Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
cnm ben bu ilacı yaklaşık 3.5 yıl önce 6 ay kadar kllandım faydasını da gördüm. bıraktıktan sonra da 1 yıl içerisinde hamile kaldım. Üstelik kullandığım zaman ilacın üzerinde 2 yıl kesinlikle gebe kalınmamalıdır yazıyordu. ama ben bunu çoktaan unutmştm. şimdi aslanlar gibi bir oğlm var ve çok şükür çok sağlıklı. korkmana gerek yok düzenli dr kontrolünde oldğn sürece sorn yok bence.

Bu arada kullanan arkadaşlara kötü haberim ruaccutana rağmen sivilceler tekrarlıyor yaklaşık 5 aydır sivilcelerim yeniden kudurdu. dr.a gittim tekrar başlıcam ruaccutana şu emzirmeyi kesince... Uzatmaları oynurz oğluşmla...

aa sendeki iyi cesaret.. ilacin üzerinde 2 yilmi hamile kalinamaz yaziyor gercekten? ben1 ay diye biliyorum..ben olsam varya ödüm kopar cocugum sakat olur falan diye Allah korusun...

valla biraktiktan sonra yine basliyor.. heralde kullandigin zamanda aldigin doza bagli birazda... neyse bakiyim kullaniyim okadar dudak kuruluguna degicekmi yine bilmiyorum..10 mgde bile dudaklarim nasil kurudu simdi daha cok kurur.. dügünüme ve olursa nisanima kadar cildimin piril piril olmasini istiorum...bugün basliyorum...2012 nisandan sonrada dügünüm olucak ozamana kadar tekrarlamaz heralde...

simdi merak ediyorum kulllanirken bu hapi neler yenmeli neler yenmemeli...kimisi süt icmek iyi kimisi iyi deil diyor... hangisine inanmaliyim bilmiyorum..en azindan yan etkilerini azaltiyorsa icerim yani..

yan etkileri kişiden kişiye değiiyor mesela ben 6 ay kullandım sadece cilt kuruluğundan başka yan etkisini görmedim bi arkadaş 3. ayda bırakmak zorunda kaldı sırt ağrıları olmuştu.dr size ne yememeniz gerektiğini söyler.bana A vitamini içeren şeyleri yeme demişti havuç falan.evet dr. ilaç firması 3 ay diyor ama biz 2 yıl çouk yapmayı yasaklıyoruz demişti.evet benim aradan 2.5 yıl geçti şimdiye kadar cildimde bir sivilce bile çıkmadı.şimdide gebeyim.gebeliği engellemiyor bebeğin sakat doğmasın neden oluyor Allahım korusun.ben bu hapı tavsiye ederim.

evet dr. ilaç firması 3 ay diyor ama biz 2 yıl çouk yapmayı yasaklıyoruz demişti.evet benim aradan 2.5 yıl geçti şimdiye kadar cildimde bir sivilce bile çıkmadı.şimdide gebeyim.gebeliği engellemiyor bebeğin sakat doğmasın neden oluyor Allahım korusun

Allah korusun..ben tedaviyi bitireli henüz bir yıl oldu hiç problemim yok diyebilirim..
ama bu hamilelik olayından doktorum bana hiç bahsetmedi..sadece bekarmısın diye sormustu..bi r de
ilacın üzerinde kullanım süresince hamile kalmayınız yazıyordu..
onun dışında bir uyarı almadım..ama şimdi siz 2yıl deyince şok oldum:KK28:
ben inşaallah bu yıl evlenicem ve çok da geçmeden bir çocuk düşünüyorum..
yaklaşık olarak ilacımın bitiminden birbuçuk iki yıla yakın bir süre sonra..
ama çok tereddütte kaldım şimdi..hayırlısı bakalım:KK53:
yiyecek noktasında da doktorumun tek uyarısı yağlı yiyecek
çerez ve kızartmalardan uzak dur demesidir..
onun dışında olmadı..

sen yinede bebişten önce bir tahlil yaptırırsın evet sen deyince hatırladım bana da yağlı yeme demişti.

