Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
benim boydan boya çene kemiğimin olduğu yerde vardi sivilcelerim. kitle gibi çıkıyordu ve yastığa yan yatamıyodum bile baya acı veriyodu bana. şimdi çok şüküro büyük kitle tarzı sivilceler geçti ama izler olduğu gibi duruyo. icala başlamadan önce yanağımda hiç yoktı şimdi yanağımda çıkmaya başladılar. bende dayanamıyorum sıkıyorum hep :26: senin nasıl şu an vaziyet? yenileri çıkmaya dewam ediomu?

Benim alnimda çok çikiodu ve tam çenem degilde çenemin sol yaninda ve sag yaninda çikiodu.
Roaccutane kullandigimdan beri alnimda pek sivilce çikmior tek tuk çikior. Ama diger dedigim bolgelerde çikior eskiden 2 tane çikiordu birden en fazla simdi 4 5 tane çikti birdi bende çok sasirdim :O
Yanaklarim çok puruzsuz hiç yikmadi oralarimda.

dur hemen telaş yapma yavaş yavaş alışcak vücudun ilaca. ya herkes de şu serkis beyden bahsedio adam forumda ünlü oldu :KK1: hangi şehirdesin sen cnm?

İstanbuldayım tatlım bana da biri önerdi serkis bey'i ermeni hastanesinde :KK34:

sen hangi şehirde yaşıyorsun ? bilmiyorum valla daha 4.gün bu ne böle dedim bi de akşam nemlendirici sürüyordum sırtıma çok sivilce çıkmış cildim kusarsa sırtımdan kussun nasılsa görünmüyor :KK52:

dermokozmatik olarak kullanabilceğim sivilce görünümünü düzelten kullanıp memnun kaldığınız kapatıcı yada fondeten
ismi verebilirmisiniz kuzucuklarım :KK1:

arkadaşlar merhaba bende 2.5 aydır roaccutane kullanıyorum ama iyileşmenin aksine daha beter oldu yüzüm olmayan sivilceler çıktı ve bi türlü gitmiyorlar. Doktorum, eczacı, etrafımda kullanan herkes normal diyor geçecek sabret diyorlar ama artık inanamıyorum ben onlara. Sizde de oldu mu böyle gerçekten çok mutsuzum evden dışarı çıkamıyorum yardım edin lütfen :KK43:

arkadaşlar merhaba bende 2.5 aydır roaccutane kullanıyorum ama iyileşmenin aksine daha beter oldu yüzüm olmayan sivilceler çıktı ve bi türlü gitmiyorlar. Doktorum, eczacı, etrafımda kullanan herkes normal diyor geçecek sabret diyorlar ama artık inanamıyorum ben onlara. Sizde de oldu mu böyle gerçekten çok mutsuzum evden dışarı çıkamıyorum yardım edin lütfen :KK43:

Kac tane Kur yaptin sen cnm? Normalde 6 ay kullanilio bu ilaç.

Kac tane Kur yaptin sen cnm? Normalde 6 ay kullanilio bu ilaç.

İllaki 6 ay olması gerekmiyor alınan doza bağlı aslında. Benim 5 ayın sonunda bitiyor. Toplamda 7800 mg almış olacağım ki bu da 65 kg a tekabül ediyor.

Komşum ise günde 10 mg kullandığından, tam 2 yıl boyunca kullanmış bu ilacı.

İllaki 6 ay olması gerekmiyor alınan doza bağlı aslında. Benim 5 ayın sonunda bitiyor. Toplamda 7800 mg almış olacağım ki bu da 65 kg a tekabül ediyor.

Komşum ise günde 10 mg kullandığından, tam 2 yıl boyunca kullanmış bu ilacı.

tamamda 2,5 sene biraz fazla degilmi :KK53:

tamamda 2,5 sene biraz fazla degilmi :KK53:

Süre olarak epey fazla ama doz olarak 7200 mg- 60 kg a tekabül ediyor. Kuzenimin eşi de kullanıyor şu an 11. ayında ve 1 ay sonra bitiyor günde 20 mg. Kümülatif doza ulaşmak için kilonun 120 katı kadar kullanmak gerekiyor, yoksa tekrarlama ihtimali fazlaymış.

Süre olarak epey fazla ama doz olarak 7200 mg- 60 kg a tekabül ediyor. Kuzenimin eşi de kullanıyor şu an 11. ayında ve 1 ay sonra bitiyor günde 20 mg. Kümülatif doza ulaşmak için kilonun 120 katı kadar kullanmak gerekiyor, yoksa tekrarlama ihtimali fazlaymış.

Evet cnm onu biliorm zaten doktorlarda ona gore ayarliolar. Benimde 6720 mg toplam alicagim doz 3 bucuk ay oldu yarisina geldim neredeyse dozumun. Bence gunde 10mg az :/ ben 35 mg aliorm

arkadaşım zoretanin kullandı 6 ay sivilce denen bişi kalmadı tedavisi biteli 3 ay oldu tekrrdn svlce çkmya bşladı tedrgn oldm offf
bide bnm 2 senedr svlcm çıkmıyo sdece yağ bezeleri ve siyah nokta var sivilce kusması gene olrmu çok korkuyorm

Evet cnm onu biliorm zaten doktorlarda ona gore ayarliolar. Benimde 6720 mg toplam alicagim doz 3 bucuk ay oldu yarisina geldim neredeyse dozumun. Bence gunde 10mg az :/ ben 35 mg aliorm

5. ayım ve ben bu ay kafama göre takılıyorum. (Doktorum duymasın :KK1: )

