Sivilceli Ciltler Sivilceler için Aloe Vera

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

helinnel

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2013
19
2
Kızlar ben 19 yaşındayım ve 2 senedir sivilcelerle uğraşıyorum...
Son dönemler yüzüm iyice kötüleşti.Aslında sivilceler 1 haftada geçiyor ama izleri 2 ay 3 ay...
Bunun için doktora gittim ve bana bir hap verdi gece kullan dedi (uyku yapıyormus), Ketoral Şampuanı verdi yüzüne sür ve 2 dk beklet dedi günde 1 defa. Ardından da Nerisona-c krem verdi (akşam yatmadan sür diye)
Ben kullandım ve 10 gün boyunca yediklerime de dikkat etmeme rağmen hiç sonuç alamadım.Çok az azaldı ama bu sefer de kuruluk yaptı...Tekrar gittim doktora. Hapı ve Kremi kes dedi. Bana Pirdolin verdi bu sefer. Neyse onu da kullandım ama nafile...(tam 20 gün pirdolin kullandım)

Şimdi annemlerin yanına geldim İstanbul'a (normalde İzmirde öğrenciyim) Annem bana ilaç kullandığım için çok kızdı çünkü o ilaçlar emilip vücuda karışıyormuş ve vücutta atık madde birikiyormuş. Bu arada bizim evin balkonunda 2 saksı aloe vera vardır. Annemde günde 2 defa zorlaa yüzüme sürdü aloe veraları :)) Aloeveraları bıçakla yarıp içindeki jel kıvamındaki sıvıyı yüzüme sürdü. Yarım saat bekleyip yatıyordum ( tam yesin diyee)

5 gündü kullanıyorum ve yüzümdeki izler yatışmaya başladı, sivilceler söndü,yüzüme renk geldi) Tam olarak geçmedi tabii ki sonuçta 5 gün kullanıyorum ama bence 1 ay kadar kullansam yüzüm pürüzsüz olur :)

Derken aloeveraları internetten araştırdım ve aloevera "hücre yenilenmesini sağlıyormuş"
Zaten annemde elindeki yaşlılık lekelerine kullanıyor.
Bence deneyin kızlar doğal yöntem :)
Sakın kimyasal içerikli ilaçlar da kullanmayın bunlar cilt katmanımızı inceltiyor ve vücudumuza zarar veriyor)
Zaten çoğu cildiyecide başından atıyor ilaç vererek ( ki sözüm meclisten dışarı)

sağlıklı kalın (K) <3

Canııımm o ilaçlarıı bnde kullandım. Hemde kan alınıp aylık kontrolü olan haplardan vermiştii. Fakat Doktorum kan almadan başlattı bana.Benim de hiç aklıma gelmedii,sonuçta her zaman alıp kullandığmız bişey değil. Annem çok karşıydı içme zararlı falan diyodu sürekli. Arkadaşımda görmüştüm tedavisi bitince yüzü bebek olmuştu.Herneyse sonra çevremdeki herkez bişey deyince 2 hafta sonra kontrole gitme gereği hissettim. Yüzüm tam kusma evresindeydi. Kan aldırdım ve doktoruma sonucu göstermeye gittim inan duyduklarım karşısında şok olmuştum karaciğer emzimlerimi 4 katına çıkarmış. Bunu yazan doktor bir bana bir kağıda bakarak ben mi yazdım bu hapıı falan demiştii. Hapı anında kestiler. Yüzüm yanık gibiydii :KK43:(( Aylarca gastroloji polikliniğinden çıkamadım. 2 haftada bir kan aldırıp emzimleriin düşüp düşmediğine bakılıyordu. Karaciğerim hasar gördüü. Ultrasyona falan girdim defalarca.. bir de bunları yaşadığım zaman üniversiteyi yeni kazanmıştım. Yüzüm çok kötüydüüü :KK43: Hap kullanımım falan yasaktı, ağrı kesiciyi bile çok çok zora düşmedikçe almadım. O zmnlar krem bile vermemişti başka doktorlar yüzüm için, o da karaciğere emilip gidiyor diye.. Allahtan şükürler olsun düzeldiiiii , kendiliğinden suratımm..Burdan bu hap kullanan arkadaşlarıma aman amann güvenmediğiniz doktora özelmiş şuymuş buymuş teslim etmeyin kendinizi. Bana bu hapı veren doktor da özeldeydii. Ama benimde şu an için tek sıkıntım yüzümde sivilce çıkmıyor. Çok nadir ama çıkınca izi gitmiyor..

