Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Canım ben daha ilacın 6. günündeyim ama ben de çok korkuyorum o kusmadan,okula gitmek çok zor olacak ama başka çaremiz de yok ki.Allah yardım etsin de şu çektiklerimize değsin inşallah.
Ben de duymuştum bazılarında işe yaramadığını ya da önce düzelip sonra tekrarladığını ama doktoruma sordum neden böyle oluyor,belli bir etki süresi mi var bu ilacın diye. Bana o kişilerde hormonal nedenlerle de çıkabileceğini söyledi. Yani ona da baktırmalılarmış. Sen şartlama kendini,geçicek de,ilacını kullan ve dua et....

merhabaa.
ilaçlarla herşey yolundadır umarım.sürekli bakamıyorum buraya bu ay sonundaki sınava çalışıyorum sadece sorum olunca gelebiliyorum. kaydirigubbakcemile3

daha önce siyah noktaları çıkardığını okumuştum ilacın.benim birkaç güne bir ayım doluyor ve iki gün önce burnumun üstü baya soyuldu ben de banyodan sonra iyice de yumuşamıştı baktım parmaklarımın ucuyla, yuvarlak daireler çizerek ölü deriyi tamamen çıkardım.sonra baktım gözeneklerim kocaman açılmış mafoldumben burnumun üstü tertemiz oldu gerçi sanki siyah noktam yoktu benim ama neden o kadar açıldı bilemedim.bikaç gözeneği de sıktırdım siyah nokta gibi değil de yağ gibi bişiler çıktı.ay şuan burnum hiç olmadığı kadar temiz sempatiksalakcinni böyle yıkarken gacır gucur sesler çıkıyo o kadar temiz hem çok hoşuma gidiyo çünkü akşam sabah temizlerdim ama bu kadar derinlemesine temizlenmezdi, o yönden çok memnunum ama bu gözenekler beni korkuttu. :gitme: hele o sıktırıp temizlediklerim delik şeklinde büyük büyük.acaba bunlar kapanır mı zamanla?yoksa burnumun üzerinde kocaman gözeneklere mi sahip oldum?. :1closedeyes:
bu bazı kişilerin yazdığı çökme mevzusu mu yoksa??yüzümün diğer kısımlarında olmaz umarım.

gözeneklerin küçülmesi için ne yapabilirim acaba?sabah akşam muhakkak yıkıyorum ve kimyasallara çok güvenemediğimden maden suyu sürüyorum ardından bazen elma sirkesi ile karıştırıp.hani tonik gibi olsun diye.doğru yolda mıyım acaba? :uhm:

canım ılacın yan etkısı cook benım esım kullanmıs 1 ayıı tamamlayamadan bırakmıs bıde dogurganlıgı azaltıyomus haberın olsunn bırazcıkk arastır...

canım ılacın yan etkısı cook benım esım kullanmıs 1 ayıı tamamlayamadan bırakmıs bıde dogurganlıgı azaltıyomus haberın olsunn bırazcıkk arastır...

saçmalamayın doğurganlık niye azalsın? o zaman d. kontrol hapı 100 kat daha tehlikeli bu ilaçtan bu mantığa göre.

eşiniz 1 ay dayanamayacak kadar ne yaşamış merak ettim. en fazla burnu kanar, sırtı ağrır biraz, dudağı kurur, göz hastalığı varsa daha önceden birazda gözü kurur. olay bu. görende nükleer partikül kullanıyoruz zanneder. yapmayın allah aşkına..

kızlar ben bugn gittim doktora. sivilcelerin geçmiş falan dedi. aynaya bakınca benim gördüklerimi görmüyo galba kadın deli mi ne sadece oynamşsın mikrop kapmış dedi. stafine diye bişi verdi sür dedi bakalım sürücem.. ilaçtan önce var olan sivilcelerm geçmedi ya tek yandığım o.
76. günüm :f

kızlar bende zoretanın kullanıyorum son 15 gunum kaldı roaccutane gıbı bır ılaç tum yan etkılerı herseyı aynı canınızı sıkmayın sıvılcelerınızle sıyah noktalarınızlada sakın oynamayın delık kalır ız kalır bu ilaçların şöyle bir özelliği var ılk önce tum cılt altındakı sıyah noktaları sıvılcelerı dısarı kusuyo yanı önce cıkarıyo sonra temızlıyor bende bu böyle olamdı cok faal olmadıgı ıcın bır ıkıtane cıktı onlarda gectı canınızı sıkmayın hatta ben 25 gun sonra nişanlanıcam hala bıraz pembeyım ama dert etmıyorum

hadi sen geçirmişsin bitmiş bişi kalmamış.geçmiş olsun.
şimdi benim sıktırdığım yerler iz mi kalcak yaa burnumun yanları baya gözenekli oldu benim. mafoldumben ben öyle ovuşturmasam gözenekler o kadar açılmayacak mıydı peki?sonuçta içindekiler çıkıyor gözenekler açılıyor hani ya.
ama benim elim alışmış özellikle banyodan sonra yüzümü çok ovuştururum ben yumuşamışken ölü deri gitsin diye.elime nasıl hakim olcam şimdi?

