Sivilce derdi,Ne Yapmalıyım?

Roche posheyi doktor banada vermişti temizleme köpüğüydu canım. Teşekkür ederim.aloe vera izlerimi geciriyo acaba? Bide onun markası ne

Aloe vera jelini ben avrupa oldugum icin bi aktardan aliyorim canim, ozel bi markasi yok oyle. Ama icerigi diger aloe gera kremlerine nazaran daha yogun aloe vera iceriyor. Dogal bi aktar oldugu icin 98% oraninda. Turkiyede pek kolay bulunamadigini duymustum, bi ara bu kremin sivilcelere cok cok faydasini gordugumde actigim bi konumda arkdaslar yazmisti. Ama sonuc olarak benimkisi 98% oranindaysa sen git cicekciden bitkisini al 100% aloe vera olsun seninkide, daha super olur. Aloe vera yuzdeki yag oranin dengeler, sivilce iltihaplarini onler. Yuzdeki sivilcelerin cabucak olgunlasmasini saglar ve cabuk iylestirir canim. Dedgim gibi ben faydasini gordum. Tam rocuatane ilacina basliycaktimki bi arkdasin aloe vera tavsiyesine " eh ise yaramaz ama onuda deniyim bakalim ayip olmasin kiza"dememle tanistim.

Istersen actgim konulardan ara bul, yuz temizleme rutinimi sira sira yazdim belki birisinin isine yarar diye.

Merhaba bayanlar.Benim bi problemim var canimi çok sıkan.Benim dogustan pırıl pırıl bi cildim vardi elhamdulillah.Ama nolduysa ergenlikte bile bi tane sivilce atmayan suratim 20 yasindan sonra sivilce kaplandi :KK43: şu an 21 yasindayim ve 1 senedir devam ediyo.Clindoxyl acnemix türevi jelleri kullandim ama yine cikmaya basladilar.En son kökten çözum acnetrent verdi su kirmizi receteli sivilce ilaclarindan.1 ay olmadan pırıl pırıl yapti cildimi.ama psikolojik acidan sıkınti verdi cok kötu oldum dayanamadim yarida bıraktim.Simdi yeniden ciktilar suratim cok kötu ve 5 ay sonra dugunum var :KK43: sözum nisanim hicbirinde bu halde olmak istemiyorum makyajla bile cok farkediliyo cirkin duruyo.Acil suratimin düzelmesi lazim cunku psikolojik acidan gercekten cok morelim bozuluyo.Sizce bu dönemlerim icin tekrar acnetrente baslamalimiyim? Baska bi çözum yok gibi gorunuyo :KK43: kremler çözum deil.Çok sıkıştım.Napmaliyim?
Maya maskesi yada kil maskesi , doğal ve memnunum

Merhaba bayanlar.Benim bi problemim var canimi çok sıkan.Benim dogustan pırıl pırıl bi cildim vardi elhamdulillah.Ama nolduysa ergenlikte bile bi tane sivilce atmayan suratim 20 yasindan sonra sivilce kaplandi :KK43: şu an 21 yasindayim ve 1 senedir devam ediyo.Clindoxyl acnemix türevi jelleri kullandim ama yine cikmaya basladilar.En son kökten çözum acnetrent verdi su kirmizi receteli sivilce ilaclarindan.1 ay olmadan pırıl pırıl yapti cildimi.ama psikolojik acidan sıkınti verdi cok kötu oldum dayanamadim yarida bıraktim.Simdi yeniden ciktilar suratim cok kötu ve 5 ay sonra dugunum var :KK43: sözum nisanim hicbirinde bu halde olmak istemiyorum makyajla bile cok farkediliyo cirkin duruyo.Acil suratimin düzelmesi lazim cunku psikolojik acidan gercekten cok morelim bozuluyo.Sizce bu dönemlerim icin tekrar acnetrente baslamalimiyim? Baska bi çözum yok gibi gorunuyo :KK43: kremler çözum deil.Çok sıkıştım.Napmaliyim?
Canım ben de senin gibiydim ergenlikte sivilce görmeyen cildim sivilce tarlasına dönmüştü. Bununla beraber kilo da almaya başladım. Meğer polikistik over varmış bende. Sivilceler hastalık belirtisi çıktığı bölgeye göre vücutla bağlantısı var. Ben Şimdi tedavi görüyorum azaldı ama bundan öncesinde bi ürün buldum ve çok etkisini gördüm istersen bir dene. Oriflame avon gibi distribütör ürünü her yerde bulunmuyor ben bir eczanede buldum. Gece yatmadan önce sivilcelerin üzerine sür sabaha kadar dursun sonra da dua et bana :KK51: kullanmadığım zaman tekrar çıkıyordu ama kullandığım zaman kısa sürede kurtarıyordu beni bu ürün. Evet dudak balmı ama nette araştır basuruna bile kullanan var müthiş bir ürün :KK68:

Eklentiler

• images-55.jpeg
    images-55.jpeg
    8,8 KB · Görüntüleme: 65
Selamlar ben de sizin gibi hapa başlayıp psikolojik etkilerine dayanamayıp bırakanlardanım.Piyasadaki tüm dermokozmetik ürünlerini kullandım fakat bir şekilde azalsa da sorunum devam etti.Ben de tesadüfen ten makyajını bıraktım,otacının kükürtlü sabununu ve arifoğlunun çay ağacı sabununu aldım.inanır mısınız tamamen kuruttu sivilcelerimi.Ben durum böyle giderken herkese iyi gelen bioderma yüz temizleme jeline geçtim ve yine sivilcelendim.Ardından yine sabuna devam ettim ve düzeldi.Normalde de çok hassas bir cildim olduğundan temizleme jellerinin içeriğindeki bir maddeye alerjim olabileceğini düşündüm belki sizde de olabilir bu durum bir de sabunu deneyin bence.Ayrıca çıkan sivilcelere çay ağacı yağı uygulayabilirsiniz aloe verayı her gün olmasa da sık sık kullanıyorum gerçekten tavsiye ederim.Heh bir de en en en önemlilerinden biri su içmek sanırım.2.5-3lt su içmeyi ne zaman bıraksam cildim tepki veriyor.Umarım sorununuz hallolur sevgiler

Günlük temizlik bakımı ve nemlendirme.. ardından sabah ve akşam çay ağacı yağı sür sivilcelerin üzerine.. 2 günde kuruyup geçiyo ve bi süre aynı yerde sivilce çıkmıyo Allah ın izniyle..

Bence cilt bakımının en önemli ayağı sağlıklı beslenmek ve düzenli su içmek. Eğer beslenme tarzınız karbonhidrat ve yaği fazlasıyla içeriyorsa, sigara kullanıyorsanız disardan ne kadar ugrasirsaniz uğraşın problemlerin önüne geçemezsiniz.
İkincisi benim böyle bir sorunum olsa o ilaçları kullanıp psikolojimi ve karacigerlerimi mahvetmektense sivilceli gezmeyi yeglerdim.
Ayrıca bir hanımefendi de bahsetmiş cilt tipinize uygun düzenli temizlik ve nemlendirmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Benim oğlumda kullandı 6 ay,doktor kontrolü dahilinde.Dudak kuruluğu,sivilce kusması yaptı fena halde.Dr bunların normal olduğunu ,depresyon olursa korkardım dedi.Dediğiniz yan etki hafifsenecek bir yan etki değil.Ayrıca bu ilaca kış mevsiminde başlanıyor:KK66:

Öncelikle sivilce neden oluyo o bi bulunmali
Cigerlenden mi gelen bisi
Yediklerinden mi oluyo
Yoksa hormonlarlami alakali.

Öncelikle kan testi yaptirmalisin

Daha sonra sonuca gore tedavi hem icten hem distan uyulanmali

Derin akne tedavisi gordum ve cildim temizlendi benim
Hem icten hem distan tedaviyle

Ayrica lavanta sabunu ve lavanta suyu sivilceli ciltlere cok iyi geliyo.