Çok üzüldüm canım...seninki de beter bir durum ama iyileştiğine sevindim :)
Benim hala izler duruyor..Küçük küçük izler ama felaket rahatsızım bu durumdan.İlaç kullanamıyorum malum.Bakalım..ne zamana geçer :KK43:

merhaba :80: ben de sivilcelerim için bazı ilaçlar kullanıyorum. 1 ayı geçti sanırım ve iyi de geldi aslında ama tam olarak geçmedi. ayrıca yüzümde sivilce izleri ve siyah noktalar var :KK14: bizde de aloe vera bitkisi var ve denemek istiyodum fakat direkt cilde sürülür mü yoksa bir şeyler karıştırmak gerekli mi emin olamıyordum.. yarın ben de deniyim en iyisi.

canım peki sen yarım saat bekletip yıkadın mı yoksa öyle mi yattın?

Canım valla...önce soğuk suyla gece yatmadan bir güzel yüzümü yıkadım. ardından aloe vera kopardım bir tane. Bıçakla ikiye ayırdım. Jelimsi özünü yüzüme boca ettim. yarım saat bekledim(iyice emmesi için) sonra yattım. Sabah kalktığımda da yıkadım soğuk suyla, masaj yaparak...bu kadar. ciltte soyulma yapıyor ilk gün(yenilediği için cildi) Bu arada ilaçla aynı anda kullanılır mı o konuda bi fikrim yok canım...ben sadece aloe vera kullandım. ve dışarı çıktığımda güneş koruyucu bu kadar. (güneş koruyucu nemlendiriyordu sabah)

Son dönemler yüzüm iyice kötüleşti.Aslında sivilceler 1 haftada geçiyor ama izleri 2 ay 3 ay...
Bunun için doktora gittim ve bana bir hap verdi gece kullan dedi (uyku yapıyormus), Ketoral Şampuanı verdi yüzüne sür ve 2 dk beklet dedi günde 1 defa. Ardından da Nerisona-c krem verdi (akşam yatmadan sür diye)
Ben kullandım ve 10 gün boyunca yediklerime de dikkat etmeme rağmen hiç sonuç alamadım.Çok az azaldı ama bu sefer de kuruluk yaptı...Tekrar gittim doktora. Hapı ve Kremi kes dedi. Bana Pirdolin verdi bu sefer. Neyse onu da kullandım ama nafile...(tam 20 gün pirdolin kullandım)

Şimdi annemlerin yanına geldim İstanbul'a (normalde İzmirde öğrenciyim) Annem bana ilaç kullandığım için çok kızdı çünkü o ilaçlar emilip vücuda karışıyormuş ve vücutta atık madde birikiyormuş. Bu arada bizim evin balkonunda 2 saksı aloe vera vardır. Annemde günde 2 defa zorlaa yüzüme sürdü aloe veraları :)) Aloeveraları bıçakla yarıp içindeki jel kıvamındaki sıvıyı yüzüme sürdü. Yarım saat bekleyip yatıyordum ( tam yesin diyee)

5 gündü kullanıyorum ve yüzümdeki izler yatışmaya başladı, sivilceler söndü,yüzüme renk geldi) Tam olarak geçmedi tabii ki sonuçta 5 gün kullanıyorum ama bence 1 ay kadar kullansam yüzüm pürüzsüz olur :)

Derken aloeveraları internetten araştırdım ve aloevera "hücre yenilenmesini sağlıyormuş"
Sakın kimyasal içerikli ilaçlar da kullanmayın bunlar cilt katmanımızı inceltiyor ve vücudumuza zarar veriyor)
Zaten çoğu cildiyecide başından atıyor ilaç vererek ( ki sözüm meclisten dışarı)

sağlıklı kalın (K) <3

canım hadi sen 19 yaşındasın da sivilcelerin var.bana ne demeli 32 yaşındayım ağustos 29 sa evleniyorum koskoca kadın olcam halen sivilcelerle uğraşıyorum:KK43:(artık bıktım.zamanında roakutan bile kullandım önce geçti sonra tekrar hortladı....düğüne kadar iyileştirmem lazım,aloa verayı bir deneyeceğim kesinlikle.işte onları da düzenli yapmak lazım bakalım umarım faydasını görürüm.çok sağol.öptüm canım

