SisterHooD

yani seviyeye bak çocuk gibi silmek engellemek .

babam zaten başından beri ailesine ısınamamıştı köprüyü geçene kadar böyle davranıyorlar demişti kiii dediği çıktı
Surekli suclayici bi tavır masum insanı hasta eder ya, psikolojisini çökertir Allah korusun.. Masum olduğun halde, onlarin yok yere cikardiklari tum sorunlari sen yapıcı sekilde toparlamaya çalışırken, tamamen suclu olanlar ziplayip duruyor degil mi, arsizca seni suçlayarak.. Gel de delirme.. Cok gerildim yine..
Eminim insanlik ve gorgu olarak senin ailenin tırnağı bile etmezler ama sizi de begenmiyor ya da begenmiyor gibi yaparak "degersizsiniz" mesaji vermeye calisiyorlardir..

Şimdi daha huzurlusun tabi.
İyikide bu boşanma olmuş..

Ohaaaaa yani direk saklamadan söylüyor.
Yediğimden gezdigimden tat aliyorum abla Allah a sukur.. Huzur oyle pahali, oyle onemli bi sey ki..
Sevdiklerimle, istedigim mutlu oldugum seyleri yapiyorum ozgurce..
Surekli "yine ne dolap cevirecekler" tedirginliği yok üstümde..
Insan mutlu olmak icin evlenir, kimseye babaevindeki rahat battigindan cikip evlenmiyor.. Meraklilari degiliz ki.. Saygi, güven, şefkat, huzur yok ise hic bi manasi yok ne yazik ki..

1 seneden biraz fazla..
Bizim tamamen bu sekilde degildi, annesi bana hakaret filan edemezdi ama aile kompleksi vardi tabii eski esimde ve annesi ile ablasi rezil insanlardi.. Hiç pişman olmadim.. Kendi evlatlari perişan oldu, birbirlerine düştüler, 3seneden fazla oldu bosanali, eski esim halen birlesmek istiyor, ortak çevremizden duyuyorum ama tabii ki bitti o iş, Allah sinamasin da..
Ben cok cok çabalarım, sabrederim, susarim ama film bi koparsa dönüşü olmaz..
Aynı yapı olarak ben gibisiniz ben de 3 aylık evliyim ilk haftalar car car konuştum değişen bişey olmadı sonra dedim susayım suyuna gideyim çektim yavaş yavaş böyle kendime sorun yoktu 1 1.5 aydır ama biz uzaklaşınca onlar babaanneyi getirttiler eşim babaannesine daha çok bağlı ..
Şimdi yine sorunlar baş gösterdi ben susup alttan almaya devam ediyorum az kalacak zaten 2 aylık diye geldi benden yüz bulamayınca bu hafta giderim belki diyor babaanne sandılar ki evimin kapılarını açıcam ben ağırlayacağım öyle olmadı.
Bi gitsin babaanne duruma göre bakıcam yok öyle.eski haline dönecekse bi çirkeflik bi cinnet sonu ne getirirse ..

Aynı yapı olarak ben gibisiniz ben de 3 aylık evliyim ilk haftalar car car konuştum değişen bişey olmadı sonra dedim susayım suyuna gideyim çektim yavaş yavaş böyle kendime sorun yoktu 1 1.5 aydır ama biz uzaklaşınca onlar babaanneyi getirttiler eşim babaannesine daha çok bağlı ..
Şimdi yine sorunlar baş gösterdi ben susup alttan almaya devam ediyorum az kalacak zaten 2 aylık diye geldi benden yüz bulamayınca bu hafta giderim belki diyor babaanne sandılar ki evimin kapılarını açıcam ben ağırlayacağım öyle olmadı.
Bi gitsin babaanne duruma göre bakıcam yok öyle.eski haline dönecekse bi çirkeflik bi cinnet sonu ne getirirse ..
Ben baslarda hep sustum onca lafa soze oyuna hakarete.. Sustum sustum.. En son aileme aciktan saldirmaya basladilar, ondan sonra sesimi cikarmaya, tartismaya basladim, tabii yine de seviyeyi koruyarak.. Bazi insanlara sussan da konuşsan da farketmiyor, eninde sonunda rezil bi hale getiriyorlar iliskiyi.. Sustugumuzda iyice tepemize cikmislardi.. Ben ikisini de denedim ve icim cok rahat.. Ahirette verecegi hesabi dusunsun şu boş, geçici dünyayı insanlara yok yere zindan edenler..

