Sivilce derdi,Ne Yapmalıyım?

Feyza95

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2016
40
2
29
Merhaba bayanlar.Benim bi problemim var canimi çok sıkan.Benim dogustan pırıl pırıl bi cildim vardi elhamdulillah.Ama nolduysa ergenlikte bile bi tane sivilce atmayan suratim 20 yasindan sonra sivilce kaplandi şu an 21 yasindayim ve 1 senedir devam ediyo.Clindoxyl acnemix türevi jelleri kullandim ama yine cikmaya basladilar.En son kökten çözum acnetrent verdi su kirmizi receteli sivilce ilaclarindan.1 ay olmadan pırıl pırıl yapti cildimi.ama psikolojik acidan sıkınti verdi cok kötu oldum dayanamadim yarida bıraktim.Simdi yeniden ciktilar suratim cok kötu ve 5 ay sonra dugunum var sözum nisanim hicbirinde bu halde olmak istemiyorum makyajla bile cok farkediliyo cirkin duruyo.Acil suratimin düzelmesi lazim cunku psikolojik acidan gercekten cok morelim bozuluyo.Sizce bu dönemlerim icin tekrar acnetrente baslamalimiyim? Baska bi çözum yok gibi gorunuyo kremler çözum deil.Çok sıkıştım.Napmaliyim?

Gün içinde fondoten, pudra, güneş kremi kullanıyo musun ?

Acnetrente yi oyle yarida birakmamalisin, baslicaksan tam basla sonuna kadar kullan, doktor kontrolunde. En iyi cozum o. Ama malesef geri gelebiliyor. Ben dort sene once kullandim simdi baya cogaldilar eskisi kadar olmasada. Bende 21 yasindayim bu arada.
Simdi acnelyse diye bir kreme basladim, bakalim nolucak

Cildiniz yagli mi, kuru mu? Eger cildiniz kuruysa, sivilcelerinizin sebebi baska birseydir. Roacutane turevi ilaclar, cilt yaglanmasi swbebiyle cikan sivilceler icin etkilir yalnizca.

Ya kullanirim o problem deil bu sefer nişan arefesinde kötu olmaktan korkuyorum.bende depresyon yapmisti gecen kullandigimda cok etkiledi o yuzden cesaret edemiyorum.ama simdi de en temiz cozum o gibi geliyo napicam bilmiyorum cok kafama takiyorum aynaya bakmak bile istemiyo cnm

Yalniz bu ilaclar, kullanmaya basladiginiz ilk 1 ay, olasi butun sivilceleri gun yuzune cikariyor ilkin. Kullanmissiniz zaten bilirsiniz. Yani ilk ay suratiniz mayin tarlasina donebilir. O nedenle durup durup da dugune bir ay kala baslamayin. Daha erken baslamaniz lazim.

Doktor size bir ilaç vermiş, bunu gerektiği dozda gerektiği sürede kullanmanız gerekirdi ama yarım bırakmışsınız. Evet psikolojik yan etkileri olabiliyor bu ilaçların haklısın ama tedaviyi her yarım bırakıp yeniden başladığında vucut ilaca karşı duyarsızlaşmaya başlıyor ve diyelim 2 ayda tedavi sağlanacakken süre 3 aya çıkıyor. Yapmayın yani, ya ilaca başlayıp reçete edildiği şekilde kullanın ya da yeniden başlamayın.

Yok başlasam hemen bugun yrn baslicam da cesaret edemiyorum.Bende gecen sefer depresyon yapti o yuzden birakmak zorunda kaldim 1 ay dolmadan.Simdi korkuyorum bu güzel zamanlarda bi daha kötü olurum psikolojik olarak falan..çok sıkıstim napsam olmuyo(

Dedigim gibi, psikiyatr kontrolunde kullanin ilaci. O size gerekli tedaviyi uygulayacaktir. Sizien iyi sekilde yonlendirir.

Ama o ilaç yarıda bırakılır mı hiç? Daha da azacak şimdi sivilceleriniz. Mutlaka dermatoloğa gidin en mantıklı çözümü doktor önerebilir..

Bende 10 senedir sivilceyle bogusan birisi olark altin kurali ogrendim" yuz temizligi".
Bu gercekten boyle.
Hergun hergun full temizleme/ bakim. Hic aksatmadan. Su gunler bakimi biraz saldim ve bi baktim sivilcelerin ardi arasi gelmiyor. Dedigim gibi kural yuz temizligi.
Ben senin yerinde olsaydim bi cildiyeye giderdim ve yuz bakimi ayarlardim. Cilt analizinin ardindan cildime en uygun yuz temizleme jelini ve nemlendirici serisini temin ederdim. Her gece ama her gece aksatmadan devam ederdim.

Ben su son gunler haric" sivilcesiz kiz" olarak bilinirdim. Cunku gercekten dikkat ederdim. Insallah yne toparliyxam.

Acnetrente dediginiz roactune 'a denk bir ilacmi?
Ben de onu kullanıp yarıda bıraktım yeniden çıkmaya basladilar simdilerde. Stres kaynaklı sanirim

Canim kullandığın ürünler nedir acaba yazarmisin

Canim kullandığın ürünler nedir acaba yazarmisin

Benim cildim cok dengesiz bi cilt canim. T bolgem yagli, diger taraflar kuru ve hassas, bunun uzerine sivilceye megilli. Kullandigim urun hassas ciltlere ozel( sivilce megilli)olan la roche posay effaclar yuz temizleme jeli. Yani sira bu markanin nemlendiricilerini sevmedigimden baska bi marka " eucerin" den nemlendirici kullaniyorum, ozel mat formuluyle T bolgemi ve sivilcelenmeyi onleyen bi nemlendirici. Hr gece ayrica bi aloe vera jeli surerim yuz temizleme jelinden snra. Sabah durularim.

Roche posheyi doktor banada vermişti temizleme köpüğüydu canım. Teşekkür ederim.aloe vera izlerimi geciriyo acaba? Bide onun markası ne

Canım ben de kullandım. Hem de üç kere iki üç sene arayla. En son kullandığımda üç ay kullandım dayanamadım o kuruluğa ve bıraktım. Bence üç ay kullanabilirsin. İki ayda da cildin toparlanır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…