Merhaba, geçmiş olsun diyeyim de inşallah bütün sıkıntılarınız geçsin en kısa zamanda. Baya etkilenmişsiniz ama hiç düzelmeyeceğini düşünenler bile sonuç iyi diyor inşallah kurtuluruz bu dertten . Üzmeyin kendinizi. O kusmayı olabildiğince hafif yaşamayı istiyorum ama bakalım nolacak. Benim de dudağım, ağız çevrem ve burnumun kenarları kurumaya başladı. Hala yüzüme bir nemlendirici kullanmıyorum.o nadixa'yı da ne kadar kullanıcam bilemiyorum. Dudaklarıma vazelin sürüyorum, arko'nun en yağlısı da iyi ygeliyor. Bir kaç ürün denedim ama şimdilik bunlar daha iyi yaptı. Sinirlilik ve ağlama hissi ve uyku isteği yaptı bana da...Ya sabır diyip dayanıyorum şimdilik :KK50:
Yalnız bir şeyi anlamadım neden tedavi bitmeden kimyasal peeling yaptırdınız? Ben tedaviden 6 ay sonra izler için yapılabilir diye biliyordum. Doktorunuz mu önerdi?

cnm kusura bakma bugun girebildim. benm son 4 aydır hayatım o kadar karışkki.. kayseride başladım ilaca başlarken doktor bu senn son çaren dedi bu sebumlardan kurtulabilmek için çünkü sivilcem tektük olmasına rağmen bu sebumlar yüzünden yüzüm pütür pütürdü.1 ay sonra kontrole manisada gitmek zorunda kaldım doktor iltihaplı sivilceler için diğer taraflara bulaşmasın die sadece fucidin verdi.2.ay kontrolüne tekrar kayseride gittim ama doktorum izinli olduu için başka doktora gittim bu doktor proftu.bu sebumlar geçmiodu doktor da bunların kimyasal peelingle boşaltılması gerektiini söledi ve şart olduunu ekledi.bende tedirgin olmama rağmen ok dedim yaptırdım ama o nası bi acıydı ya..iğneyle deldi hepsini temizledi sonra asit sürdü ve yüzüm haşlandı sonra 2 gün içinde soyuldu güzel oldu ama geçmedi o sebumlar daha büyük şekilde hala yüzümde.dün kontrole gittim manisada doktora anlattım böle böle die doktor hop oturup hop kalktı bu kesinlikle ve kesinlikle yasak die.şok oldum bu uzman öteki prof anlayamadım ya.. verdiim parayla kaldım valla..
nadixa demişsin ama nadixsa madecassol kesinlikle sürülmemeliymiş çünkü ikisi de sivilceleri azdırırmış onlarda aynı kimyasal peeling gibi kesinlikle yasakmış.dün doktorum öle dedi.çünkü bende yara şeklinde olanlara madecassol sivilcelere de nadixa sürüodum arada dayanamıodum çünkü ama doktor öle diince bıraktım.hiçbirşey sürme dedi sadece bi tane nemlendirici ve uyku ilacı yazdı çünkü şuan senn erken olmamıştır ama aşırı derece de uyku bozukluğu yapıo ben yarasa gibiyim..böle işte istersen sende nadixa kullanma amaç kurtulmaksa azdırmanın anlamı yok dimi :KK1: kafana takılan bişey olursa yardmcı olmaya çalışırım çünkü her türlü etkisini ve yan etkisini yaşadm bu ilacın.. tekrar görüşmek üzere ...

cnm kusura bakma bugun girebildim. benm son 4 aydır hayatım o kadar karışkki.. kayseride başladım ilaca başlarken doktor bu senn son çaren dedi bu sebumlardan kurtulabilmek için çünkü sivilcem tektük olmasına rağmen bu sebumlar yüzünden yüzüm pütür pütürdü.1 ay sonra kontrole manisada gitmek zorunda kaldım doktor iltihaplı sivilceler için diğer taraflara bulaşmasın die sadece fucidin verdi.2.ay kontrolüne tekrar kayseride gittim ama doktorum izinli olduu için başka doktora gittim bu doktor proftu.bu sebumlar geçmiodu doktor da bunların kimyasal peelingle boşaltılması gerektiini söledi ve şart olduunu ekledi.bende tedirgin olmama rağmen ok dedim yaptırdım ama o nası bi acıydı ya..iğneyle deldi hepsini temizledi sonra asit sürdü ve yüzüm haşlandı sonra 2 gün içinde soyuldu güzel oldu ama geçmedi o sebumlar daha büyük şekilde hala yüzümde.dün kontrole gittim manisada doktora anlattım böle böle die doktor hop oturup hop kalktı bu kesinlikle ve kesinlikle yasak die.şok oldum bu uzman öteki prof anlayamadım ya.. verdiim parayla kaldım valla..
nadixa demişsin ama nadixsa madecassol kesinlikle sürülmemeliymiş çünkü ikisi de sivilceleri azdırırmış onlarda aynı kimyasal peeling gibi kesinlikle yasakmış.dün doktorum öle dedi.çünkü bende yara şeklinde olanlara madecassol sivilcelere de nadixa sürüodum arada dayanamıodum çünkü ama doktor öle diince bıraktım.hiçbirşey sürme dedi sadece bi tane nemlendirici ve uyku ilacı yazdı çünkü şuan senn erken olmamıştır ama aşırı derece de uyku bozukluğu yapıo ben yarasa gibiyim..böle işte istersen sende nadixa kullanma amaç kurtulmaksa azdırmanın anlamı yok dimi :KK1: kafana takılan bişey olursa yardmcı olmaya çalışırım çünkü her türlü etkisini ve yan etkisini yaşadm bu ilacın.. tekrar görüşmek üzere ...