Canııımm o ilaçlarıı bnde kullandım. Hemde kan alınıp aylık kontrolü olan haplardan vermiştii. Fakat Doktorum kan almadan başlattı bana.Benim de hiç aklıma gelmedii,sonuçta her zaman alıp kullandığmız bişey değil. Annem çok karşıydı içme zararlı falan diyodu sürekli. Arkadaşımda görmüştüm tedavisi bitince yüzü bebek olmuştu.Herneyse sonra çevremdeki herkez bişey deyince 2 hafta sonra kontrole gitme gereği hissettim. Yüzüm tam kusma evresindeydi. Kan aldırdım ve doktoruma sonucu göstermeye gittim inan duyduklarım karşısında şok olmuştum karaciğer emzimlerimi 4 katına çıkarmış. Bunu yazan doktor bir bana bir kağıda bakarak ben mi yazdım bu hapıı falan demiştii. Hapı anında kestiler. Yüzüm yanık gibiydii :KK43:(( Aylarca gastroloji polikliniğinden çıkamadım. 2 haftada bir kan aldırıp emzimleriin düşüp düşmediğine bakılıyordu. Karaciğerim hasar gördüü. Ultrasyona falan girdim defalarca.. bir de bunları yaşadığım zaman üniversiteyi yeni kazanmıştım. Yüzüm çok kötüydüüü :KK43: Hap kullanımım falan yasaktı, ağrı kesiciyi bile çok çok zora düşmedikçe almadım. O zmnlar krem bile vermemişti başka doktorlar yüzüm için, o da karaciğere emilip gidiyor diye.. Allahtan şükürler olsun düzeldiiiii , kendiliğinden suratımm..Burdan bu hap kullanan arkadaşlarıma aman amann güvenmediğiniz doktora özelmiş şuymuş buymuş teslim etmeyin kendinizi. Bana bu hapı veren doktor da özeldeydii. Ama benimde şu an için tek sıkıntım yüzümde sivilce çıkmıyor. Çok nadir ama çıkınca izi gitmiyor..

kesinlikle katılıyorum.aman karaciğer enzimlerinize baktırmadan,gerekli kontrolleri yaptırmadan hiç bir ilacı hele bu sivilce için olan ağır ilaçları kullanmayın.ben de kullandım zamanında roakutan ama ayda bir kan verip değerlerinize baktırmanız gerekiyor aman ihmal etmeyin...

Kızlar aleo vera bitkisini yüzü için kullanan var mi ben bi kaç yerde okudum baya etkisi varmış deneyen varmı acaba ben özellikle sivilce ve izleri için kullananlara soruyorum nasıl kullanıyorsunuz ve faydası varmı gerçekten

Aloe Vera çok yararlı bir bitki - cilt sorunlarınızda, kesik yanık gibi durumlardan tutunda birçok faydası var... Bitki yetiştiriyorsanız evinizde mutlaka deneyin...
Ben şampuanımdan duş jelime sıvı el sabunumdam kremlerime kadar ve hatta dudak stiğine kadar aloe vera ürünlerini kullanıyorum... kimyasal içerikli hiçbirşey kullanmıyorum artık.. makyaj ürünlerim dahil... çünkü öyle şeyler okudum ki resmen hastalık saçıyorlar :KK43: ürün kullanamıyorsanız bile mutlaka bitkiyi evinizde yetiştirin ve kullanın... Sedef egzema ve mantar dahil tüm cilt sorunlarınızda kullanın.. sadece bitki alerjiniz olup olmadığını test edin önce... el bileğinizin iç tarafına biraz sürün bekletin - reaksiyon göstermiyorsa kullanın lütfen...

sağlıklı kalın (K) <3
Merhaba sivilcelerinize çözüm buldunuz mu

Ben odamda aloe vera besliyorum hem beslemeyi hemde yüzüme kattığı güzelliği seviyorum arada bıçakla kesip yüzüme sürüp öyle uyuyorum benm alnımda düz siğiller vardı ne yapdiysam 3 yıldır geçiremedm dahada çogaldı. Hastane kapılarında çok canım acıyor diye ağladıgımı biliyorum yüzüme herseyi denedigm icn aloe verann sivilcelere iyi geldigi i duyunca alnima süreyim dedim.Akllma geldikce aloe vera sürdüm (3 defa ) benim mutlulugumu kimse bilemez şuan yok denecek kadar az kaldı yaklasik 1 ayda kayboldular simdi hergüm sürmeyi düsünüyorm. Aloe veralarm odamda yerini çok sevdiler çogaltıp evn heryerini bu müthiş bitkilerle doldurmak istiyorum

