şişkinlik ve bulantı.. deneyimli arkadaşlar yardımınızı bekliyorum

drusella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2010
819
3
eşimle korunmayı geçen ay bıraktık. 18 mayıs bir önceki dönemimin ilk günü ve 14 yada 15 haziranda beklenmeyen adet tarihim. Tahmini ovulasyon günümden beri mide bulantısı, ağzımda metalik tat ve sol yumurtalığımda batma hissi var oldukça kuvvetli. son üçgündür buna alt karında bi ağrı ve anormal şişkinlik eklendi, acayip gazım var. bir de renksiz akıntı başladı. dün gece kasık ağrısı ve şişkinlikten uyuyamadım eşim de doktora gitmemi istedi, acaba bir enfeksiyon ya da ciddi bi rahatsızlık var mı diye. dr adetime 6 gün kaldığını bildiği halde bhcg testi istedi ve sonuç negatif çıktı. Allahtan yumurtalıklarımda ya da rahmimde herhangi bir rahatsızlık yokmuş. ama şimdi bu şişkinlik bulantı ve belirtiler anlamsız oldu test sonucuna göre. bunları yaşayıp gebe olan ya da sonradan başka bir rahatsızlığı çıkan oldu mu arkadaşlar? ağrıdan hiç bişeye konsantre olamıyorum gaz içindeyim moralim de bozuluyor olur olmaz herşeye. Allahım hayırlısını versin tabi şuan reglimi beklemekten başaka çarem yok. Fikri olan var mı?

yalnızım sanırım

yalnız değilsin canım... başka bir topikte de okudum seni.. aynı dertler bende de var... benim 11 gün geçti hala o dertler var ne gelen ne giden var... adet günün geçince bi daha git dr a olmazsa inşallah bi sorun çıkmaz da bebiş geliyor olsun...

inşallah ftmkrks teşekkür ederim. adetlerin gecikir mi hiç? mevsim değişikliği vs? inşallah pozitif sonucunu alırsın canım

bende pco var canım.. hiç çdüzenli gelmez ki.. soğan kürü yapmıştım işte bekliyorum öylece... çok teşekkür ederim söylediklerin için.. sende inşallah bi gün kavuşursun bebişine...

bende pco var canım.. hiç çdüzenli gelmez ki.. soğan kürü yapmıştım işte bekliyorum öylece... çok teşekkür ederim söylediklerin için.. sende inşallah bi gün kavuşursun bebişine...

Cnm umarım bu belırtıler gebelık ıle sonuclanır Rabbim isteyen herkese hayırlısından nasıp etsın..bu ay bızımde korunmasız ılk ayımız ve uzun suredır sağ kasıgımda agrım ve yanmam var bırde acayıp gazım var idrara sık cıkma oluyor baska belırtım yok ve bugun adet gunum ama hıcbır belırtı yok ne bel ne karın agrısı umarım gebelik belirtileridir bunlar..

inşallah hayırlı sonuç olur... benim 2 yıldır korunmasız.. bi düşük yaptım.. şimdi ise 30 mayısta olmam gerkirken hala olmadım.. 30 mayıstan yaklaşık 1 hafta öncesinden bu güne kadar sancım var 2-3 gündür de sağda batma oluyor... içim bulanıyor... inşallah ikimzde hamileyizdir

öncelikle geçmiş olsun canım umarım hamıleyızdır..normalde adetın duzenlı mıdır boyle gecıkmeler oluyor muydu?
bir de bence kan testı yaptır varsa bebiş eğer değerinde kesin çıkar çünkü adet tarıhın geçeli bayaa olmuş..hayırlı haberlerını beklıyorum benim ki pazartesi belli olacak inşallah haber ederim..

Geçmiş olsun öncelikle...İki gebeliğimde de ovulasyon günlerimde kasık ağrısı şiddetli oldu diğer aylara göre. Hatta ilk gebeliğimde kıvrandıracak kadar şiddetliydi ve birkaç damla kanama ile birlikte oldu ovulasyon fakat bebeğim tutunamadı.
Yalnız regle henüz bir hafta varken bulantı, halsizlik, şişkinlik gibi şikayetler başlamaz.
Bu şikayetler başladığında genellikle kese görülmüş, bazı kişilerde de kalp atışları bile duyulmuş olur.
Bir hafta kala testin negatif vermesi de gebe olmadığınız anlamına gelmiyor, çok erken baktırmışsınız. Mutlaka regl geçmeli, kesinlikle 2 kez bunu tecrübe etmiş biri olarak tavsiye ediyorum arkadaşım.
Hatta reglin geçtikten 10 gün sonra filan git kan tahlili yaptır.
Yoksa aman düşük mü olacak, değerim katlanacak mı, aman geç döllenmemi, kimyasal mı yoksa dış gebelik mi diye kıvranıyorsun. Doktorlar da bunu tavsiye ediyor.
Eğer benim 10 gün sabredecek kadar iradem olsa gittiğimde direkt keseyi görür, hiç de sıkıntı çekmezdim. Oysa 1 haftam tutunacakmı ne olacak diye beklemekle geçti.
Doktorlara, tahlillere ve usg'lere harcadığım para da cabası. Çöpe gitti.
Hamdolsun ki sorun yokmuş.