bu arada 1 hafta 0 gündür falan çok ağır bel sırt ağrısı çekiorm parmaklarım kaburgalarım her yerim ağrıo kıpırdayamıorm.dün doktora sordum bana onun içinde ilaç içmemi istemediini söledi çünkü yeterince ağır bi ilaç zaten bu ve ne kadar az tahribat alırsak o kadar iimiş.1 kibrit kutusu büyüklüğünde keçi peniri onu yiyemezsem 1 bardak keçi sütü içmemi söledi hergün.ağrı falan kalmıcakmış.benm gibi kas ve kemik ağrısı çekenlere yardımcı olmak istedim..:KK16:

kızlar 4. aydayım en son doktor roaccutanne yanında eritretin yazdı 2 kez sürdüm çenem pul pul oldu bıraktım aradan 2 gün geçti ellerimin üstünde nokta nokta yara tarzı minik pürüzler oluştu bu normal mi sizce...

canım evet boy ve kilo alıyor..ona göre ayarlıyor..ve henüz yazmadan bir genel
laboratuar sonucu görmek istiyor..benim trigliserit kolestrol değerlerim falan normaldi..
özellikle karaceiğere fazla etki ettiğinden bu değerler önemli..kilolu değilim
on rağman ben 40 civarı başladım 30..20.. die azaltttım ama hiç drekt 10 diye düşmedim.
çünkü günde iki öğün içiyordum bu şekilde çok da yüksek verse dozunu fark etmiyordu..
hatta ben 20+10 kullanırken hepsini birarada içsem olurmu demiştim olur tek öğünde içebilirsin
ama cildinde daha fazla ani kuruluk olur oyusden 20mg sabah 10mg aksam iç demişti.
dozlarım yüksek olduğundan hemen ikinci ayda düselmişti herşey dördüncü ayda da bitmişti.
ama dediğim gibi her ay kan sonuclarını ileterek sorun olmadığını görerek bu şekilde
devam ettik.doz artmaz diye bişey yok laboratuar sonuclarında bi anormallik olmassa dozu artırıp
7-8 ayd bitecek tedaviyi kısa sürede bitirir..
tekrar çıkar mı diye sormusssun..çıkıyor ama asla iltihaplı büyük kıpkırmızı sivilceler şeklinde çıkmıyor..
herkez gibi çenemde alnımda bazen çıkıyor onlarda bir iki gün belli belirsiz durup yok oluyor..
tam oluşamıyor bile..tek tük ve ufak adet dönemlerinde çıkar bitek..
ben çok menunum ve iyi ki kullanmısım diyenlerdenim..
geçmiş olsun

peki ne yemen yada yememen konusunda bilgi verdimi? yagli yememek disinda...birde süt icmek yan etkileri azaltiyormus böylemi gercekten?

Son düzenleme:

peki ne yemen yada yememen konusunda bilgi verdimi? yagli yememek disinda...birde süt icmek yan etkileri azaltiyormus böylemi gercekten?

açıkcası sütle ilgili hiçbir muhabbet geçmedi..:26:
tek dediği sağlıklı beslen meyve sebze ağırlıklı..
yağlı kızartmalardan özellikle uzak dur dedi..
bilmiyorum ama ben ilk kullanımımda kafama çok takıyordum ve
fazlasıyla yaşıyordum yan etkilerini..
sonraki kullanımımda hiç umursamadım kullandığımı bile
cildim kuruduğunda hatırlıyordum..
ozaman bedeni hiç bir yan etkisini görmedim..
ayrıca yüz kuruluğunu problem yapmayın fazla
sorunlu cilt dökülüyor pulpul alttan tertemiz taze bir doku geliyor
yani bunun olmaması problem olurdu..ve ikinci aydan sonra kuruluk oldukca azalacaktır..
zaman ve sabır..bu tedavide anahtar kelimeler..
sonrasını düşünerek mutlu olun..ve sabredin..:KK12:
geçen yıl bu dönemler ben de sıkıntılıydım şimdiyse
çok mutluyum..:KK3:

yani bunun olmaması problem olurdu..ve ikinci aydan sonra kuruluk oldukca azalacaktır..