Acnetrente dediginiz roactune 'a denk bir ilacmi?
Ben de onu kullanıp yarıda bıraktım yeniden çıkmaya basladilar simdilerde. Stres kaynaklı sanirim
Evet ayni ilac. Ben sonuna kadar kullandim ama doktorum cok az dozda yazdi bana, o yuzden geri geldiler zaten. O kadar da dedim geri gelirler kucuk doz yaparsak diye, sen kaldiramazsin dedi, bir bildigi var heralde. Simdi gittim geri yazmadi

Ya kullanirim o problem deil bu sefer nişan arefesinde kötu olmaktan korkuyorum.bende depresyon yapmisti gecen kullandigimda cok etkiledi o yuzden cesaret edemiyorum.ama simdi de en temiz cozum o gibi geliyo napicam bilmiyorum cok kafama takiyorum aynaya bakmak bile istemiyo cnm :KK43:
Sende depresyon yapiyosa kullanmanda biraz tehlikeli gibi geldi bana. Ben kullanirken cok iydim sivilcelerim gitti diye, hic oyle bir etkisini gormedim. Ama yan etkilerinde varmis

Aloe vera jelini ben avrupa oldugum icin bi aktardan aliyorim canim, ozel bi markasi yok oyle. Ama icerigi diger aloe gera kremlerine nazaran daha yogun aloe vera iceriyor. Dogal bi aktar oldugu icin 98% oraninda. Turkiyede pek kolay bulunamadigini duymustum, bi ara bu kremin sivilcelere cok cok faydasini gordugumde actigim bi konumda arkdaslar yazmisti. Ama sonuc olarak benimkisi 98% oranindaysa sen git cicekciden bitkisini al 100% aloe vera olsun seninkide, daha super olur. Aloe vera yuzdeki yag oranin dengeler, sivilce iltihaplarini onler. Yuzdeki sivilcelerin cabucak olgunlasmasini saglar ve cabuk iylestirir canim. Dedgim gibi ben faydasini gordum. Tam rocuatane ilacina basliycaktimki bi arkdasin aloe vera tavsiyesine " eh ise yaramaz ama onuda deniyim bakalim ayip olmasin kiza"dememle tanistim.

Istersen actgim konulardan ara bul, yuz temizleme rutinimi sira sira yazdim belki birisinin isine yarar diye.
Cok tesekkurler tatlim bakicam konularinada:).Direk bitkiyi kaynatıp suyunumu suriyim yani Jelle aynı etki olurmuki

Öncelikle sivilce neden oluyo o bi bulunmali
Cigerlenden mi gelen bisi
Yediklerinden mi oluyo
Yoksa hormonlarlami alakali.

Öncelikle kan testi yaptirmalisin

Daha sonra sonuca gore tedavi hem icten hem distan uyulanmali

Derin akne tedavisi gordum ve cildim temizlendi benim
Hem icten hem distan tedaviyle

Ayrica lavanta sabunu ve lavanta suyu sivilceli ciltlere cok iyi geliyo.
Hem içten hem dıştan derken neler kullandın canim

Cok tesekkurler tatlim bakicam konularinada:).Direk bitkiyi kaynatıp suyunumu suriyim yani Jelle aynı etki olurmuki
Kaynatmak frlan yok canim. Bitkiyi aliyosun. Bicakla enine dogru kesiyosun. Aloe vera bitkisi diye yaz goruceksin her yerde nasil bisey oldugunu nasil kullandigini. Bugun yine basladim tam hiz bakimlara kendimi uzin bi ara saldiktan snra. Aloe verayi maske gibi bol bol surdum 2 3 gundur sonmeyen kocaman sivilcem su an sondu, bi kirmizilik kaldi su an.

