Sinirlendiğimde çok kırıcı konuşuyorum haliyle sevgilim soğudu benden nasıl düzelebilirim?

empressgirl12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2024
42
-4
genel olarak iyi bir insanım çevremdekiler, yabancılar öyle der merhametli, düşünceli biriyim de ama sinirlenince sözlerimle yıkıp bitiriyorum her şeyi sonra vicdan azabı çekip çok pişman oluyorum özür dilesem bile adam soğumuş oluyor. bu kusurum tüm olumlu huylarımı da yok ediyor. ne yapabilirim bunun için?
çabalıyorum düzeltmek için lütfen yardımcı olun.
bir de o sinirle empati de kurmuyorum anlık olarak, karşımdaki kişinin ne hissetiklerinin farkında değilim.
çünkü sinirlensem bile sevip sonradan hayvan gibi yine değer veriyorum karşımdaki kişiye.

Kendini kontrol et, bu gidişle adam senden ayrılır.

İlişki ne kadarlık? Bu olay kaç kere yaşandı?
2 yıllık.
uyardı beni sonra ortalara doğru düzeldim sonra başka şeyler oldu sinirlendim yine eski halime döndüm.
çok seviyorum diyip ilgisiz davranıyordu. haliyle seni seviyorum diyince batıyordu bana çünkü davranışları seviyor gibi değildi.

İlgisizden kastınız ne? Azcık açarsanız anlarım.
ilgiden kastım iletişim konuşmuyordu benimle doğru dürüst, ben yazmadan yazmıyordu hiç cevap verince de kısa cevaplar veriyordu.
niye ayrılmadın diyebilirsin ama düzelir umuduyla bekledim o beni bıraktı sonra zaten

Sinirlendiğinde bi 10a kadar say hemen karşındakine saydırmak yerine.

Uslüp insanı haklıyken haksız duruma bile düşürür. Benim için saygı her şeyden önce geliyor . Kendinize hakim olacaksınız tartışmalar unutuluyor ama o zehir zemberek sözler insanın hiç aklından çıkmıyor

kesinlikle haklısınız daha yeni yeni fark ediyorum bunu yaşım 20'li yaşların başı

Adam zaten ayrılacakmış. Evlenmeden ayrılması gerçekten iyi olmuş. Karşınıza sizi seven biri çıkacak ve siz ona bu davranışı göstermeyeceksiniz. Biraz o sinir, adamı tavırlarından kaynaklanmış. Manupüle etmiş.Asla barışalım diye yazma. Yoksa kaderim der razı olursun

Terapi alabilirsiniz ve bunun hemen düzelecek bir özellik olmadığını bilin, kaliteli kişisel gelişim kitapları okuyun. Öfke kontrolü konusunda desteğe ihtiyacınız var. Adım adım bu sorunu yenebilirsiniz zaman çaba ve istek yeterli

Karşınızdakine sövüp saymadan tartışmak ne kadar zor olabilir ki. Belki terapiye gidebilirsiniz, sevgiliniz de çabanızı görünce bir şans daha verir belki. Ama sürekli düzelteceğim diyip çaba göstermezseniz ayrılır tabi ki.

bende bunu düşünüyorum manipüle edildiğimi yoksa baskın olarak o kusurlu.
sonra kalkıp bana iletişim problemin var diyordu.
asla yazmayacağım ama bu huyumu da düzelteceğim.

kesinlikle haklısınız daha yeni yeni fark ediyorum bunu yaşım 20'li yaşların başı
Küçük sayılmazsınız ama neticede. Empati yapın karşı taraf size aynısını yapsa ne hissedersiniz ? Neden sürekli haksız duruma düşesiniz ki ? Bu durum size zarar vermeye başlar bi süre sonra çünkü çevrenizde kimse kalmaz . Her şeyden önce öfkenizi kontrol edin ve saygıya önem vermeye başlayın

Kendinizi tedavi etmeden kimsenin hayatına girmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…