insallah bende bu sefer dogru düzgün kullanirim doktorum sayesinde... eski doktorum basti 10 mg lik hapi bana 4 ay boyunca hemde hic tahlil falan yapmadil..sonra yeniden cikti zaten... insallah bukez daha bilincli kullandiriryeni doktorum...20 mgyi deneriz sonra 10 a düsürüp 3 gündede ictirebilirm fln dedi.. sanirim bi ay sonra yapicagi tahlile bagli..

Arkadaşlar meraba.. Orta şiddetli aknelerim anck yine de makyaj yapmadan kaapamadan dışarı çıkamıyorum.Çok sıkıldım artık.Çok düzenli olmasalarda bu zamana kadar yani 3 yıldır fln yaşıyorum bu problemi bu 3 yıl boyunca farklı jeller kremler vs..cildim dışarıdan hiçbir tedaviye cevap vermiyor sanırım.en son isotrexin verdi dr. ancak cildimi tahriş etti fena.gittim ara verelim dedi.devlet hastanesindeki dr lar daha güvenilir mantığıyla baska bır dr a devlet hastanesine gttım.baya bı yakındım..o zaman zoretanin dedi.Annem şiddetle hayır diyor..o kadar yan etkili kullanacak birşeyimin olmadığını iddaa ediyor ki vaaar.Çok kararsz kaldım.:KK5:Yan etkileri ciltte o kullanıldığı süre içinde oluştrduğu görünüm çok korkutuyor beni.Kullanaan arkadaşlar orta şiddetli aknesi olupta kullananlar hatta aynı yan etkileri görüyormusnuz vee ilk 3 ay boyunca net bi şekilde fazla fazla bir artışmı oluyor aknelerde..yani kısa sürelerle dşarı çıkıldığında kapatılamıcak kadarmı?? :26: Teşekkür ederiim.. :KK3:

COLOR="Navy"]Ben 2. ayımdayım siwilceler çıkmaya dewam ediyor ama benim yanaklarımdan burnuma kadar olan siyah noktalarım tamamen gitti bu yüzden ne kadar mutluyum anlatamam :KK62:. yıllardır yerleşik duran o siyah noktalardan eser yok tertemiz oldu.çok yumuşak oldu cildim sadece siwilcelerden kalan kızarmalar war we zaten yeni siwilceler çıkıyor ama hiç önemli değil.benim daha 4 ayım war. ilk aydan sonra tahlillerimde hiçbi sorun çıkmadı. kullanmaya korkan arkadaşlara hiçbi şekilde korkmadan bir an önce kullanmalarını tawsiye ediyorum öle abartılı yan etkileri olmuyor.
Ben bir de ayrıca bu ilaca başladım başlayalı süt canawarı oldum :KK70: işe yaradı mı bilmiyorum ama hergün süt içiyorum :nazar:[/COLOR]

nadixa demişsin ama nadixsa madecassol kesinlikle sürülmemeliymiş çünkü ikisi de sivilceleri azdırırmış onlarda aynı kimyasal peeling gibi kesinlikle yasakmış.dün doktorum öle dedi.çünkü bende yara şeklinde olanlara madecassol sivilcelere de nadixa sürüodum arada dayanamıodum çünkü ama doktor öle diince bıraktım.hiçbirşey sürme dedi sadece bi tane nemlendirici ve uyku ilacı yazdı çünkü şuan senn erken olmamıştır ama aşırı derece de uyku bozukluğu yapıo ben yarasa gibiyim..böle işte istersen sende nadixa kullanma amaç kurtulmaksa azdırmanın anlamı yok dimi :KK1: kafana takılan bişey olursa yardmcı olmaya çalışırım çünkü her türlü etkisini ve yan etkisini yaşadm bu ilacın.. tekrar görüşmek üzere ...[/QUOTE]

