Silikon Sonrası Batma, İltihap ve Hassasiyet

PamBeesly

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2013
28
3
Öncelikle herkese merhaba.

Yaklaşık 1 hafta kadar önce göğüs büyütme ameliyatı oldum ve burada yazılanlardan, paylaşılanlardan çok fazla şey öğrendim, herkese teşekkür ederim.

Lakin araştırmalarım arasında cevabını bulamadığım sorularım vardı, o yüzden üye olup sizlere sormak istedim.

Benim ameliyatım meme altından yapıldı ve dün yaralarımdan birinden sarı, kıvamlı bir akıntı geldi. İltihaplandı diye çok korkuyorum. Kaşınıyor ve bana çok rahatsızlık veriyor. Bir sitede bunun yaranın iyileşmesinin son aşaması olduğunu okumuştum, umarım öyledir. Sizler ne düşünüyorsunuz, size de oldu mu? Ayrıca sağ göğsümde batma hissediyorum. Silikon resmen batıyor ve canımı acıtıyor. Bu normal midir?

Diğer sorum ise ameliyatını çok önceden yaptırmış olanlara. Ne zaman şişliklerimiz iner ve göğüslerimiz normal meme görünümüne ve dokusuna ulaşır? Ya da ulaşır mı? çünkü şu an çok sertler ve eğer böyle kalırlarsa ya da çok yapay bir his gelirse dokununca, açıkçası pişman olurum.

Göğüs uçlarım da aşırı hassaslar, sporcu sütyeni bile canımı acıtıyo şu an. Size de öyle oldu mu, onun geçmesi ne kadar zaman aldı?

Son olarak da yine göğüs çevrem boş duruyor şu an. Yani silikon göğüsümün tam şeklini almadı gibi hissediyorum çünkü bütünlük sağlanamadı. Göğüs uçlarım aşağı bakıyor ve resmen elbiselerde deriz ya hani; potluk yapmış gibi. Ne zaman geçer acaba?

Çok teşekkürler şimdiden, sevgiler...

Yaklaşık 1 hafta kadar önce göğüs büyütme ameliyatı oldum ve burada yazılanlardan, paylaşılanlardan çok fazla şey öğrendim, herkese teşekkür ederim.

Lakin araştırmalarım arasında cevabını bulamadığım sorularım vardı, o yüzden üye olup sizlere sormak istedim.

Benim ameliyatım meme altından yapıldı ve dün yaralarımdan birinden sarı, kıvamlı bir akıntı geldi. İltihaplandı diye çok korkuyorum. Kaşınıyor ve bana çok rahatsızlık veriyor. Bir sitede bunun yaranın iyileşmesinin son aşaması olduğunu okumuştum, umarım öyledir. Sizler ne düşünüyorsunuz, size de oldu mu? Ayrıca sağ göğsümde batma hissediyorum. Silikon resmen batıyor ve canımı acıtıyor. Bu normal midir?

Diğer sorum ise ameliyatını çok önceden yaptırmış olanlara. Ne zaman şişliklerimiz iner ve göğüslerimiz normal meme görünümüne ve dokusuna ulaşır? Ya da ulaşır mı? çünkü şu an çok sertler ve eğer böyle kalırlarsa ya da çok yapay bir his gelirse dokununca, açıkçası pişman olurum.

Göğüs uçlarım da aşırı hassaslar, sporcu sütyeni bile canımı acıtıyo şu an. Size de öyle oldu mu, onun geçmesi ne kadar zaman aldı?

Son olarak da yine göğüs çevrem boş duruyor şu an. Yani silikon göğüsümün tam şeklini almadı gibi hissediyorum çünkü bütünlük sağlanamadı. Göğüs uçlarım aşağı bakıyor ve resmen elbiselerde deriz ya hani; potluk yapmış gibi. Ne zaman geçer acaba?