peki siz o kalkan ölü deriyi filan hiç ellemiyor musunuz?ya da kese filan mı yapıyorsunuz duşta?Ben kese sürmem de işte eller durmuyor mafoldumben dayanamıyorum temizlemek kaldırmak istiyorum ovuşturarak o ölü deriyi.zaten benim sivilce izleri de ondan kaldı galiba.çok hoşuma gidiyo öyle siyah nokta sıkayım, sivilce pörtleteyim vs. yazarken ya da başkası söylerken iğrenç geliyor ama o an çok zevkli oluyo lanet olsun. kaydirigubbakcemile3

gözenekler için yumurta akı okudum dün burdan.iyi geliyor diye yazmışlar.olmazsa onu denerim.ama yarın doktora gidiyorum ikinci ayım geldi. yerimseniben ona da sorarım artık.

saç kuruluğu için önerebileceğiniz bir nemlendirici ya da saç kremi var mı ?

bir de ben ikinci ayıma geçtim sivilceler çıkmaya devam ediyor ama henüz bi kuruluk başlamadı yüzümde,ne kadar zaman sonra soyulmaya başlıyor -tatlicadiarzu-

alla alla daha benim ilk günlerde yüzüm kupkuru olmuştu.doktora bir sor bence canım

ikinci ayın bitmesine daha var,ilk günler de benim de kurudu alnım burnum falan soyuldu hep şimdi de kuru ama öyle aşırı bi kuruluk dökülme falan yok :s

Benim 10.günüm ama dudaklarım dışında bir kuruma olmadı,arkadaşlar ilk günlerde kuruma oldu diyince merak ettim herkeste böyle mi?.Gerçi 5.gün filandı hissettim biraz kuruluğu ama doktor nadixa krem vermişti o nemlendiriyor biraz galiba....

meraba ben aknetrent kullanıorm 3. ayım bitio,ilk başladığımda ertesi gün dudaklarım ve yüzüm kurudu.3. gün aynaya baktığımda dehşete kapılmıştım çünkü çatlamıştı artık yüzüm ve dudaklarım o günden beri ne nemlendirici kar edio ne başka bişey kollarım ellerimin üstü afedersiniz kalçama kadar egzama oldu daha 1 hafta sonra doktor bile telaşlandı görünce.kollarım falan geçti ama yüzüm ilk günden bri berbat durumda.sivilcelerimde hiç düzelme olmadı ben ilk ay 30 2. ve bu ay 40mg kullandım biliosunuzdur ki bu tedavide ay deil almamız gereken doz önemli benim tam 84 günüm kaldı ama 84 günde bu yüz düzelir mi bilmiorm.bu arada başladıımda sadece 3 tane sönük sivilcem vardı ama deri altı küçük yağ bezeleriyle doluydu.geçen ay kimyasal peeling yapıldı temizleyip soydular o da hayatımın en acı verici olayıydı.düzelme oldu mu die sorarsanız malesef çünkü anlamıorm ama sanki her geçen beyaz bezenin yerine yenisi gelio sanki..doktorum çok güzel olacak dio benm deil ama onun hala umudu var .. sinirlilik hat safada başlarda nazım geçiodu herkese ama artık eşimle falan kanlı bıçaklıyız artık katlanamıo bu saçmasapan sinirime..burun içi kuruluğu aşırı derecede yaşadım heran kanar akar ama şükür bi o geçti :):) benm bu tedavi sürecinde bu güne kadar yaşadıklarım bunlar.. umarım sizler daha hafif atlatıp daha güzel sonuçlar alırsınız..

bu arada sivilcelerim aşırı çoğaldı,hemde sadece 2. haftada ve hala aşırı acı vererek tam gaz kusmaya devam edio şuan aktif 5 tane var bide uyarım havluya silerken falan dikkat edin havluda kalıo bazen ve kopan sivilcelerin yeri delik olarak size miras kalıo .. :)

isterseniz size kullanmanız gereken doz miktarının hesabını yazayım ne kadar daha kullanmanız gerektiğini rahatça hesaplayabilrsiniz:
kilo x 120 = almanız gereken toplam doz.
kullandığınız mg x 30 = 1 ayda aldığınız doz
burdan kullandıklarınızı hesaplayıp toplam dozdan çıkarıp 30 a bölerseniz kaç gün daha kullanmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz.bana doktorum bunu özellikle yazıp verdi. her doktor hesaplamaz bende olmayabilirim bunu takip et burda önemli olan ay deil alman gereken doz dedi. yorumları okurken dikkatimi çekti kaç kutu kullandınız falan die sorulmuş yanılmayalım birbirimizi de yanıltmayalım.kiloya ve alınan doza göre değerlerin gidişatına göre bu tedavi 10 aya kadar uzuomuş bazılarına 2 kür uygulanıomuş ama hayatımız boyunca bu ilacın içindeki izotretinionin maddesini kilomuz x 120 mg dozunda almamız gerekiomuş bilginize...

