İlköğretim Yorum ve Soruları Sınıf Temsilcileri ( Sınıf Anneleri )

terlik

İYİLİK MELEĞİ
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.802
15
ılköğretim okullarında öğretmen veli arasında köprü oluşturan sınıf anneleri , kimi zaman okula sık gidip gelerek çocuklarıda bir nebze rahatlatıp dertlerine derman olmaya çalışan , ihtiyaçların giderilmesinde velilerle istişarede bulunup sınıf , öğretmen ve öğrencilerin isteklerini tedarik etmeye çalışan kişidir. Ben anasınıfında oğlumun sınıfının sınıf temsilcisiydim. Oğlum bu yıl 1.sınıfa başladı geçen seneki veliler benden memnun olduklarını belirtip bu yılda beni seçmeleri üzerine tekrar sınıf temsilciği görevini severek yapıyorum . Şimdiye kadar velilerden topladığımız paralar doğrultusunda sınıfımıza perde , yazıcı , dosya aldık. Para alışverişlerinde sık yaşandığı sınıf temsilciliği bilhassa çocukları seviyorsanız yapılması güzel bir görev.
Geçtiğimiz hafta sınıfımızda aşı yapılacağı söylendi hemen apartopar okula gittim. Ayıptır söylemesi bayramda aldığımız enfes çikolatalardan vardı baktım epeyce vardı . Bu durumda götürebilirim diye düşündüm ve öğretmenimizle görüştüm henüz aşıyı içeri giriş tenefüs zili ile olacaklarını söyleyince sevindim daha aşı olmamışlar ve öğretmene çikolata koyduğum torbayı verdim çocukların korkusunu biraz olsun hafifletebilmek adına. Hemde onlara değişiklik olsun diye ...
Öğlen tenefüsünde yemekten sonra öğretmenimiz bize çikolata verecek dediler ses etmedim. Çok sevinçli görnüyorlardı... kaydirigubbakcemile3

Siz sınıf anneleri neler yapıyorsunuz ?... yada neler yapmalıyız buradan paylaşımlarda bulunursak çocuklarımıza daha faydalı oluruz. 24 Kasım öğretmenler gününü yaklaştığı şu günlerde öğretmeninize ne hediye almayı düşünüyorsunuz CADIARZU
Ayrıca velilerle para alışverişini yada bilgi göndermek istediğinizde nasıl iletişimde bulunuyorsunuz :uhm:
Bu konudaki fikir ve düşüncelerinizi beklerim... a.s.

Son düzenleme:
merhabalar bende kızımın sınıfında sınıf temsilcisiyim.. bir temsilcimiz daha var..ikinci hafta veli toplantısı yaptık ve alınan karar doğrultusunda toplanan paralarla sınıfımıza projeksiyon, sıralara minder, örtü öğretmen masasına örtü ve perde yaptırdık.. ayrıca ecza dolabı alıp içine ilkyardım malzemeleri koyduk.. geçtiğimiz cuma gönüllü velilerimizle sınıfımızı çamaşırsuyuda kullanarak bir güzel temizleyip yeni örtü ve perdelerimizi serdik, projeksiyonumuzu ve ecza dolabımızı monte ettirdik. çocuklarımıza bu gün sabah güzel bir süpriz oldu sınıfın yeni hali, çok mutlu oldular..ayrıca ilk tenefüste ben okulda bekliyerek çocuklarla ilgileniyorum oyunlar oynatıyorum koşuşturmasınlar diye oyalamaya çalışıyor biraz nasihatlerde bulunup derse girdikjlerinde eve gidiyorum.. onlarla ilgilenmek beni çok mutlu ediyor öğretmenimizde ilgimizden çok memnun.. daha çok küçükler fıkır fıkırlar öğretmene destek lazım.. birde okulumuzda okul aile birliği seçimi yapılacak müdürümüz benimde katılmamı istedi bende kabul ettim.. okullar artık sadece milli eğitimin desteğiyle eksik kalıyorlar velilerin her anlamda desteği çok önemli..
öğretmenler günü hakkında daha diğer velilerle hiç konuşmadım kasamızda bir miktar paramız var bakalım hep beraber bir hediye belirleriz herhalde.. hepinize kolay gelsin güzel bir gelecek için çalışmalarınızda başarılar arkadaşlar...