Öncelikle geçmiş olsun. Bu akıntı benim başıma gelmediği için bir yorum yapamayacağım doktoruna danışmanı tavsiye ederim her okuduğuna güvenme bu gibi durumlar önemli olabilir. Doktorunla iletişime geç mutlaka. Göğüs uçlarındaki aşırı hassasiyet çok normal benim 1 aylıkken bile hassasiyet vardı. Biraz sabretmen gerekiyor. Silikonun tam şeklinin almaması da çok normal daha çok yeni :) ilk 10-15 gün yataktan kalkarken göğüsünde taş varmış gbi hissedebilirsin ağırlık yaparlar bu da senin canının yanmasına yada ağrı çekmene sebep olabilir. 1 aydan sonra yumuşamaya başlıyor. Benim 2 ay oldu üst taraflar yumuşadı alt taraflarda sertlik var doktorum bunlar aşağı inecek dedi zaten forumda okumuşsundur 6 ay - 1 sene arasında süreç değişiyor. Bu süreç içinde doğal bir görünüme kavuşacaksın yapman gereken tek şey sabretmek kolay bir süreç değil ama en zorunu atlatmışsın. Tekrar geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim gerçekten moral oldu bu bana :)) Akıntıyı da sordum, olur öyle bazen sarı akıntılar normaldir dedi doktorum. Dediğiniz gibi taş varmış gibi hissediyorum sabahları. Geçen gece yüz üstü yatmayı denedim. Resmen iki adet beyzbol topunun üzerine gövdemi koymuşum da öyle yatıyomuşum gibi hissettim. Döndüm tabi hemen sırt üstü. Sporcu sütyeni çok rahatlatıyo beni şu an henüz yumuşamadıkları için. Geçen sütyeni yıkamak için çıkarmıştım da henüz çok sert olduklarından dolayı hem sertliğinden hem de büyüklüğünden büyük rahatsızlık duydum. Sütyenimi taktığımda çok rahatlamıştım. Masaj konusunda da biraz tembelim. Pek yapmıyorum. Yani günde bir kere mutlaka yapıyorum ama daha çok yapmam gerekiyor sanırım. Umarım ben masaj yapmıyor olsam da yumuşarlar. Doktora kontrole gittiğimde ne kadar sertler masaj yapmıyor musun demişti bana... Umarım kapsül de oluşmaz. Hiçbir şey yapmadan çok şey istiyorum sanırım ama elbet yumuşayacaklar diye düşünüyorum :))

o sarı akıntı bende de oldu. dıkıs ızlerım kabuk bagladıgında masaj yaparkan bıraz bastırmıstım ordan cok acık sarı renkte su damalamaya basladı.bende doktorumu aradım hemen ben dıkıelserımı actım dıye dusunmustum cunku panık olmustum cok ama onemlı degıl o dokularının ıyılestıgının belırtısıymıs. sımdı zaten cok sert olacaklar ama zamanla cebe oturdugunda yada yumusamaya basladıgında daha guzel olacaklar ve cok begeneceksın.

Umarım öyle olur :) Yorumlarınızı okudukça gerçekten iyi hissetmeye başlıyorum. Naçizhane olarak ama göğüs büyütme ameliyatı olmayı düşünen kadınlara buradan ameliyat sonrası çekecekleri acının çok fazla olacağını düşünmelerini ve sadece ameliyat öncesinin değil ameliyattan sonrasının da sıkı bir şekilde araştırılmasını öneririm. Ben bunu yapmadan atladım çünkü hemen ve sonrasında büyük bir moral bozukluğu yaşadım, sudan çıkmış balık gibiydim. Ama bu sitede gerçekten de çoğu soruma ve sıkıntıma çare buldum. Aynı sorunları ve belki de daha fazlasını ve değişiğini başka insanların da yaşadığını okumak, tecrübelerinizden faydalanmak hakikaten de benim için kılavuz niteliğinde oldu.