Bu ay 60 mg verdi doktorum ve bu ayın sonunda toplam 7500 mg almış olacaktım. O da 62,5 kg a tekabül ediyor ki ben 63, 5 kiloyum. Bundan sonra tekrar doktora ilaç almak için gitmek istemedim ve bu ilacı kullanan bir yakınımdan ona fazla olan 10 mg lık bir kutu aldım. O kutuyu da kullandığım ilaçların arasına sıkıştırdım. İki gün 60 mg alırsam bir gün de 70 mg alıyorum. Bir an önce bitsin. Zaten kg başına 1 mg normalmiş benimki de öyle denk geliyor işte. Zaten pek yan etki yaşamıyorum yaşarsam azaltırım. Yine de 1 aya sıkıştıramadım dozu. :KK9: . 20 gün sonra ilacım bitecek inşAllah

5. ayım ve ben bu ay kafama göre takılıyorum. (Doktorum duymasın :KK1: )

Bu ay 60 mg verdi doktorum ve bu ayın sonunda toplam 7500 mg almış olacaktım. O da 62,5 kg a tekabül ediyor ki ben 63, 5 kiloyum. Bundan sonra tekrar doktora ilaç almak için gitmek istemedim ve bu ilacı kullanan bir yakınımdan ona fazla olan 10 mg lık bir kutu aldım. O kutuyu da kullandığım ilaçların arasına sıkıştırdım. İki gün 60 mg alırsam bir gün de 70 mg alıyorum. Bir an önce bitsin. Zaten kg başına 1 mg normalmiş benimki de öyle denk geliyor işte. Zaten pek yan etki yaşamıyorum yaşarsam azaltırım. Yine de 1 aya sıkıştıramadım dozu. :KK9: . 20 gün sonra ilacım bitecek inşAllah

sivilcelerin ne durumda ne zamn gçmeye bşladı ve kusma fln yptı mı

sivilcelerin ne durumda ne zamn gçmeye bşladı ve kusma fln yptı mı

$A.png $b.png

$c.png $d.png

Bunlar sırasıyla sağ ve sol yanaklarımın 1. ayın sonundaki ve 4. ayın sonundaki halleri. 1. ayın sonuda 2. ayın başında regl dönemine de rast geldiği için belki görüldüğü gibi büyük büyük çıktılar ve o fotoğraflar çekildikten bir 10 gün sonra geçmeye başladılar. Regl dönemlerinden bir kaç gün önce hala bir iki tane çıkıyor,iki güne kalmadan geçiyor. Şu an hiç aktif sivilcem yok. İzler var, onlar da tedavi bitiminden sonra 1 ay içinde geçecekmiş.(öyle diyorlar.):KK30:

güzel sonuç almışsın cnm bu ilk 3ay içindemi sivilce çıkıyor bu şekilde 4. aydan sonrada çıkaran varmı acaba???

çok iyi olmuş canım cildin :KK16: nerden nereye... hadi gözün aydın

güzel sonuç almışsın cnm bu ilk 3ay içindemi sivilce çıkıyor bu şekilde 4. aydan sonrada çıkaran varmı acaba???

Çok teşekkür ederim hanımlar :KK1:

Hakikaten nereden nereye... Yıllardır çektiğime değmezmiş

Sadece 3 ayda sivilce çıkıyor diye bir genelleme yapmak yanlış. Kimisinde 2. aydan itibaren tek sivilce çıkmıyor, kimisinde son aya kadar tek tük çıkmaya devam ediyor. Benim reglden önce 1-2 tane çıkıyor, geçen ay da çıktı. Bu ay ne olur bilemeyeceğim ama, malum son ayım ya :KK76: :KK9:

Son düzenleme:
Bir yıl önce bende 7 ay süre Roacuttan tadavisi gördüm. Tedaviden önce suratıma bakılmıyordu ama şuan bebek gibi bir yüzüm var. kendime olan öz güvenim arttı. Tavsiye ediyorum arkadaşlar. yan etkilerden korkmayın. emin olun bozulmuş bir psikoloji ile dolaşmaktan çok daha iyidir.

benimkide. noldu sana böyle diyolar artık görenler.. 3.aya girdim,sivilcelerim daha da arttı.. millet moral vermek yada susmak yerine moral bozmaya ne kadar da meraklılar. sinir küpü gibi dolaşıyorum dışarıda bu yüzden... daha da takıntı yaptım ya....

canım ben de aynı durumdayım. senin 2,5 ayın geçmiş en azından öyle düşün. yalnız değilsin merak etme. bide okula gidiyorum, haftasonu dershane... yani herkes gördü yüzümün halini anlıyacağın.tanıdık görmemek için yüzüm eğik dolaşıyorum. ama 3-4 ay sonra düzeleceğini düşün. bak ben de aynı durumdayım. daha biçok kişi... benim 1 ay oldu. suratımda resmen kıpkırmızı geniş kabartılar var ve her gün bunlar iltihap oluşturuyo. bazen dayanamıyorum, sıkıyorum. çünkü dayanılıcak gibi değiller. bi yandan kolesterolümü düşürmeye çalışıyorum, hiçbişey yiyemiyorum. kimseye anlatamıyorum. bunlar yetmezmiş gibi iğrenç sivilce şakaları, ya da ne deseler ben üstüme alınıyorum bilmiyorum. ama gerçekten roaccutane tedavisi için sabır taşı olmak gerekiyomuş, çok zor. çatlamadan bitirebiliriz umarım tedavilerimizi. güzel bir cilt dileğiyle...

X