merhaba bende sınıf annesıyım bende para toplama sınıfa alınacak eşyalarla ilgilenme öğretmen gelmemişse çocuklarla ilgilenme geziler olursa onları kım gelecek kım gelmeyecek lıste hazırlamak şimdilik bu kadar öğretmenımıze güzel bir hediye almak istıyoruz sınıf katılımı olursa daha iyi bır hediye alinir öğretmenımız bekar belkı ceyızlık bırşeyler olabilir daha karar vermedik

Arkadaşlar kusura bakmayın başka başlığa yazarken buraya yazmışım yazmışken iyi oldu sanırım öğretmenler günü geliyor siz ne almayı düşünüyorsunuz

Terlik kusura bakma senin başlığına yazarken yanlışlıkla diğer başlığa yazdım sonra orda hatamı telafi edim derken buraya yazdım gerçi normal işyerinde hem telefonla konuşup hemde forumda yazı yazarsam sonu bu sanırım. Ben kızımla ahşap bir objeyi boyayacağım sanırım o zaman öğrt. kabul eder. çünkü maddi değeri olan hediye istemiyor .

Terlik kusura bakma senin başlığına yazarken yanlışlıkla diğer başlığa yazdım sonra orda hatamı telafi edim derken buraya yazdım gerçi normal işyerinde hem telefonla konuşup hemde forumda yazı yazarsam sonu bu sanırım. Ben kızımla ahşap bir objeyi boyayacağım sanırım o zaman öğrt. kabul eder. çünkü maddi değeri olan hediye istemiyor .

Olsun tatlım... Kendi yaptığınız birşeyi hediye etmeniz çok daha iyi olur... emeğin olduğu bir hediye daha anlamlıdır bencede... opuyorumnanaktan

bayramtu.jpg

Merhabalar bende oğlumun sınıfında sınıf annesiyim 2 arkadaşımız daha var gerçi bizim çocuklarımız 5. sınıf oldular5 senedirde aynı şekilde devam ediyorum bizde sizler gibi 1. sınıfta sınıfımızın ihtişyaçları için para toplamıştık sınıfımıza projeksiyon makinası öğrt. bilgisayar v.s...
Öğretmenler gününde ise 4 senedir para toplarız öğretmenimizin emekliliği geldiği için nakitten başka ihtiyacı olmayacağını düşündüğümüz için biz başata yapma vazoda güzel bir çiçek çikolata ve kalan para ilede bankaya gideriz para karşılığı öğrt. adına çek alırız her sene böyle oldu bu senede böyle yapmayı düşünüyoruz ama çikolatayı almayacağız çiçeğimizi alıyoruzki yapraklarına para zarfını küçük notumuzu iğneliyoruz ben ise oğlumun branş öğretmelerine ise kendi isteğime göre hediyeler alırım bu sene ingilizce ,müzik,resim öğretmenlerimiz bayan olduğu için mutfak ve banyo için el havluları aldım güzel oyaladım onları vereceğiz

Öğretmenimizin doğum günündede bir limit koymuyoruz isteyen istediğini verir deyip notlarımızı yazıp çocuklarımıza dağıtırız 1lirada olsa damlaya damlaya göl oluyor düşüncesiyle ne kadar toplanıyorsa o parayla çeyrek,yarım yada tam altın alırız

Bende velilerle konuşup karar vereceğiz. Daha konuşmadık. Okulda öğretmenimizin samimi olduğu arkadaşlarından da öğrenebilirim gerçi neler sever vs... bu yıl ilk tanıştığımız için öğretmenimizin zevklerini ve nelere ihtiyacı olduğunu bilmiyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. a.s.

biz sınıf olarak kasamızda ki parayı harcamayıp onun sınıfın ilerideki ufak tefek ihtiyaçlarını karşılamak için kalmasına ve öğretmenler günü içinde velilerden 5 tl toplayarak ( tabi ki herkezin onayını aldık) anlam içeren biblo vs türü birşey almayı düşünüyoruz... ve çocukların adına ben bir şiir yazıp ilave etmeyi düşünüyorum belki her kelimeyi şiiri yazarken öğrencilere yazdırırım tabi gizlice becerebilirsem...