Bazen bazı sitelerde bu tür kadın portallarıyla, forumlarıyla dalga geçiliyor. Buradan yazmış olduğumuz özel bilgiler aleyhimize, daha doğrusu kadınlık aleyhine kullanılıp alay konusu oluyor. Yeri değil biliyorum fakat böyle yapan insanlara gerçekten de önce bir dönüp kendilerine bakmalarını ve bu yaptıklarının aslında sadece kadınlara değil kendilerine de zarar verdiğini görmelerini istiyorum. Toplum kadın ve erkekten oluşur ve ne kadınları ne de erkekleri öteleyerek bir yere varamayız. Bu hem kendi içimizde hem de toplumda derin bir yara açmamıza sebep olur; tıpkı Türk kızı şöyle kezban böyle iğrenç şeklinde sürekli yapılan hakaretler gibi... O yüzden herkes burada olduğu gibi birbirine sevgiyle, hoş görüyle ve saygıyla yaklaşırsa, doğru olduğunu düşündüğü şeyi saygı çerçevesinde ve kimseyi kırmadan, ilerlemeci ve yapıcı tarza yaklaşımlarla söylemeye çalışırsa eminim içinde yaşadığımız ortam çok daha güzel bir yer haline gelecektir.
Kadınlar gerçekten de çiçek gibidirler, girdikleri ortamı güzelleştirirler; narin, nazik ve zariftirler. Benim kullanıcı adımın altında 'papatya' diye bir yazı konmuş mesela. Bir çeşit ünvan gibi sanırım. Ama ben böyle basit bir şeyi gördüğüm için bile gülümsedim ve kendimi iyi hissettim, çok hoşuma gitti. Böyle naif bir güzelliği hiçbir erkek sitesinde bulabileceğimi düşünmüyorum açıkçası çünkü kadınlar yaratılışları gereği böyleler; her anlamda ''güzeller''. Erkekler/ erkeklerimiz de bence kendilerini iyi hissetmek istiyorlarsa önce üretkenliğin, yaratıcılığın ve var oluşun simgesi kadınlara kendilerini iyi hissettirmeliler diye düşünüyorum. Toplum karşılıklı iletişimle gelişir çünkü, dışlamayla, hakaretle, aşağılamayla değil.

PamBeesly;30531173]Öncelikle herkese merhaba.

Çok teşekkürler şimdiden, sevgiler...[/QUOTE]

Çok teşekkür ederim gerçekten moral oldu bu bana :)) Akıntıyı da sordum, olur öyle bazen sarı akıntılar normaldir dedi doktorum. Dediğiniz gibi taş varmış gibi hissediyorum sabahları. Geçen gece yüz üstü yatmayı denedim. Resmen iki adet beyzbol topunun üzerine gövdemi koymuşum da öyle yatıyomuşum gibi hissettim. Döndüm tabi hemen sırt üstü. Sporcu sütyeni çok rahatlatıyo beni şu an henüz yumuşamadıkları için. Geçen sütyeni yıkamak için çıkarmıştım da henüz çok sert olduklarından dolayı hem sertliğinden hem de büyüklüğünden büyük rahatsızlık duydum. Sütyenimi taktığımda çok rahatlamıştım. Masaj konusunda da biraz tembelim. Pek yapmıyorum. Yani günde bir kere mutlaka yapıyorum ama daha çok yapmam gerekiyor sanırım. Umarım ben masaj yapmıyor olsam da yumuşarlar. Doktora kontrole gittiğimde ne kadar sertler masaj yapmıyor musun demişti bana... Umarım kapsül de oluşmaz. Hiçbir şey yapmadan çok şey istiyorum sanırım ama elbet yumuşayacaklar diye düşünüyorum :))

çok geçmiş olsun..Ben de son 3 aydan beri bu amelyatı olmayı planlıyorum..Güzel olmaz ise yada kapsül gibi olaylar olursa diye korkularım var..size ne tür silikon kullanıldı? damla mı yuvarlak mı? damla olanlar daha doğal olduğunu söyledi görüştğüm bazı drlar..

Çok teşekkürler.. :)

Hayır benim ki yuvarlak ve yüksek profil. Damla istiyordum ben de başta ama sonra yaptırmadığıma çok memnun oldum. İnternetten de mesela youtube'a brest augmentation before and after yazarsanız orada 7 dakikalık bir video var ortalarda, onu incelerseniz kafanızda bir şekil oluşur. Ben onu hiç beğenmedim mesela çünkü çoğunda damla kullanılmış ve sarkık görünüyor. Dekolte açısından da hoş bir görünüm vermiyor. Yuvarlak ve yüksek profil en güzel duranı bence...