Çok geçmiş olsun,okurken bile içim gitti,o acı nasıldır kimbilir.
Doktorların farklı farklı söylemleri kafamızı karıştırıyor,olan da bize oluyor ,orta yolu yok mu bunun?Nadixa'yı Zoretaninle birlikte uzman doktor yazdı bana.İlaca başlarken biraz aktif aknem vardı,sabah akşam sür dedi.Gerçi ben pek sık ve düzenli sürmedim ama o aknelerimi geçirdi,arada bir iki çıkıyor ve hemen kuruyorlar şimdi.
Günde 40mg alıyorum ben ama yüzümde pul pul dökülme olmadı hala,dudaklarım çok kuruyor,burun kenarları da hafif bir şekilde.ama yüzüm eskisi gibi çok yağlı da değil.Normal mi bu ilk ayda çok kurumayıp,pullanmaması?Gerçi şimdilik memnunum:KK61:Sadece izlerim var:KK59:

Cildiniz kaçıncı aydan itibaren kurumaya başladı?

kizlar bugün 4. kullanisim.. bugün öglenden beri yürürken farkediyorm.. sadece sol bacagimda dizimde bi agri oluyor ama böyle arkaya dogru gerdigim zaman... öyle cok agrili birsey deil ama birsey hissediyorm böyle..insallah dha kötü olmaz yada hapin yan etkisi deildir.. sizde böyle birsey oldumu?

arkadaşlar bende dün başladım aknetrent e bakalım nasıl olacak her keze iyi akşamlar:87:

Çok geçmiş olsun,okurken bile içim gitti,o acı nasıldır kimbilir.
Doktorların farklı farklı söylemleri kafamızı karıştırıyor,olan da bize oluyor ,orta yolu yok mu bunun?Nadixa'yı Zoretaninle birlikte uzman doktor yazdı bana.İlaca başlarken biraz aktif aknem vardı,sabah akşam sür dedi.Gerçi ben pek sık ve düzenli sürmedim ama o aknelerimi geçirdi,arada bir iki çıkıyor ve hemen kuruyorlar şimdi.
Günde 40mg alıyorum ben ama yüzümde pul pul dökülme olmadı hala,dudaklarım çok kuruyor,burun kenarları da hafif bir şekilde.ama yüzüm eskisi gibi çok yağlı da değil.Normal mi bu ilk ayda çok kurumayıp,pullanmaması?Gerçi şimdilik memnunum:KK61:Sadece izlerim var:KK59:
[/QUOTE]

cnm sen çok takıosun kafana bu kurumayı,kuruma olmazsa şüphelen çünkü bu ilaç kuruma varsa etki edio demektir.benm cildim normalde de kuru belki ben bu yüzden aşırı egzama falan oldum mesela şuan kollarım avuç içi kadar egzama.benmki ilk aylarda deil 2.gün kurumaya başlamıştı gözle görünür şekilde.kurucak dökülcek bölece cilt kendini yenilicek ve sivilceler doğal olarak izleride geççek.çok takma kafana :KK66: bu arada nadixa yı burdan ve başka yerlerden de araştırdım sen doktor yazdı diince bu ilaç kusturuomuş ve ilk iki ay cilt zaten kustuu için kullanmanda sakınca görmemiştir belki ama benm geçmeye başlıo yavaş yavaş dikkat ettim de nadixa sürünce 1 yerine 2 tane çıkıodu.bence yüzüne hiçbişey sürme bana doktor temizleyici ve nemlendirici verdi bunlar bebeklerde bile kullanılıomuş sende bi temizleyici bi nemlendirici başka hiçbişey kullanma nadasa bırak bakalım tedavi bitinceye kadar :):)
bu ilaç adet düzensizliği yapıo mu bilen var mı ? benm bu ay 7 gun önce geldi 4 gun sürdü geçen perşembe bitti ve bugün yine regl oldum dehşete düştüm.bu başka bişeyin belirtisi olabilir mi veya ne bileyim yarın doktora gitmeyi planlıorm.hayatımda ilk defa 1 hafta arayla regl oldum ya dehşete düştüm...bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...

aa sendeki iyi cesaret.. ilacin üzerinde 2 yilmi hamile kalinamaz yaziyor gercekten? ben1 ay diye biliyorum..ben olsam varya ödüm kopar cocugum sakat olur falan diye Allah korusun...

