Sıkı Bir Kalçaya Sahip Olmak İçin

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.960
30.188
60
Zamanla yerçekimine maruz kalan popomuz ve gitgide yanlara doğru genişlemeye başlayan kalçamızı sıkılaştırmak hepimizin hayalidir. Bu hayal gerçekleştirmek aslında hiç de zor değil. Hadi, ne yiyip yemememiz gerektiğini öğrenelim ve bu egzersizleri hemen uygulayalım! Bikini giymeye hazır olalım…

Yememiz gerekenler
Nişastalı besinler tercih edilmelidir. Yağsız et, balık, tavuk, yumurta gibi yiyecekler kalçalarınızın için çok yararlıdır. Hamur işi gıdaları ise akşam saatleri yerine öğle saatlerinde tüketmeye özen gösterin. İçecek olarak da bol su içmek komple sağlığımız için önemli olduğu gibi kalça ve popomuzun formunu korumamız açısından da faydalıdır. Ayrıca çay, çorba gibi sıcak içecekler de tüketilebilir. Az kalorili, bol vitamin ve mineralli meyve ve sebzelerin tüketimine de ağırlık verilmeli.

Yemememiz gerekenler
Kalçalarda formu korumak için yağ kullanımı en aza indirgenmelidir. Kızartma yiyeceklerden ve ağır soslardan da uzak durulmalıdır. Tuzu da mümkün olduğu kadar az kullanmamız gerekir. Gazoz gibi asitli içeceklerden kesinlikle uzak durulması gerekir. Kalçaların en büyük tehlikesi ise şekerdir, çünkü alındığı zaman vücutta direk kalça ve popo bölgesine yerleşir.

Soğuk duş etkisi

Soğuk su bacak, kalça gibi selülit ihtimalli bölgelerimiz için atalarımızdan kalma bir yöntem olsa da, oldukça etkilidir. Söylendiğinde kulağa ürkütücü gelebilir, ama burada size bahsettiğimiz saatlerce ‘buz’ gibi bir duş almak değil. Yapmanız gereken ılık suyla banyonuzu yaptıktan sonra, kalça ve üst bacak bölgenize tazyikli soğuk su püskürtmeniz. Bu şekilde vücudunuzun o bölgesindeki kan dolaşımı hızlanacak ve cildiniz canlanacaktır.

Hangi sporları yapmalı?
Kalça ve popomuzun şekillenmesi için en ideal spor yüzmedir. Hatta daha fazla etki görmek için daha fazla efor sarf etmenizi sağlayacak olan paletleri de kullanabilirsiniz. Ayağınıza paletleri de taktıktan sonra her gün yarım saat yüzdüğünüzde çok kısa bir zamanda kaslı kalça ve popolara sahip olabilirsiniz.

Ayrıca koşu, yürüyüş, paten ve bisiklet bacaklarımızı çalıştırdığı gibi kalçalarımızı da çalıştıran sporlardır. Dolayısıyla ince bir kalça için 30 dakikalık bir koşu, sıkı popo için paten, kalçanın çalışması için ritimli yürüyüş ve pedal çevirirken şekillenen bir popo için bisiklet yapmanız çok işe yarayacaktır.

Spor sevmeyenler ise dans etmeyi deneyebilirler. Çünkü özellikle Latin, Afrika gibi dinamik danslar kalça ve poponun kas kazanmasını ve şekillenmesini sağlar.

her banyodan sonra soğuk duş alırım bir 5 dk fakat ben bi faydasini göremiyorm vardir belki ama ben göremiormm

merhaba arkadaşlar ben bişey soracağım birinden duymuştum ama kalçayı kalkık gösteren külotlar var mı gerçekten çünkü hiç beğenmiyorum benimkilerin durumunu en azından hileye başvurayım ya ne yapalım :)))

evet var popo kısmı aynı sütyenlerdeki gibi takviyeli bu şekilde daha dogun ve kalkık gösteriyor, benim bildiğim sadece yeni inci markasında var popup külot diye geçiyor, deneyen tanıdıklarım memmundu benimki zaten dolgun ve spor sayesinde yeterince kalkık.
sadece kaldırsın benimki zaten dolgun diyorsan onun içinde korse tipi ürünler görmüştüm iççamaşırı mağzalarında.

kalça sütyeni diye bişey warmış bacılar duyduğumda çok güldüm ama mantıklı geldi.

birde dizlerden başlayıp yukarı doğru düzenli masaj çok önemli.bunu banyodayken duş jeli sürdükten sonra banyo eldiveni gibi hafif sert birşeyle devamlı yapabilirsiniz,an dolaşımı hızlanıp vücut şekle giricek,masajın çok önemi var..

sabah akşam hiç sektirmeden en az yarım saat yürümenizi tavsiye ederim. hızınıza siz karar verebilirsiniz.
4 aydır sabah akşam yarım saat yürüyorum. kalçamdaki değişikliğin farkına sözlüm vardı bile.

pilates çok farkediyor bide yürüyüş ,piyasada bulunan bazı sıkılaştırıcı ürünlerinde iyi geldğini düşünüyorum ben kullandım epey sıkılaştı kalçalarım eskiden yumuşacıktı şimdi sert epey bide bol su ve kese ve yediğine içtiğine dikkat edince epey sıkılaşıyorsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…