Elin, yüzün dudakların her tarafın kuruyor .Hatta kullandığın süre boyunca göz kuruluğu bile yapıyor. Sabredip tedaviniz bitirince çektiğiniz sıkıntılara değiyor.Bende günde 30 mg dan 7 ay boyunca kullandım .sınuçtan memnunum şuan

]anlatsam roman olur yha o kadar cok yasadım ama ynı baslayacklrı korkutamadan kısaca özetleyebilirim sanırım bn 50 kılo olmama ragmen 40 mq la basladım her ay dıılde ıkı ayda bır tahlıl yaptırdım son kalan 3 ayımıda 60 mq devam edıorumm en buyuk probmım dudaklrım oldu cnku nemlndırıcmı usenqclık yapıp kullanmadım suanda olduqu qıbı:) ama surklı kullandıqımda eskısınden bıle ıı dudaklara sahıp oldum lens kullanıorum bu konuda problm yasamadım ılk basladıqımda hafıf burun kuruluqu yasadım 3 qun kadr fln qoz kuruluqum olmadı hiç yuzumde yaralr oldu 2. ayımda fln bn 1 hafta ole dolstım cok kotuydu snr saglık ocagına ındım bı krem yazdı 1 qnde qectı ondan snr en ufak olyda saglık ocaqına ındım ama 2 aydansnr qerek kalmadı yuzum ise ılk 2 hafta da qecmıs qıbydı epeyce azlmıstı ama 3 ayda bı artıs oldu ama cok dııl allha sukur suan hıc sıvılcem fln yok sadce ondan once de olan ızlrım var son 3 ayda yasadıqım tek problm saçlarım okadr cok dokuluo kı anlatamam ama sole bı durum var bn kılomun cok ustunde ılac kullanıorum sanmaın kı cok sıvılcem vardı aslında yokyu ama surklı nuks edıodu bn bu sbble cok asırı doz alıorum yhanı 40 mq yhada 30 mq kullanan olcaksa hıc korkmasınlar bn kı 60mq la mutluyum dktrum dalga bıle gecıor sn 80mg a bıle dayanırsın dıe bi onmlı tavsıye daha kndınıze ii bir doktr bulun ve ona qüvenin..[/QUOTE]

Son düzenleme:
anlatsana tedavi sürecini..

anlatsam roman olur yha o kadar cok yasadım ama ynı baslayacklrı korkutamadan kısaca özetleyebilirim sanırım bn 50 kılo olmama ragmen 40 mq la basladım her ay dıılde ıkı ayda bır tahlıl yaptırdım son kalan 3 ayımıda 60 mq devam edıorumm en buyuk probmım dudaklrım oldu cnku nemlndırıcmı usenqclık yapıp kullanmadım suanda olduqu qıbı:) ama surklı kullandıqımda eskısınden bıle ıı dudaklara sahıp oldum lens kullanıorum bu konuda problm yasamadım ılk basladıqımda hafıf burun kuruluqu yasadım 3 qun kadr fln qoz kuruluqum olmadı hiç yuzumde yaralr oldu 2. ayımda fln bn 1 hafta ole dolstım cok kotuydu snr saglık ocagına ındım bı krem yazdı 1 qnde qectı ondan snr en ufak olyda saglık ocaqına ındım ama 2 aydansnr qerek kalmadı yuzum ise ılk 2 hafta da qecmıs qıbydı epeyce azlmıstı ama 3 ayda bı artıs oldu ama cok dııl allha sukur suan hıc sıvılcem fln yok sadce ondan once de olan ızlrım var son 3 ayda yasadıqım tek problm saçlarım okadr cok dokuluo kı anlatamam ama sole bı durum var bn kılomun cok ustunde ılac kullanıorum sanmaın kı cok sıvılcem vardı aslında yokyu ama surklı nuks edıodu bn bu sbble cok asırı doz alıorum yhanı 40 mq yhada 30 mq kullanan olcaksa hıc korkmasınlar bn kı 60mq la mutluyum dktrum dalga bıle gecıor sn 80mg a bıle dayanırsın dıe bi onmlı tavsıye daha kndınıze ii bir doktr bulun ve ona qüvenin..

Merhaba, geçmiş olsun diyeyim de inşallah bütün sıkıntılarınız geçsin en kısa zamanda. Baya etkilenmişsiniz ama hiç düzelmeyeceğini düşünenler bile sonuç iyi diyor inşallah kurtuluruz bu dertten . Üzmeyin kendinizi. O kusmayı olabildiğince hafif yaşamayı istiyorum ama bakalım nolacak. Benim de dudağım, ağız çevrem ve burnumun kenarları kurumaya başladı. Hala yüzüme bir nemlendirici kullanmıyorum.o nadixa'yı da ne kadar kullanıcam bilemiyorum. Dudaklarıma vazelin sürüyorum, arko'nun en yağlısı da iyi ygeliyor. Bir kaç ürün denedim ama şimdilik bunlar daha iyi yaptı. Sinirlilik ve ağlama hissi ve uyku isteği yaptı bana da...Ya sabır diyip dayanıyorum şimdilik
Yalnız bir şeyi anlamadım neden tedavi bitmeden kimyasal peeling yaptırdınız? Ben tedaviden 6 ay sonra izler için yapılabilir diye biliyordum. Doktorunuz mu önerdi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…