sınav senesinde gerekiyorsa antidepresan ilaç kullanılmalı mı

Mesela hangilerini öneriyorsunuz? Bazen melisa çayı, karışık bitki çayı falan içiyorum ama bendeki etkisini fark edemedim
Ben bilmiyorum. Aktar yardımcı olsa daha iyi olur karışımlar filan oluyo bazen. ama sıcak bir şeyler içmenin stres hormonunu düzenleyici olduğu bilimsel. Sheldon cooper da hep çay verir üzgün insanlara.

Kaygı durumunda odaklanma problemleri sık görülür..Antidepresanların gerçekten uyku hali yapma gibi bir yan etkileri var ancak bu yan etkilerine bir müddet sonra çoğu hastada alışılıyor..İlaçları sistemden yazdırma atanma konusunda sıkıntı çıkabilir..Sınavına çok varsa deneyebilirsiniz ilacı eğer problem yaşarsan kademeli doz azaltarak bırakırsın sıkıntı olmaz..Bir de doktorundan dikkat dağınıklığı için ek ilaç yazmasını talep edebilirsin

Evet öğretmenim. ondan bahsediyordum bende pek bilgim yok, etraftan duyduğum kadarıyla sorun olacağını söylüyorlardı. Öğretmenlik mezunları mı bahsettiğiniz benim çevremde kimse kullanmadığı için soracak kimsem de yok. Atamaları da gittikçe zorlaştırdıkları için bu konu da ilerde sıkıntı çıkarır diye korkuyorum

Başka bi arkadaş sorun çıkarmadığını söylemişti, öğretmen atamasında sorun olur mu sizce? Bu arada geçen sene de kullanmıştım bir süre onlar reçeteliydi sorun çıkarırlar mı? Bu ilacı doktor dikkat dağınıklığı için verdi aslında odaklanmama yardımcı olacağını söyledi, ilacın adı depreks. İlaca başlayıp devam etmek istersem reçetesiz yazmasını rica edeyim o zaman doktordan. Ücretleri de çok yüksek oluyor böyle ama sanırım katlanmak zorundayım. Annemlerin üzerine almak istesem onlar zaten ilacı kullanmama karşılar

Evet evet öğretmenlik mezunu tanıdıklarım. Bizzat ben de sağlık kurulu raporu almaya gittim gerçekten hiçbir doktor muayene etmiyor. Hatta göz doktoruna gözümde biraz acı oluyor dedim onun için başka randevu alırsın demişti bu arada ben de antidepresan kullandım 3 yıl hiçbir şekilde kurul raporunda çıkmadı

Öğretmen atamasında sorun olmayabilir daha çok askerlik polisliğe mani oluyor ama bence eskiden kullanmış olsanız bile son zamanlarda kullanmamış gözükmeniz iyi olur..İlacı biliyorum kaygılı düşüncelerinizi azaltarak odaklanmanızı arttırabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…