Sigarayi birakmak icin..

Bahar16v

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2021
84
30
Kizlar sigarayi birakmak icin bagimliliktan kurtulmak icin daha once kullandiginiz yada yakinlarinizda kullanipta ise yarayan bir ilac yada bitki varmi?

25 yıllık son 3 yılda 1,5 paket günde ile 01.01.2022 den beri ben ARTIK SİGARA KULLANMIYORUM.
Ne ilaç, ne kitap, ne sakız vs hiçbir şey yok kullandığım.
İradelisin sen deseniz irade sıfır bende senelerdir kiloluyum diyet yapamam :dondurma:
Şu otu bu bilmemnesi diye inanın aramayın. Bunu arıyorsanız halen çünkü sigarayı bırakmak istemiyorsunuz. Kendimi örneklendirerek bunu yürekten size söylüyorum.
kendinize eziyet edin her sigara yaktığınızda. Ben 6 aydan fazla eziyet ettim.
*Bak kızım şu paketi alana kadar git yarım kg et al mis gibi protein
*Bak kızım şu paketi alana kadar git o sepetine eklediğin beğendiğin kıyafetleri al
*Bak kızım şu paketi alana kadar git ayakkabının kenarı yırtılmak üzere o çok beğendiğin botu al
vs vs vs vs
Hatta
*daha yaşın kaç başın kaç yürürken nefes nefese kalıyorsun
*kaç yaşındasın dişlerin sapsarı oldu

işin daha ilerisi olarak
20lik dişimi çektirmem lazımdı. İnanılmaz ağrıyor diş çıktı ama çeneye doğru çıktı ve nefes alırken bile kemiğim zonkluyordu. Eziyet öyle olmaz böyle olur dedim ve dişi çektirmeye sigarayı bırakmadan gitmedim. Çünkü önceki 20 yaş diş çekimimde sigaradan dolayı iltihap aldı çekilen yer nikotin zararlı ve ilk 3 gün az sigara iç denildiği halde daha pamuk ağzımdayken sigara yakmıştım.

Yani işin özü kendinize eziyet ediceksiniz. Severek içtiğiniz, keyif veren, sizi sakinleştirdiğinize inandığınız o ot parçasının keyfini bozucaksınız. Bir de
sigarayı bırakmak ekşi sözlükteki bu başlık da bana ciddi ilham verdi. Aklıma geldikçe sayfalarca okudum.

X