Sivilceli Ciltler Sivilce ve sivilce izlerim

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
bloğumda bu konu ve cilt bakımıyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhablar bende 2 haftadır kullanıyorum. Doktora gitme sebebim burnumdaki siyah noktalardan yılmam ve burnumun yanlarındaki mor görüntüydü. Doktor o mor görüntü geçmeyebilir genetik yapından dolayı olabilir ama siyah noktalar için bi krem verebilirim dedi ve oximin jel verdi. Şuan 2 hafta oldu yaklaşık evet siyah noktalarım geçti morluklar geçmedi. Geçer mi bilmem. Ama sanmıyorum çünkü gram değişiklik yok o bölgede. Krem hakkında şunları söylemek istiyorum. Sürdüğüm zaman ilk 1 saat yüzümü çok yakıyor. Yüzümde soyma yapmadı yada herhangi değişik hiçbir şey yaşamadım. Kurutmadı da. Cildim karma ama yağlı olan kısımlarda devasa yağlı yani. Ben kremi 2 günde bir gece yatmadan sürüyorum ve buzdolabında muhafaza ediyorum. Krem sürmediğim gün aloe vera sürüyorum. Bunun haricinde yüzüme aloe vera sürdüğüm gecenin sabahı peeling uyguluyorum. Krem sürdüğüm günün ertesi de kil maskesi yapıyorum. Yağlı ve karma ciltler için özel temizleyici ve toniği ise düzenli olarak kullanıyorum. Sadece krem mi geçirdi siyah noktalarımı yoksa tüm bu yaptığım herşeyin bir bileşimi mi bilemicem :)

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Yüzüm kendimi bildim bileli aşırı derecede kırmızı ve özellikle çenemde kistik yani deri altında kalan, yüzeye çıkmayan sivilceler var. doktora gittiğimde kızarıklığımın sebebinin roza olduğunu söyledi ve buna yönelik tedaviye başladık. Aynı zamanda kistik akne tedavisi de görüyorum ve ikisini beraber yürütmekte çok zorlanıyorum. Yüzünün kızarıklığı için nacizane önerim biodermanın sensibio yüz temizleme jeli ve photoderm güneş kremi olabilir, ben renkli olanı kullanıyorum. Sensibio serisi zaten kızarıklıklar için geliştirilmiş bir seriymiş bana da doktorum söyledi. Güneş kremi çok önemli bu arada. Oximin jeli de sivilce problemim için kullanıyorum ve tüm yüzüme uygulamamaya çalışıyorum çünkü sürülen yerleri inanılmaz kurutan bir ilaç. Yanında yüz temizleme jeli olarak tto sıvı sabunla günde iki kez yüzümü yıkıyorum. Ama oximini sürdükten sonra yüzü nemlendirmek aşırı önemli çünkü aksi takdirde yüzün kanayabilir. Ben bioderma atodermin balmını kullanıyorum, aynı serinin kremine oranla çok daha yoğun olduğundan.

Karaciger temizligi yap.O bedava.

Moralinizi bozmayin. Bazi insanlar abartirlar. Ben contractubex kullanmani öneririm. Ayrica güneş kremini hayatin boyunca ihmal etmemelisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…