Dogum kontrol hapi kullaniosun hapla beraber. Hamile kalirsan tedaviyi uygularken sorumlusu onlar oluyo o yuzden çok dikkaet ediolar. Dedigim gibi cnm burasi turkiye degil fransa burda çok oluyo oyle hamile kalan genç kizlar. negatif yazan o kagidi getirmezsen vermior ilaci namussuzlar :KK70:

Son düzenleme:
kızlar bişey sorucam. yüz için nemlendirici kullanıyomusunuz. o kadar çok kuruyo ki ilaç ve krem ikisi birden yüklenince. bütün gün nereye gitsem hertarafa deri dökülüyo. kirli görünüyo herşey eşyalar, kıyafetler. yüz zaten malum. tedaviye zarar vermeden bi nemlendirici önerebilir misiniz? bide ellerimin üstü kıpkırmızı oldu, sivilce desem değil, su topladı desem değil, kurumuş gibi bi garip oldu. bu tür bişey yaşadınız mı? bunun için ne yapabilirim?

dexeryl var bende orda satiliormu bilmiorm.
eger varsa ondan kullan..biraz kotu kokuyo ama çok iyi nemlendirio

aynen bende de canım. ilk kullanırken o kadarr mutluydm ki gectiler diye.çevremden olumlu tepkiler aldıkca daha da hevesle kullandm ilacı ama gel gör ki 2,5-3 aydan sonra daha cok cıkartmaya basladı. merak ediyorum akıbetim bundan snra ne olacak.. :)

psikolojim berbat,millet yüzüne nolmus dedikce çöküyo bütün moralim hevesim. ağlıyorum her eve gelişmde ya Allahım hepimize enn kısa sürede ve sağlıklı şelikde sivilce iz leke hepsinden kurtulmamızı nasip etsin.inanın takıntı oldu artık bi çoğumuzda... sabrımız bol olsun kızlar.....

allah allah insallah normaldir o zaman. Genelde ilk uç ay çok çikio sonra çikmio diolardi da ne bilim belkide kisiden kisiye degisiyo bilmiorm.
Milletin tepkisinden moralimiz bozuldu..zaten ilaç yuzunden çok hassas oluorz birde onlar ustumuze gelince iyice beter oluora.
herkesin morali berbat gordugume gore bende oyleyim bu aralar birde çok sinirliyim herseye bagriyom :2:

bugün son kez doktora gittim tam 2 hafta sonra ilaç kullanımım bitiyor. tekrar mayıs sonuna randevu aldım ama o genel bittikten 2.5 ay sonra izlerin gidişatını görmek için.. ilaçtan kurtuluyorum... aslında bende sadece hafif dudak kurulugundan baska etkisi olmadı, doktorum da sen çok güzel atlattın bu süreci dedi ama çok iyi baktım gerçekten. bittikten sonra alacagım bakım ürünlerini verdi, yıkama jeli, nemlendirici, tonik.. izlerim çok aşırı rahatsız etmese de belli olur sekilde kaldı ama dediği gibi onlar da zaman içinde gidecekmiş, %100 olacagına ben inanmıyorum fakat su hali bile beni epey rahatlattı. bir de fondötenimi clin..q.. olan markaya değiştirdi.. (marka yazmak yasak sanırım) şimdilik böyle bittikten sonraki haftalarda da gidişatı yazacagım. saglıklı günler.

susam yağını bende duymuştum madem işe yarıyor deneyeyim hemen. en çok burun kuruluğu mahvediyor beni

X