Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Sistit sorunum

Bende de 2 haftada bir tekrarlayan sistit vardi. Cok sukur 2 seneye yakindir olmuyorum. Ozelden yazayim.

Bende yaptira bilecegimi sanmiyorum ama bobreklerimde bi sorun cikmasindan veya ilerde bu yuzden cocugumun olamamasindan korkuyorum
kendine iyi bakarsan birsey olmaz ama bobrek ultrasonunu ihmal etme bende kucuk kristaller cikmisti. solgarin bir ilacini kullanmistim simdi hatirlamiyorum. azalarak gecti. sukrolsun.simdi cok az oluyorum o da kendime dikkat etmezsem.
bol bol su. zaten olmadan once sinyal verir o sinyaller baslayinca dayan suya. gunluk hayatinda da aliskanlik haline getir suyu.

ÇELİŞKİ VAR hem evliyim demiş hem bekarım diğer konularında?

Urologa gidin tekrar. Bir kez gittim, Cipro verdi, icince iyi, icmeyince kotuyum derken neyi kastettiniz? Tum antibiyotik tedavisini bitirmis miydiniz, yani verilen tum haplari icmis miydiniz?

Sik tekrarlayan enfeksiyonlar normal degil, yapacak bir sey yok diye bir sey yok. Gidip tam tesekkullu muayene olmaniz lazim. Sik tekrarlayan enfeksiyonlar icin farkli prosedurler yapiliyor, sorunun kaynagini bulmak icin.

Cok kotuyum ya 2 yildir surekli tekrarlayan sistitim var ne yapicam bilmiyorum
doktoruna yada bir sağlık ocağına git. tek kullanımlık bir ilaç var içiyorsun 8 saat tuvalete gitmiyorsun. onu yazdır.. çok iyi geliyor. kaç zamandır geçmeyen sistit tek ilaçla geçti bende.

Ayaklarinizi kesinlikle usutmeyin birde ben brokoliydi sanirim ya da karnibahar kaynatip suyunu icmistim ki aklimda kaldigi kadariyla soyliyorum sistite onerilen kur bunlardan biriydi...ibrahim saracoglu sistin yazin cikar

Senelerce çektim.. en son bikaç sene önce muhteşem bi doktor buldum. Solgar cranberry almamı önerdi.. sabah kalkınca 2 kapsül birden alıyorum.. ve ne enfeksiyon ne sistit ne başka bi şeyim kalmadı çok şükür.. doğal c vitaminidr ve gebelikte bile kullanılır hiçbi zararı yok.. mikrop kırıcı özelliği var mesaneni temiz tutar demişti.. bu kadar basit bi şey yani.. bitirdiğim 3 kutudan sonra ara ara hala alıp önlem amaçlı içiyorum..

evli misim bilmiyorum ama benim de evlendikten sonra sık sistit ve mantar olmaya baslamisti en son mantar icin doktora gittigimde esli tedavi verdi yani ikimizde antibiyotik tarzi bi hap içtik ondan sonra cok şükür 1 sene oldu ne sistit ne mantar oldum.

bir de sistit olcak gibi olunca ben hemen anliyordum 2-3 büyük ak karbonatli su yapip üst üste iciyordum hemen rahatlatiyordu
karbonalı su rahatlatıyor mu

Bunun çözümü yeterli sıvı tüketmek ve baharata, portakal gibi asit içeren besinlere dikkat etmek hatta çikolataya bile.

1 kez gitti cipro verdi gonderdi ama sadece hapi icince iyiyim icmezsem kotuyum
D vitamini eksikliginden oldugunu duymustum. Ne kadar dogru bilmiyorum. Ben de zaman zaman olurum. Acile git bir igne ile geciyor. Sistit basladigi an hemen bol limonlu su ic

X