Son düzenleme:
Yediğimden gezdigimden tat aliyorum abla Allah a sukur.. Huzur oyle pahali, oyle onemli bi sey ki..
Sevdiklerimle, istedigim mutlu oldugum seyleri yapiyorum ozgurce..
Surekli "yine ne dolap cevirecekler" tedirginliği yok üstümde..
Insan mutlu olmak icin evlenir, kimseye babaevindeki rahat battigindan cikip evlenmiyor.. Meraklilari degiliz ki.. Saygi, güven, şefkat, huzur yok ise hic bi manasi yok ne yazik ki..

Sende ne sıkıntılar yaşadınki bu raddeye geldin,sonuç ayrılıkla noktalanmış..
Huzur her zaman önemli,sen şimdi mutlusun ne güzel eski yaşanmışlıklar geride kaldı..
Kafana göre yaşıyorsun en güzelide bu işte..

Huzur her zaman önemli,sen şimdi mutlusun ne güzel eski yaşanmışlıklar geride kaldı..
Ve pembebogurtlen91 pembebogurtlen91 koca evinde kv kp görümce elti sorunu çekip 2 gün mutlu 5 gün mutsuz olacağıma baba evinde bin kat sıkıntı çekerim daha iyi en azından kendi babam

Tabii ki, kim bosanmis olmak ister ki, hele ki bizim toplumda.. Ozellikle bi kadin bu durumu goze almışsa tak etmistir, düzeleceğine inancı kalmamıştır.. Normal bi insan canı sıkılıp bosanmaya kalkışmaz zaten..
Allah kıymet bilen, gorgulu, edepli, temiz niyetli insanlarla karsilastirsin, ne diyeyim..

Tabii ki, kim bosanmis olmak ister ki, hele ki bizim toplumda.. Ozellikle bi kadin bu durumu goze almışsa tak etmistir, düzeleceğine inancı kalmamıştır.. Normal bi insan canı sıkılıp bosanmaya kalkışmaz zaten..
Allah kıymet bilen, gorgulu, edepli, temiz niyetli insanlarla karsilastirsin, ne diyeyim..

Ne şartlarla evleniyor insanlar,kim ister yuvası bozulsunda geri gitsin..
Birşeyler düzgün gitmiyorsa o asla düzelmiyor,aksine daha da çoğalıyor.
Amin inşallah düzgün insanlar nasip etsin herkese..

Surekli suclayici bi tavır masum insanı hasta eder ya, psikolojisini çökertir Allah korusun.. Masum olduğun halde, onlarin yok yere cikardiklari tum sorunlari sen yapıcı sekilde toparlamaya çalışırken, tamamen suclu olanlar ziplayip duruyor degil mi, arsizca seni suçlayarak.. Gel de delirme.. Cok gerildim yine..
Eminim insanlik ve gorgu olarak senin ailenin tırnağı bile etmezler ama sizi de begenmiyor ya da begenmiyor gibi yaparak "degersizsiniz" mesaji vermeye calisiyorlardir..
Aynen öyle canım. öyle bir anlatıyorlar ki kendimden şüphe edicem nerdeyse:eek:

düğüne kadar beni ve ailemi yağladılar balladılar sürekli görüşmeler etmeler. düğünden sonra bir kere ailemi aramadılar ramazan oldu çağırmadılar ,ailemi çağırmak istedim damladılar onalrda ,altınlarımı bana sormadan bozdurdular daha neler neler :eek:

t
aman yok be bende alttan almayı denedim bir iki ses etmedim gittim iyi davrandım filan sonra bir baktım ki her akşam ordayım .daha evleneli 1 ay olmamıştı eşimle evde tv bile izleyememiştim filan:kusmuk:

aynen öyle çok şükür ailem arkamda .ama benim aklım almıyor bir insan öz evladına nasıl ayrıl diye baskı yapar yuvası yıkılsın diye uğraşır.