Bende seninle aynı yaştayım ve bnmde baya artmıştı ve aynı yerde aylarca durdu şuan hala var ama azaldı baya. Doktora gttim özele. Bazen belirli bi yaştan sonra da olablr dedi genetik dedi. Silvex losyon ile nadixa krem verdi dönüşümlü olarak sabah akşam bi gün silvex bi gün nadixa kullan dedi bir de nadixa sabun var onu verdi bu kremleri sürmeden önce bununla ilk önce yüzümü temizlemek için aksatmadan kullnmak lazm ama. Bi ay sonra etki göstermeye başlıyo üç ay kullnmk gerekiyo ilaçlar baya süre gidiyo zaten. işe yaradı baya kötüydü azalttı bi ay sonunda ama. Daha önce bnde cleandoxl kullnmştm işe yarardı ama sonraları o da yaramadı bnde sonra alkollü bi karışım kullndm o da yaramadı hiçbişey yaramıyorsdu bunlar yaradı öneririm. Yüzünü sabah ve yatmadan önce güzel bi sivilce savunuyla yıka ama kremleri almasan bile.

Çok geçmişolsun.umarım düzelir :/ kullandigın ilaç psikolojik olarak seni nasıl etkiledi yani neler yasadın psikolojik olarak?ben de boyle bir ilac mı kullansam diyorum.sonra böyle şeyler duyunca korkuyorum,vazgeçiyorum.

Dedigim gibi, psikiyatr kontrolunde kullanin ilaci. O size gerekli tedaviyi uygulayacaktir. Sizien iyi sekilde yonlendirir.
Merhaba cevabinizi yeni gördum de depresanla beraber kullanilabilir mi ki o ilaclar? Psikiyatra gitsem ilac yazar bu sivilce ilacini kullanirken baska ilaclar kullanilmiyo diye biliyorum ben?

Merhaba cevabinizi yeni gördum de depresanla beraber kullanilabilir mi ki o ilaclar? Psikiyatra gitsem ilac yazar bu sivilce ilacini kullanirken baska ilaclar kullanilmiyo diye biliyorum ben?
Siz gidin bi doktora. Kullanilip kullanilmadigini o bilir zaten. Kullanilmiyorsa vermez.

Arkadaşlar alternatif çözümlerde araştırmanızı öneririm. Bakın çok faydalı olduğunu düşündüğüm evde yapabileceğiniz bir tonik tarifi size:
"200 ml kolonyanın içerisine 10 gr salisilik asit 10 gr b3 viramini, 10 ml biosulphure, 20 gr (2 poşet) çinko oksit ilave edin. önce salilisilik asiti ilave edip çalkalayın erisin sonrasında b3 vitamini ilave edersiniz. bunları çalkalayın erisin. sonra biyosülfürü ilave edin o da erisin en son çinko oksitleri ilave edin o erimeyecektir. toniği 2 günde bir cildinize çalkalayarak kullanın 5 dakika sonra yıkayın."

Merhabalar herkese bende senelerdir iltihaplı ve bir türlü geçmek bilmeyen sivilcelerle uğraşıyorum yaşım 32 ama hala aktif cikiyo kaç kere doktora gittim çözüm bulamadım hafif tedaviler yazıp yolladılar bi ise yaramadı roactune yazdırmak istiyorum randevu aldım devletten nasıl yazdirabilirim

Merhabalar herkese bende senelerdir iltihaplı ve bir türlü geçmek bilmeyen sivilcelerle uğraşıyorum yaşım 32 ama hala aktif cikiyo kaç kere doktora gittim çözüm bulamadım hafif tedaviler yazıp yolladılar bi ise yaramadı roactune yazdırmak istiyorum randevu aldım devletten nasıl yazdirabilirim
Merhem, antibiyotik vs tarzi birkac tedavi denenmis ise yaramamissa yaziyorlar zaten. Dhaa once merhemleri falan kullandin mi? Kullanmadiysan muhtemelen merhem ve antibiyotik verecek ilk asamada. Cok kesin sonuclar alamiyorsun bunlarda malesef ama ise yarar yine de. Benim roaccutane tedavimde bile gecmeyip 10 sene yuzumde kalan 2 kistli derin sivilceyi "Chamos Trouble Skin Solution" ürünü gecirdi. Asiri tavsiye ederim. Bunu dene bi bence

X