Sinirlendiğimde çok kırıcı konuşuyorum haliyle sevgilim soğudu benden nasıl düzelebilirim?

öyle yapacağım çok mantıklı yoksa tüm olumlu özelliklerim karşıdakinin gözünde bir hiç oluyor.

Bende fevri davranırdım ama öyle öyle törpüledim.
Mutluda olsam sinirlide olsam hemen bi cevap vermiyorum önemli konularda. Önce bi duruyorum sonra cevap vermeye çalışıyorum yada sonra konuşuruz diyorum. Çok sinirlendiysem bi müsade isteyip uzaklaşıyorum biraz.

Üslubuna dikkat etmek gerekir. Yanliş üslup doğru sözün celladıdır. Madem sinirleneceksin ortamı biraz terk et. Ve kesinlikle terapi.

çok mantıklı bende artık öyle yapacağım sinirden hakaret ediyorum yaaa uzaklaşmayıp anlık cevaplar verdiğim için.
bir de karşıdaki kişinin de ne hissedeceğini düşünemiyorsun anlık yaptığın için.
çok çok teşekkür ederimmmm öyle yapacağım senin izlediğin yolu.

ayrıldı bile haklı olarak bunu düzeltmem lazım hiç iyi değil bu özellik.
tüm güzel özelliklerini bile yok edip adamın gözünde bir hiç haline getiriyor.
istedigin kadar iyi ol. iyiyken herkes iyi asil marifet kötü zamanda iyi kalabilmek. sahsen kötü konusmayi gec bana bagiran sevgilim olsa (ki hic olmadi) ben dusunmem terkederim. kendine saygisi olan kjmse katlanamaz.
eskiden bende de yetistirme bicimimden kaynakli olacak ani parlama vardi. salak bir vururdum karnina mesela, rahatlardim ama saniyede pisman olur bu sefer hakli olsam da kedi gibi yanasirdim . asla kendime yakistiramadigim icin degismek istedim ve yoga nefes terapisi aldim. cok fazla ilerleyemedim ama en azindan 8 yildir falan hic ani salak tepkiler vermem.
kendi basina duzelemen cok zor. muhtemelen sen kucuckken de annen ya sa baban bagirir sonra normale donerlerdi. bunh asmak kolay degil. yardim al

Sözlerinizle yıkıp bitiriyorsanız merhametli düşünceli olmuyorsunuz malesef. Şahsi olarak yorumum size değil ama genel olarak ben merhametli düşünceli iyi biriyim diyenler bana itici geliyor çünkü hep tersiler kendilerini övmeyi severler.

Aynı probleme sahibim sözlü değil de yazılı iletişimde özellikle yanlış anlaşılmadan kaynaklı çoğu zaman kendi kendime kırılıp üzüldüğüm için ağzıma geleni söylüyorum ben de yazıyorum yani. tabii ki çok yanlış biliyorum bunu ama benim sanırım farklı nedenlerden kaynaklı 3 4 senedir öfke problemim var. üzülünce saldırıya geçiyorum o an mantıklı düşünüp sakinleşemiyorum da. karşı taraf çok yaralanıyor tabii sözlerimden sonra pişman oluyorum çaresini henüz bulamadım maalesef

Malesef ben de böyleyim. Bir daha yapmayacağım diyorum ama olmuyor. O an gözüm dönüyor sanki elimde değil kendi başına çözemiyor insan, destek alın.

Sinirlendiginizde agziniza geleni sayiyorsaniz kusura bakmayin siz iyi biri degilsiniz.

Tedavi olun.
Bunun iyilikle bir alakası yok ki sinirden olabilecek bişey bu anlık öfkeyle eminim çoğu insan da yaşıyordur doğru değil evet ama bir insanın iyiliğini kötülüğünü biz burdaki bir yorumdan yargılayamayız bence saçmalamayın.tedavi görmesi konusunda hemfikirim öfke probleminiz var büyük ihtimalle

Iyilikle alakasi elbette var.
Iyi insanlar kimsenin kalbini kirmaz, hele ki ofke problemi gibi tedavi edilebilir birseyin arkasina sığınmaz. Adam 2 sene sabretmis bu nasil iyi insan olmak? 2 sene adim atmamis simdi gelmis burda aslinda iyiyim ama ofkeliyim, oldu, kimse kimsenin yetistiremedigi cocugunun stres topu degil.

Öfke bir kusur evet ama kimse öfkelendiğinde kendine hakim olamadığı için kötü insan olmuyor hanımefendi herkesin kusurları var ve isteyerek olmuyor sinirle deniyor denenler iyi birşey demiyorum elbette ama karşındaki seni gerçekten tanıyorsa zaten o lafları bilinçli etmediğini biliyor bilerek kalp kırmak kötülük yapmakla alakası bile yok anlık kendini kaybeden insanın dediği şeyler yani

Ofkeden delirdigim anlarda bile kimseye kotu soz soylemedim, bunu yapabilen benim gibi bircok insan var, neden? Cunku iyi insanlar kalp kirmamak icin uğraşırlar.

Okkali kufur etmek istediğim cok tartisma yasadim ama 1 kez dahi etmedim, icimden kufur ettim ama asla karsi tarafa bunu yansitmadim. Cunku iyi biriyim.

Ofkeme yenilecek hale gelirsem de ortami terkederim, yine ayni sekilde bunu da yapanlar var ve onlarda iyi insanlar.

Ama hayır ofkeme yeniliyorum s**** git bilmem ne diyeceğim sen kusuruma bakma hastayim, tedavi olmayacak kadar da umursamiyorum (yumurta kapiya dayanip adam terkedene kadar tedavi olmamis belli ki?) diyen kisi iyi degildir.

Istediginiz kadar geri tepki verin bana, yetiskin olmak durtulerini kontrol edebilmektir, kontrol.edemedigin durtulerin icin de tedavi gorebilmektir.

Benim gozumde siz istediginiz kadar aksini dusunebilirsiniz, "seviyorum" dedigi insani kirmaktan çekinmeyen insan iyi degildir.

Bir sürü psikolojik rahatsızlık var öfkeni kontrol edemediğin öfke sorunu da böyle asıl karşı taraf bunların hastalıktan olduğunu bilmiyorsa gerçekten kast ettiğini düşünüp iki laf etti diye gidiyorsa sevmiyordur gerçekten seven zaten tanır sinirden dediğini de bilir karşı tarafın kusura bakmayın benim görüşüm de bu öfkeli insan kötü insandır demek de çok yanlış kalp kırmak kasıtlı yapılır öfkeyse anlıktır kasıtlı bişey değildir.

ayrıldı bile haklı olarak bunu düzeltmem lazım hiç iyi değil bu özellik.
tüm güzel özelliklerini bile yok edip adamın gözünde bir hiç haline getiriyor.
bende böyleydim hala böyleyım belkı ama cok sevdiğim kisileri kaybettım bu yuzden.
ılıskılerımde özellıkle. Artık törpüleyim diyorum bı adam var cok alttan alıyorum böyle yapmamak ıcın direnıyorum ama bu sefer ben parcalanyorum. savunma mekanızması gıbı. Ama aynı bende sınırlenınce canım acıyınca gözüm dönüp ne varsa kırıcı asagılayıcı konusuyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…