Canım kasıkta ağrıdan başka diğer belirtilere takılma derim naçizane. Gaz ve idrara sık çıkma 6-7 haftalarda rahmin büyümeye başlayıp mesaneye baskı yapmasıyla başlıyor.
İnşallah Rabbim gönlüne göre verir.

Çok açıklayıcı yazmısın gercekten tesekkur ederim..
özellikle adetten önce testın negatıf cıkması gebe olmadıgınızı gostermez cumlenız benı cok mutlu ettı ben adetten 4 gün önce kan testi yaptırmıstım 1.2 negatıf cıkmıstı.. şişkinlik gaz ve idrara sık çıkma ise son bikaç gündür var ve bugün normal adet günüm pazartesiye kadar gelmezzse 3 gün geçmiş olacak pazartesi kan testıne tekrar baktırmayı düşünüyorum ilk gebeliğim olacağı için 10 gün geçmesini bekleyemiyorum.inşallah olursa tabii..

Adetlerin düzenli mi ve kaç gün sürüyor canım? Bunu söylersen daha net yaklaşabiliriz belki olaya.
Genellikle bhcg salgılanması yumurtlamadan 10-12 gün sonra başlar. Sonra hızla artar. Yumurtlama geç olmuşsa,negatif sonuç almana rağmen gebe olabilirsin....

yalnız kasıkta ağrım yumurtlamadan 7-8 gün sonra başladı hala devam ediyor yanma şeklinde oluyor..

adetlerim düzenlidir ortalama30 günde adet oluyorum ve 5-7 gün arası sürüyor..

yalnız kasıkta ağrım yumurtlamadan 7-8 gün sonra başladı hala devam ediyor yanma şeklinde oluyor..

Kasık ağrıları genellikle gebelik lehine yorumlanabilir.
Regl ağrılarını da aynen çektim ben, sanki az sonra reglim gelecek gibi oluyordu ama gelmiyordu bir türlü. Ordan şüphelenip test yaptım. Normalde ağrım geldiyse aynı gün reglim de gelir benim. Eğer adetim gecikecekse ağrım hiç gelmez.
Ordan şüphelendim, ağrı var, adet sökülmüyor yoksa dedim gebelik mi var. İdrar testi yaptım silik çıktı.
3 gün geçmişti normal adet tarihimi. Ama benim ara sıra 3-5 gün gecikirdi.Belki de gecikmeli tarihe göre henüz adet günüm filandı. Çünkü geç döllenme dedi doktorum.

adetlerim düzenlidir ortalama30 günde adet oluyorum ve 5-7 gün arası sürüyor..

30 günde bir adet görüyorsan yumurtlama 16. gün gibi olur canım.
Eğer düzenliyse,sık sık gecikme yaşamıyosan,değişmez pek bu tarih. Belki bir gün oynar.
4 gün kala yaptırmışsın, daha tutunma olmamış olması çok muhtemel.
Doktorlar hep şey der test pozitif çıkarsa doğrudur, ama negatifse tekrarlanmalıdır adet geçince.
Ama erken baktırmak her zaman riskli, çünkü kimyasal gebelik olabilir, kese görünene kadar gebelik var denemez. Hatta kalp atışına kadar.Bu işin sırrı sabır maalesef.
Eğer adetin düzenliyse, o zaman geçer geçmez test yap çıkacaktır.
Ama sadece merakını tatmin etmiş olursun çünkü kese için yine 1 hafta filan beklemen gerekecek.

bende pazartesi günü gitmeyi düşünoyrum doktora.. nasip bakalım.. hep adet olacakmısım gibi tık yok.. hatta dün testte belli belirsiz çizgiyi gördüm kocama gösterdim yok orda bi şey dedi.... ya artık afayı yiyorum hayal görüyorum ya da hakkaten var.. inşallah vardır...

YA son adetim 12 mayısdı yani bugün 30. gün adet olmam lazım ama ben adet ağrısı gibi bi ağrı hissetmiyorum en azından 1 gün öncesi başlardı ağrılarım suan sadece sağ kasığımda ağrım var zaman zaman bıcak batar gibi ağrıyor sence gebelikten mi ki :))

beklenen adet günün ne zaman canım.. umarım belirtiler gebeliğe işarettir desene pazartesi ikimizde öğreneceğiz sonucu.. hayırlısı olsun inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…