valla biraktiktan sonra yine basliyor.. heralde kullandigin zamanda aldigin doza bagli birazda... neyse bakiyim kullaniyim okadar dudak kuruluguna degicekmi yine bilmiyorum..10 mgde bile dudaklarim nasil kurudu simdi daha cok kurur.. dügünüme ve olursa nisanima kadar cildimin piril piril olmasini istiorum...bugün basliyorum...2012 nisandan sonrada dügünüm olucak ozamana kadar tekrarlamaz heralde...

geç cevapladığım için özür dilerim yoğunlktan pek fırsat bulamıyorm kusra bakmayın lütfen..

haklısın benimki deli cesareti evet. ama ben hiç korkmadım , dedim ya untmuştm aklıma bile gelmedi endişelenmek.
Benim kullandığım dönemde ilacın her tarafında önemli uyarı olarak 2 yıl gebe kalmak sakıncalıdır gibi birşey yazıyordu şuan bilemiyorm tabi. firmalar sürekli geliştiriyor kendini değişmiş olabilir. ama 2 yıl sonra sivilcelerim tekrar patladı buna eminim.

Bu arada ben hiç bir yan etkisini görmedim ilacın, genel olarak hassas bir ildim oldğ için ddaklarım ve ellerim hep kurudur benim sıcakta da soğkta da ep çatlar kendimi bildim bbileli.
Ayrıca yeme konusunda o zamanlar dr.um sadece A vitamini içeren besinleri ve kremleri yasaklamıştı. onun dışında herşey serbestti.

herkese bebek teni gibi cilt diliyorm umarım hepimiz en kısa zamanda kavuşurz.

cnm sen çok takıosun kafana bu kurumayı,kuruma olmazsa şüphelen çünkü bu ilaç kuruma varsa etki edio demektir.benm cildim normalde de kuru belki ben bu yüzden aşırı egzama falan oldum mesela şuan kollarım avuç içi kadar egzama.benmki ilk aylarda deil 2.gün kurumaya başlamıştı gözle görünür şekilde.kurucak dökülcek bölece cilt kendini yenilicek ve sivilceler doğal olarak izleride geççek.çok takma kafana :KK66: bu arada nadixa yı burdan ve başka yerlerden de araştırdım sen doktor yazdı diince bu ilaç kusturuomuş ve ilk iki ay cilt zaten kustuu için kullanmanda sakınca görmemiştir belki ama benm geçmeye başlıo yavaş yavaş dikkat ettim de nadixa sürünce 1 yerine 2 tane çıkıodu.bence yüzüne hiçbişey sürme bana doktor temizleyici ve nemlendirici verdi bunlar bebeklerde bile kullanılıomuş sende bi temizleyici bi nemlendirici başka hiçbişey kullanma nadasa bırak bakalım tedavi bitinceye kadar :):)
bu ilaç adet düzensizliği yapıo mu bilen var mı ? benm bu ay 7 gun önce geldi 4 gun sürdü geçen perşembe bitti ve bugün yine regl oldum dehşete düştüm.bu başka bişeyin belirtisi olabilir mi veya ne bileyim yarın doktora gitmeyi planlıorm.hayatımda ilk defa 1 hafta arayla regl oldum ya dehşete düştüm...bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...

Ya aslında ilacı kullanmadan önce çok kafama takıyordum yan etkilerinden korkuyordum.Ama kullanmaya başlayınca çok da üstüne düşmedim.Kullandığımı bile unuttuğum oluyo,çok şükür dudak kuruluğu,bel ağrısı dışında bi şey görmedim şimdilik. Kuruluğu da düşünmüyordum başlarda ama burda arkadaşlar ille kurumalı diyince merak ettim ben de.Çünkü benim cildim çok yağlıydı şimdi o yağlı his geçti sanki ama pul pul dökülme filan olmadı.Belki ikinci ay olur,40 mg.kullanıyorum belki az geliyodur,doktoruma sorarım. Nadixa bende hiç svilce artışı yapmadı,olanları,kütle şeklinde içte hissettiklerimin ucunu dışarı verdi onlar da bir kaç günde geçti çok şükür.Herkes şimdiden cildin iyi oldu diyor.
Ben daha önce kusmaya neden olan bi tedavi uygulmaşıtım ve yüzüm felaket sivilce dolmuştu,sokağa çıkamıyordum..Bilmiyorum onun da etkisi var mı şimdi böyle iyi olmasında?
Şu an yüzüme hiçbir şey sürmüyorum.Temizleyici bir ürün de alamadım henüz:KK50:
Baya uzatmışım:KK61:,çok teşekkürler yardımın için.Sorduğun konuda bilgim olsaydı yardım ederdim ama yok malesef.

X