bir de eşime diyor ki yazık oldu sana oğlum bilseydim böyle kötü biri olduğunu asla evlendirmezdim seni aslaaa diyo yüzüme bakarak :KK43:

düğüne kadar beni ve ailemi yağladılar balladılar sürekli görüşmeler etmeler. düğünden sonra bir kere ailemi aramadılar ramazan oldu çağırmadılar ,ailemi çağırmak istedim damladılar onalrda ,altınlarımı bana sormadan bozdurdular daha neler neler :eek:
Tahmin edebiliyorum nerdeyse hepsini, ki ben aynilari yasamadigim halde.. Kisiliklik ve psikolojik yapilari ortada..
Bi de bi sey soylesen olayi saptirip seni annecigini sevmemekle, zavalli kadincagizi bi yere sigdiramamakla, ana-oğul iliskilerini kiskanmakla ve sinsilikle suclar.. Sanki yaptiklari ve yaklasimlar cok normalmis gibi..
Isin acisi, cok da iyi biliyor senin sucun olmadığını ve ona ragmen yapiyor bunlari..

aynen öyle çok şükür ailem arkamda .ama benim aklım almıyor bir insan öz evladına nasıl ayrıl diye baskı yapar yuvası yıkılsın diye uğraşır.

bir de eşime diyor ki yazık oldu sana oğlum bilseydim böyle kötü biri olduğunu asla evlendirmezdim seni aslaaa diyo yüzüme bakarak :KK43:
.
Allah kolaylık versin canım.Üzüldüm❤❤❤

Agzinin payini veren yok tabii..
Dunyadaki tüm sorunlarin kökeni haddini bilmemek kaynaklidir.. Ben hep bunu söylerim..

Tahmin edebiliyorum nerdeyse hepsini, ki ben aynilari yasamadigim halde.. Kisiliklik ve psikolojik yapilari ortada..
Bi de bi sey soylesen olayi saptirip seni annecigini sevmemekle, zavalli kadincagizi bi yere sigdiramamakla, ana-oğul iliskilerini kiskanmakla ve sinsilikle suclar.. Sanki yaptiklari ve yaklasimlar cok normalmis gibi..
Isin acisi, cok da iyi biliyor senin sucun olmadığını ve ona ragmen yapiyor bunlari..
aynen öylee . eşiminde meşhur cümlesi bir annem babam var onları da sevmedin istemedin

ne kdar konuşsam da anlatamadım o yüzden artık konuşmuyorum. evet annesini kıskanıyormuşum:KK48:

Canım bi tavsiye sana
Eşine annesiyle ilgili asla kötü birşey söyleme yani senin gerçeğin doğru düşüncelerinonlarda kötü düşünce olarak algılanıyor
İki yüzlü olmayı siyaseti öğreneceksin
Açık ve net düşüncelerinden bahsetme
Hep bi strateji oyun plan yapacak düşünerek hareket edecek kv eşinden çok sever gibi olup eşine de bi anne şefkatiyle davranarak annesinden uzaklaştırabilirsin
Çocuk olursa anasından biraz uzaklaşır kendi evini yuvasını çekirdek aile bilincini az çok anlamaya başlar
Şunu yapacam bunu yapacam sakın deme dersen yaptırmazlar hep süpriz olacak onlara
Ben böyle değildim onlar yaptırdı bunları bana
Ay ifşa olursam ayvayı yerim :)))

X