Biz 10 'ar tl. toplayıp öğretmenimize yarım altın ve çeyrek altınla bir buket hediye etmeyi düşünüyoruz. Öğretmenimizden gizli paraları topluyoruz. Diğer sınıflarda öğretmen fark etmiş ve çocukların getirdiği zarfları geri göndermiş... :kedi: Bu sebeple velilere tembih tembih aman öğretmenimiz öğrenmesin diye...
Evet Öğretmenimize aslında çocuklarında emeğinin olduğu güzel birşey yapılsın isterim aslında fakat fikrim yok... aklıma gelen birşeyler olursa sizlerle paylaşırım... paslaşırız... yerimseniben

Çocuklarımız içinde şiirler buldum 4 'er mısralık rahat ezberleyebilecekleri 30 adet hepsini dosya kağıdına yazdım ve kestim yarın hepsini öğretmen yokken dağıtacağım haftasonu velileri çalıştırsın öğretmenler gününde hepsi öğretmenine şiir okurlar... :lepi::teytey:

Örneğin ;

Kalemimi tutamazken,
Kitabımı açamazken,
Bir de baktım yazıyorum,
Sular gibi okuyorum ...

Bu bir çocuğa hepsi bu şekilde kolay ezberleyecekleri türden ... vereliniortaka.s.

Bizimde bugün sınıf annemizin toplantısı vardı ve biz çiçek ve kazakveya hırka almaya karar verdik.

Zaten önceden paralar toplanmıştı sadece hediyeye karar verdik.ve çocuklar 1 kıtalık şiir okuyacak

Birde o gün bizler evden kek pasta meşrubat türü şeyler getiricez öğretmenle birlikte çocuklar hepimiz birlikte kutluyacağız o günü.

bizim sınıftaki bazı anneler yüzük alalım diyorlar bana hoş bir fikir olarak gelmedi genç bir bayan tarzı değilmiş gibi geliyor bana altınyüzük takmak hem anlam çok önemli hediyede...
çarşıda gezerken bir biblo gördüm melekler oval bir vazoyu taşıyorlar elleriyle havaya kaldırmışlar,içinede kuru yada yapay çiçek alırız, melekler çocuklarımızı çiçeklte öğretmenimizi temsil eder diye düşünüyorum.. diğer annelerede fikrimi sunayım bakalım ne diyecekler...

bizim sınıftaki bazı anneler yüzük alalım diyorlar bana hoş bir fikir olarak gelmedi genç bir bayan tarzı değilmiş gibi geliyor bana altınyüzük takmak hem anlam çok önemli hediyede...
çarşıda gezerken bir biblo gördüm melekler oval bir vazoyu taşıyorlar elleriyle havaya kaldırmışlar,içinede kuru yada yapay çiçek alırız, melekler çocuklarımızı çiçeklte öğretmenimizi temsil eder diye düşünüyorum.. diğer annelerede fikrimi sunayım bakalım ne diyecekler...

Çok güzel bir fikir a.s ne şeker olur... bizde kararsızız , ayrıca şimdiki öğretmenlerde para toplandığını duyunca kızıyorlar . İncinirim vs diyorlar ne yapacağız bilmiyorum... :uhm:

Çok güzel bir fikir a.s ne şeker olur... bizde kararsızız , ayrıca şimdiki öğretmenlerde para toplandığını duyunca kızıyorlar . İncinirim vs diyorlar ne yapacağız bilmiyorum... :uhm:

ben tüm velilerin telefon numaralarını almıştım bu tür gizli organizasyonları telefonla haberleşerek yürütmeye çalışıyorum.. gerçi 1 haftadır hastayım ve okula gidemiyorum diğer sınıf annemize kaldı bütün yük...

hediye ve cicekleri sizde kim verecek.yani cocuklarmı sınıf annelermi.biz anasınıfıyı.öğretmenimiz içerde olucak biz sonra içeri giricez.ben cocukların vermesi taraftaıyım ama nasıl cözücez bilmiyorum.sizde nasıl olucak

hediye ve cicekleri sizde kim verecek.yani cocuklarmı sınıf annelermi.biz anasınıfıyı.öğretmenimiz içerde olucak biz sonra içeri giricez.ben cocukların vermesi taraftaıyım ama nasıl cözücez bilmiyorum.sizde nasıl olucak

vallahi onu bende düşündüm ama çocuklar verseler hangi biri verecek ayrım yapmakta olmaz biz sınıf temsilcileri vermeyi düşünüyoruz derste girip

vallahi onu bende düşündüm ama çocuklar verseler hangi biri verecek ayrım yapmakta olmaz biz sınıf temsilcileri vermeyi düşünüyoruz derste girip

Çocukların vermesi uygun olmaz bence (ben vericem sen verme vs olacağına ) ... Öğretmen tenefüsteyken masasına çiçek ve hediyeyi koyup üzerinede bir not iliştirilip çocuklarda öğretmenleri girdiği gibi sırayla kalkıp şiirlerini okuyacaklar... kaydirigubbakcemile5

X