Mrb kızlar bende yeni aldim bitkiyi internetten gunde iki defa suruyorum ama faydasini gormedim acaba gecemi surmem gerekiyor bide güneş kremide kulanmiyorum günes lekeleri icin sogan suyu ve elma sirkesi kulaniyorum yatmadan once bir saat bekletiyorum yikiyorum yuzumu malesef onunda ne yan etkisini gördüm nede faydasını sadece yüzüm yumuşacık yapiyor ayriueten 3 4 gun akneler icinde yumurta akı kulaniyorum bide sabah uyaninca pirinc kepek yagini suruyorum yuzume onunda boseyini gormedim :kızgın::kızgın: resmen yüzümü deneme tahtasına cevirdim ama bıkmadan usanmadan bunları yapicam bir iki ay eger faydasını veya yan etkisini gormesem iki ay sonra birakocam bıktım artik cok yoruldum bana yardimci olursaniz sevinirim bide benim cildim yaglimi yagsizmi veya karmami hicccc bisey anlamadim cevabinizi bekliyorum simdiden teşekürler

Mrb kızlar bende yeni aldim bitkiyi internetten gunde iki defa suruyorum ama faydasini gormedim acaba gecemi surmem gerekiyor bide güneş kremide kulanmiyorum günes lekeleri icin sogan suyu ve elma sirkesi kulaniyorum yatmadan once bir saat bekletiyorum yikiyorum yuzumu malesef onunda ne yan etkisini gördüm nede faydasını sadece yüzüm yumuşacık yapiyor ayriueten 3 4 gun akneler icinde yumurta akı kulaniyorum bide sabah uyaninca pirinc kepek yagini suruyorum yuzume onunda boseyini gormedim :kızgın::kızgın: resmen yüzümü deneme tahtasına cevirdim ama bıkmadan usanmadan bunları yapicam bir iki ay eger faydasını veya yan etkisini gormesem iki ay sonra birakocam bıktım artik cok yoruldum bana yardimci olursaniz sevinirim bide benim cildim yaglimi yagsizmi veya karmami hicccc bisey anlamadim cevabinizi bekliyorum simdiden teşekürler

Ben size Dermatest ve Alman Saglik Bakanligi onayli etkisini kanitlamis aloe vera urunleri tavsiye etsem kullanir misiniz?

Ben size Dermatest ve Alman Saglik Bakanligi onayli etkisini kanitlamis aloe vera urunleri tavsiye etsem kullanir misiniz

Neyi nasil kullandiniz acaba, bilgi vermeniz mumkun mu?
Valla orijinal bitkisini de sürdüm bi markanın jelini de.Bence önce içsel bi sıkıntı var mı diye kontrol ettirilmesi lazım. Artık harekete gecicem.Cildiyeye gidiyorsun seni herkese verdiği ilaçlarla yolluyor bi kontrol yap bi test yap.

ya bende aleo verayı 2 aydan fazla kullanıyorum sivilcelerime hiç bir çözümü olmadı ama sivilcem olmayan yerleri beyazlatıp güzelleştirdi. bazen aleo vera ve tatlı limonu birleştirip kullanıyorum bazende sadece aleo verayı. bu arada bende aleo verayı saf bitki olarak kullanıyorum böylesi daha mantıklı geliyor ama dediğim gibi neden sivilcelerime fayda etmiyor onu anlamadım ve aleo veranın bende iki türü var birisi açık yeşil az dikenli bol jelli diğeri koyu kalın orta jelli ama çok sıvımsı ya açık renkli olan sanki daha cok işime yaradı onuda 2 bucuk ay deneyeceğim paylaşırım <3 bence sizde kremleri çöpe atın aleo vera çok faydalı vallahi badem yagıyla hint yagıyla karıstırıp saçımada sürüyorum bazen güzel bi uzama gösterdi.

X