Ben memnunum ama 1-2 ay sonra daha mutlu olacağım gibime geliyor, henüz oturmadılar çünkü...

Rica ederim ne demek :) yüz üstü yatma ilk bir ay şekil alması bakımından çok önemli. bi kaç hafta sonra yan yatmaya başlayabilirsin. ben yeni yeni yüz üstü yatmaya başladım. Benim doktorum bana masaj vermedi kendi kendine de yumuşuyorlar merak etme :) ameliyatında diren kullanıldıysa ve ameliyat sonrası antibiyotik tedavisi uyguladıysa doktorun enfeksiyon riskine karşı kapsül oluşma riski azdır. Böyle şeyler düşünüp canını sıkma bende ilk zmnlar da düşünüyordum ya kapsül oluşursa fln diye kafanı rahat tut olumsuzlukları çağırma olumlu düşün ayrıca büyüklüğü rahatsız etmesin ödemler geçince küçülecekler bnm ilk zmnki göğüslerimle şimdikiler arasında çok fark var :)

benim yaptıralı 7 ay oldu. kas altı olduğu için çok ağrılı oldu şimdi kıvamı iyi ama ağrıyor ya adet günlerim yaklaştığında masaj yapamıyorum sanki kramplar giriyor, göğüs altında hissizlik uyuşukluk vardı geçti, bekarım ilerde çocuk sahibi olduğumda nasıl emzircem o ğarıalra nasıl dayanıcam acaba ameliyat olurken süt bezlerim zarar görmüş müdür, doktor emzirebilirsin dedi ama bu ağrılar kötü ya acaba kapsül mü oluşuyor diye korkuyorum

Hanımlar merhaba bende 17/05/13 tarihinde ameliyat oldum görüntü olarak çok memnunum kendime güven geldi ilk iki gün çok canım yandı başım döndü tansiyonun düştü falan ama geçti şükür yalnız şu varki göğüs uclarımdaki aşırı hassasiyet beni bitirdi kıyafet değmesine bile dayanamıyorum bir an önce gecer umarım

Hanımlar merhaba bende 17/05/13 tarihinde ameliyat oldum görüntü olarak çok memnunum kendime güven geldi ilk iki gün çok canım yandı başım döndü tansiyonun düştü falan ama geçti şükür yalnız şu varki göğüs uclarımdaki aşırı hassasiyet beni bitirdi kıyafet değmesine bile dayanamıyorum bir an önce gecer umarım

Canım geçmiş olsun. Büyük ihtimalle geçecektir üzme kendini. Doktoruna sorarsan bize de bildir canım.

Çok geçmiş olsun yazdıklarınızı okuyunca benim de sorularıma cevap olabileceksinizdir diye düşündüm zira operasyonun üzerinden üç ay geçmiş.Ben ameliyat olalı on gün oldu,benim de meme uçlarım aşağıya bakıyor halbuki çok dik olması gerekmiyor muydu?Sizin şu an göğüs şekliniz nasıl meme uçları daha da aşağı mı indi yoksa aynı durumda mı merak ettim.

Ben de 4 gun once ameliyat oldum gogus alti kesisiyle kas altina konuldu. Suan govdemin yan kisimlarinda cikinti gibi sislik var yani koltuk altinin alt bolgesindeki kisimda. Sag tarafta daha cok var ve biraz agriyor o kisim. Rengi normal. Bu durum size de oldu mu ? Odem mi acaba sutyenin sıkmasi sonucu meydana gelen odem olabilr mi? Cevaplarsaniz cok cok sevinirim

merhabalar..ben 20 temmuzda ameliyat oldum ancak göğsüme dokundugumda pütürlükler geliyor elime? sol göğsümde kıpırdadığını hissediyorum? her iki göğsümün ucu farklı yöne bakıyor su an?endişeliyim açıkçası senin şikayetlerin ne durumda?

Yorumlarınızın üzerinden altı yıla yakın süre geçmiş. Lütfen şimdiki durumlarınızla ilgili de görüş bildirirseniz çok mutlu olurum. Biz yeni ameliyat olanlar için çok makbule geçer. Teşekkürler, sevgiler.

X