Sipiralden sonra kanamanın azalmasi

Ranya Kocabay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
1
0
25
Herkese merhaba . Yaklaşık bir yıl once hormonsuz 10 yıllık sipiral taktırdım adetimi etkilemeyeceğini söylendi . Ama o gunden itibaren adetim düzensiz oldu üstelik kanamam eskiden parçacıkli gelirken artık neredeyse hiç kanamam yok bir peçete bile yeterli geliyor. Benim gibi olan var mi ? Birde kaç yılda bir sipiral kontrolüne gitmem gerekiyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Herkese merhaba . Yaklaşık bir yıl once hormonsuz 10 yıllık sipiral taktırdım adetimi etkilemeyeceğini söylendi . Ama o gunden itibaren adetim düzensiz oldu üstelik kanamam eskiden parçacıkli gelirken artık neredeyse hiç kanamam yok bir peçete bile yeterli geliyor. Benim gibi olan var mi ? Birde kaç yılda bir sipiral kontrolüne gitmem gerekiyor? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Aslında hormonlu spirallet adeti azaltır, hormonsuzun azalttığını duymamıştım. Senelik kontrole gitmelisiniz, aslında genel olarak senelik kontrole gidilmeli zaten. Ama spiral için de ek bir sorununuz yoksa senede bir baktırın. Zaten bir yıla yaklaşmışsınız gidince bir sorarsınız.

Bir de benim kişisel, etraftan gördüğüm çok sayıda tecrübeye dayanarak, korunmak için tamamen spirale güvenmeyin. Çok fazla sayıda spirallr hamile kalan var.

X