Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
merhaba herkese
ben ilaca başlayalı 6 gün oldu . 20 mg kullanıyorum kilom 50 yasım 15. (ilacın dozu az mı? )cildimin kurudugunu hissetmedim. ama arkadaslarım cildimin düzeldiği söylediler. yanlış tedavi mi görüyorum ? daha kötüsü olması gerekmiyor muydu?
yardımcı olursanz sevinirim
ayrıca avenenin nemlendiricisini kullanıyorum

kilom 50 yaşım 15 mi?anneni ve babanı csaretlerinden ötürü kutlarsın yerime.senin organların bile kendine gelmediki ne olsun

evet gayet normal tüm yaşıtlarım kullanıyor .

şuan şoktayım..yaş 15 tedavie bak... 20 yaşından sonra ergenliğe bağlı olmayan aknelerde kullanılır bu ilaç nası aldın bu riski??bence doktorunla görüş ve bırak.senn ihtiyacın olan şey doru beslenip cilt temizliğine dikkat etmen.ergenlik döneminde bu tedaviye nasıl başlanır ya? arkadaşın da dediği gibi senn daha organların bile gelişimi tamamlamadı tam anlamıyla..bence kendini böle bi riske atma..eminim kendiliğinden 1- 2 sene içinde geçecek ve hiçbişeyin kalmayacaktır..

amiin tatlım amiin:KK16::KK16:şükürler olsun canım anlamadan geçti 3 ay valla:KK16:çok sevindim canım senin adına yapmamız gereken tek şey sabır :KK6: tüğlerinde dökülüyormuş bu çok güzel bir haber:KK66:ne kadar oldu biteli canım :KK69:eminim 1 2 aya kadar hiç bir etkisi kalmayacak:KK16::KK16:ve yüzün tamamen düzelecek inşallah:KK16:

benm biteli 2 hafta olmadı daha.pazartesi 2 hafta olcak işte..ama almam gereken dozu alalı 1 ay oldu fazladan kullandım ya ben yazmıştım hatrlarsın belki 900mg.evet yüzüm düzene girdi canım ya şükr dediğin gibi bikaç aya daha da düzelir heralde.şuan kafama taktığım tekşey kemik ağrısı 5 ay oldu canım ya ölcem bu ağrılardan kramplardan.inan yalnız kıpırdayamıorm.bugün müdür geldi odaya tam kalkıodum kitlendim kaldım adam baktı kaldı bana kaç kere özür dilediğimi sayamadım çünkü görüntüde çok kötüydü :):) ama şubedeki herkes alışmış,off sıkıldım diorm ilaçtandır diolar :):):) bütün sosyal ve özel ve iş hayatımı.bedenimi ve ruhumu esiri altına aldı nerden başladım bilmem :):):) ayyy artık gülüorm yaa :):) bu sandalyeden nası kalkcam onu düşüorm şuan :):):)

Kızlar daha önceden de sormuş olabilirim:26: benim cildimde sivilce sorunu yok ama biraz yağlı :KK43: Cildimi kurutmak için 10mg bu ilaçtan kullasam olur mu ?
Aranızda benim gibi olan var mı ? Bu şekilde kullanmamı tavsiye eder misiniz ? Yağlı cildin bakımı çok zor ya bıktım :KK59:

Son düzenleme:

ben bu ilaci birakali 1 ay kadar oldu ama doktorumun haberi bile yok sadece ara verdigimi saniyor.. adetim gecikti 2 haftayi gecti bu ilacin etkisinden mi acaba bilgisi olan varmi?

doktorum en doğru kararı verdi bundan eminim ergenlikle alakası yok bu sivilcelerin. genetik ve ailemdeki büyüklerde bile cıkmaya devam ediyor. burda moralimi bozmanız gerekmiyordu. ben sadece sorularıma cevap aramak için kaydolmuştum ama gerekli dayanışma ve yardımlaşma ortamı kalmamış.eski mesajları okuduğum kadarıyla.5 senedir sivilceler cıkıyor ve son 2 sene tavan yaptı. her yolu denedik , kullanmadığım yüzeysel ilaç kalmadı , doktorum kistik olduğunu söyledi .hormon vs. her türlü testi yaptırdık temiz cıktı. baska care kalmamıştı .ben ve annemde baslamadan önce konustuk en doğru karar buydu.annem sağlıkcı bu arada .
sorularıma cevap verebilcek biri olursa sevinirim
tesekkürler

doktorum en doğru kararı verdi bundan eminim ergenlikle alakası yok bu sivilcelerin. genetik ve ailemdeki büyüklerde bile cıkmaya devam ediyor. burda moralimi bozmanız gerekmiyordu. ben sadece sorularıma cevap aramak için kaydolmuştum ama gerekli dayanışma ve yardımlaşma ortamı kalmamış.eski mesajları okuduğum kadarıyla.5 senedir sivilceler cıkıyor ve son 2 sene tavan yaptı. her yolu denedik , kullanmadığım yüzeysel ilaç kalmadı , doktorum kistik olduğunu söyledi .hormon vs. her türlü testi yaptırdık temiz cıktı. baska care kalmamıştı .ben ve annemde baslamadan önce konustuk en doğru karar buydu.annem sağlıkcı bu arada .
sorularıma cevap verebilcek biri olursa sevinirim
tesekkürler

şeker sakin ol :)) hiçbi ilaç 6 günde etkisini tam anlamıyla göstermez doz miktarın az hafif olur sendeki dudak kuruma bide 6. günündesin dur bi bakalm.. düzelme etkisini 3 4 ay sonra hissedeceksin

:KK43::KK43:kendime çok kızdım bugün yaa küçücük bi sivilce çıktı çenemde ben onu yoldum ve etrafı kocaman oldu şimdi kurumasını beklicem sonra siyah kabuk tutcak yara oldu çünkü:84::84::84::84:

ayyy ben ne yaptıımmmmm:84::84::84:

Arkadaşlar Tahlillerim gayet iyi çıktı :nazar::nazar: ve artık 60 mg başlıyorum 3 aya biticek inşllahhh:))))

elimi yüzüme sürünce pürüzsüz ama baktıgında ugak ufak sivilce görüntülü şeyler var işte onlar iz sanırım :) sirkeli su sürüyorum hafifletti sanki ama

biri elma sirkesi ile su karışımını uygulamış yüzüne kırmızı izler yok oldu yada hafifledi diyodu bide sen dene faydasını görebilirsin elma bu herşey olur :KK66:

ben bu ilaci birakali 1 ay kadar oldu ama doktorumun haberi bile yok sadece ara verdigimi saniyor.. adetim gecikti 2 haftayi gecti bu ilacin etkisinden mi acaba bilgisi olan varmi?

ben doktorumla benm adetim erken geldiği hatta 2 ay sürdüğü için görüşmüştm.nadirende olsa sendeki etki ama genelde adet gecikmesi veya hiç gelmemesine neden olur demişti..paylaşmak istedim canım..bu arada dediğini yapıp bırakmışsın hayırlı olsun,benmde tedavim bitti :):)

izler konusuna tekrarmı dönsek :) bende bugün farkettimde kendimde

canım benm tedavim bitti izler fena,doktor sivex losyon verdi,1.5 ay bununla devam edicez dedi.kullanmadım çnkü akne lezyonları yazıo içinde.tekrar kusturur falan deliririm heralde...

X